Máme vzít do Řecka kočárek pro 3,5 leté dítě?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
6
6.7.22 20:30

Máme vzít do Řecka kočárek pro 3,5 leté dítě?

Prosím o radu. Máme 3,5 letého chlapečka v pěstounské péči. Chceme jet na dovolenou do Řecka a stojíme před otázkou, zda vzít kočárek, nebo ne, Poradíte? Máme zaplacený hotel s al exklusive stravou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
41657
6.7.22 20:32
@elitana píše:
Prosím o radu. Máme 3,5 letého chlapečka v pěstounské péči. Chceme jet na dovolenou do Řecka a stojíme před otázkou, zda vzít kočárek, nebo ne, Poradíte? Máme zaplacený hotel s al exklusive stravou.

tak ty musíš vědět, jak moc je schopný chodit. Jinak teda moc nechápu, co má vzetí kočárku na výlet společného s tím, že je v pěstounské péči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16506
6.7.22 20:34

No a tady ho používáte? Plánujete nějaké větší procházky či výlety? Nebo večerní procházky po promenádě? Pak by se nějaký kočárek hodil, aby dítě mohlo spát a vy si sednout někam na skleničku. Pro naše děti jsem v tomto věku už kočárek nevozila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44018
6.7.22 20:40
@elitana píše:

Kočárek bych nechala doma. Je to školkové dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60106
6.7.22 20:42

Řecko je nádherné. To vybízí na dlouhé procházky a večer nehrotit vůbec nějakou večerku. Takže bych klidně lehký kočár vzala. Ať se dítě sveze a může se vyrazit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27321
6.7.22 20:44

Byli jsme u moře, když klukům byl rok a 3,5 roku. Kupovali jsme na to dvoukočár a za mě nejlepší investice.
Ano, je to „velke“ dítě, ale tahat protivneho triletaka večer na procházku by bylo náročné. To stejné spaní po obědě…
Podruhé jsme byli, když jim byly 4 a 6,5 a litovala jsem, že jsem pro 4leteho kočár nevzala. Doma byli oba bez kočáru od 2,5 roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12860
6.7.22 20:51

Tak pokud ujde víc než 5 km tak bych kočárek určitě nebrala.

:nevim: záleží na konkrétním dítě je OK? Chodí přiměřeně věku? Tak potřeba nebude. Není ok hendikep atd. Vemte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12860
6.7.22 20:53

Samozrejme pokud takové dítě usně v kočárku tak žádný problém. Malá by mi v 3.5 letech v kočárku neusnula. To nevím jak by musela být utahaná. Možná kdyby ušla 10 km a už by bylo 10 vece tak by padla :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12946
6.7.22 20:59

To je otázka jak moc chcete chodit a jestli jet i na výlet atd.Za mě bych ho nebrala.My se ale spíš snazime přizpůsobit dětem nez mít kočár proto abychom mohli razovat do půlnoci po promenádě :think: :nevim:
Naši teda už ve dvou do kočárku na dovolené nechtěli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16943
6.7.22 21:02

Asi bych kočárek vzala. Může se hodit i na letišti, když se čeká. Jednou jsme čekali v noci na letišti kvůli zpoždění asi 4 hodiny a s malými dětmi to tam bylo náročné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.7.22 21:04

Mně přijde s prominutím hodně legrační se o něčem podobném radit na internetu s cizími lidmi, protože nikdo vaše dítě nezná. U dětí v pěstounské péči si představuji, že za sebou mají hodně náročný start do života a určitě s tím bude souviset i dost specifická péče. Ty sama bys měla být schopná nejlépe vyhodnotit, zda běžně kočár potřebuje či nikoliv. Nikdo tady nemá věšteckou kouli a netuší, zda jde o dítě zdravé, handicapované, s psychiatrickou diagnózou nebo po těžkých traumatech. I u zdravého dítěte ve třech a půl letech je potřeba kočárku velmi individuální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34559
6.7.22 21:08

@elitana já bych vzala, na dovolené je kočárek s sebou k nezaplacení, můžeš kdekoli, večer na promenádě může v kočárku sedět a dívat se, nebo spát, to samé po obědě :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.7.22 21:16
@stinga píše:
@elitana já bych vzala, na dovolené je kočárek s sebou k nezaplacení, můžeš kdekoli, večer na promenádě může v kočárku sedět a dívat se, nebo spát, to samé po obědě :palec:

Záleží na lokalitě. I mimo rušná turistická střediska se najdou velmi slušné hotely s podobným typem stravování a kočár je v takových místech naprosto zbytný a nepoužitelný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4991
6.7.22 21:22

Asi bych řešila, jestli budete někde chodit nebo se zdržovat v resortu, pokud se budete držet jen v komplexu, tak je dost zbytečný… my jsme s 3 letou minulý rok chodili do města cca 1.5 km, takže 3 km celkem, ale jednou jsme jí museli nést ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5710
6.7.22 22:14

Vzala bych určitě, v Řecku je v létě horko doslova na zdechnutí a my jsme samy s mamkou měly problém vůbec někam dojít, natož malé dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat