Maminka v nouzi v Azylovém domě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

quinsley
Zasloužilá kecalka 960 příspěvků 06.01.17 18:35
Maminka v nouzi v Azylovém domě

Ahoj. Zmizela mi nějak diskuze, kterou jsem tu zakládala cca v listopadu ohledně maminky v nouzi, která žije v azyláku ve Vlašimi se třemi dětmi (2,4,6 let). Tenkrát jsme jí tu s několika holkama posílaly věci a mě se pak povedlo zainteresovat další kamarádky a kamarády a vezlo se jí hlavně jídlo, které neměla, pleny, mléko, oblečení, hračky atd.
Vyzjistily jsme, že paní čeká čtvrté mimčo, všechny děti má se stejným manželem, který ale zdrhnul za jinou ženskou. Nelehká situace.
Ráda bych se teď zeptala holek, které se vyznají a jsou třeba z oboru „sociálních služeb“ apod., zda by uměly poradit, jestli by maminka měla šanci na nějaký sociální byt nebo lepší ubytování. Maminka pochází z Královéhradecka, ale není na něj vázaná (rodiče už nemá). Může žádat o byt i jinde (kdekoliv v republice) nebo je to vázané na trvalé bydliště?
Nebo poraďte cokoliv jiného, kde by se mohla mít lépe. Konkrétní rady by byly asi nejužitečnější.
Předem díky moc všem za rady.

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
Reakce:

Padme93
Závislačka 2511 příspěvků 06.01.17 18:45

Mám pocit, že nejlépe poradí samotné ty pracovnice azylového domu, ne? Alespoň moje kamarádka, která v azyláku chvilku pracovala v rámci praxe tohle řešila - jak maminkám pomoci, aby se osamostatnily, pomáhali jim tam vyplňovat papíry k různým žádostem ( o městský byt tam, ve městě, kde mají trvalé bydliště například).

Já vím, že to není předmětem diskuze, ale fakt nepochopím, která žena se třemi dětmi ještě dobrovolně otěhotní počtvrté, přestože je v tak špatné situaci… A na manžela, co zdrhnul k jiné bych to neházela.

Dětí je mi opravdu, opravdu líto. Jí teda fakt ne.

jahuhudka
Extra třída :D 10995 příspěvků 06.01.17 18:45

Nevím jak sociální byty, ale ve smilových horách je 1 plus 1 za 2 tisíce plus energie, to je ale malé že. Byl tam jeden 3-1 za 4 tisíce, ale ten je asi pryč

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16485 příspěvků 06.01.17 18:47
@Padme93 píše:
Mám pocit, že nejlépe poradí samotné ty pracovnice azylového domu, ne? Alespoň moje kamarádka, která v azyláku chvilku pracovala v rámci praxe tohle řešila - jak maminkám pomoci, aby se osamostatnily, pomáhali jim tam vyplňovat papíry k různým žádostem ( o městský byt tam, ve městě, kde mají trvalé bydliště například).

Já vím, že to není předmětem diskuze, ale fakt nepochopím, která žena se třemi dětmi ještě dobrovolně otěhotní počtvrté, přestože je v tak špatné situaci… A na manžela, co zdrhnul k jiné bych to neházela.

Napadlo mě totéž, a to opravdu nechci rýpat a mám sociální cítění. Ale tohle vyžaduje velkou dávku…neprozí­ravosti :think:

Trispinta 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.17 18:50

V azylovém domě, kde paní pobývá snad budou pracovnice, kteří se tímto zabývají a dokáží pomoci.. :zed:
A mimochodem čtyři děti v této situaci je opravdu nezodpovědnost a mazec, tot můj názor.

Trispinta 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.17 18:51
@Padme93 píše:

Naprosto souhlasím!!!

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.17 18:53
@pe-terka píše:
Napadlo mě totéž, a to opravdu nechci rýpat a mám sociální cítění. Ale tohle vyžaduje velkou dávku…neprozí­ravosti :think:

moje známá má ve skoro třiceti letech 7 dětí, osmé na cestě, je v azyláku… :zed:
omlouvám se za anonym, ale to je tak specifické že by mě určitě někdo poznal :oops:

Trispinta 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.17 18:57
@Anonymní píše:
moje známá má ve skoro třiceti letech 7 dětí, osmé na cestě, je v azyláku… :zed:
omlouvám se za anonym, ale to je tak specifické že by mě určitě někdo poznal :oops:

Tak to není normální.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16485 příspěvků 06.01.17 18:59
@Anonymní píše:
omlouvám se za anonym, ale to je tak specifické že by mě určitě někdo poznal :oops:

a s kolika muži ty děti má? No já mám pro mnohodětné pochopení, ale člověk je musí zajistit a zabezpečit :think: V opačném případě se mi to nelíbí.

loppy
Kecalka 238 příspěvků 06.01.17 19:16

Tak tohle je trochu mimo moje chápání. Já pomáhám, kde jen můžu, ale nepochopím, proč si pořizují děti, když ví, že jsou v nějaké špatné životní situaci.Jako třeba má sousedka, která si stěžuje, že nemá dětem na obědy a svačiny. Do divadla a na výlety se školou nejezdí ty děti vůbec. Hlavně, že jich má frajerka 6.Je mi těch dětí líto :roll:

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28991 příspěvků 06.01.17 19:19
@pe-terka píše:
Napadlo mě totéž, a to opravdu nechci rýpat a mám sociální cítění. Ale tohle vyžaduje velkou dávku…neprozí­ravosti :think:

Přesně důvod, proč nemám se podobnými typy samoživitelek sociální cítění. Líto je mi jen dětí, ne mamYnek. Nasekat si děti a pak dostat dotovaný byt, skvělé! Vy, zodpovědní blbci můžete dál krvácet hypotékami. Dostanete h…

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16485 příspěvků 06.01.17 19:26
@loppy píše:
Tak tohle je trochu mimo moje chápání. Já pomáhám, kde jen můžu, ale nepochopím, proč si pořizují děti, když ví, že jsou v nějaké špatné životní situaci.Jako třeba má sousedka, která si stěžuje, že nemá dětem na obědy a svačiny. Do divadla a na výlety se školou nejezdí ty děti vůbec. Hlavně, že jich má frajerka 6.Je mi těch dětí líto :roll:

tak tahle nechápu. Školní obědy stojí něco málo přes dvacet korun, navíc lidi na dávkách je mají (myslím) ještě nějak dotované, ne - li proplácené. A svačina? Chleba s máslem, pomazánkou, sýrem nebo zeleninou stojí minimum. To snad ani není možné na to nemít, co si teda za ty dávky kupují, když ne základní potraviny?

Kopretinkaobecna
Zasloužilá kecalka 771 příspěvků 06.01.17 19:33

@quinsley neporadím v této oblasti, ale bydlím kousek od Vlašimi. Měl jsem spoustu oblečení a mohla jsem darovat :,(

Padme93
Závislačka 2511 příspěvků 06.01.17 19:33

@pe-terka Tipuju cigára.

Markéta80
Hvězda diskuse 40025 příspěvků 06.01.17 19:34

To j teda zodpovědnost sama :jazyk:, 3 děti v azyláku a udělá si další, to neni normální. ale určitě poradí v azyláku co dělat ;) Hlavně by jí měli vysvětlit co je antikoncepce, to asi netuší že existuje :?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Zkušený demonstrant a tichá „rebelka“! Poznejte dvojici, která hodila kytky do koše

Občané České republiky si v sobotu 17. listopadu připomínali výročí sametové... číst dále >

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >