Maminka ekzematik, dítě ekzematik? Jaké máte zkušenosti

80
7.8.15 12:05

Maminka ekzematik,dítě ekzematik? Jaké máte zkušenosti

Zajímalo by mě kolik z Vás ekzematických maminek mělo děti a kolik dětí to po Vás zdědilo.
Chystám se otěhotnět, ale bojím se jak svého ekzému, tak toho, že ho zdědí i dítě… :,(
Mám přečtené články, kde se uvádí, že pokud má jeden z partnerů ekzém, riziko že to dítě zdědí je 40-60% :?

U nás má např. alergii na břízu jen můj tatka, a ten ji dostal tak ve 30.
Takže asi jsem to zdědila po něm, bohužél ve formě ekzémů.

Vím taky, že naše známá má 5 dětí. První dvě měla asi ve 20 letech ty jsou bez problémů.
Pak se ji narodily ostatní okolo 40 let a všechny tři mají alergii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

212
7.8.15 12:17

Ahoj,
Ja mívám ekzém, v dětství atopik. Mám dvě deti a deti po me naštěstí ekzém nepodědily.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2042
7.8.15 12:19

Měla jsem skoro 20 let atopický ekzém, v určitých fázích opravdu otřesný, po celém těle. Taky jsem se bála, že to malá bude mít po mně. Jako novorozenec onemocněla střevním bacilem a opravdu- ekzém hned vyskočil. Měla celé nožičky poseté. ALe má 2,5 a je v pohodě. Sem tam flíček se udělá při jakékoliv viroze a tak.Ale jinak ok.Jsou horší věci než ekzém. I když jsem si opravdu užila svoje, je to otravné, nehezké, bolí to a svědí, není to nic, co by ohrožovalo život, tak to tak prostě beru a jsme v pohodě :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
7.8.15 12:20

Alergie na břízu se nedědí ve formě ekzému.. To měl spíš někdo z dalších příbuzných.. Dá se to zdědit i přes X pokolení.
Ekzém se dá dědit pouze z ekzému, či astmatu a obráceně..

Já jsem ekzematička, syn je naprosto čistý… Teď čekám druhé a pevně věřím, že bude taky v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
80
7.8.15 12:21

Wow :)
to ráda slyším, že to Vaše děti nemají :potlesk:
Jinak u nás v rodině nikdo nemá ekzémy. Tak to nechápu, proč zrovna já.
Brácha měl náběh na astma a když mu bylo asi 10 let, tak mu to uplně vymizelo, ale ekzém u mě je s přibývajícím věkem horší a horší.. (závidím mu :D)

Příspěvek upraven 07.08.15 v 12:23

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1719

Já mám atopický ekzém, tatínek děti dermatitidu. Máme spolu dvě děti, které nemají žádný ekzém

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
pavlats

No ono to máš tak, že já jsem ekzematik, astmatik a manžel je alergik také. Takže u dětí asi 80% šance, že budou také. Máme tři a všechny tedy měly jako kojenci ekzém. Kolem roka to ale všem zmizelo a mají klid. U prostřední a nejmladší to vypadalo i na náběh na astma, ale také dobrý (ťuk ťuk ťuk).
Naproti tomu děti segry (tam byl ekzematik alergik jen jeden rodič) a její syn má ekzém i ve svých pěti letech a nevypadá to, že by se to mělo ztratit.
Tvoje děti to riziko určitě mají, s tím prostě nemůžeš nic dělat. Ale jak to u nich bude a do jaké míry, to se protě ukáže. To nijak neovlivníš.

• Nahlásit
  • Citovat
17224

Jsem atopik, moje dite tez, mame problemy obcas, neni to tak hrozne. Druhe ne - tedy zatim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2042
7.8.15 12:24
@Lejaa píše:
Alergie na břízu se nedědí ve formě ekzému.. To měl spíš někdo z dalších příbuzných.. Dá se to zdědit i přes X pokolení.
Ekzém se dá dědit pouze z ekzému, či astmatu a obráceně..Já jsem ekzematička, syn je naprosto čistý… Teď čekám druhé a pevně věřím, že bude taky v pořádku.

Nesouhlasím. I když je rodič alergik, dítě může zdedit právě tu alergii ve formě ekzému. Aspoň tak nám to bylo vždy a všude řečeno. Mamka je alergik, já ekzematik, segra astmatik (všichni už teď teda v pohodě).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2698
7.8.15 12:25

Já i manžel jsme ekzematici a dcera bohužel taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
7.8.15 12:29

U nás manžel ekzematik, ale děsný a senná rýma, taky dost, květen, červen, červenec chcípá…já bez a první dítě nemá absolutně nic, a druhorozená bojovala jako miminko šíleně s ekzémem, od třetího roku to držíme pod kontrolou, nemá nic. Alergie obě zatím žádné…ťuk ťuk. Jen ta mladší blbě reaguje na očkování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
7.8.15 12:43

Ani já, ani muž, nejsme atopici či alergici. Alergii, astma a atopický ekzém má u nás v celé rodině pouze můj bratr. A teď naše druhé dítě. Je atopik v podstatě od narození, teď v létě má akorát ekzém hrozně rozjetý a zase s tím válčíme, X alergických reakcí na různé potraviny, neustále se potýkáme s rýmama a kašlem, chystáme se na podzim poprvé na alergo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.8.15 12:46

Starší syn (6 let) v pohodě, mladší (9 měsíců) se na jaře osypal, než jsme se dostali na kožní, tak to skoro zmizelo, teď nemá nic. Dle kožařky zřejmě kojenecký ekzém. :nevim: Počítám s tím, že kůži bude mít citlivější, naštěstí je teď čistý. Já mám AE, můj táta lupénku, z manželovy strany riziko kožních chorob není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
234
7.8.15 13:26

Ja jsem nekde cetla ze pomahaji lactobacily. Ze snizuji riziko ze miminko bude mit ekzem. Jsem atopik od mala. A asi od 12tt pravidelne zobu lactobacily. a i muj ekzem se zlepsil. Ani nemyslim na to ze miminko to bude mit po me. Verim ze ne :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
80
7.8.15 13:34

misa.toki
držím palce! Hlavně na to nemyslet no.. ikdyž to se těžce říká :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...