Máma bydlí v nezkolaudovaném bytě a bez smlouvy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.18 18:31
Máma bydlí v nezkolaudovaném bytě a bez smlouvy

Dobrý večer,
moje máma bydlí v nezkolaudovaném bytě (málo za to platí). Má malé dítě ve věku 4 let. Na tento byt nemá ani žádnou nájemní smlouvu, což si myslím, že se majitel dopouští trestného činu za neodvádění daní. Dneska ji řekl, že za to, že jsou posprejované dveře a někdo ukradl nějaké kolo, tak ze máma,,poletí” jako ze ji vyhodí. Majitel je dost vyčůraná osoba chce po ni i 50kč pokutu za to, ze si na chvíli nechala otevřené dvere, když ji můj otec přivezl nějaký papír. Na to už nemá absolutně žádné právo pokutovat lidi. Je to MUDr. V bytě je spousta plísně a byt ani neodpovídá normám na příspěvek na bydlení. Prosím, potřebuji radu. Chci majitele udat, protože tohle už překračuje všechny meze. Děkuji předem za případně odpovědi. Máma pláče a je ve stresu, nemůžu to tak nechat.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 10912 příspěvků 24.11.18 18:33

Raději pomoz mamince najít nove bydlení, které bude zdravotně nezávadné. Asi nepřestane plakat, když udáš majitele

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16947 příspěvků 24.11.18 18:34
@Anonymní píše:
Dobrý večer,
moje máma bydlí v nezkolaudovaném bytě (málo za to platí). Má malé dítě ve věku 4 let. Na tento byt nemá ani žádnou nájemní smlouvu, což si myslím, že se majitel dopouští trestného činu za neodvádění daní. Dneska ji řekl, že za to, že jsou posprejované dveře a někdo ukradl nějaké kolo, tak ze máma,,poletí” jako ze ji vyhodí. Majitel je dost vyčůraná osoba chce po ni i 50kč pokutu za to, ze si na chvíli nechala otevřené dvere, když ji můj otec přivezl nějaký papír. Na to už nemá absolutně žádné právo pokutovat lidi. Je to MUDr. V bytě je spousta plísně a byt ani neodpovídá normám na příspěvek na bydlení. Prosím, potřebuji radu. Chci majitele udat, protože tohle už překračuje všechny meze. Děkuji předem za případně odpovědi. Máma pláče a je ve stresu, nemůžu to tak nechat.

Nevyhraješ. Kašli na to. Mámě najděte lepší byt. Matka pracuje?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.18 18:35

@Tichošlápek Tak pokud se nemýlím tak by v tomto případě majitel byl povinnen mámě najít nové bydlení, ne?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.18 18:35

@Kobliha51 Je na materske.

Tichošlápek
Extra třída :D 10912 příspěvků 24.11.18 18:36
@Anonymní píše:
@Tichošlápek Tak pokud se nemýlím tak by v tomto případě majitel byl povinnen mámě najít nové bydlení, ne?

A na základě čeho? Nemají zadnou smlouvu

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1416 příspěvků 24.11.18 18:37

No tak ať se přestěhuje, nebo co chceš řešit? Když je majitel domu psychopat, tak stejně jiná možnost není.

pikola
Neúnavná pisatelka 19441 příspěvků 24.11.18 18:37

On z toho možná bude mít problém, ale hlavně tvoje máma k tomu bytu nemá žádná práva, takže se může z minuty na minutu ocitnout na dlažbě, majitel si může dělat co chce a ona nemůže nic, protože tam vlastně nebydlí. Asi proto je to levné.
Doporučuji najít normální jiný byt se smlouvou. Co nejdřív

Monchichik
Kelišová 5437 příspěvků 24.11.18 18:38

Proč by jí měl majitel hledat nové bydlení? Bydlet v nezkouladovaném bytě se nesmí, neměla se tam stěhovat. A bez smlouvy už vůbec ne. Hledej mámě nové bydlení. Na mateřské asi už moc dlouho nebude, když jsou dítěti 4 roky ,ne?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.18 18:38

@Tichošlápek Protože moc dobře ví, že byt není zkolaudovaný. Máma nemá na kauci a já taky ne, takže těžko si jen tak něco najde.

pikola
Neúnavná pisatelka 19441 příspěvků 24.11.18 18:39
@Anonymní píše:
@Tichošlápek Tak pokud se nemýlím tak by v tomto případě majitel byl povinnen mámě najít nové bydlení, ne?

Ne, to fakt povinný není.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.18 18:39

@Monchichik V lednu jí konci. Já jsem z Čech a máma je z Moravy. Jsme od sebe 350km.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16947 příspěvků 24.11.18 18:40
@Anonymní píše:
@Kobliha51 Je na materske.

Dítěti jsou čtyři roky. To už ho může někam dát a může pracovat, pokud tam není nějaký jiný problém. Jako MUDr v dnešní době, kdy je v mnoha místech ČR nedostatek českých lékařů, by se mohla odstěhovat tam, kde by jí nějaké ubytování dali a nemusela by bydlet bez smlouvy ve špeluňce s plísní. Takhle by to nešlo?

Tichošlápek
Extra třída :D 10912 příspěvků 24.11.18 18:40
@Anonymní píše:
@Tichošlápek Protože moc dobře ví, že byt není zkolaudovaný. Máma nemá na kauci a já taky ne, takže těžko si jen tak něco najde.

Ale ona nema smlouvu, nema absolutne nic v ruce. Tak ho udej, matka skončí na dlažbě a pak jako bude dělat co? Evidentně ji nevadilo bydlet načerno, tak holt si ponese následky.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16947 příspěvků 24.11.18 18:41
@Anonymní píše:

V žádném případě.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >