Maminka to zakázala – jak reagovat?

Anonymní
9.2.20 00:19

Maminka to zakázala

Ahoj holky,
Chtěla jsem se zeptat, jak reagujete na věty typu

• maminka to zakázala
  • já bych ti to dovolila, ale…
  • já to mám zakázaný

Už mi to leze na nervy a vůbec si nevím rady. Děkuji :hug: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9.2.20 00:24

A to rika kdo komu a kdy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
210
9.2.20 00:25

???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18192
9.2.20 00:31
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
  • maminka to zakázala
  • já to mám zakázaný

Už mi to leze na nervy a vůbec si nevím rady. Děkuji :hug: :kytka:

Kdo to komu říká? Chápu dobře, že třeba babička svému vnukovi/vnučce - tzn. tvému dítěti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1615
9.2.20 00:32
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
  • maminka to zakázala
  • já to mám zakázaný

To říká babička, dědeček detem viď? Ty máš říct ano přesně tak to je a debata je u konce. Jestli něco vadí a je to zakázané mělo by se to respektovat. Děti zkouší všude jsou to pokušitele. Já když něco zákazu hněd běhají za tátou. Nesmí se to dovolit. Děti učit co se má a nemá jestliže nemají určené hranice tak pak výchova je těžká. Musíte se vydospelaci domluvit a držet spolu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26176
9.2.20 00:36
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
  • maminka to zakázala
  • já to mám zakázaný

Můžeš babičku poprosit, aby to neříkala :nevim:

Ale upřímně, pokud má na něco jiny názor, tak co má dělat. :think: Říká pravdu. Ona by to udělala jinak, ale respektuje tvůj zákaz…

Moje výhoda je, že při hlídání řeším jen životně důležité věci (autosedačka) a jinak dej se vůle boží. Děcko mi nikdo zamordovat nechce, tak jaký pak copak.

Kdyby babička nebo tetička řekla, já bych tě nechala jet v autě bez sedačky, ale máma mi to zakázala. Řekla bych dítěti, že babička si dělá hloupou legraci, že by určitě nechtěla, aby se v případě nehody zranilo, coz by se bez sedačky stalo stoprocentně.

Ale to bude fungovat jen u těch vážných věci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12476
9.2.20 00:41

Ale ono přece nejde jen o ty věty, ono jde taky o smysl nebo nesmysl těch zákazů. Pokud ta daná osoba vnímá zakázané věci jako nesmyslné prudění, tak je to taková její malá vzpoura. Ono by to chtělo tu situaci popsat komplexně, protože to je jeden z dotazů, které jsou položeny tak, aby odpovědi daly za pravdu zakladatelce ;). Vezměme to příkladem, pokud má dítě potravinovou alergii a babička reaguje - nemůžu ti to dát, maminka to zakázala, pak jde jednoduše říci - nezakázala jsem to já, ale pak doktor a s babičkou hodit důrazný pokec, protože tady se babi staví do lepšího světla než máma. Pokud ale maminka jen tak zakázala, aby si dítě pohladilo králíčka, umazalo se na pískovišti nebo snědlo neumyté jablko ze stromu, pak bych se babičce nedivila, že podobné věty používá.

Příspěvek upraven 09.02.20 v 00:43

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.2.20 00:42

Jakoze se argumentuje diteti zakazem od rodicu, ktery zaroven slouzi jako alibi? No…dobry, hlavne kdyz se ten zakaz respektuje, vicemene mi v roli maminky je jedno, jestli se s tim dotycny ztotoznuje. Babicka se synkem chodej do kramu a rikaj si- ne, radeji tu blbost nekoupime, aby mama zase neřádila. Za me naprosto v poradku :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.2.20 00:45

@Janli ty potvoro, ty zakazujes detem hladit kralicky, jo 8o to bych teda rovnou volala na ospod, kdepak argumenty „maminka todlencto“ :roll: pak z deti vyrostou fetaci, se budes divit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12476
9.2.20 01:01

@PaníKadrnožková Zlatíčko, nehlaď toho králíčka, ať ho neumažeš… mazej od těch slepiček než od tebe chytí chřipku! Přestaň ožužlávat ty kameny, myslíš, že jsou na tebe zvědavý…?! A tak to máš s mýma drakama každej den… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
85312
9.2.20 01:19
@Janli píše:
@PaníKadrnožková Zlatíčko, nehlaď toho králíčka, ať ho neumažeš… mazej od těch slepiček než od tebe chytí chřipku! Přestaň ožužlávat ty kameny, myslíš, že jsou na tebe zvědavý…?! A tak to máš s mýma drakama každej den… :mrgreen:
:mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11696
9.2.20 01:26

Zalezi na kontextu, ale ja nevim, vuci malym detem to neni uplne fer, pac to dela z matek megery, co jim nic nedopreji…pokud to je treba od babickek apod, tak by si to mely vyrikat s matkou a netahat do toho deti :nevim: Podle me s takovou informaci male dite nevi, jak nalozit…ma se ucit, co je spravne a co ne, tak co mu rika veta „Ja si myslim, ze je to ok, ale maminka rika neco jineho?“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.2.20 01:33

Zrovna dnes jsem s kamarádem na tohle téma mluvil. Říkal, že jeho otec, děda jeho dětí, mu na výtku, že jim to zakázal jednoduše odpověděl: Tata zakáže, děda povolí. Mně to přijde zajímavej postoj. Nemám vyhraněný, jestli je to špatně nebo dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26176
9.2.20 01:52
@beruska9 píše:
Zalezi na kontextu, ale ja nevim, vuci malym detem to neni uplne fer, pac to dela z matek megery, co jim nic nedopreji…pokud to je treba od babickek apod, tak by si to mely vyrikat s matkou a netahat do toho deti :nevim: Podle me s takovou informaci male dite nevi, jak nalozit…ma se ucit, co je spravne a co ne, tak co mu rika veta „Ja si myslim, ze je to ok, ale maminka rika neco jineho?“

Co si z toho vezme? Že babička má na neco jiný názor nez máma, ale máma má hlavní slovo?! :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.2.20 03:22

Ahoj, já na tohle reaguju doplněním proč to a to maminka zakázala. A když je to ironie tak i dodám, například ano, maminka zmrzlinu před obědem zakázala proto, že pak např. Verunka má po zmrzlině plné bříško a pak nepapá oběd a babička by určitě nechtěla aby Verunka nespapala oběd, že jo babi...… a párkrát jsem to takhle udělala a byl klid.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama