Oddělené účty budoucích manželů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
GabinkaCh
Závislačka 3661 příspěvků 16.06.19 21:29
Máme každý "své peníze" no a?

Ano, s budoucím mužem máme každý svůj účet a své penízky. Dvě kolegyně v práci jsou z toho paf. Nechápu. Vyhovuje nám to oběma, nechceme to měnit. Proč je to pro lidi tak zvláštní věc. Máme dvě děti, každý platí něco. Fakt nevím, proč se tomu někdo diví :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Mimis2017
Ukecaná baba ;) 1625 příspěvků 16.06.19 21:32

@GabinkaCh taky to tak máme. I přes to, že mám teď jen rodicak, tak se mi nestalo, že bych byla bez peněz nebo si o ně musela nějak ponizene říkat :kytka:

Uživatel je onlinejkra
Nadpozemská drbna 28709 příspěvků 16.06.19 21:34

Jaku muze dospela zena psat penizky? Mejte si co chcete, neni duvod to resit.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2448 příspěvků 16.06.19 21:34

Taky to tak mame. A uz jsme leta ve spokojenem manzelstvi. No a? Neni do toho nic ani nikomu z rodiny, natoz cizim..

SlečnaDahlia
Závislačka 2657 příspěvků 16.06.19 21:34

Ale vždyť to můžete. Mějte si libovolný počet peněz na libovolném počtu účtů libovolně oddělených: jen ať vás pak nezaskočí, že v manželství žádné „moje peníze“ a „tvoje peníze“ neexistuje.

Russet
Neúnavná pisatelka 17057 příspěvků 16.06.19 21:35
@GabinkaCh píše:
Ano, s budoucím mužem máme každý svůj účet a své penízky. Dvě kolegyně v práci jsou z toho paf. Nechápu. Vyhovuje nám to oběma, nechceme to měnit. Proč je to pro lidi tak zvláštní věc. Máme dvě děti, každý platí něco. Fakt nevím, proč se tomu někdo diví :nevim:

My máme taky každý svůj účet. Máme dohodnuto, co kdo platí. Ani jeden nejsme extra utrácivý, takže nemáme problém. Ale nejsme manželé :P

evušák
Stálice 81 příspěvků 16.06.19 21:36

Mame to tak s manzelem taky, kazdy svuj ucet, kazdy platime dle domluvy neco. Divne mi to neprijde.

Bubla Bůčková
Kelišová 7121 příspěvků 16.06.19 21:36

@GabinkaCh nemáme jeden společný účet a taky nemáme rozděleno, kdo co platí. Po svatbě postupně začal platit vše manžel. Já ale třeba objednávala celou výbavu pro dítě, nebo sušičku a neříkám pak manželovi, ať pošle půlku. Manžel zas klimatizaci koupil. Nějak to neřešíme. A po svatbě jsou stejně ty vaše peníze společné. Já jsem zas paf z jednoho účtu a sledování, respektive i té možnosti, kde kdo vybíral, co koupil k vánocům. Z přepočítávání má dáti dal.. :nevim:

danca6
Kecalka 352 příspěvků 16.06.19 21:37

I my to tak máme. Nevidím na tom nic špatného. A jak to mají ostatní, je mi fuk :D Každému jak to vyhovuje.

PaníBovaryová
Závislačka 4933 příspěvků 16.06.19 21:37

To ses měla zeptat těch kolegyň

GabinkaCh
Závislačka 3661 příspěvků 16.06.19 21:40
@jkra píše:
Jaku muze dospela zena psat penizky? Mejte si co chcete, neni duvod to resit.

Pardon PENÍZE

GabinkaCh
Závislačka 3661 příspěvků 16.06.19 21:41

A tak vidím, že nejsme zdaleka jediní

hanka.br.
Generální žvanilka 20239 příspěvků 16.06.19 21:43
@GabinkaCh píše:
Ano, s budoucím mužem máme každý svůj účet a své penízky. Dvě kolegyně v práci jsou z toho paf. Nechápu. Vyhovuje nám to oběma, nechceme to měnit. Proč je to pro lidi tak zvláštní věc. Máme dvě děti, každý platí něco. Fakt nevím, proč se tomu někdo diví :nevim:

Vůbec nechápu tvou potřebu to lidem nejen vysvětlovat, ale hlavně sdělovat. Ale jestli máte „penízky“, tak to hodně vysvětluje.

Hobitka
Kelišová 5733 příspěvků 16.06.19 21:43

@GabinkaCh Mame dva ucty, kazdy svuj, ale na obou udrzujeme tak +/- stejne mnozstvi penez. Tri deti.

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 53758 příspěvků 16.06.19 21:47
@GabinkaCh píše:

NO, pokud vám to oběma vyhovuje, tak nic. Dokud jste spolu, je to uplně fuk. otázka je, jak by to bylo v případě rozvodu, pokud nemát zůžené nebo zrušené SJM.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama