Máma se o mě bojí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymkaa3
Povídálka 32 příspěvků 31.12.17 16:01
Máma se o mne boji

Ahoj holky…
Je mi 14 let a rodiče se o mne neustále boji, obzvláště máma
Možná je to tím, že si toho se mnou jako s miminkem hodně prožila…(měla jsem vážně zdravotní komplikace)
Každopádně bych se chtěla trochu osamostatnit a chci aby pochopila, že už nejsem malá holčička, za kterou mě mají…
Když jdu někam ven, tak se zeptá s kým a co tam budu dělat, to mi přijde ještě v pohodě, ale během toho co jsem venku mi 4× volat co dělám mi už přijde moc a na okolí to asi nepůsobí moc dobře…Jednou to nezvednu, že to neslyším a je z toho scéna na dvě hodiny
Ještě ani jednou jsem neprespala u nějaké kamarádky, ani nic takového…Dneska na Silvestra jsem měla spát u kamarádek, ale řekla že jsem moc malá a že bydlí daleko…(Sednu si na metro a jsem tam za 15 minut)
Už mě to nebaví
Omlouvám se za sloh…Nevím si rady

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Vladimirovna
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 31.12.17 16:04

Chápu že tě to stve. Ale máma se prostě boji. :nevim: zkus nezradit její důvěru a v klidu si třeba promluvit, že bys ráda byla taky trochu víc s kámoškama, třeba až ti bude 15.

blueberryx
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 31.12.17 16:05

Ve14 mi to prijde naprosto v poradku. Ve tvem veku bych na silvestra dceru take, byt 15 min metrem, cestovat nenechala. Tvou maminku chapu a souhlasim s ni

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2219 příspěvků 31.12.17 16:05

Na Silvestra bych te ve 14 taky nikam nepustila, to dost chapu. To neprespani u kamaradek a volani 4× nechapu vubec, to si ale musis promluvit primo s mamkou. Vis, me taky prislo, ze me vzdycky mama moc hlidala a ted s odstupem let vidim, ze to melo smysl. Ale je pravda, ze stacilo rict kam jdu a s kym, dodrzet cas navratu a nikdo mi behem schuzky nevolal. A u kamaradek jsem prespavala bezne, nebo ony u nas :nevim:

terinka4444
Hvězda diskuse 65828 příspěvků 31.12.17 16:06

Je ti 14 let, jsi pod zákonem. A pravda je, že nesnáším, když volám a dítě mi nezvedne telefon, okamžitě mě napadá, co se asi stalo. Rodiče to tak prostě mají. A ačkoliv si myslíš, jak jsi jako velká, tak nejsi.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.17 16:07
@Anonymkaa3 píše:
Ahoj holky…
Možná je to tím, že si toho se mnou jako s miminkem hodně prožila…(měla jsem vážně zdravotní komplikace)
Každopádně bych se chtěla trochu osamostatnit a chci aby pochopila, že už nejsem malá holčička, za kterou mě mají…
Když jdu někam ven, tak se zeptá s kým a co tam budu dělat, to mi přijde ještě v pohodě, ale během toho co jsem venku mi 4× volat co dělám mi už přijde moc a na okolí to asi nepůsobí moc dobře…Jednou to nezvednu, že to neslyším a je z toho scéna na dvě hodiny
Ještě ani jednou jsem neprespala u nějaké kamarádky, ani nic takového…Dneska na Silvestra jsem měla spát u kamarádek, ale řekla že jsem moc malá a že bydlí daleko…(Sednu si na metro a jsem tam za 15 minut)
Už mě to nebaví
Omlouvám se za sloh…Nevím si rady

Ahojky, já měla v dětství to samé.. byla jsem věčně nemocná.. takže máma na mě hodně dávala pozor.. u kamarádky jsem poprvé spala někdy v 18..? Možná v 19.. :roll: je pravda že cítím že mi tím trochu uškodila.. nemám žádný kamarádky.. nic ale je pravda že až teď když mám už své vím co to pro ni znamenalo.. zkus prostě vydržet a s mamkou se zkus domluvit.. ale když budeš utíkat z domu nebo chodit pozdě a atd tak to bude horší. Musíš jo dát najevo že Ti může věřit.

kristyn.g
Závislačka 2735 příspěvků 31.12.17 16:12

Já spala u kamarádek od brzo, tenkrát ještě mobily ani nebyli…

mě se to nezdá normální, přijde mi to až chorobné :-( ale myslím že pomůže si jen opravdu popovídat s mamou nebo tátou o tom jak se cítíš a že to není už normální v tvém věku a domluvit se na nějakém kompromisu… že třeba zavola jednou. Jinak bys to musela vydržet do těch osumnácti aspoň… já se v devatenácti už stěhovala od rodičů k nyní již manželovi.

Adinal
Kelišová 6467 příspěvků 31.12.17 16:29

A udělala jsi něco, čím jsi třeba mamky důvěru nahlodala? Jako 4× volat během toho, co jsi venku, je fakt přehnané.
Zkoušela jsi o tom s mamkou mluvit?

Anonymkaa3
Povídálka 32 příspěvků 31.12.17 16:31

Nikdy jsem neporušila žádnou dohodnutou hodinu, kdy mám být doma, jelikož mi zavolala a řekla ať už jdu domů…Nikdy mi nedává do kdy mám být doma…
Max. jsem párkrát nevzala telefon a byla scéna…Toť vše

Helileli
Závislačka 2650 příspěvků 31.12.17 16:53

@Anonymkaa3 mamka to trochu přehání. Obzvlášť pokud je na tebe spoleh a nic neporušujes. Co se telefonu týká, nejde ti nastavit při zmeškaném hovoru automatická odpověď SMS? Něco jako nyní se bavím s přáteli, až to bude vůči nim slušné, zavolám zpět. Třeba by se pak máma chytla za nos, když by ji ta sms přišla 4×…

-Evka-
Závislačka 3587 příspěvků 31.12.17 17:18

Mámu chápu. Budeš vždycky „ta malá“, i když budeš dospělá.

Ale asi bych se s ní domluvila (alespoň ze začátku) na postupné prodloužování intervalů hovorů, když jsi s přáteli.

Já dostala vynadané od sestry (mámu jsem neměla), když jsem přišla ve 22:02 místo ve 22:00 ve dvaceti letech :-). No jo, ale MHD jinak nejelo a telefony nebyly.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31592 příspěvků 31.12.17 17:51

Nojo, to mámy občas dělají. My to vlastně měli jednodušší, když nebyly žádný mobily :lol: (já dostala asi v 16)

nostress
Extra třída :D 12707 příspěvků 31.12.17 17:54
@Anonymkaa3 píše:
Ahoj holky…
Už mě to nebaví
Omlouvám se za sloh…Nevím si rady

Maminka se o tebe bojí, tak to má každá máma. Taky bych tě ve čtrnácti nepustila v tomto čase samotnou metrem, ale když by tě tam třeba maminka zavezla, a pak zase pro tebe přijela, to by šlo, ne?

Petruna21
Echt Kelišová 9792 příspěvků 31.12.17 18:14

Ber to tak že mají o tebe strach na tom není nic špatného ale chápu že ti to vadí :roll: nemá se všechno moc přehánět a tvá maminka to asi nejspíš přehání nějak jí to vysvětlit? :roll:

BaMaK
Závislačka 2749 příspěvků 5 inzerátů 31.12.17 18:27

@Anonymkaa3 chapu, ze te to stve, ale chapu I mamku, ze se o tebe boji…bud rada, ze ma o tebe zajem. Co kdyby sis s ni domluvila nejaka pravidla, ktera budou vyhovovat obema…treba, ze jednou za cas napises SMS…nebo neco podobneho, poprosit rodice kamaradek, aby se s mamkou seznamili, aby vedela u koho jsi…neco urcite vymyslite.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

„Černoši a buzny,“ zuří veřejnost: Rakouské dráhy si novou reklamou dost naběhly

Chtěly jít naproti různorodosti a pestrosti, ve finále to za novou reklamní... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Reklama