Reklama

Mám zlou kolegyni, nesnášíme se

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.18 16:13
Mám zlou kolegyni, nesnášíme se

Ahoj, omlouvám se za anonym. Potřebuji se svěřit, znát váš názor.
Pracuji jako vychovatelka v družině 3.rokem a od září nastoupila asistentka pedagoga do první třídy a chodí s klučíkem autistou i do družiny. Vždy byla v jiném oddělení, ale ted nám jedna kolegyně vypadla tak je už druhý měsíc u mně. Jenže se opravdu nesneseme, i když jsme skoro stejně „staré“ (36 let).Ona na mě pořád něco má, dost se i hádáme kvůli maličkostem, ona pořád dětem povídá „já si s vámi klidně zahraju, kdežto paní vychovatelka určitě s vámi hrát nebude“ atd. Pomlouvá mě kde se dá. Já třeba dětem nedovoluji hrát si s magickým pískem a s modelínkou jen tak na zemi nebo na stole. Musí si vzít podložku a ona jim řekne „klidně si hraj bez podložky“. Několikrát jsem jí řekla, že si nepřeji aby toto dělala a ona si furt jede svou. Už jsem musela i za vedoucí vychovatelkou (ač nerada) a ta mi řekla že se musíme domluvit mezi sebou. Když jsme měli Vánoční večírek, hrozně se tam opila a byla na mně hrozně hnusná. Všem tam povídala jaká je chudinka, že já jí nesnesu a jsem na ní zlá, že na ní prý žárlím. Přitom to není vůbec pravda.Ale vždy mě práce bavila, s dětmi jsme tvořily, s minulou kolegyní to bylo fajn, ale ta odešla nakonec kvůli penězům, šla dělat jinou práci. Nevím jak to tam vydržím.
Měli jste někdo něco podobného? Ustáli jste to? Zlepšilo se to? Už jsem úplně vyčerpaná a chodím tam s nechutí :?
Děkuji za odpovědi

Reklama

Reakce:

Šarlota4
Echt Kelišová 9727 příspěvků 05.01.18 16:15

Radu nemam, ale ona by si mela primarne vsimat sveho autika a vse ostatni ma byt na tobe. To bych ji zduraznila.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.18 16:38

Tak to je něco! Neuvěřitelně nekolegiální! Absolutně nepřípustné! Sama jsem učitelka a jako jo s jednou kolegyní občas zdrbneme nějakou jinou, ale NIKDY nepodrývám autoritu jiným kolegům, prostě NE! Radu bohužel nemám, snad jen bch si ohlídala, zda jim nedovoluje něco, co je v rozporu s řádem, za vedoucí vychovatelkou bych šla důrazněji… A pokud ona tam chce zůstat? Asi bych hledala jiné místo.. Mrzí mě, že někdo takový pracuje s dětmi!

chs.jasmin
Kelišová 7436 příspěvků 05.01.18 16:42
@Anonymní píše:
Pracuji jako vychovatelka v družině 3.rokem a od září nastoupila asistentka pedagoga do první třídy a chodí s klučíkem autistou i do družiny. Vždy byla v jiném oddělení, ale ted nám jedna kolegyně vypadla tak je už druhý měsíc u mně. Jenže se opravdu nesneseme, i když jsme skoro stejně „staré“ (36 let).Ona na mě pořád něco má, dost se i hádáme kvůli maličkostem, ona pořád dětem povídá „já si s vámi klidně zahraju, kdežto paní vychovatelka určitě s vámi hrát nebude“ atd. Pomlouvá mě kde se dá. Já třeba dětem nedovoluji hrát si s magickým pískem a s modelínkou jen tak na zemi nebo na stole. Musí si vzít podložku a ona jim řekne „klidně si hraj bez podložky“. Několikrát jsem jí řekla, že si nepřeji aby toto dělala a ona si furt jede svou. Už jsem musela i za vedoucí vychovatelkou (ač nerada) a ta mi řekla že se musíme domluvit mezi sebou. Když jsme měli Vánoční večírek, hrozně se tam opila a byla na mně hrozně hnusná. Všem tam povídala jaká je chudinka, že já jí nesnesu a jsem na ní zlá, že na ní prý žárlím. Přitom to není vůbec pravda.Ale vždy mě práce bavila, s dětmi jsme tvořily, s minulou kolegyní to bylo fajn, ale ta odešla nakonec kvůli penězům, šla dělat jinou práci. Nevím jak to tam vydržím.
Měli jste někdo něco podobného? Ustáli jste to? Zlepšilo se to? Už jsem úplně vyčerpaná a chodím tam s nechutí :?
Děkuji za odpovědi

Zažila. Coby učitelka v MŠ, onemocněla nám ředitelka a domluvily jsme se s kolegyní, že ona bude vyřizovat korespondenci a obstará prostě i PC, když budou děti spát. Nakonec se v kanceláři zašívala celé dny, nedělala přípravu, vše bylo na mě. Řekla jsem ji že mi to vadí a ohen na střeše. Začala mi dělat naschvály, pomlouvat u rodičů, řvala po mě před dětmi, časovala dost sprostě, až mi jednoho dne řekla, že mě odtud vyštípe, že si dosadí kamarádku, že se ředitelka nevrátí (rakovina, opravdu už nenastoupila zpět).
Po měsíci jsem to vzdala a dobrovolně z dobře placeného místa, kde jsem děti straně měla ráda, odešla. Moc mě to mrzelo a mrzí do dnes. Opravdu si dosadila kamarádku, která za necelý rok odešla na mateřskou.

Mě práce musí těšit, musím se tam já těšit. A to se nedělo, bylo mi až fyzicky špatně, kolikrát jsem ji slyšela přijít (chodila na oběd) do práce a už se mi rozbušilo srdce, bylo mi líto dětí, které kolikrát se i rozbrečely jak křičela (což ji doběhlo, přeřadili ji na jinam).

Já jsem ale horká hlava. Jakmile se prostě nedá domluvit, tak to jde velmi těžko. Jak je s ní vedení spokojeno? :nevim: Jak jsou spokojeni rodiče?

cecetka
Kelišová 7217 příspěvků 05.01.18 16:54

Vzhledem k tomu, ze je to jen asistentka pedagoga, tak hlavni slovo mas ty, ona je ti k ruce coby asistentka potrebnemu diteti. Vykazala bych ji do patricnych mezi, a to dost razne. Skolni druzina je tvoje, ty jsi odpovedna za deti, za aktivity a program.
Bude to tezke, ale musis zakrocit :?

Bohulinka
Ukecaná baba ;) 1010 příspěvků 42 inzerátů 05.01.18 16:56

To je zvláštní, v těch školách většinou funguje hierarchie. Vedení, učitelé, vychovatelé a až pak asistenti a uklízečky. Je celkem nepřípustné, aby nějaká asistentka mluvila do práce vychovatelce či učitelce. Jak zaznělo, jasně bych dala nůž na krk vedoucí. Buď paní s chlapcem přeřadí jinam nebo to budeš řešit s vedením a poukážeš na to, že je jako vedoucí neschopná. O vychovatelky je během roku celkem nouze a pokud nejsi fakt z mini vesnice tak si práci najdeš.

vejilka
Závislačka 4436 příspěvků 05.01.18 17:15
@chs.jasmin píše:
Zažila. Coby učitelka v MŠ, onemocněla nám ředitelka a domluvily jsme se s kolegyní, že ona bude vyřizovat korespondenci a obstará prostě i PC, když budou děti spát. Nakonec se v kanceláři zašívala celé dny, nedělala přípravu, vše bylo na mě. Řekla jsem ji že mi to vadí a ohen na střeše. Začala mi dělat naschvály, pomlouvat u rodičů, řvala po mě před dětmi, časovala dost sprostě, až mi jednoho dne řekla, že mě odtud vyštípe, že si dosadí kamarádku, že se ředitelka nevrátí (rakovina, opravdu už nenastoupila zpět).
Po měsíci jsem to vzdala a dobrovolně z dobře placeného místa, kde jsem děti straně měla ráda, odešla. Moc mě to mrzelo a mrzí do dnes. Opravdu si dosadila kamarádku, která za necelý rok odešla na mateřskou.

Mě práce musí těšit, musím se tam já těšit. A to se nedělo, bylo mi až fyzicky špatně, kolikrát jsem ji slyšela přijít (chodila na oběd) do práce a už se mi rozbušilo srdce, bylo mi líto dětí, které kolikrát se i rozbrečely jak křičela (což ji doběhlo, přeřadili ji na jinam).

Já jsem ale horká hlava. Jakmile se prostě nedá domluvit, tak to jde velmi těžko. Jak je s ní vedení spokojeno? :nevim: Jak jsou spokojeni rodiče?
:( To je opravdu hrozný příběh, chápu tě. Ale to se nedalo řešit nějak jinak? Třeba podat stížnost někam vejš?

chs.jasmin
Kelišová 7436 příspěvků 05.01.18 17:20

@vejilka Kontaktovala jsem hlavního ředitele a bylo mi řečeno, že jsme dospělé, jinde místo ted nemá a musíme vydržet do konce školního roku. Když kolegyně začala křičet, tak utíkala i hospodyně. To se nedalo vydržet. Mrzí mě to a mrzet bude. Ale už jsem se ráno budila s žaludkem na vodě a to jsem prostě nebyla já.

vejilka
Závislačka 4436 příspěvků 05.01.18 17:23
@chs.jasmin píše:
@vejilka Kontaktovala jsem hlavního ředitele a bylo mi řečeno, že jsme dospělé, jinde místo ted nemá a musíme vydržet do konce školního roku. Když kolegyně začala křičet, tak utíkala i hospodyně. To se nedalo vydržet. Mrzí mě to a mrzet bude. Ale už jsem se ráno budila s žaludkem na vodě a to jsem prostě nebyla já.

To chápu, taky jsem si jako mladá prošla šikanou na pracovišti a bylo to hrozné.:(

Lenka_Hal
Závislačka 4823 příspěvků 05.01.18 17:25

Ani nevis, jak ti rozumim, ja zazivala problemy s kolegou takoveho razu, ze me to dohnalo k tomu, ze jsem sla k nadrizenemu a rovnou rekla, ze bud ja nebo on. Nastesti to dopadlo dobre. Radu nemam, opravdu by mel zasahnout jeji nadrizeny, to co dela je strasny… :pocitac:

Bohulinka
Ukecaná baba ;) 1010 příspěvků 42 inzerátů 05.01.18 17:29

Holky můj názor je, že než si nechat ničit v takovém případě zdraví, tak odejít. Vpodstatě štěstí je, že v tom školství jsou peníz +/- všude stejné a najít místo se dá prakticky všude. Kromě toho během roku často holky odchází na rizikové a školy pak zoufale hledají!

SibyllaTrelawney
Kecalka 205 příspěvků 05.01.18 19:25

Ona ale není na stejné pozici jako ty! A už to tu bylo řečeno! Ty jsi vychovatelka, za činnosti jsi odpovědná ty - ona bez tebe v družině ani sama nemůže být. Ty jí zadáváš práci podobně jako učitel. Musíš si sjednat pořádek tímto způsobem, nekompromisně! Dělá asistentku autistovi, takže pokud TY JÍ NEŘEKNEŠ JINAK, musí se věnovat jemu.

Santyna
Ukecaná baba ;) 2273 příspěvků 08.04.18 09:26
@Anonymní píše:
Děkuji za odpovědi

Dát jí vítku za opakované porušování pracovní kázně a nedodržování pokynů nadřízeného? Klidně bych to táhla tímto směrem…

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >