Máma bude sama na Silvestra

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.18 13:30
Máma sama na Silvestra

Moje máma je sama, bez partnera a má jen mne a mou malou dcerku. Jinak máma je ještě relativne mlada, chodí normalne do práce a má dost známých. Na vánoce a bozi hod bude u nás (včetně přespání ). 25. po společném oběde jede domu. Jsme ještě domluveni, že spolu pojedeme všichni (s dcerou a manželem ) lyžovat na Nový rok. A máma včera vola a smutne mi říka, že na silvestra bude sama, že si nic nezaridila. Přišlo mi, že asi chtěla, ať ji pozvu k nám… mne se ale moc nechce, manžel už tak není uplne odvareny z toho, že s námi bude dva dny na vánoce a uprimne ani mi se nelibi představa, že dáme dceru kol 8h spat a pak tu ve třech sedime u TV a čekáme na půlnoc. Ani si toho nemáme zase az tak všichni co říct. S dcerou je to o něčem jiném. Těšíme se s manželem, že uložíme dceru, půjdeme spolu s sampusem do postele a uzijeme si prostě sami po mnoho rodinných návštěvách, ktere k vánocům patří. Na druhou stranu je mi to lito vuci mamce. Ale nemyslím si, že byt sama na Silvestra je nějaká hrůza, jen prostě přišlo mi, že máma to těžce nese. Ona je na mne dost upnutá, jinou rodinu bohužel nemá a krom práce a na návštěvy k nám moc nikam nechodí :-( čas straveny s námi a hlavně s vnučkou je pro ni jediná smysluplna věc, na kterou se tesi :( a ja se prostě cítím byt pod tlakem. Taky nechci, ať si zvyka, že když si nezaridi žádný program, automaticky jde k nám. To bychom ji tady meli potom porad… myslíte si, že je blbe ji na silvestra nepozvat?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
Reakce:
malákráličice
Ukecaná baba ;) 1627 příspěvků 22.12.18 13:35

A nemuzes dat dcerku na Silvestra k mame? Nemela by pocit, ze je sama a vy byste si to uzili. Taky bych mela blby pocit, ale ten Silvestr ve trech zni dost desive. :roll:

annasmyc
Kecalka 481 příspěvků 22.12.18 13:37

neboj se říct, že máte jiný program…mamka by se měla naučit, že tu nejsi jen pro ní -na zabíjení své samoty. Není tvoje chyba, že maminka nemá kamarády.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.18 13:38
@malákráličice píše:
A nemuzes dat dcerku na Silvestra k mame? Nemela by pocit, ze je sama a vy byste si to uzili. Taky bych mela blby pocit, ale ten Silvestr ve trech zni dost desive. :roll:

Dcera zatím mimo domov nikdy nespala, má jen něco málo přes rok, v noci ji kojím, takže to nejde. (Lyžováním na nový rok myslím ja s manželem lyže, máma s dcerou sáně )

divine woman
Echt Kelišová 9765 příspěvků 22.12.18 13:40

Na Vánoce bude s vámi a Silvestra sama nějak zvládne. To nemá žádné kamarádky?

nostress
Extra třída :D 14003 příspěvků 22.12.18 13:42
@Anonymní píše:
Moje máma je sama, bez partnera a má jen mne a mou malou dcerku. Jinak máma je ještě relativne mlada, chodí normalne do práce a má dost známých. Na vánoce a bozi hod bude u nás (včetně přespání ). 25. po společném oběde jede domu. Jsme ještě domluveni, že spolu pojedeme všichni (s dcerou a manželem ) lyžovat na Nový rok. A máma včera vola a smutne mi říka, že na silvestra bude sama, že si nic nezaridila. Přišlo mi, že asi chtěla, ať ji pozvu k nám… mne se ale moc nechce, manžel už tak není uplne odvareny z toho, že s námi bude dva dny na vánoce a uprimne ani mi se nelibi představa, že dáme dceru kol 8h spat a pak tu ve třech sedime u TV a čekáme na půlnoc. Ani si toho nemáme zase az tak všichni co říct. S dcerou je to o něčem jiném. Těšíme se s manželem, že uložíme dceru, půjdeme spolu s sampusem do postele a uzijeme si prostě sami po mnoho rodinných návštěvách, ktere k vánocům patří. Na druhou stranu je mi to lito vuci mamce. Ale nemyslím si, že byt sama na Silvestra je nějaká hrůza, jen prostě přišlo mi, že máma to těžce nese. Ona je na mne dost upnutá, jinou rodinu bohužel nemá a krom práce a na návštěvy k nám moc nikam nechodí :-( čas straveny s námi a hlavně s vnučkou je pro ni jediná smysluplna věc, na kterou se tesi :( a ja se prostě cítím byt pod tlakem. Taky nechci, ať si zvyka, že když si nezaridi žádný program, automaticky jde k nám. To bychom ji tady meli potom porad… myslíte si, že je blbe ji na silvestra nepozvat?

Tak mi to připadá, že maminka trošku s tebou manipuluje. Ona je dospělá, poměrně mladá žena. Ať si najde k sobě partnera, nebo okruh přátel, se kterými bude trávit různé volnočasové aktivity. Už to, že bude s vámi celé Vánoce, je myslím dost náročné hlavně pro tvého manžela. Ale Silvestr pro mně opravdu není důvod k nějakým bujarým oslavám, nebo oslavám na povel,nebo že teda musí někdo být nutně u svých dětí,které mají krom toho svůj jiný plán. Neuč si ji na to, že ona zakuňká, a ty ji hned pozveš k vám. Ty máš svoji rodinu, a priorita je to, co si vy dva s manželem domluvíte. Mamince s klidem řekni, že jedete s manželem na hory, a chcete být spolu. A nehleď na to, že se bude tvářit na to jako týrané dítě. Tyto její manýry by vám mohly v budoucnu vážně narušit vztah. Celý rok věděla, že bude Silvestr, tak si mohla zřídit nějaký program, pokud nemůže vydržet jeden den doma sama.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.18 13:42

@annasmyc nojo, jiný program, jenže pro mámu nás večer v posteli není moc žádný program, který by nám bránil ji pozvat :-) a zase vymyslet si něco, že někam jdeme je blbý a i nesmysl vzhledem k věku dcery. Proste ji bude lito, ze my jsme raději sami doma než abychom ji pozvali . Jenže zvát ji zrovna na toho silvestra nechci, protože by u nás musela zase spat , manžel by nebyl nadseny a navíc máma u nás bývá dost často přes celý rok…

amylon
Kecalka 291 příspěvků 22.12.18 13:44

Matka se chová trochu jako malé dítě, nenech sebou manipulovat, i když ji máš ráda. Je mladá, zdravá, má si žít svůj život. Skvělé, že může být u vás na vánoce, měla by si toho vážit a ne tlačit na pilu. Hezké Vánoce všem!
koukám,že jsem napsala to samé co už je výše ,ale neopisovala jsem :D

Příspěvek upraven 22.12.18 v 13:46

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.18 13:46

@divine woman presne to jsem ji řekla "heled, to neres, uzijeme si společné vánoce, pak se sejdeme na novy rok a na silvestra si Dáš vino, zapnes TV a bude ti fajn " a ona porad říkala, že je to strasně blby byt poslední den v roce sám… totálně mne tím vytáčí

nostress
Extra třída :D 14003 příspěvků 22.12.18 13:46
@Anonymní píše:
@annasmyc nojo, jiný program, jenže pro mámu nás večer v posteli není moc žádný program, který by nám bránil ji pozvat :-) a zase vymyslet si něco, že někam jdeme je blbý a i nesmysl vzhledem k věku dcery. Proste ji bude lito, ze my jsme raději sami doma než abychom ji pozvali . Jenže zvát ji zrovna na toho silvestra nechci, protože by u nás musela zase spat , manžel by nebyl nadseny a navíc máma u nás bývá dost často přes celý rok…

Ale ona se musí naučit respektovat i vaše soukromí. Myslím, že to už jsi dost prošvihla. Teď už pomůže jedině v klidu, slušně, ale jasně říkat, nezlob se mami, ale my chceme být taky i sami, chápeš? Nauč se jednat asertivně.

Micaella22
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 22.12.18 13:49

Vzdyt chodi do prace, ma kolegyne, nejake zname, pribuzne, tak at jim napise/zavola. Trochu ji naved. Musi si poradit. Ja silvestr beru jako kazdej jinej den… kdyby byla 24. sama tak pochopim, ze by to bylo na nic.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15801 příspěvků 22.12.18 13:51
@Anonymní píše:
Dcera zatím mimo domov nikdy nespala, má jen něco málo přes rok, v noci ji kojím, takže to nejde. (Lyžováním na nový rok myslím ja s manželem lyže, máma s dcerou sáně )

Ty jo, co bych za to dala. Bych klidně mamku bavila až do rána, kdyby nám pak tahala dítě na sankach. A nebála bych se, že bude chtít pořád k nám, za rok ji ještě ráda soupnes dítě na přespání a budete mít s mužem času spoustu.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15801 příspěvků 22.12.18 13:54
@amylon píše:
Matka se chová trochu jako malé dítě, nenech sebou manipulovat, i když ji máš ráda. Je mladá, zdravá, má si žít svůj život. Skvělé, že může být u vás na vánoce, měla by si toho vážit a ne tlačit na pilu. Hezké Vánoce všem!
koukám,že jsem napsala to samé co už je výše ,ale neopisovala jsem :DPříspěvek upraven 22.12.18 v 13:46

Tak doufám, že děti výchovnam jinak než abych měla být vděčná, že můžu být u svých dětí na Vánoce 8o

annasmyc
Kecalka 481 příspěvků 22.12.18 13:54
@Anonymní píše:
@annasmyc nojo, jiný program, jenže pro mámu nás večer v posteli není moc žádný program, který by nám bránil ji pozvat :-) a zase vymyslet si něco, že někam jdeme je blbý a i nesmysl vzhledem k věku dcery. Proste ji bude lito, ze my jsme raději sami doma než abychom ji pozvali . Jenže zvát ji zrovna na toho silvestra nechci, protože by u nás musela zase spat , manžel by nebyl nadseny a navíc máma u nás bývá dost často přes celý rok…

ale však se jí nezpovídej co konkrétně budete dělat, i kdybyste plánovali válení v posteli. Jen že se vám to nehodí. Taky se mi zdá, že tě manipuluje -pokud řekneš ne, už máš výčitky svědomí jaká jsi špatná dcera… Pamatuju si i tvé předchozí diskuze. i to jak to vadí manželovi. Jste nová rodina, máš zodpovědnost hlavně za dceru a muže a pak až za maminku (něco jiného by bylo, kdyby byla nemohoucí). Nenech se tlačit do něčeho co nechceš, nebo to odnese váš vztah s manželem.

nostress
Extra třída :D 14003 příspěvků 22.12.18 13:54
@Cuddy píše:
Ty jo, co bych za to dala. Bych klidně mamku bavila až do rána, kdyby nám pak tahala dítě na sankach. A nebála bych se, že bude chtít pořád k nám, za rok ji ještě ráda soupnes dítě na přespání a budete mít s mužem času spoustu.

Tahat dítě na sáňkách v dešti, a po blátě, to musí být teda jízda. :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Trest za autonehodu? Lucie Gelemová vystřídala v rodině Dádu Patrasovou

Herečce Dagmar Patrasové (62) se celý život bortí přímo pod rukama. Nejenže... číst dále >

Tohle ze mě udělal rozvod! Houslista Svěcený o nemoci a drastickém zhubnutí

Drasticky zhubl, poslední dobou tráví většinu času na nemocničním lůžku, a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >