Máme stavět nový dům nebo ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  18.05.14 09:23
Máme stavět nový dům nebo ne?

Hezký den, mám takové dilema. Čekáme s přítelem rodinu. Teď bydlím u přítelových rodičů na baráku ve 3-generačním bydlí tam i jeho prarodiče. Máme tam svojí kuchyň, obývak, koupelnu, pokoj a vlastní vchod.. Všechny tyto místnosti jsou od jeho taty zrekonstruované, takže přítel do toho nedal nic, protože se ještě nevědělo kdo tam bude jestli jeho brácha, rodiče kteří se přistěhují ze zdola, kde to mají malinké nebo přítel…no jeho brácha už rok bydlí v podnájmu, tak nakonec tam jsme zůstali my. Ale kdykoliv přijede jeho brácha tak tam kdykoliv chodí. problém je v tom že bychom chtěli mít už svoje a soukromí, nebát se tam třeba na stole nechat něco soukromného a pod věci, ale to nejde protože jsou tam průchozí dveře od kud chodí k nám rodiče i babička a samozdřejmě bez klepání atd. Chápu to, je to přece jejich a nic tam nevlastníme. Ale přesto víte jaké to je nemít to soukromí, nemůžete nic protože vám to hned odřeknout, zakážou, kontrolují každý kout a proč to a to. Už jsme se s jeho rodiči o tom bavili a nikam moc se to nehlo. Přítelovi se naskytla velká šance a bude mít možnost si vzít hypotéku, pokud to vyjde. Nikdo ještě o tom ale neví. Vedle baráku mají svoje dva pozemky, kde před 2 lety měl stavět jeho brácha, s tím že můj přítel zůstane na tom starém baráku, ale nakonec dům nestavěl, možná za 10-15 let…kdyby se přítel rozhodl stavět, kdo teda bude bydlet na tom starém? Tohle si řekli i jeho rodiče, když jím jednou řekl že by radši postavil nový malý dům bungalov max. 4+1 pro sebe a měl klid. Teď když bude mít tu možnost, tak mám též takové myšlenky, co stím velkým barákem až jednou nebudou prarodiče, barák se nemůže prodat protože okolo jsou plno jejich polí a je to takové složitější. Jedině že se tam nastěhuje jeho brácha který chtěl stavět nebo někdy v budoucnu chce. Já Jsem taky z rodinného baráku a taky nevím co pak s ním, je pravda že je o dost menší, dole 3+1 kde bydlí babka, a nahoře 4+1 kde jsou naši, jedině že můj brácha by to zdědil… No zpátky k hypotéce. Nejde o velkou částku max. by si pujčil 1 300 000, 300 000 našetřené máme. Pozemek má. Stavěli bychom svépomocí. Přítel má totiž hodně známé ve stavařině. Jak by jste to viděli vy? Šli by jste do nového nebo radši zůstali v tom starém, protože by jste nevěděli kdo by tam potom za 20 let žil a ještě do toho něco investovali a vylepšili co se dá. My sami se rozhodnout neumíme, rádi bychom si přečetli i jiné odpovědi na tuto otázku popř. Nějaké zkušenosti.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

AngelLilly
Echt Kelišová 8776 příspěvků 18.05.14 09:25

Postavila bych nový.

martina.se
Hvězda diskuse 56626 příspěvků 3 inzeráty 18.05.14 09:25

Postavila bych si svůj. ono ta absence soukromí vás dřív nebo později bude fakt ubíjet.

Leniczka23
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 18.05.14 09:28

Ahoj, šla bych do nového..soukromí je soukromí..

catherine100
Vesmírná mluvilka 30402 příspěvků 18.05.14 09:31

Vůbec bych se nerozmýšlela, mít pozemek, tak stavím nový…
i když takhle blízko rodičů bych i tak měla strach, že je tam budu mít až moc často :mrgreen:

m.amar
Stálice 67 příspěvků 18.05.14 09:34

Rozhodně bych postavila nový, to co bude se starým domem za nějakých dvacet let bych teď vůbec neřešila.
Já si nedokážu představit, že bychom žili s rodiči, i přesto, že jsou fajn, ale soukromí je soukromí a znám i případ, kdy se právě kvůli společnému bydlení s rodiči ten pár rozvedl.
Takže bych do toho šla a klíče od nového bych nikomu nedala, jinak by to dopadlo stejně, akorát na pozemku vedle ;)

mexxx
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 18.05.14 09:37

Určitě bych si postavila nový

Sany80s
Kelišová 5768 příspěvků 18.05.14 09:38

Postavila bych nový, ale asi bych nepočítala s tím, že mi bude částka okolo 1,5 mil. stačit.
Jedni příbuzní takhle stavěli dům, svépomocí mají úplně vše, za materiál platili jen minimum, veškeré dřevo(střecha) mají vlastní a vešli se tak tak do 2 mil.

Anonymní  18.05.14 09:38

Zatím vidím že teda vede novostavba :lol:
@catherine100 no o tom by jsme se už nějak postarali, branka na zámek a oplocení kde by nešlo nic vidět, jo a hlavně žádné průchozí vratka…

Hannia
Povídálka 19 příspěvků 18.05.14 09:40

Já bych šla taky určitě do nového.

Ter85
Ukecaná baba ;) 2484 příspěvků 18.05.14 09:42

Pokud by mi batr rekl, ze chce na pozemku stavet a pocita s tim, tak bych se dohodla s nim. Rozhodne bych nezacala stavet a na brachu se vyprdla tim stylem-ja s rodici bydlet nechci, tak at tam jde bydlet on. Ale my mame s brachou vyborne vztahy, vlastnime nemovitost na pul a nemame problem se dohodnout. Proste bych ho neodsoudila k bydleni u rodicu, nezabrala bych mu pozemek, na kterem chtel stavet…dohodla bych se s nim. Mimochodem-bydlet hned vedle rodicu bych taky nechtela-pokud jsou zvykly k vam chodit jako domu, budou to delat i dal.

MartinKa36
Závislačka 3029 příspěvků 18.05.14 09:43
@Sany80s píše:
Postavila bych nový, ale asi bych nepočítala s tím, že mi bude částka okolo 1,5 mil. stačit.
Jedni příbuzní takhle stavěli dům, svépomocí mají úplně vše, za materiál platili jen minimum, veškeré dřevo(střecha) mají vlastní a vešli se tak tak do 2 mil.

Na bungalow to Bude stačit, jen nesmíte ujet na vnitrim vybaveni

Anonymní  18.05.14 09:50

@Ter85 do jeho pozemku zasahovat nebudem. Maji ještě jeden pozemek kde chce přítel stavět tam.
@MartinKa36 no to právě nechceme, nic luxusního :)

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 32682 příspěvků 18.05.14 09:51

Já bych se s tím novým domem rozmyslela. Rodiče nebudou věčně mladí. Časem budou potřebovat s údržbou domu pomoci. Pak se budete starat o svoje a pak ještě o 2 další domy s pozemky.

AngelLilly
Echt Kelišová 8776 příspěvků 18.05.14 09:51

Zakladatelka psala, že vedle baráku jsou dva pozemky, tak by mohl pak stavět i bratr. Já bych se teda zase neomezovala tím, že bratr bude možná někdy stavět.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Co by mělo obsahovat náhradní kojenecké mléko pro vaše miminko?

Dnes je na trhu široká nabídka umělé stravy pro kojence. Už není jen jedna... číst dále >

Jak nakupovat na Wish: Návod a tipy, na co si dát pozor

Wish.com prodává tak levné věci, že je tomu těžké věřit! Sepsali jsme proto... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři v tom: Květě došel humor, Jirka plakal a Andrea měla strach

I když je Andrein Kubík už na světě, zdá se, že rodičům, kteří jsou jedna z... číst dále >

Novorozený princ bude zajímavé princátko, myslí si astroložka

Třetí potomek prince Williama a jeho ženy Kate se narodil 23. dubna v 11... číst dále >

Reklama