Máma mě pořád poučuje

Anonymní
5.11.19 12:33

Máma mě pořád "poučuje"

Ahoj holky, od doby co se narodil syn se moje mamka chová hrozně. Vždycky byla taková že po mě všechno opravovala (třeba jsem pověsila prádlo a ona šla a přeskládala ho po mě) nebo když jsme přišli k semaforu tak mi hned řekla „stuj“ a jakmile se rozsvítila zelená řekla „pojď“ (klidně i v mých 25ti letech), ale když jsem se odstěhovala k příteli tak to relativně ustalo a nebyl žádný problém. Po porodu jsme s ní měli celkem velkou hádku, protože k nám jezdila pátek, sobota, neděle vždy dopoledne a odjížděla večer (přítel, teď už manžel se v týdnu vrací dlouho a tak je víkend jediný čas kdy si může malého užít) a protože to bylo věčné „drž ho pořádně, přikrej ho, obleč ho, umyj ho, neupust ho, připoutej ho“. Vždycky nám přivezla oběd ikdyž jsme jí dopředu říkali ať nic nevozí, že vařím. Od té hádky byla relativně v klidu, ale teď manžel odjel na služebku a věci se vrátili do starých kolejí. Vždycky přijede a už to začne „Musíš mu dát mikinu, musíš mu dát čepici, přikrej ho pořádně, musíš mu dát najíst, musíš ho připoutat“. Samozřejme že nejsem blbá a všechny tyhle věci bych udělala, ale ona mě upozorňuje že musím dát mikinu už při přebalování pleny, že musím v autosedačce připoutat když ho teprve do té sedačky dávám atd…). Teď o víkendu jsem vařila polévku, zamíchala jsem jí a ona hned šla a zamíchala to po mě (když jsem se zeptala proč, tak prý aby to bylo pořádně). Šly jsme na procházku a když jsem synovi oblíkala tepláky tak to bylo hned „a musíš mu dát mikinku, nemůžeš ho nechat jít bez ní“. Venku máma vezla kočár, já šla vedle, jelo naproti mě kolo tak jsem se mu začala uhybat ale ona hned (a ještě nahlas, že to slyšel úplně každý) mi říká „pojď honem nastranu, jede kolo“. Už nevím co s ní mám dělat, protože to nejde po dobrém v klidu vysvětlit, nejde to ani když už po ní zvyšuju hlas, ani když po ní už zakřičím. Vždycky se buď začne smát a mluvit na mého syna (No jo, ta máma tvoje ta je nemožná viď), nebo se urazí, že je na to zvyklá a ať jí furt nepeskuju. Ale já zas nejsem zvyklá aby ze mě někdo dělal malého nezodpovědného fracka, je mi 28 let a pokaždé když mamka přijede, přijdu si jak kdyby se mi narodilo dítě v 15ti letech. Manželovi tohle už ani nemůžu říct, protože ten než odjížděl tak z toho byl na nervy, že to beztak zase začne. A měl pravdu. Dřív jí zbožňoval, říkal že mám nejlepší mamku na světě, ale od té doby co se takhle chová se bojí každé její návštěvy a chce jí vidět maximálně 1× týdně. A já se mu vůbec nedivím, ale nechci aby to takhle bylo. Přijde mi že ani nejsem jeho máma, ale jen někdo komu ho pujčila na hlídání a on jakoby byl její. Asi 2× se dokonce stalo když ho chovala tak mu zpívala a přeřekla se (ty si muj kluk, maminky největší láska) - tím samozřejmě myslela sebe. Šíleně se na něj upnula, ale až nezdravě. Volá mi 2× denně jak se malý má a co dělá (klidně mi zavolá jen proto, aby se zeptala jestli malý kakal).
Asi nečekám ani žádnou radu, jen jsem se musela vyzpovídat, protože to je minimálně 4× do týdne kdy od ní něco takového slyším (ať už když přijede, nebo i po telefonu) a opravdu nic, ale nic s tím nezmůžu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
830
5.11.19 12:39

Nj, první vnouče. Rychle udělej další a pak bude klid. Alespon ja se na tohle spoleham, protože moje matka ma taky takovéhle stavy. Minule mi asi 10 minut přednášela jak si mám ohrát oběd, tak jsem si to vyslechla a na konci jí s ledovým klidem řekla, že děkuji za podrobný návod a že se fakt nemusí nervovat, ve věku 35 let si už umím oběd ohrát v mikrovlnce sama :lol:

Příspěvek upraven 05.11.19 v 12:40

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3409
5.11.19 12:39

Tak ji prostě řekni ať nejezdí. Že dokud si neuvědomí své chování ať prostě nejezdí. Že ji ráda uvidíš, že za ní přijedeš. Hotovo tečka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1514
5.11.19 12:41

Tak to ti nezávidím, asi to chce razantní řešení. Já už bych telefon nebrala, neotvírala a řekla bych jí aby omezila návštěvy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.19 12:43

Mela jsem to same se svoji matkou, mozna jeste horsi. Byla u nas kazfy den od nevidim do nevidim, otravovala, rikala si, omylem, mama atd… malem jsme se rozvedli s manzelem. utni to vcas! To je ma rada. Proste jasne stanov pravidla a hotovo. Ja to udelala az po roce a musim rict, ze mi zkazila cele miminkovske obdobi dcery. Prestala jsem otvirat, vymenila klice v zamku a nebrala tel. Kdyz si to nedala vysvetlit, holt to muselo jit po zlem. Ted je to lepsi, neotravuje, ale stejne je tu pomeene casto

• Citovat
  • Nahlásit
104
5.11.19 12:49

Cituji : No jo, ta tvoje máma je nemožná viď…??? To jako fakt tohle řekla? A to mu řekne i když už bude větší? Vždyť ona Tě shazuje. Já bych jí to vytmavila ať se uvědomí nebo ať vůbec nechodí. Chápu, je to Tvoje máma a pravděpodobně to myslí v dobrém, ale co je moc - to je moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
898
5.11.19 12:50

Já bych na to neměla nervy, mě vytocilo i to, když mi máma řekla, jestli malej nemá to mlíko moc teplý… Třikrát jsem se ozvala, po 4 jsem po ní tak vyjela, jestli jsem de.b.il nebo co, abych mu dávala teplý mlíko, ať si to ochutná, když je tak chytrá a odešla jsem. Od ty doby to neudělala.. ještě furt máš pevný nervy a dost té obdivuju. Já bych sni byla už dávno hotová, ať je to máma, nebo ne. Ty nejsi žádnej malej fracek.. takovýhle babičky většinou přejdou do histerek a udělá ti z dítěte,, bl. b.a", protože spadne, bouchne se a ona z toho udělá scénu.. tak ti přeju pevný nervy, protože já bych to nevydržela ani na podruhý.. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5679
5.11.19 12:52

Nechtěla bych ji doma… I když je to tvoje máma, ja bych tohle nepřežila. Jsem ráda za to jakou mámu mám. Nes.ere se do věcí ohledně mých děti, ani do manžela, ani do vaření. Pouze když chci já radu, tak mi ji řekne. Ale tchyně je opak. Utla jsem sní kontakt. Jde vidět že z tebe máma dělá nesvepravnou, divím se že ti jeste neruply nervy.. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.19 12:56

Obávám se, že s tím nic neuděláš, jedině se mámě vyhýbat. To jsou takový typy lidí. Pokud je to jenom předzvěst tvých kroků (dej mu mikinu - když se mu ji chystáš dát), asi bych tiše skřípala zuby a ignorovala to. Pokud by dělala něco co je v rozporu s tvým předsevzetím (třeba dávání do chodítka, protože tak jste přeci vyrostli vy a jak vám to prospělo. :roll: ), to bych se hádala a zabránila jí v tom. Jednoduše prostě NE, přes to nejede vlak. Ať se s tím vyrovná po svém. Je dospělá a svéprávná, měla by si najít svůj smysl života, ne ti volat xkrát za den kvůli vnukovi. Udělala bych jí prostor ve smyslu - chceš si užít vnoučka? OK, obleč si ho, vem si ho, za 2 hodiny se vraťte (nebo jestli není kojený tak klidně za jak dlouho uznáš za vhodné) a máš volno, nemusíš se trapně nechat poučovat a matka ať si dělá co chce. :lol: Moji babička s dědou jsou taky takoví a věkem se to zhoršuje, mnohdy se jim celá rodina směje, kdo zase dostane návod na to jak si namazat chleba nebo vyčistit zuby. Jejich děti říkají, že jim děda každý večer říkal, ať jdou na záchod, umýt se a spát (i v těch 25), prostě asi zamrzli v tom, že jejich dětem jsou 4 a musí se jim všechno tohle říkat. Takhle zvenčí je to hrozně vtipný, ale vím, jak to se*e. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
5679
5.11.19 12:58
@Anonymní píše:
Obávám se, že s tím nic neuděláš, jedině se mámě vyhýbat. To jsou takový typy lidí. Pokud je to jenom předzvěst tvých kroků (dej mu mikinu - když se mu ji chystáš dát), asi bych tiše skřípala zuby a ignorovala to. Pokud by dělala něco co je v rozporu s tvým předsevzetím (třeba dávání do chodítka, protože tak jste přeci vyrostli vy a jak vám to prospělo. :roll: ), to bych se hádala a zabránila jí v tom. Jednoduše prostě NE, přes to nejede vlak. Ať se s tím vyrovná po svém. Je dospělá a svéprávná, měla by si najít svůj smysl života, ne ti volat xkrát za den kvůli vnukovi. Udělala bych jí prostor ve smyslu - chceš si užít vnoučka? OK, obleč si ho, vem si ho, za 2 hodiny se vraťte (nebo jestli není kojený tak klidně za jak dlouho uznáš za vhodné) a máš volno, nemusíš se trapně nechat poučovat a matka ať si dělá co chce. :lol: Moji babička s dědou jsou taky takoví a věkem se to zhoršuje, mnohdy se jim celá rodina směje, kdo zase dostane návod na to jak si namazat chleba nebo vyčistit zuby. Jejich děti říkají, že jim děda každý večer říkal, ať jdou na záchod, umýt se a spát (i v těch 25), prostě asi zamrzli v tom, že jejich dětem jsou 4 a musí se jim všechno tohle říkat. Takhle zvenčí je to hrozně vtipný, ale vím, jak to se*e. :mrgreen:

Nevím jestli je dobrý nápad svěrovat takovéhle osobě dítě na dobu neurčitou bez její přítomnosti… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15495
5.11.19 12:58

Mě přijde, že se od ní ani ty neumíš pořádně odtrhnout. I když už bydlíš s manželem a dítětem, asi na ní hodně citově visíš. Protože jinak nechápu, že jí dovolíš chodit k vám jak se jí zlíbí, na jak dlouho ona chce a ještě se nechat shazovat ohledně péče a výchovy dítěte. Tohle se bude jen zhoršovat, syn je asi ještě maličkej, ale počkej, až mu jako tříletému nacpe čokoládu se slovy „ta tvoje máma nemožná ti nic nedovolí, chudáčku“ :zed: Pokud to nejde po dobrém, dupla bych si. Návštěva 1× týdně je akorát i pro rodiny s normálními vztahy. Víkendy bych si vzít nenechala, naplánujte si program spolu jako rodina. Telefonát maximálně jednou denně a občas bych jí to ani nebrala, jen tak z principu. Můžeš jí třeba poslat fotku, pokud máte nějakou apku jako WA nebo viber. A co se týče těch nevyžádaných rad, ohraď se! „Mami, jsem dospělá a vím, že když je venku 10st, tak má mít dítě mikinu!“ Na tom není nic špatného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3950
5.11.19 13:01

Nemáš s matkou nastavené hranice. Nemá je u tebe a tak není ani žádným překvapením, že je nemá ani u tvého dítěte… Jediná rada a jediné řešení je říct jí rázně, že si to nepřeješ. Nějaké nezvedani telefonu a neotvírání není žádné řešení, když ji nevysvětliš proč to tak je. Takže říct „podívej se mami, jsem dospělá dítě je moje a já si to budu dělat tak jak já chci, nepotřebuju tvoje rady pokud se sama nezeptam. Pokud to nebudeš respektovat bude lepší když se nějaký čas nebudeme vídat, jelikož to už překročilo meze.“
Když jsem porodila dceru (pro naše ani tchanovce to nebylo první vnouce, ale už několikáté v řadě) přesto měli tendence mi sdělovat jak oni to dělali u nás před 30ti lety. Hned jsem jim řekla, že takhle teda ne. Moje máma měla tendence dělat u manžela to co ty popisuješ, pořádně ji drž ať ji neupustiš, zakrej ji atd atd. Na manželovi jsem okamžitě viděla jak je mu to nepříjemné, tolik si dítě přal, dceru pořád choval a tohle mu ublizovalo. Takže moje máma dostala okamžitě po prstech, moje odpověď „je to její otec a i kdyby ji tu držel za jednu nohu tobě je po tom hov.no“ a byl klid. Naši i tchanovci, to ale berou v pohodě, vědí jaká jsem a že si nenechám od nich srat na hlavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1687
5.11.19 13:03

To ti nezávidím :roll: Já měla takovou babičku, taky ze mě dělala pomalu nesvepravnou, radila mi úplně samozřejmý věci.. tam to už omlouval věk, ale i tak jsem se neudržela a párkrát na ní ošklivě vyjela. Pak to na chvíli bylo lepší, ale časem se to vrátilo do starých kolejí. Asi bych to mamce pěkně vytmavila a omezila kontakt, tohle se nedá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
150
5.11.19 13:03

Zkus radikalne omezit kontakty, nic jineho nepomuze

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19643
5.11.19 13:22

:) Jo to mně mamka taky pokaždé řekne ať malou dobře oblíkám, krmím atd…ale beru to. U ní je to takovej kolorit starostlivé babičky. Odpovídám jasně babi a neřeším. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat