Máma mě vydědí, protože žiji v cizině

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
17489
26.4.20 10:14
@j.a.n.i1 píše:
A co by na tom jako mohla napadnout? Nikdo neni povinen svuj majetek darovat spravedlivě potencialnim dědicům. Ano, pokud by po ni zustal jeste nejaky dalsi majetek, tak se oproti němu dá započíst ten darovaný dům, ale jen do výše dědictví. Tedy pokud matka nic jineho než dům nemá, tak se muze soudit jak chce a stejne dostane prd.

Ale možné to je. Zákon to umožňuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79621
26.4.20 10:41
@Netopirek píše:
Ale možné to je. Zákon to umožňuje.

Zakon to umožňuje do vyse toho dědictví, co se po smtri bude resit, ale fakt ne tak, ze by ten co neco za zivota dostal, musel ze sveho cokoliv davat druhemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79621
26.4.20 10:43
@Netopirek píše:
Ale možné to je.

Mozne je soudit se o cokoliv, vyhrat cokoliv uz ne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.4.20 17:02
@Cizinka všude píše:
@reincarnate jo no, hloupost, bylo mi 26 kdyz táta umrel, co uz…jen me mrzi, ze nas teda obe vysoupla z baraku a ted kouka kdo ji na stari poslouzi vic, tak tomu ten barak da, a charakter zustal kde :mrgreen:

Mate spatne vztahy v rodine.
Je to nespravedlive.
Rodina si ma pomahat a hlavne v krizi.
To dela rodinu rodinou.
Nenadelas nic, zkus jeste promluvit s matkou

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.4.20 17:06
@martina.se píše:
@Cizinka všude asi nechápeš základní věc.. Ani jedna, tzn ani matka, ani sestra, nejsou povinné ti poskytnout bydlení.. Matka tě vydedit může, pokud k tomu budou zákonné důvody, můžeš to napadnout u soudu.. Ale to nemění nic na tom, že nejsou povinné se o tebe postarat.. Přestaň už brečet, kopat kolem sebe a konej jako dospělá.. Pokud se chceš vrátit do ČR, vrat se a postarej se o sebe a syna sama. Francie je tvůj boj, tvoje volba.. Jsi fakt ostuda.. Twl, 44 let a chce, aby se o ní starala matka..
Velmi hloupa odpoved s prominutim.
Opravdu je to tak nenormalni zadat rodinu o pomoc?
Kde pise, ze chce aby se o ni matka starala?
Ty se v krizi obracis na koho?
  • Citovat
  • Nahlásit
360
26.4.20 17:20
@Anonymní píše:
@Russet To já vím, ale nevím jak to dělají ostatní a necítím se tu dobře, prostě bych chtěla s deckem venku na procházce jít a mluvit na něj český, povídat si popř. s nekym zkusenejsim, mit normalni rodinný život Abych nepropadala panice ze zodpovědnosti a lidi kolem, depresím a mit prostě normální rodínny život, zatím to ale občas vypadá zle a promiňte, já vám to tu psát nebudu. Je to na dlouho a stejně mě nikdo nepotahne za uši a neřekne mi at se chovám lépe a nenapise mi podrobný návod krok za krokem :nevim: ani jsem tu diskuzi nezalozila

Veris v Boha?
Zkus se modlit.
Musi to byt, ale z celeho srdce.
Je ti 20 let, mas kde bydlet, mas zdrave deti.
To neni zrovna malo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.4.20 17:25
@Cizinka všude píše:
Duvod k vydedeni neznam, volam pres skype, dovolene mamce jsem platila, jen sestra ji holt premluvila at to da ji, protoze nuc nema a zije s ni, ja jsem v cizine, tim padem zakon o pomoci muze byt duvod k vydedeni

Tady nejde o vydědění. Ten, kdo tam bydlí, tak většinou rodičům více pomáhá. Rodiče mohou za svého života převést svůj majetek na koho chtějí. S tebou už asi nepočítají, že by si se vracela, když bydlíš v cizině. A také maminka může mít dojem, že se máš dobře, když žiješ ve Francii. Nemusí ani vědět, že chceš zpátky. Nebo kdy se chceš vracet zpět do ČR?

• Citovat
  • Nahlásit
409
26.4.20 22:04
@j.a.n.i1 píše:
A co by jako melo mit úspěch, napadnout převod provedeny treba 10 let pred smrti, to je ale totalni pitomost.

No to ne. To bohužel až po :( ale s právníkem by se dalo poradit už teď. Třeba nějaké možnosti jsou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79621
26.4.20 23:40
@Janaalena píše:
No to ne. To bohužel až po :( ale s právníkem by se dalo poradit už teď. Třeba nějaké možnosti jsou…

A jake furt moznosti, proste dospely svepravny clovek muze svuj majetek darovat komu chce a zadny soud mu do toho kecat nebude. A napadnout to nejde ani po smrti… Tedy jde, ale prohraje to a jeste zaplatí výlohy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14577
27.4.20 11:31
@Janaalena píše:
No to ne. To bohužel až po :( ale s právníkem by se dalo poradit už teď. Třeba nějaké možnosti jsou…

@j.a.n.i1 také nechápu, co se tu pořád řeší. Pokud za života matka daruje jedné z dcer dům, tak je to její rozhodnutí. Navíc to už bude mít převedené na katastru. Druhá z dcer by to jedině mohla u soudu hned napadnout, pokud by matka třeba měla demenci a nevěděla, co podepisuje. Pokud je ale svéprávná, tak si může se svým majetkem nakládat, jak uzná za vhodné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65395
28.4.20 13:23
@Anonymní píše:
Velmi hloupa odpoved s prominutim.
Opravdu je to tak nenormalni zadat rodinu o pomoc?
Kde pise, ze chce aby se o ni matka starala?
Ty se v krizi obracis na koho?

Zakladatelka chce, aby ji matka ubytovala.. Já krizi neměla, a když ano, vždy ji řeším sama, takže asi tak.. Nikdy by mě nenapadlo vracet se domů k rodičům..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat