Máma o nás nemá moc zájem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.18 13:03
Máma o nás nemá moc zájem

Ahoj, už dlouho mě trápí že moje máma o mě a o moji dceru moc nejeví zájem, spíše jen tak z povinnosti mi to přijde. Hrozně mě to mrzí protože je vlastně jediná koho z rodiny ještě mám. Začalo to když jsem byla s malou v porodnici, tak přišla na pár minut, potom na návštěvy k nám jezdila tak jednou za měsíc, přitom to k sobě máme půl hodiny cesty. Takhle to trva až do teď a malé už jsou 4roky. Když už přijede na návštěvu tak je taková odtazita, s malou si skoro nepohraje, šoupne ji sladkost a ať si jde hrát, pak s ní prohodí pár vět a po hodině jede domů. Podotýkám že u nás byla za čtyři roky tak 10×?:( Raději je když přijedeme my k ní, ale zase jednou za čas. Když má volno tak se vždy chodí bavit sama se svými přáteli. Když jsem jí párkrát prosila o hlídání že by jsme s manželem potřebovali na chvíli vypnout a vyrazit si někam sami tak mi řekla že jsme si ji neměli dělat a nebo že si mužem někam vyrazit až bude dospělá. Nikdy ji neměla u sebe přes noc, hlídala ji tak půl hodiny když jsem nutně potřebovala k doktorovi. Snažím se pro ni dělat co můžu, vždycky ji vyslechnu, nechci ji jen jako hlídací babičku, ale ráda bych aby měla s malou hezky vztah a semnou aby občas něco podnikla, nebo nás ráda viděla častěji, prostě aby to normálně fungovalo. Začínam si všímat že k ní malá nemá skoro žádný vztah a když se u nás řekne babička tak je to vždycky ta druhá (má tchyně). Můžu říct že se bojím s ní o tom mluvit aby to nebylo ještě horší, ale hrozně mě to trápí. Má to taky někdo takhle, nebo jak by jste to řešili Vy? Omlouvám se za román, ale nějak jsem to ze sebe potřebovala dostat. :,(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
 
Bábrdl
Generální žvanilka 21501 příspěvků 12.03.18 13:06
@Anonymní píše:
Ahoj, už dlouho mě trápí že moje máma o mě a o moji dceru moc nejeví zájem, spíše jen tak z povinnosti mi to přijde. Hrozně mě to mrzí protože je vlastně jediná koho z rodiny ještě mám. Začalo to když jsem byla s malou v porodnici, tak přišla na pár minut, potom na návštěvy k nám jezdila tak jednou za měsíc, přitom to k sobě máme půl hodiny cesty. Takhle to trva až do teď a malé už jsou 4roky. Když už přijede na návštěvu tak je taková odtazita, s malou si skoro nepohraje, šoupne ji sladkost a ať si jde hrát, pak s ní prohodí pár vět a po hodině jede domů. Podotýkám že u nás byla za čtyři roky tak 10×?:( Raději je když přijedeme my k ní, ale zase jednou za čas. Když má volno tak se vždy chodí bavit sama se svými přáteli. Když jsem jí párkrát prosila o hlídání že by jsme s manželem potřebovali na chvíli vypnout a vyrazit si někam sami tak mi řekla že jsme si ji neměli dělat a nebo že si mužem někam vyrazit až bude dospělá. Nikdy ji neměla u sebe přes noc, hlídala ji tak půl hodiny když jsem nutně potřebovala k doktorovi. Snažím se pro ni dělat co můžu, vždycky ji vyslechnu, nechci ji jen jako hlídací babičku, ale ráda bych aby měla s malou hezky vztah a semnou aby občas něco podnikla, nebo nás ráda viděla častěji, prostě aby to normálně fungovalo. Začínam si všímat že k ní malá nemá skoro žádný vztah a když se u nás řekne babička tak je to vždycky ta druhá (má tchyně). Můžu říct že se bojím s ní o tom mluvit aby to nebylo ještě horší, ale hrozně mě to trápí. Má to taky někdo takhle, nebo jak by jste to řešili Vy? Omlouvám se za román, ale nějak jsem to ze sebe potřebovala dostat. :,(

Nemůžeš ji nutit.
Buď ráda, že se o malou zajímá alespoň tchyně.

 
Popokatepetla
Závislačka 3147 příspěvků 12.03.18 13:11

Když to řeknu na tvrdo, má pravdu - dítě jste si pořídili vy s manželem, ona k němu v podstatě nemá žádné povinnosti. Je to smutné, připravuje sama sebe o to krásné, ale je to holý fakt. Pokud ona sama nemá zájem, nic s tím nenaděláš.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.18 13:20

To mě mrzí. Ale někdo to tak prostě má a neuděláš s tím nic. Já jsem si taky představovala, že bude mít můj syn radši mojí maminu. Ta ale nemá pořád čas a když už, tak se stará o děti sestry (bydlí s nima v baráčku), tak jsem to tak prostě musela vzít a jsem ráda, že alespoň tchýně je ta pravá babička.
Prosím anonymně, citlivé téma.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.18 13:35

U nás to probíhá dost podobně, dceři je 5 let a babicka ji hlídala tak 3×. A to u nás doma, koukaly na TV. U nás bohužel nefunguje ani tchyne. Takže se nevnucujeme, není jejich povinnost hlídat vnoučata a chodit na návštěvu. Ale mrzí mě to kvůli dcerce. Moji prarodiče pro mě byli moc důležití a moc mi dali, chodila jsem k nim často, spala tam, hrála si,… Tohle naše dcera bohužel nezažije. :(

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.18 13:37
Máma o nás nemá moc zájem

To sice nemá povinnost hlídat jezdit na návštěvy atd., ale mě to hrozně mrzí, když mi kamarádky vypráví jak si babičky užívají s vnoučátky a jak se jim můžou s čímkoliv svěřit a jak chodí na kafíčko a po nákupech. Nejhorší pro mě je když to vidí i ostatní a ptají se mě proč tomu tak je. Dám příklad, stěhovali jsme se, máma ani nenabídla pomoc, jen jsem jí poprosila jestli by jsme s malou mohli k ní než to manžel přestěhuje, s tím souhlasila, ale domluvila si že pojede ke kamarádce na ty tři dny co jsme u ní byli a sotva jsme přijeli tak ona jela za ní. Asi půl roku na to šla další kamarádce pomáhat se stěhováním. Vím že každý člověk je jiný, nemůžu po ní chtít aby byla taková jaká chci, ale tohle mi prostě přijde hrozně líto a tak nějak mi nejde se s tím smířit. :nevim:

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.18 13:40
@Anonymní píše:
U nás to probíhá dost podobně, dceři je 5 let a babicka ji hlídala tak 3×. A to u nás doma, koukaly na TV. U nás bohužel nefunguje ani tchyne. Takže se nevnucujeme, není jejich povinnost hlídat vnoučata a chodit na návštěvu. Ale mrzí mě to kvůli dcerce. Moji prarodiče pro mě byli moc důležití a moc mi dali, chodila jsem k nim často, spala tam, hrála si,… Tohle naše dcera bohužel nezažije. :(

Přesně tak, taky mě to mrzí kvůli dceři. A s prarodiči jsem to měla stejně. Byla jsem u nich každý víkend a měli jsme úžasný vztah. Zkoušela jste si o tom s mamkou nějak promluvit, nebo jste to nechala být? :(

 
Peta02
Kecalka 373 příspěvků 12.03.18 13:42

Mě teda mama rict, ze jsme si neměli dělat děti, tak na ni čumím jak zjara! To je podle mě i o tom jaký vztah mate vy dvě spolu. Nemyslím si, ze je její povinnost hlídat, nebo se starat to vůbec, moje mama taky hlídá malo, chodí ještě do práce a chápu ze je unavená a má vlastní život. Bohužel, myslím, ze mamku nezmenis a srdečne vztahy nezastavis i kdyby jsi se zblaznila. Zaměřila bych se na to, aby měla mala hezky vztah s druhou babičkou, ne všechny rodinné vztahy fungujou, tak to proste je a mala to pochopí.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.18 13:46
@Anonymní píše:
Přesně tak, taky mě to mrzí kvůli dceři. A s prarodiči jsem to měla stejně. Byla jsem u nich každý víkend a měli jsme úžasný vztah. Zkoušela jste si o tom s mamkou nějak promluvit, nebo jste to nechala být? :(

Jj, zkoušela, ale jen se nafoukla, prej chodí do práce a nemá čas. Ale synovce jezdí hlídat přes půl republiky, s tím problém nemá. :zed:

 
Bábrdl
Generální žvanilka 21501 příspěvků 12.03.18 16:21
@Anonymní píše:
To mě mrzí. Ale někdo to tak prostě má a neuděláš s tím nic. Já jsem si taky představovala, že bude mít můj syn radši mojí maminu. Ta ale nemá pořád čas a když už, tak se stará o děti sestry (bydlí s nima v baráčku), tak jsem to tak prostě musela vzít a jsem ráda, že alespoň tchýně je ta pravá babička.
Prosím anonymně, citlivé téma.

To je teda ostře napsáno.
Takže je to pro tchyni vlastně štěstí, že tvoje máma se stará o tvoje neteře, a tak jsi ji vzala na milost.

Nemyslím to zle, ale fakt jsi to napsala drsně.

 
elle21
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 13.03.18 10:40
@Anonymní píše:
Jj, zkoušela, ale jen se nafoukla, prej chodí do práce a nemá čas. Ale synovce jezdí hlídat přes půl republiky, s tím problém nemá. :zed:

tak synovce pohlídá a vlastní vnouče ne? asi má tvoje matka problém sama se sebou..
už bych se jí o nic neprosila a chovala se k ní stejně, šok bude pro ni to až zjistí, že ji vlastně k ničemu nepotřebuješ..

 
Uživatel je onlinepe-terka
Neúnavná pisatelka 16516 příspěvků 13.03.18 10:46

Zakladatelko, moje máma má k vnoučatům podobný postoj. Nenaděláš s tím nic, to je o člověku, jeho naladění a prioritách. Z vlastní zkušenosti ti radím - snaž se to přijmout, tak jak to je a nic od ní neočekávat. Trýzníš tím jen sama sebe :hug: Nejde o to to schválit, ale pobrat jako fakt. Ale chápu, že je to těžký.
Bud ráda, že máš vstřícnou tchnýni :think:. Tu svou jsem taky ocenila až později, až když mi některé věci docvakly.

 
Uživatel je onlinepe-terka
Neúnavná pisatelka 16516 příspěvků 13.03.18 10:48
@Bábrdl píše:
To je teda ostře napsáno.
Takže je to pro tchyni vlastně štěstí, že tvoje máma se stará o tvoje neteře, a tak jsi ji vzala na milost.Nemyslím to zle, ale fakt jsi to napsala drsně.

tvoje téma, viď? :D :kytka:
Ale máš pravdu, tohle očekávání vůči tchyním je od snach hodně nefér :,(

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.03.18 10:51
@elle21 píše:
tak synovce pohlídá a vlastní vnouče ne? asi má tvoje matka problém sama se sebou..
už bych se jí o nic neprosila a chovala se k ní stejně, šok bude pro ni to až zjistí, že ji vlastně k ničemu nepotřebuješ..

Zadny sok se nestane. Takhle to bylo u nas, tak jsem se stáhla. Mama na nas kašle ale pred cizima kdyz se tahaji deti a vnoučata to ma plnou pusu reci jak dela to a ono, ze kdyby ji nekdo neznal si povi jaka je super babicka. Uz to neresim, za ty nervy to nestoji. Deti ji to povi sami. Uz jdou do veku, kdy to vnímají. At si jim sama vysvetli proc d nimi nejde nikdy do bazenu, proc je nevezme na hriste nebo proc kdyz prijde jim neprinese ani blbe lizatko, kdyz ji videj jednou za pul roku a to je od nas pul hodky pesky. Jeji boj.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.03.18 11:14

Vím jak se cítíš. Měla jsem to podobně. U nás nefungovala ani tchýně. Matka měla vždy plno kamarádek, to byla její rodina. Děti a vnoučata byly v pořadí jejich priorit až někde za popeláři. Tchýně zase dělala mezi vnoučaty rozdíly. Ochudily se samy o kontakt se svými vnoučaty, ale ani bych neřekla, že je to nějak extra mrzelo. Někdo to tak prostě má. S tím nic neuděláš. :hug:
Anonymka Jana.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš promluvil o synovi i jeho cestě na Krym: Občanem Švýcarska je už 10 let!

Nedávná reportáž serveru Seznam Zprávy pořádně otřásla pozicí premiéra... číst dále >

Babiš promluvil o synovi i jeho cestě na Krym: Občanem Švýcarska je už 10 let!

Nedávná reportáž serveru Seznam Zprávy pořádně otřásla pozicí premiéra... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >

V mládí ji šikanovali kvůli vzhledu, rozhodla se pro kompletní proměnu

Celine Centino (24) ze švýcarského Zurichu byla v mládí šikanována. Děti si... číst dále >