Mám změnit gynekologa a jak mu to říct?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  27.03.18 13:29
Mám změnit gynekologa a jak mu to říct

Ahoj, řadu let chodím ke gynekoložce, která byla ze začátku úplně skvělá. Začala jsem k ní chodit poté, co můj původní gynekolog odešel do důchodu. Takhle gynekoložka ze začátku nic nezanedbávala, pacient pro ni byl na prvním místě, měla roční poplatek, ale tím poplatky končily. Během pár let mi přijde, že už jí jde jen o poplatky. Kromě ročního poplatku (který mezitím vzrostl dvojnásobně) si účtuje navíc úplně všechno - každou prohlídku v těhotenství, každý ultrazvuk, fotku z ultrazvuku, screening… Protože jsem před časem měla nějaké zdravotní obtíže a požádala jsem ji, jestli by mi nenapsala žádanku na mamograf nebo sono prsou, řekla, že ne, že ať si někam dojdu zažádat sama a sama si to zaplatím. Neustále mi vnucuje nějaké preparáty jedné farmaceutické firmy - snad na každý můj dotaz nebo problém má něco volně prodejného od té samé firmy (vitaminy, čípky na tohle, čípky na tamto…). Navíc když člověk přijde s akutním problémem, většinou je nejdřívější termín za týden a naposledy, když jsem jí řekla, že si myslím, že mám zánět (jsem těhotná), tak mi řekla, že to v těhotenství bývá a že by mi stejně nemohla nic v těhotenství napsat a zase mi doporučila koupit si nějaké čípky od té firmy (aniž by mi udělala kultivaci nebo mě vůbec prohlídla!). To mě tak naštvalo, obzvlášť z hlediska toho, jak všude píšou, že záněty v těhotenství můžou ovlivňovat to, jak plod prosperuje, případně že mohou být příčinou potratu… Přitom tahle paní doktorka byla kdysi jednou z nejlepších lékařek jedné porodnice, má skvěle vybavenou ordinaci, špičkové přístroje, ale jakmile má člověk problém a ji by to stálo nějaké body, peníze či co, tak se nedomůže ničeho. Protože měla doktorka dovolenou, byla jsem u doktorky, kterou má nahlášenou jako záskok, protože mě ten zánět prostě trápil a už mě z toho i bolelo břicho. Ta mě prohlídla + nabrala kultivaci a říkala, že tam je zánět a že si myslí, že to bude to a to, a ještě než budou výsledky kultivace, tak že mi napíše recept na nějaké globule. Když pak vyšla kultivace, napsala mi ještě další léčbu. Říkala, že je potřeba záněty obzvlášť v těhotenství řešit, a že není pravda, že se v těhotenství nesmí užívat čípky a léky, že stačí jen správně zvolit. Jsem u té doktorky relativně dlouho, je u ní i celá moje rodina (ty si nestěžujou, jenže ještě nikdy neřešily žádný problém, chodí tam jen na prevenci). Co myslíte, mám se od ní odhlásit ještě teď v těhotenství? Protože zase z hlediska problémů v těhotenství + špičkových přístrojů je u ní šance odhalit všechny problémy miminka včas + má kontakty na příslušné lidi v porodnici, kdyby něco. Nebo mám odejít teď hned a jít k té, co má ona jako zástup, případně najít někoho jiného? A jak to mám odůvodnit? Nechci jí to říct úplně do očí, je hodně vztahovačná a kdykoliv má člověk jen drobnou výhradu k její péči, bere to jako útok. Přeci jen tam chodím řadu let, tak je divný, že tam najednou přijdu a řeknu, že chci výpis z karty. Děkuju za rady.
Prosím anonym, nechci, kdyby to tu četla třeba gynekoložka, ať mě v tom pozná.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Premek_Orac
Závislačka 4068 příspěvků 27.03.18 13:33

Tak možností je více. Buď se přihlásit jinam a požádat nového lékaře, ať si sám vyžádá dokumentaci u stávající dr. Nebo si ji přijít vyzvednout a důvody neuvést. Nebo je uvést, protože tím bys pomohla jiným pacientká, pokud by si dr. uvědomila, že takto ne.

Peta02
Kecalka 270 příspěvků 27.03.18 13:33

Já vždy když jsem měnila doktora tak jsem stávajícím nikdy nic neoznamovala, zaregistrovala jsem se u nového a ten si výpis z karty vyžádal sám, já do toho vůbec nevstupovala. Já osobně bych k takové doktorce nechodila.

medunka23
Kelišová 6687 příspěvků 27.03.18 13:37

No, tak to asi zas tak špičková péče nebude když tě takto odbyla se zánětem v těhotenství, za sebe bych se podívala po jiném gynekologovi a klidně změnila v průběhu těhotenství a o kartu nemusíš jít osobně, většinou si to vykomunikuji sestry.

aiwwa
Extra třída :D 14190 příspěvků 27.03.18 13:37

Rozhodně nejsi povinna ni zdůvodňovat, já když měnila gynekologa, tak jsem se zaregistrovala u nového, který si sám vyžádal dokumentaci. Nikomu jsem nic nevysvětlovala.

Janli
Závislačka 4656 příspěvků 27.03.18 13:38

Říkat jí nic nemusíš, nový lékař si vyžádá tvou dokumentaci sám. Na co je ti doktorka se špičkovými přístroji, když ti neléčí zánět. Já kvůli zánětu předčasně porodila.

Uživatel je onlinelusy.lus
Kecalka 246 příspěvků 1 inzerát 27.03.18 13:38

Změnila bych i v průběhu těhotenství. Ti, co píšeš, mi přijde docela šílený. Vyber si novou lékařku, k té se zaregistruj a k té staré už chodit nemusíš. Vyřídí si to mezi sebou.

MeganB
Zasloužilá kecalka 504 příspěvků 27.03.18 13:47

Ona by ti ani dokumentaci nedala. Najdi si nového, ob vše zaridi :)

janablízka
Kecalka 103 příspěvků 27.03.18 13:57

Asi před dvěma roky jsem přešla k jinému gynekologovi jen jsem se zaregistrovala.Poku by jsi chtěla svoji dokumentaci přepošlou to novému lékaři a vůbec nemusíš udávat důvod. Máš právo si vybrat lékaře.

Anonymní  27.03.18 13:58

Taky bych šla jinam kór v tehotenstvi a napiš jí negativní reference na net!! Pripomina mi to ordinaci kam chodím..je tam víc doktorek a jedna je i majitelka ordinace (té se vyhybam) a taky se za vše platí a pořád se zdražuje a prodávají se tam léky bez předpisu pekne drahé :(( ale teda naštěstí když je zdravotní problém tak ho řeší a ne jak ta tvoje…jinak bych tam už taky nebyla

Evulina
Extra třída :D 14588 příspěvků 27.03.18 14:03
@Anonymní píše:
Ahoj, řadu let chodím ke gynekoložce, která byla ze začátku úplně skvělá. Začala jsem k ní chodit poté, co můj původní gynekolog odešel do důchodu. Takhle gynekoložka ze začátku nic nezanedbávala, pacient pro ni byl na prvním místě, měla roční poplatek, ale tím poplatky končily. Během pár let mi přijde, že už jí jde jen o poplatky. Kromě ročního poplatku (který mezitím vzrostl dvojnásobně) si účtuje navíc úplně všechno - každou prohlídku v těhotenství, každý ultrazvuk, fotku z ultrazvuku, screening… Protože jsem před časem měla nějaké zdravotní obtíže a požádala jsem ji, jestli by mi nenapsala žádanku na mamograf nebo sono prsou, řekla, že ne, že ať si někam dojdu zažádat sama a sama si to zaplatím. Neustále mi vnucuje nějaké preparáty jedné farmaceutické firmy - snad na každý můj dotaz nebo problém má něco volně prodejného od té samé firmy (vitaminy, čípky na tohle, čípky na tamto…). Navíc když člověk přijde s akutním problémem, většinou je nejdřívější termín za týden a naposledy, když jsem jí řekla, že si myslím, že mám zánět (jsem těhotná), tak mi řekla, že to v těhotenství bývá a že by mi stejně nemohla nic v těhotenství napsat a zase mi doporučila koupit si nějaké čípky od té firmy (aniž by mi udělala kultivaci nebo mě vůbec prohlídla!). To mě tak naštvalo, obzvlášť z hlediska toho, jak všude píšou, že záněty v těhotenství můžou ovlivňovat to, jak plod prosperuje, případně že mohou být příčinou potratu… Přitom tahle paní doktorka byla kdysi jednou z nejlepších lékařek jedné porodnice, má skvěle vybavenou ordinaci, špičkové přístroje, ale jakmile má člověk problém a ji by to stálo nějaké body, peníze či co, tak se nedomůže ničeho. Protože měla doktorka dovolenou, byla jsem u doktorky, kterou má nahlášenou jako záskok, protože mě ten zánět prostě trápil a už mě z toho i bolelo břicho. Ta mě prohlídla + nabrala kultivaci a říkala, že tam je zánět a že si myslí, že to bude to a to, a ještě než budou výsledky kultivace, tak že mi napíše recept na nějaké globule. Když pak vyšla kultivace, napsala mi ještě další léčbu. Říkala, že je potřeba záněty obzvlášť v těhotenství řešit, a že není pravda, že se v těhotenství nesmí užívat čípky a léky, že stačí jen správně zvolit. Jsem u té doktorky relativně dlouho, je u ní i celá moje rodina (ty si nestěžujou, jenže ještě nikdy neřešily žádný problém, chodí tam jen na prevenci). Co myslíte, mám se od ní odhlásit ještě teď v těhotenství? Protože zase z hlediska problémů v těhotenství + špičkových přístrojů je u ní šance odhalit všechny problémy miminka včas + má kontakty na příslušné lidi v porodnici, kdyby něco. Nebo mám odejít teď hned a jít k té, co má ona jako zástup, případně najít někoho jiného? A jak to mám odůvodnit? Nechci jí to říct úplně do očí, je hodně vztahovačná a kdykoliv má člověk jen drobnou výhradu k její péči, bere to jako útok. Přeci jen tam chodím řadu let, tak je divný, že tam najednou přijdu a řeknu, že chci výpis z karty. Děkuju za rady.
Prosím anonym, nechci, kdyby to tu četla třeba gynekoložka, ať mě v tom pozná.

Neměla bych problém jí říct pravdu, že to je kvůli tomu, jak se postavila k tomu zánětu, který tam opravdu byl a léčbu vyžadoval. Ať třeba vzteky pukne, jestli je soudná, měla by se spíš chytit za nos. Její nálada ti může být putna, když chceš jít jinam..Nechápu, proč řešíš, jak se bude tvářit.. :roll:

Lex1
Kecalka 403 příspěvků 27.03.18 14:12
@Anonymní píše:
Taky bych šla jinam kór v tehotenstvi a napiš jí negativní reference na net!! Pripomina mi to ordinaci kam chodím..je tam víc doktorek a jedna je i majitelka ordinace (té se vyhybam) a taky se za vše platí a pořád se zdražuje a prodávají se tam léky bez předpisu pekne drahé :(( ale teda naštěstí když je zdravotní problém tak ho řeší a ne jak ta tvoje…jinak bych tam už taky nebyla

Není ta ordinace na Praze 9?

jenny.fields
Generální žvanilka 24140 příspěvků 27.03.18 14:14

Nemusíš jí nic říkat, přejdeš jinam, oni si vyžádají papíry sami.
Záleží na tom, jestli tě těhotnou někdo vezme.

odlaska
Kecalka 278 příspěvků 27.03.18 14:53

Taky jsem měnila v těhotenství, protože jsem nebyla spokojená. Stačilo jen zajít k tomu novému a ten už si výpis obstaral sám…

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2158 příspěvků 27.03.18 15:07

Menila jsem letos, jen jsem novymu doktorovi zavolala jestli me vezme a dokumentaci si vyridili. Nic jsem neoznamovala.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Zoufalý otec Meghan Markle: „Budu dělat ostudu, dokud se mnou nezačne komunikovat!“

Otec Meghan Markle dál útočí na Kensingtonský palác v médiích a vyhrožuje, že... číst dále >

Bosák v ofsajdu: Vyhrožuje kritikům, že z nich udělá blbce, přitom sám dělá hrubky

On si prostě nedá pokoj! Jaromír Bosák, hvězdný sporťák z České televize, na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anna Wintourová vdávala dceru za syna italské kolegyně z Vogue

Přísná šéfka magazínu Vogue se už několikrát pochlubila sexy dcerou Bee... číst dále >

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Reklama