Mamánek a chybějící komunikace ve vztahu

Anonymní
24.1.20 20:31

Mamanek a chybějící komunikace ve vztahu

Ahoj holky, bohužel se nemám komu svěřit a už nevím, jak dál. S přítelem jsme spolu 8 měsíců. Je mu 35 a stále bydlí u rodičů. Přitom má vlastní byt, který je prázdný. Mně bude zachvili 30. Tak bych si samozřejmě představovala společně zařizování bytu, společně bydlení a rodinu. Jenže přítel se k tomu stále nemá. Vždycky když jsem na toto téma zavedla řeč tak mi řekl, že se odstehuje od rodičů tak nějak postupně. Ale nic se zatím nestalo. Žádné vážne téma s ním nemůžu pořádně dospěle řešit. Pořád se všemu směje a na vše má čas. Já už fakt nevím jak dál. Žadná poradna komunikace mezi námi není nic. On nic řešit nepotřebuje. Ani ho nezajímá jak se mám nebo co dělám. Jsem věčne sama. Nemá potřebu nic plánovat. Do všeho ho musím nutit já, vše vyřizovat sama atd.. Minulý týden jsem už bouchla a řekla mu, že teda rozchod když se k ničemu nemá. Na jednu stranu vím, že ho mám ráda i on mě. Ale netuším, zda je nějaká šance na změnu a on si uvědomí o co přišel a že už chce taky dospělý život. Vztahů měl pár, ale žádný mu nevydržel déle než půl roku a s nikým nikdy nebydlel…mate některá zkušenosti jak na něj?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
11329
24.1.20 20:35

Ale on se s tebou nechce stěhovat anechce zakládat rodinu a nechce ti to říct na plnou pusu.

A ano, je možné že tím jak ho do všeho nutíš, tak jsi jako jeho matka, ale nepočítáš s tím, že by se to změnilo, že by najednou z nějakého záhadného důvodu začal být iniciativní aktivní a dominantní, že ne?

A ne - už vůbec se to nestane narozením dítěte.

Takže pokud si ho chceš nechat, s tím, že dynamika bude prostě pořád stejná, tak si ho nech. Ale naivě doufat že najednou jen tak dospěje, když z pod křídel matinky se schová pod tvá křída - no jako můžeš, ale bude to jen zdrojem setrvalé frustrace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.1.20 20:35
@Anonymní píše:
Ahoj holky, bohužel se nemám komu svěřit a už nevím, jak dál. S přítelem jsme spolu 8 měsíců. Je mu 35 a stále bydlí u rodičů. Přitom má vlastní byt, který je prázdný. Mně bude zachvili 30. Tak bych si samozřejmě představovala společně zařizování bytu, společně bydlení a rodinu. Jenže přítel se k tomu stále nemá. Vždycky když jsem na toto téma zavedla řeč tak mi řekl, že se odstehuje od rodičů tak nějak postupně. Ale nic se zatím nestalo. Žádné vážne téma s ním nemůžu pořádně dospěle řešit. Pořád se všemu směje a na vše má čas. Já už fakt nevím jak dál. Žadná poradna komunikace mezi námi není nic. On nic řešit nepotřebuje. Ani ho nezajímá jak se mám nebo co dělám. Jsem věčne sama. Nemá potřebu nic plánovat. Do všeho ho musím nutit já, vše vyřizovat sama atd.. Minulý týden jsem už bouchla a řekla mu, že teda rozchod když se k ničemu nemá. Na jednu stranu vím, že ho mám ráda i on mě. Ale netuším, zda je nějaká šance na změnu a on si uvědomí o co přišel a že už chce taky dospělý život. Vztahů měl pár, ale žádný mu nevydržel déle než půl roku a s nikým nikdy nebydlel…mate některá zkušenosti jak na něj?

No, přijde mi, že není co zachraňovat. Takhle to opravdu vypadat nemá. Bude ti teprve 30, nemarni čas s neperspektivním partnerem. Poradila bych ti rozchod :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1372
24.1.20 20:36

Zdrhej jak nejdál můžeš. Co víc chceš slyšet, tady není dobré vůbec nic. 35i leté „dítě“ u rodičů fakt není normální a jeho rodiče zřejmě taky ne, dávno bych ho vyprovodila z baráku, zvlášť když má svůj byt. :nevim: najdi si někoho normálního, než ti ujede :train2:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1989
24.1.20 20:41

Vykašli se na něho. Nepouzitelnej kus

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.1.20 20:45

S člověkem, kterého nezajímá, jak se mám a co dělám bych ani nekamarádila, natož s ním mít vztah. Neboj, on až se zamiluje, tak se do toho bytu odstěhuje, ale asi to nebudeš ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.1.20 20:50

My jsme se bavili o rodině a říkal, že ji chce. I zařídit byt chce. Ale jemu strašně dlouho všechno trvá. Nic by sám od sebe nenavrhl ani nevymyslel. A já si pak připadám, že ho jen do všeho nutim. Chci vidět taky nějakou jeho aktivitu, že má o to společný bydlení a vybavování bytu zájem. Já chápu, že na to muži moc nejsou. Ale i tak…taky mám z toho pocit, že kdyby chtěl se mnou opravdu žít tak by to vypadalo asi jinak… :,(

• Nahlásit
  • Citovat
24.1.20 20:52
@Anonymní píše:
My jsme se bavili o rodině a říkal, že ji chce. I zařídit byt chce. Ale jemu strašně dlouho všechno trvá. Nic by sám od sebe nenavrhl ani nevymyslel. A já si pak připadám, že ho jen do všeho nutim. Chci vidět taky nějakou jeho aktivitu, že má o to společný bydlení a vybavování bytu zájem. Já chápu, že na to muži moc nejsou. Ale i tak…taky mám z toho pocit, že kdyby chtěl se mnou opravdu žít tak by to vypadalo asi jinak… :,(

Věř, že když muž opravdu chce, tak i zeměkouli otočí. Tohle je jen plané žvanění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11329
24.1.20 20:53
@Anonymní píše:
My jsme se bavili o rodině a říkal, že ji chce. I zařídit byt chce. Ale jemu strašně dlouho všechno trvá. Nic by sám od sebe nenavrhl ani nevymyslel. A já si pak připadám, že ho jen do všeho nutim. Chci vidět taky nějakou jeho aktivitu, že má o to společný bydlení a vybavování bytu zájem. Já chápu, že na to muži moc nejsou. Ale i tak…taky mám z toho pocit, že kdyby chtěl se mnou opravdu žít tak by to vypadalo asi jinak… :,(

No nechce. Jinak by něco dělal. A taky je možné, že ti to říkal prostě proto, že si to chtěla slyšet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.1.20 21:06
@Hraběnka Stradová píše:
Věř, že když muž opravdu chce, tak i zeměkouli otočí. Tohle je jen plané žvanění.

Tak. Take jsem se obcas chlacholila, ze ono tohle a tamto, protoze jsem nebya ochotna si priznat, ze me az tak moc nezere. Ale kdyz chlap chce, najde si te, i kdybys byla zakopana deset metru pod zemi. A jak rikas, zemekouli otoci a cesta ze Statu do CR je jako z Prahy na Melnik.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.1.20 21:14

Na rozchod mi řekl, že mě nechce ztratit. Že to ale záleží na mě, jak to vidím dal. A že mě má moc rád. Taky se chlacholim tím, že je to prostě jen nezkušený nouma. A třeba vážně pořádně neví jak na ženský. Ale na druhou stranu nechápu, že mu nechybí každý den spolu usínat a probouzet se. A ani nemá potřebu vědět jak se mám nebo co dělám. On má často svůj program a svoje věci. A pak mě mrzí, že se mnou nic pořádně nenaplanuje. Ale svoje věci si dokáže jasně zařídit. Tak se bojím toho, že jen zbytečně ztrácím čas. Já už bych taky chtěla svoji rodinu. Ale přijde mi, že on už tu svoji ma- maminku a tatínka a to mu asi stačí. Zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
24.1.20 21:21
@Anonymní píše:
Na rozchod mi řekl, že mě nechce ztratit. Že to ale záleží na mě, jak to vidím dal. A že mě má moc rád. Taky se chlacholim tím, že je to prostě jen nezkušený nouma. A třeba vážně pořádně neví jak na ženský. Ale na druhou stranu nechápu, že mu nechybí každý den spolu usínat a probouzet se. A ani nemá potřebu vědět jak se mám nebo co dělám. On má často svůj program a svoje věci. A pak mě mrzí, že se mnou nic pořádně nenaplanuje. Ale svoje věci si dokáže jasně zařídit. Tak se bojím toho, že jen zbytečně ztrácím čas. Já už bych taky chtěla svoji rodinu. Ale přijde mi, že on už tu svoji ma- maminku a tatínka a to mu asi stačí. Zakl.
Že to záleží na tobě, jak to vidíš dál? To je taková oblíbená taktika, abys to rozsekla a on nebyl za bídáka. Notabene po osmi měsících vztahu máš plout na růžovém obláčku a máte š*kat jako králíci a nemoct se sebe nabažit a né řešit tyto problémy. Co s ním chceš dělat za pět, deset let vztahu?
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.1.20 21:24
@Anonymní píše:
Na rozchod mi řekl, že mě nechce ztratit. Že to ale záleží na mě, jak to vidím dal. A že mě má moc rád. Taky se chlacholim tím, že je to prostě jen nezkušený nouma. A třeba vážně pořádně neví jak na ženský. Ale na druhou stranu nechápu, že mu nechybí každý den spolu usínat a probouzet se. A ani nemá potřebu vědět jak se mám nebo co dělám. On má často svůj program a svoje věci. A pak mě mrzí, že se mnou nic pořádně nenaplanuje. Ale svoje věci si dokáže jasně zařídit. Tak se bojím toho, že jen zbytečně ztrácím čas. Já už bych taky chtěla svoji rodinu. Ale přijde mi, že on už tu svoji ma- maminku a tatínka a to mu asi stačí. Zakl.

Je to blb. Jestli ti řek, že „to (rozchod) záleží na tobě“, tak je to blb na 100%. Normální chlap nenechá rozhodnutí v tak zásadní věci na ženě. :mrgreen: Jdi od něj, jenom marníš čas.

Příspěvek upraven 24.01.20 v 21:49

• Nahlásit
  • Citovat
24.1.20 21:35

Neví, jak se má s tebou rozejít a doufá, že tě to přestane bavit a rozejdeš se s ním ty :nevim: Je mi to líto, chlapi jsou v tomhle srabi…Přeju ať brzy najdeš toho pravého :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.1.20 21:54

Raději anonymně. Mám kamaráda v podobném věku a obdobné životní situaci. Akorát on nemá ten byt, ale peněz má dost na to, aby si jej z fleku pořídil. Žije s rodiči, platí 3tis měsíčně, takže si krásně našetří, nikam moc nechodí, moc nepije, nekouří akorát hraje hry (ale co jinyho by taky po večerech sám doma dělal že)… Doma si sám pere, vaří a tak. Mámu tedy nemá jako sluzku, samo ve vaření se střídají, ale není to tak, že by byl mamanek. Spíš je mu s nimi dobře a zatím nenašel důvod proč odejít, je jedinacek a rodiče o jedno dítě přišli jeste pred nim a tak jsou rádi, že je s nimi. Měl několik vztahu, jeden nebo dva byli vážné. Jsme dobří přátelé a jeho vysvětlení rozchodu bylo podobné, ona chtela společný život, rodinu a já se neuměl rozhoupat. Jeho hlavní problém byl v tom, že už je tak dlouho sám a má svoje zvyky, systém, není zvyklý, že mu někdo říká, dnes bysme mohli, měl bys, co kdybysme apod… Docela ho to vždycky rozhodilo a začal přemýšlet jestli to zvládne, byl pasivní jelikož se nedokázal rozhodnout a vztah mu nakonec vždy ztroskotal. V tuto chvíli prochází terapii, chtěl by už rodinu, ale nedokáže prozatím plně vstoupit do vztahu a stát se součástí páru, kde už on nebude mít hlavní slovo a rozhodovat se sám, mít možnost být líný a nic nedělat nebo naopak něco podniknout aniž by musel řešit, že polovička nechce nemůže, žárlí atd. Takže radím rozejít se, on si to v sobě musí uspořádat sám a pokud bude opravdu chtít tak se pokusí alespoň změnit jako ten můj kamarád. Ty na to budeš mít ale malý vliv…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama