Reklama

Máme ho vzít na pohotovost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1688 příspěvků 30.09.18 11:01
Máme ho vzít na pohotovost?

Ahoj maminky, potřebovala bych nestranný názor. Náš desetiměsíční syn je poprvé nemocný. Minulé pondělí dostal rýmu, k tomu se přidaly teploty, v úterý řekla dětská, že je to jen nějaká viróza a předepsala kapky do nosu, proti horečkám čípky. Rýma už je daleko lepší, ale horečky má odpoledne stále, dnes ráno i hned po probuzení 38,7 bez odečtu. Jinak jí, pije, je ale daleko klidnější než normálně, jinak je to takový čertík. Už začínám mít opravdu strach, protože vůbec s nemocemi u dětí zkušenost nemám. Jely byste v tomto případě na pohotovost? Momentálně má teplotu pořád zvýšenou..

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

iiiv
Extra třída :D 10910 příspěvků 30.09.18 11:04

nejela, počkala bych do zítra, co zuby, nerostou?

Monchichik
Závislačka 4654 příspěvků 30.09.18 11:05

Ne, se zvýšenou teplotou fakt ne. To mi přijde jako normální průběh nemoci, vezmi ho zítra normálně k pediatrovi, jestli máš pochybnosti.

vokishka
Extra třída :D 12549 příspěvků 30.09.18 11:05

Ne,šla bych zítra k dětské.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1688 příspěvků 30.09.18 11:06

Méně,se zuby je momentálně klid už jich má venku šest a další nejsou zatím vidět,ani nic jiného tomu nenasvědčuje.

magraata
Kecalka 149 příspěvků 2 inzeráty 30.09.18 11:06

Ja bych nejela, minimalne bych tomu dala cas do zitra a k normalni doktorce a ne na pohotovost… stridala bych klasicky cipky a sirupy, kdyz ji a pije, tak hodne tekutin a ovoce a vyvary. Muze to mit i od zubu ;)

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1688 příspěvků 30.09.18 11:09

Jenže jen zvýšená je už po tom,co jsem mu dala čípek a vyspal se. A odpoledne zase vyletí. Spíš mě znervózňuje,jak to trvá dlouho bez nějakých jiných příznaků. Kdyby měl kašel,cokoli…ale nic,jen ty teploty a doznívající rýma.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.18 11:11

@Aduš8 Rozhodovala bych se podle toho, jak máte pohotovost daleko a jak se ti zdá syn oproti předchozím dnům. Jestli je pohotovost daleko a syn je oproti předchozím dnům nezhoršuje a dostatečně pije, tak bych šla zítra ráno k PLDD, ta má možnost udělat CRP, výtěr z krku, vyšetřit moč atd., na pohotovosti nejspíš dají naslepo ATB a odkážou tě stejně na praktika. Ale doktora to zítra určitě bude chtít vzhledem k těm přetrvávajícím horečkám.

Monchichik
Závislačka 4654 příspěvků 30.09.18 11:12

@Aduš8 No pokouší se o něj nemoc, ale tím, že mu tu horečku srážíš, tak se to nemůže rozjet a motá se v tom pořád dokola. Já jsem teplotu minimálně do 38,5 nesrážela, aby mohlo tělo bojovat.

unuděná
Kelišová 5429 příspěvků 1 inzerát 30.09.18 11:19

u deti tak do tri let jsem se ridila radou: k doktorce pokud horecky nereaguji na bezna antipyretika (kdyz bylo nejhur,stridala jsem po 4hodinach Nurofen a Paralen),nebo pokud horecky trvaji dele nez 4dny.Ale do 38 (po odectu samozrejme) jsem vubec nesrazela.Na pohotovost bych urcite nejela,pokud nena jine priznaky a hodne pije,tak to do zitra urcite pocka.At mu pediatra udela crp.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1688 příspěvků 30.09.18 11:20

@Monchichik dávám mu čípek jen před spaním,to už bylo vždycky kolem 39°C,jinak ne. Dneska ho dostal ráno,protože jakmile se mu to přehoupne,prostě neusne. No uvidíme,jak to bude vypadat později.

Monchichik
Závislačka 4654 příspěvků 30.09.18 11:22

@Aduš8 Počkej do zítra a uvidíš, stejně by ti na pohotovosti neřekli nic jiného než srážet horečku a pak ke svému doktorovi.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1688 příspěvků 30.09.18 11:27

@Monchichik tady je pohotovost na dětské klinice,bydlím v Německu,takže by ho zřejmě vyšetřili líp,než zítra dětská. S tím pitím je to těžké,chce hodně kojit,ale já nevím,kolik opravdu vypije,nevím,kolik mám mléka. Už jsem ho přes den vůbec nekojila,jen jednou k ránu. Kolikrát u toho spí a nesaje. Nejhorší,že sama jsem zdravotník,ale jak jde o prcka,plaším :zed:

atominnka
Generální žvanilka 21600 příspěvků 30.09.18 11:30

Počkala bych dozítra :nevim:

Monchichik
Závislačka 4654 příspěvků 30.09.18 11:30

@Aduš8 Tak jestli máš dojem, že ti to pomůže, tak jeď ;) . No zdravotníci jsou nejhorší, to je mi jasné :D . Určitě má jen virózu, nic mu není, horečky jsou u toho normální, ale jestli budeš klidnější,tak jeď. Je to tvoje první dítě,viď? ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >