Máme rýmu a teče krev z nosu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Barbarella75
Kecalka 278 příspěvků 07.02.11 10:07
Máme rýmu a teče krev z nosu

Ahoj holky!
Prosím o radu. Moje 3,5letá dcera má silnou vodnatou rýmu od soboty a včera večer si jí několik krát pustila krev z nosu. Dnes ráno zase. Nechci, aby smrkala, protože pak se pustí zase krev, ale pořád jí z nosu tečou hleny. Ale když to nevysmrká, bojím se, že z toho pak budou další komplikace na průduškách nebo oušku.
Máte s tím zkušenost jak zvládnout rýmu a krvácení z nosu?
Díky,
barb

Reakce:
Murka
Ukecaná baba ;) 1931 příspěvků 07.02.11 10:27

Kapete kapky do nosu? Pokud ano, přestala bych kapat, mě to dělá taky, po kapkách do nosu mi teče krev, překrvuje se mi sliznice. Lepší by bylo použít Vincentku nebo sprej s mořskou vodou. A smrkat opatrně, ne prudce. Nebo zkus zavolat dr., třeba něco poradí.

pavlak5
Ukecaná baba ;) 1853 příspěvků 07.02.11 10:33

běžte na ORL tam mají prostředky na zastavení krvácení .mě tam vždy mazali mastičku +nějaké vitamíny a i na léčení rýmy tam mají lepší kapky -na obvodě ti lékař takovou službu neudělá.

KIKOLETEK
Ukecaná baba ;) 1739 příspěvků 07.02.11 10:37

tak muj syn to měl často a dr.řekla dávat askorutin a studený obklad na čelo :wink:

Barbarella75
Kecalka 278 příspěvků 07.02.11 10:51

Stříkala jsem jí jenom Sterimar (mořskou vodu),ale ten jsem přestala dávat,když začala krvácet. Obsahuje sůl, tak jsem nechtěla, aby to dráždilo sliznici. Asi zavolám na ORL a poradím se. Byla jsem tam před 2týdny s mladší dcerou, ale co tam bylo nemocných dětí :roll:. Bála bych se, že tam schytáme něco horšího.
Ascorutin nemám, ale obklady zkusím.
Díky :wink:

pavlak5
Ukecaná baba ;) 1853 příspěvků 07.02.11 10:57

obklady jsou dobré v akutní fázi krvácení a dávají se studené(ledové) za krk a popř.na kořen nosu pro zastavení krvácení.Dřív se doporučovalo zaklánět hlavu -ted už se to nedoporučuje .Dále by se malá neměla koupat v horké vodě sprchovat jen krátce a vlažnou,mít vlasy radši ne ,taky pozor na teplý čaje a polívky (vadí ta pára).jinak smrkat by neměla -to je fakt ,proto je dobrý zkusit to ORL.

KIKOLETEK
Ukecaná baba ;) 1739 příspěvků 07.02.11 11:04

Nám ten askorutin vždy pomohl,podle mě vám ho doporučí i na orl.Já osobně bych se asi bála tam jít
ještě tak tam něco dalšího chytit a těch lidí :roll: my ten askorutin brali 3× denně

Barbarella75
Kecalka 278 příspěvků 07.02.11 11:15

Tak právě mě seřvala doktorka na ORL! Volala jsem jí,aby poradila co dělat, kdyby se to dalo nějak ošetřit s tím co mám doma a ona, že jí tady otravuju s rýmou, když má plnou čekárnu zánětů a pacientů čekajících na operaci a práskla telefonem!!! 8-o 8-o 8-o
Skvělé! Nemám slov.

Barbarella75
Kecalka 278 příspěvků 07.02.11 11:15

Askorutin je na předpis?

pavlak5
Ukecaná baba ;) 1853 příspěvků 07.02.11 11:22

to je káča :nevim: ,nemáte tam nějakou jinou ?Jo rýma a krvácení z nosu není žádný drama ,ale osobně jsem s tím (trochu starší než tvoje dcera)měla problémy týden v nemocnici, měsíc doma a věčně chudokrevná.jinak nevím jestli je ascorutin na předpis to si brnkni do lékárny ,ale určitě ti ho můžou napsat i na obvodě.

Barbarella75
Kecalka 278 příspěvků 07.02.11 11:34

Vyrážím někam, ještě nevím kam :nevim:
Teď říká, že cítí něco v krku a koukám, teče jí krev do krku 8-o. Tak musím běžet. Káča doktorka jedna, teď ale nevím jestli mám jít k ní nebo k druhému Dr. To je dobrý, budu tahat mimino a ječící holčičku celou od krve, která jsi myslí, že umírá.
Sranda nesranda, musím! Achjo, babičky kde jste???
:mavam:

EvušeŠ
Kecalka 469 příspěvků 07.02.11 12:03

momentálně s tím mám také problémy. stačí smrknou a spustí se mi krev. mám v nose slabou žilku. někdy se spustí sama od sebe.

a jak jí to dlouho teče? dá se to hned zastavit?

Dobré by bylo to orl, ale pokud je tam tolik nemocných pacientů tak nevím :nevim:

KIKOLETEK
Ukecaná baba ;) 1739 příspěvků 07.02.11 15:56

Askorutin není na předpis :-) a fakt to pomáhá a hodně vitamínu c a ne moc velkou silou smrkat
a ta dr. je teda fakt milá :pocitac:

oliandřík
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.13 01:15

Malý se pokaždý spustí krev,
stačí, aby si trochu kýchla a
už nám teče. Dneska už je to asi
i se včerejškem po čtvrtý.
Nevíte co s tím.. :think:

Váš příspěvek
Reklama