Máme jet za stávající situace na návštěvu k rodičům manžela?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
1613
19.10.20 13:12

Hele, nejsem kompetentní vykládat nařízení vlády a určitě se najdou lidi, co budou tvrdit, že návštěva není hromadná akce. Ale za mě, ať se radši zamyslí: musí opravdu k nám, nemůžeme si jen zavolat? Nemůžeme radši na procházku? Beru, že je to opruz, hlavně nikdo neví, jak dlouho to bude trvat. Ale mrzí mě, že řada národů může fungovat na osobní zodpovědnosti a u nás to prostě nejde :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64757
19.10.20 13:31
@Sue2008 píše:
Hele, nejsem kompetentní vykládat nařízení vlády a určitě se najdou lidi, co budou tvrdit, že návštěva není hromadná akce. Ale za mě, ať se radši zamyslí: musí opravdu k nám, nemůžeme si jen zavolat? Nemůžeme radši na procházku? Beru, že je to opruz, hlavně nikdo neví, jak dlouho to bude trvat. Ale mrzí mě, že řada národů může fungovat na osobní zodpovědnosti a u nás to prostě nejde :(

A jak si pomůžu procházkou?
6 osob je i venku.
Když půjde ženská se svými pěti dětmi a kámoškou na procházku, tak to je furt proti vládním nařízením?
Jinak s jinými národy to jsou cancy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
19.10.20 13:32

@Sue2008 na procházku to je marný, oni milujou návštěvy typu-gepět doma a čím víc lidí tím líp. Ale teď se ve mně něco zlomilo a mam úplný blok, takže návštěvy nehrozí. Párkrát se i stalo že přijeli neohlasene, jakože překvapení, a tak jsem jim to oplatila druhým prekvapenim a vyprala jsem je. Prostě mají děcka uz dospělý a pořád nějak nemůžou pochopit, ze uz maji svoje životy, porad se vnucují, volají, starají… no děs :roll: :roll: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23678
19.10.20 13:36
@Lama Lama píše:
@Sue2008 Jak to je v soukromí, když to není žádná akce, ale pokud si matka 5ti dětí pozve domů jednu kamarádku? Musí vyšoupnout nejmladší dítě na mráz?

no neměla by si zvát kamarádku… :nevim: Nebo si s ní jít dát kafe na zahradu :?
Pokud vím, tak ten počet šesti se vztahuje na všechny, pokud to nejsou členové jedné domácnosti.

Hele já taky nebyla žádnej hrotič, ale teď už to okolo mě lítá v bezprostřední blízkosti a upřímně, příjemný to není (hlavně vzhledem k ostatním, já si říkám, že nic horšího, než že si lehnu na tejden s teplým čajem do pelechu, se nestane - pozitivní myšlení a tak :jazyk: ), když vidíš, jak ti kolegové v práci padaj jak mouchy :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64757
19.10.20 13:42
@Mar__tanka1983 píše:
no neměla by si zvát kamarádku… :nevim: Nebo si s ní jít dát kafe na zahradu :?
Pokud vím, tak ten počet šesti se vztahuje na všechny, pokud to nejsou členové jedné domácnosti.Hele já taky nebyla žádnej hrotič, ale teď už to okolo mě lítá v bezprostřední blízkosti a upřímně, příjemný to není (hlavně vzhledem k ostatním, já si říkám, že nic horšího, než že si lehnu na tejden s teplým čajem do pelechu, se nestane - pozitivní myšlení a tak :jazyk: ), když vidíš, jak ti kolegové v práci padaj jak mouchy :?

Zdravotníci nepadaj, ti normálně s covidem pracujou. 8)
Na zahradu je to taky zakázaný, 6 je na venkovní i vnější prostory. Leda bys tam vyšoupla děti a kámošku by sis vzala ven.
teoreticky by ti nesměly domu ani partnerovy děti z prvního vztahu, pokud má žena 3 vlastní a chlap 2.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23678
19.10.20 14:07

@Lama Lama Já nikde nepsala, že pracuju ve zdravotnictví.
A nechci se dohadovat, kdo se potřebuje slejzat, nechť se slejzá.
Já to taky dělala, dokud se dalo potkat venku, a nehrotila ani kafe s kámoškou, ale ve chvíli, kdy okolo mě fakt několik dní za sebou někdo onemocní, tak to prostě už nebudu pokoušet :nevim:
A ano, opravdu onemocní (né že jsou pozitivní a jinak nic není, zápaly plic, ošklivé horečky, dušnost a neustávající kašel)…tak mě trochu přechází sranda :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
549
19.10.20 17:39

Asi takhle, jela bych, dokud to ještě jde. Pokud to ještě zpřísní nezbyde nám všem nic jiného, než sedět na zadnici a kdo ví jak dlouho. Pokud nejde o nějakou hromadnou akci a jde o malé rodinné setkání, jste všichni zdraví, nijak bych se tím nedeptala a prostě vyrazila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64757
19.10.20 18:48

No, já chápu, že vládní nařízení nedokáže pojmout všechny drobné nuance a vyjímky. Ale zkrátka čistě pocitově- v současné době nebudu přádat sraz holek z bývalé práce, ikdyby jsme byly jen 4. Protože to vnímám jako současné propojení 4 různých domácností, které by se jinak nesetkaly. Naopak - pokud se můj syn setkává pravidelně s kamarádem ( a to mi přijde cajk, děti nemohou být měsíce absolutně sociálně iolované), tak je přeci uplně fuk, jestli s ním jednou přijde i jeho maminka a mladší sourozenec, by´t nás pak bude na té hromadné akci ilegálně 7.. A přijde mi to méně rizikové z hlediska rizika šíření, než ty 4 kámošky z bývalé práce. Podobně to vidím s tou rodinou. Pokud se pravidelně vídáme se sestrou, tak už je fuk, jeslti se k tomu připojí na víkend i jějí děti a manžel, byť nás bude nadlimitní počet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.10.20 14:06

Obnovení původní diskuze

Ahojky,
tady původní zakladatelka.
Tak jsem nakonec manželovi ustoupila, aby byl klid v rodině, hlavně kvůli malému. Souhlasila jsem tedy s tím, že k tchánům pojedeme. Momentálně však vláda vydala nová opatření ohledně omezení volného pohybu, pochopila jsem to tak, že výjimka se vztahuje pouze na POMOC v rodině, nikoliv návštěvy za účelem oslav.
Myslíte, že si mám na manželovi prosadit, abychom nikam nejezdili, což by u něj však vyvolalo velké naštvání a domácí nepohodu na minimálně několik dní? Nebo mám radši i nadále souhlasit s tím, že tam pojedeme?
Opravdu nevím, jak se rozhodnout, budu moc vděčná za Vaše rady. Předem za ně děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
17050
21.10.20 14:20

Ty jo, já přemýšlím, jaká situace by musela nastat, abych se ptala na emiminu, jak mám soužít se svým manželem - snad mám vlastní hlavu, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1060
21.10.20 14:38
@Anonymní píše:
Ahojky,
Tak jsem nakonec manželovi ustoupila, aby byl klid v rodině, hlavně kvůli malému. Souhlasila jsem tedy s tím, že k tchánům pojedeme. Momentálně však vláda vydala nová opatření ohledně omezení volného pohybu, pochopila jsem to tak, že výjimka se vztahuje pouze na POMOC v rodině, nikoliv návštěvy za účelem oslav.
Myslíte, že si mám na manželovi prosadit, abychom nikam nejezdili, což by u něj však vyvolalo velké naštvání a domácí nepohodu na minimálně několik dní? Nebo mám radši i nadále souhlasit s tím, že tam pojedeme?
Opravdu nevím, jak se rozhodnout, budu moc vděčná za Vaše rady. Předem za ně děkuji.

Já bych se v první řadě řídil rozumem. Do jak moc rizikových kontaktů přicházíš ty s manželem, do jak moc rizikových kontaktů přicházejí jeho rodiče a podle toho si to zařídit. Nechci k ničemu nabádat, pravidla jsou jasně daný, ale řekl bych, že je víc než jasný, že spousta lidí to stejně dodržovat nebude, protože už jsou unavení a sociální distanc nejsou schopní zvládnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1060
21.10.20 14:40
@Savana2 píše:
@Sue2008 na procházku to je marný, oni milujou návštěvy typu-gepět doma a čím víc lidí tím líp. Ale teď se ve mně něco zlomilo a mam úplný blok, takže návštěvy nehrozí. Párkrát se i stalo že přijeli neohlasene, jakože překvapení, a tak jsem jim to oplatila druhým prekvapenim a vyprala jsem je. Prostě mají děcka uz dospělý a pořád nějak nemůžou pochopit, ze uz maji svoje životy, porad se vnucují, volají, starají... no děs :roll: :roll: :roll:

No jo, to máš těžký, lidi jsou ku*vy. Si kolikrát dovolí i to, že chtějí vidět vlastní děti, svině.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1449
21.10.20 17:59
@Anonymní píše:
Ahojky,

A ty své rodiče navštěvuješ? Nechápu proč by je nemohl navštívit, ano je koronavir. Ale co když se za týden něco stane rodičům a tvůj manžel si to bude vyčítat, že je nenavštívil a už ani nenavštíví.
Používej svůj rozum a ne vlády, fakt nikdo nebude kontrolovat dům od domů zda tam jsou lidé příbuzný či nepříbuzný. A zda jste tam jako pomoc rodině, či jen návštěva :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
22.10.20 07:27

@fera21 nezlob se na mě, ale když je to 4× do týdne, a třeba přijedeš z práce a chceš si udělat své věci, nebo jen tak odpočinout, budeš uprednostňovat návštěvy, jen pro to, že tchanovci mají h…o co na práci a nudí se? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
22.10.20 13:09

@Savana2 a to je takový problém si to s nima ujasnit? Prostě říct, když budou chtít přijet, ať zavolají den dopředu, že se ti to prostě nehodí pokaždé. Jako vypakovat je z baráku, že přijeli neohlášeně? To mi příjde přehnané.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama