Maminka podporuje dítě v záškoláctví

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.19 12:54
Maminka podporuje dítě v záškoláctví

Dobrý den, už pátým rokem mam příležitost pozorovat vztah Maminky meho přítele a její dcery (13let). Slečna nechce chodit do školy. často to svádí na šikanu, na špatne učitele, na umrtí otce ktere je ale už cca 10let zpet. dokonce tu už bylo i přistihnutí při sebepoškozování. Její maminka je však laxní, se svou dcerou prakticky nekomunikuje ale neustale jí uplácí novým oblečením, drahou elektronikou, koučením el. cigarety a sportováním na koni. co vím tak slečna už od utleho věku ma doporučené návštěvy psychologa ale nedochází na setkání. ani po tom co byla ve škole slečna přistižena jak si řeže žiletkou ruce se její matka nerozhodla vyhledat odbornou pomoc a misto toho naslibovala slecne hory doly. dá se s tím něco udělat bez toho abych byla za tu špatnou já nebo přítel. slečna tráví na zakladní škole asi 20procent času. jinak je stale doma nemocna nebo se ji proste nechce do školy. neni to špatně? neni to potom duvod se špatným začleněním do kolektivu? prakticky celý svuj život tráví se svou 50letou maminkou.

Reakce:
Jahudka82
Závislačka 2776 příspěvků 6 inzerátů 17.05.19 13:05

Socialka? Nahlasene podezreni z umyslneho neplneni skol. dochazky by zkontrolovat meli…

annasmyc
Zasloužilá kecalka 671 příspěvků 17.05.19 13:26

A přítel je bratr té dívky? jak vychází s matkou? Píšeš, že je matka laxní, nemůže být v depresi? To řezání je volání o pomoc, má holka ještě někoho jiného, kdo by to s ní mohl řešit /babička, teta…/? Určitě by mohl přítel jako bratr zajít do školy a poradit se se školním psychologem, třídním učitelem, že máte o ní starost a poradit se co a jak pomoct.

welovefashion
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 87 inzerátů 17.05.19 13:51

Měl by to být přítel, pokud je již dospělý, kdo v rodině udělá pořádek…asi by měl mámě pohrozit, že za zanedbání povinné školní docházky jí můžou i zavřít a holku strčit do děcáku…

neměl by na mamku řvát nebo tak, ale určitě si s ní v klidu promluvit, doporučit pro dceru psychologa, třeba ho i rovnou objednat… promluvit se ségrou, ono někdy spíš tyhle holky poslechnou staršího sourozence…

mimo rodinu bych to řešila až jako poslední možnost

HimawariAyaka
Nováček 1 příspěvek 17.05.19 13:59

Jj přítel je její brácha. Jsou od sebe o 14 let. Ona je povahově stejna jako on ale on tatu zažil ona si ho nepamatuje a je to dle meho největší problem v tom protože maminka o něm furt mluví. nema nikoho s Babičkou nevychazi takmer cela rodina. A s nikym jinym nejsou moc v kontaktu, ja to zkousela ale ted to nejde protoze jejich maminka mě nesnaší a poštvala malou proti mě. brácha s ní tky zkoušel ale tam de o to že maminka si do toho nenecha kecat ve chvili kdy ji zkusite neco rict na jeji vychovu jde ostre proti vam. jinak ano ja vím že řezání je volání o pomoc ale maminka si do toho kecat proste nenecha. vzdy jen dotaz na nejakou pomoc odbude tim že nemuže sehnat psychologa což je blbost.

Váš příspěvek
Reklama