Máme chovatelskou stanici

11622
31.1.20 14:13

Máme chovatelskou stanici

Ahoj holky,

asi na mě jde jaro nebo co :lol: ale…

Pojdte si popovídat o našich mazlíčcích. Chtěla bych tomu ale dát trošku směr a to diskuzi o chovatelských stanicích. Co chováte, jak dlouho, jak jste spokojené, jaké máte uspěchy, jaké byly začátky… :mrgreen:

Těším se na diskuzi, mějte krásný den (u nás celý den svítí sluníčko, uplně cítím jaro v kostech a to chudák leden ještě neskončil :mrgreen: ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7451
31.1.20 15:13

Chováme andulky :lol: :lol: :lol: loni jsme si koupili jeden pár, letos máme první mimina, která ručně dokrmuji. Všechny zůstanou doma a dál je rozmnožovat nenecháme, žijeme v Německu a chov tu není jednoduchý. Navíc sehnat zájemce by taky nebylo snadné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.1.20 15:24
@Aduš8 píše:
Chováme andulky :lol: :lol: :lol: loni jsme si koupili jeden pár, letos máme první mimina, která ručně dokrmuji. Všechny zůstanou doma a dál je rozmnožovat nenecháme, žijeme v Německu a chov tu není jednoduchý. Navíc sehnat zájemce by taky nebylo snadné.

Jeee muzu ti napsat :lol: taky mame ted cerstve andulku, co partner zachranil a casem asi chci poridit druhou…kdybychom se trefili do parecku, tak bych chtela tez zkusit odchovat mlade :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2308
31.1.20 16:51

Papousky. Tohle je zatím poslední mladě co jsme odchovali. Teď máme chvilu pauzu a za pár dní nás čeká vylihnuti našeho lidskyho mladete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7451
31.1.20 17:26

@Dragonsqueen určitě napiš, co budu vědět, odpovím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7451
31.1.20 17:28

@JancaS84 ten nebo ta je boží… Taky toužím po tom dokrmit jednoho většího miláčka. Nebo již dokrmeného koupit :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2308
31.1.20 17:56
@Aduš8 píše:
@JancaS84 ten nebo ta je boží… Taky toužím po tom dokrmit jednoho většího miláčka. Nebo již dokrmeného koupit :srdce:

Je to kluk. Už má i nevěstu. Snad bude spokojený. Dokrmovani není žádná sranda, zlatý kojení dítěte, to můžeš vzít kamkoliv sebou. Ptáčka v inkubatoru moc ne. Prvnich cca 14 dní vstávání i v noci po 4 hodinách. Kolikrát fakt na palici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7451
31.1.20 19:13

@JancaS84 já teď dokrmuji 3 anduláky, takže trochu vím :oops: pomalu se budeme blížit k odstavu, z toho mám největší strach. Naštěstí jsou děti nemocné, takže stejně nikam nemůžeme. A jste vyloženě chovatelé, nebo jste si jen chtěli dokrmit mazlíčka? Ara je takový můj tajný sen, jsou to nádherní ptáci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2308
31.1.20 20:34
@Aduš8 píše:
@JancaS84 já teď dokrmuji 3 anduláky, takže trochu vím :oops: pomalu se budeme blížit k odstavu, z toho mám největší strach. Naštěstí jsou děti nemocné, takže stejně nikam nemůžeme. A jste vyloženě chovatelé, nebo jste si jen chtěli dokrmit mazlíčka? Ara je takový můj tajný sen, jsou to nádherní ptáci.

Jj chovatelé. Manžel s tím začal před x lety a já jsem se k tomu nějak přivdala. Tohle byla naše 4 odchovana velká Ara. O nějaký mláďata jsme bohužel přišli, špatně trávili a antibiotika nezabrali. Čím větší pták tím je to náročnější krmit od začátku i veterinarka nám to tak řekla. Sice to už nějakej rok děláme, ale pořád jsme začátečníci. Rádi by sme je nechali pod rodiči, ale bohužel je potvory nekrmi a ani nezahrivaji. Když se tady ten vylihnul tak ho strčili do rohu a zachránili sme ho tak za minutu 12.
Loni sme měli 3 zároveň to teprve bylo něco :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7451
31.1.20 21:25

@JancaS84 já takhle jednou bohužel nalítla a koupila ručně dokrmeného žakouše s tím, že už sám žere, jen je potřeba ho dvakrát denně přikrmit. Krmila jsem, on nezobal, neustále jsem volala chovateli, co mám dělat. Poslední rada byla, nechte ho vyhladovět, podle toho, jak se k němu chováte, musí být přežraný. Druhý den už nechtěl ani kaši. Odvezli jsme ho k chovateli, že se má naučit zobat od jiného, byl údajně podvýživený a do druhého dne zemřel. Proto se tolik bojím odstavu, naštěstí teď už vím, že musím krmit do té doby, dokud to sami nezvládnou. Dodneška z toho mám výčitky, byl naprosto úžasný a díky mojí nevědomosti a hlouposti boj o život prohrál.
Já krmím tři prcky, z toho bohužel nejmenšího mrzáčka, máma ho v budce,,rozsedla". Když jsme mu nožičky podle rady chovatelů zafixovali, snažil se z toho tak urputně dostat, že si jednu zlomil či vykloubil. Pro něj to bohužel znamená, že se na nohy nikdy nepostaví, uz je moc velký na to, abychom mu je zvládli srovnat, až sroste. I přesto nechci, aby zemřel, prý jsou schopni s tímto hendikepem normálně žít, naučí se létat a chytají se zobákem. Navíc se přes to všechno má úžasně k světu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11622
1.2.20 08:30

@JancaS84 Tyjo, krásný. Muž chvili taky flirtoval s myšlenkou papouška. Ale máme chovku ve vesnici, mají velnkovní volieru a polovinu roku je slyšíš řvát na celou vesnici, tak jsme raději od toho upustili. Stačí nám dvě ukecané holky, které pusu nezavřou :mrgreen:

Já jsem třeba chvíli chovala potkany s PP :srdce: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2308
1.2.20 10:16

@Aduš8 to s Žakem je mi líto. My nikdy neprodavame neodstaveny mladě. Letos jsme s tou Arou taky docela bojovali s odstavem, tím že byl sám tak to trvalo dyl. Když jich je víc tak jak jeden začne tak to ostatní odkoukaji. Ale taky byla faze kdy nechtěl kaši a ani nic nezobal, tak sem mu skrabala banan a dávala mu to lžičkou jak miminu. Oni ti ptáci při odstavu vždycky trošku zhubnou a někdy je fakt potřeba je nechat hladem, ale samozřejmě to hlídat a kdyžtak zasahnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2308
1.2.20 10:20
@chs.jasmin píše:
@JancaS84 Tyjo, krásný. Muž chvili taky flirtoval s myšlenkou papouška. Ale máme chovku ve vesnici, mají velnkovní volieru a polovinu roku je slyšíš řvát na celou vesnici, tak jsme raději od toho upustili. Stačí nám dvě ukecané holky, které pusu nezavřou :mrgreen:Já jsem třeba chvíli chovala potkany s PP :srdce: :mrgreen:

My je máme na vesnici u mamzelovych rodičů a ptáky tady má snad každej druhej, myslíme že tady je snad víc ptacich obyvatel než těch lidskych. Oni si vetsinou zařvou ráno a večer a pak je klid. Někteří psi dělají daleko větší bugr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama