11měsíční syn stále nechce příkrm

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lenas5
Povídálka 15 příspěvků 01.08.19 11:44
Mame 11mes a pořád nechceme prikrm

Holky uz si nevím rady.. Syn 11mesicu, od mala je na UM a stále nechce normální potravu.. Ze vseho si da úplně málo a uz rve a nechce. Bylo období kdy jedl týden aspoň koupené a pak zacal zub a uz zase nic.. Za den sni aspoň ovocnou kapsu a jogurt.. Ted mu jedou rajčatka a okurky. Ani s tím nic nesni, musí byt samostatne.. Jsem uz nešťastna.. Od 4mes mu vyvaruji a zbytečně :-( za celou dobu jestli 14 dnu jedl a to s přemlouvanim?… Meli ste to tak někdo? :-(

Přečtěte si článek: Příkrmy a jak s nimi začít?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Bubla Bůčková
Echt Kelišová 7885 příspěvků 01.08.19 11:45

Asi vařis blbě, zkus skleničky. PS:název diskuze je příšernej :lol:

Lenas5
Povídálka 15 příspěvků 01.08.19 11:47

@Bubla Bůčková ty sme jeli asi 3 mesice a nic vyhodila sem.
Myslím ze tu nejde o název ;)

jiti81
Kecalka 318 příspěvků 01.08.19 11:52

Dcerka tento problém nemá, sice taky toho tolik nesnědla, a rozjedla se teda hlavně, když jsem jí dávala z mého talíře, nejdříve pár lžiček, kousek okurky, kousek chleba. Taky mi nejedla celý oběd, jen jakoby jednotlivé části. Teď má 12 měsíců a už toho jí 2× více než před 2 měsíci. Zkusila jsi krmit ze svého talíře, nezajímá ho, co tam máš?
Já mám teda už 3. dítě, takže opravdu neřeším co jí, už měla i nezdravé věci jako placek, hranolky :oops: :jazyk:, prostě co jíme my, to vyzkouší.

Anais
Kelišová 5738 příspěvků 63 inzerátů 01.08.19 11:54

@Lenas5 vítej v klubu… syn mi nejedl dlouho. Cokoli určeného „pro děti“ ať už kupované příkrmy, doma dělané. Bylo mu to šumos… Začal jíst až kolem 1,5 roku jídlo, které mělo normální vzhled toho, co viděl u nás. Nic mixovaného, prostě těstovina jako těstovina, maso jako maso, brambory jako brambory… Rozhodně něco tak super, jako krmení v židličce jsem s ním taky provozovat nemohla. Dlouho jsme jedli u jeho malého dětské stolečku.
Teď má 5,5 u jídla frká, ale mám pocit, že má tasemnici :pankac:
Od tebe z talíře si nevezme? Hodně jsem ho krmila u pohádek a tak, to zas tu bude rad, jak to nedělat… :cert: ale když ti děcko nejí, tak uděláš cokoli, aby se najedlo.
Hodně pomáhalo, že jsem nachystala jídlo na stůl a odešla jsem s tím, že je to moje a ne že mi to sní… ale v tom roce je na tenhle fígl možná ještě malý. Zkus, jestli má nějakého oblíbeného plyšáka, že by jedl s ním a zkus mu fakt dát normálně vařené jídlo ( samozřejmě bez koření) a nechej ho, ať zkouší jíst sám, třeba i rukama. Třeba nemá rád, že ho krmíš - to mi dělá syn dodnes, dávám mu jídlo do pusy a on si ho vezme do ruky a pak sní… Pevné nervy :srdce: Rozjedl se až tak po třetím roce…

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 7885 příspěvků 01.08.19 11:54

Musíš pomalu a zkoušet, klidně dvě lžičky a dost. Chyba je i to ovoce, rajčata… Je to sladké a zeleninové příkrmy pak nejedou. Začala jsem taky po 4 měsíci, 3- 5 lžiček k obědu, když nebyla chuť, týden jsem počkala, od 7 měsíce jedl malou 125 skleničku, za další měsíc 190. Kolem šestého jsem přidala kaši večer, ovoce v sedmém. Zkus teda znova a nenuť.

Lenas5
Povídálka 15 příspěvků 01.08.19 11:55

@jiti81 davam i z meho, je zvědavý, vezme 3 lžičky a uz nechce. I sem zkoušela nezdravé, trochu solene prostě nase, ale asi tohle nechce. Mixováne, nemixovane.. Od každého par kousku a nazdar.. Jedine co sni je jogurt s chutí a někdy ta presnidavka. Co se týká chleba a rohlíku taky jen par kousku a nechce.

Lenas5
Povídálka 15 příspěvků 01.08.19 11:57

@Bubla Bůčková rajče a ovocnou sem dala az po měsících, na doporučení dr. Maly je na svůj věk hodně maly a ma málo kg… 2-3 lžičky sni i vareneho a pak konec.. To mi dělá uz pul roku.

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 7885 příspěvků 01.08.19 11:58
@Lenas5 píše:
@Bubla Bůčková rajče a ovocnou sem dala az po měsících, na doporučení dr. Maly je na svůj věk hodně maly a ma málo kg… 2-3 lžičky sni i vareneho a pak konec.. To mi dělá uz pul roku.

Ta váha je blbá teda.. Kamarádka ještě na doporučení doktorky dávala nějaké speciální výživové dětské „sušenky“ :think:

Lenas5
Povídálka 15 příspěvků 01.08.19 12:00

@Anais nu pohádky atd ho nebere ještě.. Dávám ho samotného vse.. Jak si psala, když neji uděláš vse..

Lenas5
Povídálka 15 příspěvků 01.08.19 12:03

@Bubla Bůčková i to sem davala, ale přijde mi ze ho cpát cukrem je taky špatně ne?.. Uvitala bych kdyby se rozjedl, než byl na sušenkach.. Samozřejmě pokud bude nutnost, udělám cokoli.

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 7885 příspěvků 01.08.19 12:08
@Lenas5 píše:
@Bubla Bůčková i to sem davala, ale přijde mi ze ho cpát cukrem je taky špatně ne?.. Uvitala bych kdyby se rozjedl, než byl na sušenkach.. Samozřejmě pokud bude nutnost, udělám cokoli.

Já myslím, že v tom žádný cukr nebyl právě, dávala to taky kojenci. Kamarádka kojila, ale hrozně bojovali s váhou, nakonec se smířili s tím, že je žížala a všem se ulevilo. Dnes zdravá, šikovná holčička.

vokishka
Neúnavná pisatelka 15325 příspěvků 01.08.19 12:09
@Lenas5 píše:
@Bubla Bůčková ty sme jeli asi 3 mesice a nic vyhodila sem.
Myslím ze tu nejde o název ;)

Nejde o název sice, ale je strašný. To je takový problém napsat, je mu 11 měsíců a nechce příkrmy?

Lenas5
Povídálka 15 příspěvků 01.08.19 12:13

@vokishka děkuji za radu, poučila sem se :-)

Kalbe
Kecalka 356 příspěvků 01.08.19 12:15

@Lenas5 moje malá je také hodně vybíravá, zkus banany, ty jsou top. Kup si rybi olej norsky pro nejmensi v lekarne, podporuje chut k jidlu a je velmi zdravi, kam se hrabou ty kapicky vigantol.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama