Mamince zjistili další rakovinu

Anonymní
3.10.20 14:55

Mamince zjistili další rakovinu

Zdravím vás všechny a jdu si trochu postesknout. Přibližně před třinácti lety byla moji mamce diagnostikována rakovina lymfatických uzlin. Musela podstoupit chemoterapii. Po chemo se to vrátilo a musela chemo opakovat. Poté měla asi 8 let klid a před pěti lety ji byl diagnostikován nádor na mozku. Dodnes má nehybnou pravou ruku a má pravou nohu špatně chodí.. Chodí o berli. Řeč je výrazně omezena… Nádor na mozku je neoperovatelný a léčba nebyla možná. Asi před 14 dny byla na konizaci děložního čípku a při operaci si všimli něčeho z čeho udělali biopsii. Před třemi dny ji řekli výsledky biopsie a zjistili jsme, že má rakovinu vulvy. Asi za týden jede na nějaké konzilium, kde se dozvíme co s tím budou dělat… Vůbec si nejsem jistá, jestli nějakou chemo nebo něco takového zvládne.. Od toho nádorů na mozku bývá často slabá, není ji často dobře a v souvlistoti s tím se jí přidal i sem tam nějaký epilepticky záchvat.. A teď tahle zpráva… Říkám si jak je to sakra možné. Tak hodný člověk. Nekouř, nepije a pořád má něco.. Vůbec nevím, co dělat. A jak člověk může zvládnout tři rakoviny… Ted je mamce 45 let. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
3.10.20 15:03
@Anonymní píše:
Zdravím vás všechny a jdu si trochu postesknout. Přibližně před třinácti lety byla moji mamce diagnostikována rakovina lymfatických uzlin. Musela podstoupit chemoterapii. Po chemo se to vrátilo a musela chemo opakovat. Poté měla asi 8 let klid a před pěti lety ji byl diagnostikován nádor na mozku. Dodnes má nehybnou pravou ruku a má pravou nohu špatně chodí.. Chodí o berli. Řeč je výrazně omezena… Nádor na mozku je neoperovatelný a léčba nebyla možná. Asi před 14 dny byla na konizaci děložního čípku a při operaci si všimli něčeho z čeho udělali biopsii. Před třemi dny ji řekli výsledky biopsie a zjistili jsme, že má rakovinu vulvy. Asi za týden jede na nějaké konzilium, kde se dozvíme co s tím budou dělat… Vůbec si nejsem jistá, jestli nějakou chemo nebo něco takového zvládne.. Od toho nádorů na mozku bývá často slabá, není ji často dobře a v souvlistoti s tím se jí přidal i sem tam nějaký epilepticky záchvat.. A teď tahle zpráva… Říkám si jak je to sakra možné. Tak hodný člověk. Nekouř, nepije a pořád má něco.. Vůbec nevím, co dělat. A jak člověk může zvládnout tři rakoviny… Ted je mamce 45 let. :,(

Ahoj předně ti chci říct že je mi to líto, ale například moje matka má za sebou dvě transplantace v průběhu dvou let, (kostní dřeně). Vše přežila a to jí tu druhou dělali na vlastní riziko.Taky nepila alkohol, nekourila, zadnej stres. A to předtím než ji nemoc vypukla byla na krevních testech a vše měla v pořádku. Jsou prostě typy rakovin, který člověk nezachyti ani když chodí k doktorovi poctivě. Takže možný to je, ještě vás čeká dlouhá cesta…přeji ti pevné nervy…

• Citovat
  • Nahlásit
11761
3.10.20 15:24

To je hodne smutne. Tak mlada a tak nemocna :,( Ted te bude maminka hodne potrebovat :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.10.20 15:39

Je mi to moc líto. Život není spravedlivej…je to všechno jenom náhoda…Moje milovaná babička zemřela na rakovinu plic. Vživotě nevykourila jedinou cigaretu. Nepohybovala se ani v kuřáckém prostředí. Sportovala, žila zdravě na tu dobu ve které žila. Užila bych si na tvém místě s maminkou ten čas, co jí zbývá.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.10.20 16:47

Je mi to lito. Pokud ten karcinom vulvy neni extra rozsáhlý, počítejte spíše s operací. Někdy po operaci následuje ozařování. Ať to dobře dopadne! :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
20730
4.10.20 07:57

Zivot neni spravedlivy. Ale na 45 let je to opravdu hodne. Sice je to pomerne nesouroda skupina, ale byt maminkou zeptam se na mozny geneticky podklad. Ji to asi moc nepomuze, ale mohlo by to pomoci vam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11761
4.10.20 08:02

@mroe To je dobry napad. Prevence je hodne dulezita.
Moje maminka mela nador mocoveho mechyre (a konec mela hodne tezky s metastazemi v plicich) a prestoze se uvadi, ze tento druh rakoviny neni dedicny, na urologii me monitoruji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama