Syn mi po napomenutí říká, že se mnou není sranda

536
22.7.13 10:17

Maminko, s tebou už není s

Ahoj všem, chci se zeptat na podobné zkušenosti. Mám tří a půl letého kluka, pěkně s ním mává obdbobí vzdoru. K tomu jsme si pořídili nyní skoro půl roční holčičku. Syn má čím dál častěji různé průpovídky, které hraničí s drzostí (nevím, jestli už tak malé dítě může být drzé, nebo prostě jen neví, co říká). V poslední době mi často říká, hlavně, když mu za něco vyhubuji nebo napomenu, maminko, s tebou už není sranda. Protože jsem měla rizikové těhotenství a teď máme dost náročné malé miminko, nemám na něj už tolik času. Stejně ale jezdíme po výletech, beru ho do koutků, na hřiště, doma vymýšlím různé zábavy atd. Na druhou stranu ho ale musím napomínat, je dost temperamentní… Abychom to zvládli, museli jsme si děti trochu „rozdělit“ s manželem, například já koupu malou, on syna, chodí s ním na plavání (nemohla jsem kvůli rizikovému těhu), když si chci odpočinout, bere si ho ven (malou do kočárku), uspává ho manžel (čte pohádku), protože já tou dobou kojím a ukládám malou. Možná je to i způsob jeho žárlení. Synovi se snažím maximálně věnovat, tulit se s ním, ale ty jeho řeči mě mrzí. Nevím, jestli to už může myslet vážně, nebo jsou to jen takové bláboly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

colafit
22.7.13 10:22

A děláš něco jen s ním? Z toho, co píšeš, tak ne. Myslím, že žárlí a chce, abys s ním dělala nějaké věci jen ty sama.

• Nahlásit
  • Citovat
6653

Já mám zatím jen jedno dítě-chlapečka a ten mi říká, když mu něco zakážu, ať jdu pryč nebo, že mám jít do kouta. Prostě to k tomu věku 3 let patří

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K-Black

@Fally123 já myslím, že to někde slyšel a teď to používá :nevim: můj tříleťák mi minulý týden řekl „maminko já tě zabiju“ u toho se usmíval :roll: nemám rád maminku, tatínka prostě jak se mu to zrovna v tý hlavě pomate. Miluje svou starší sestru, a taky občas něco řekne, přitom si bez ní ani neprdne ;)
Pokud víš že se mu věnuješ a není odstrčený, tak to neřeš. Já teda to zabití řešila, ale že se mnou není sranda bych nechala být :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
13124
22.7.13 10:23

Je to příprava na tu první pubertu :mrgreen: Neboj, ono to je naprosto normální. Dětičky nádherné, hodné, poslušné, povolné… se úderem 3.roku mění, jakoby teprve do nich vstoupil jejich pravý duch a začnou brečet, vztekat se, odmlouvat, mít ironické řeči na rodiče… a rodiče jen s údivem sledují, co se z jejich děťátka stalo. Být tebou, tak mu odpovídám podobně… ale s tebou taky to už není jako to bývalo, jsi teď…a hlavně si nenech všechno líbit, kdyby byl až moc drzý

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3853
22.7.13 10:29

U nás to teď taky začalo. " Maminko ty mě taky furt jen diriguješ!" 8o a podobný kecy jsou u nás na denním pořádku, podle mě zkouší, co si může dovolit a kam až může zajít. No jsem zvědavá jak to bude gradovat protože každým dnem čekáme přírůstek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
536
22.7.13 11:12

Tak koukam, ze opravdovou pubertu nepreziju :-)
Neni moc veci, co delam jen s nim, i kdyz jak se to vezme, protoze mala treba lezi na dece a jen s nim delam dort nebo nejakou jinou cinnost, u ktere pomaha.
Ty hlasky jsou fakt priserne :-) i kdyz obcas pobavi. Vcera prisel na obed a povida „nazdar bando“… spoustu hlasek ma z pohadek, ted ulitava na Kacerech (strycek Skrblik)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1212
22.8.13 15:39
@K-Black píše:
@Fally123 já myslím, že to někde slyšel a teď to používá :nevim: můj tříleťák mi minulý týden řekl „maminko já tě zabiju“ u toho se usmíval :roll: nemám rád maminku, tatínka prostě jak se mu to zrovna v tý hlavě pomate. Miluje svou starší sestru, a taky občas něco řekne, přitom si bez ní ani neprdne ;)
Pokud víš že se mu věnuješ a není odstrčený, tak to neřeš. Já teda to zabití řešila, ale že se mnou není sranda bych nechala být :kytka:

Ahoj, jak jsi řešila to „zabiju tě“? Syn to slyšel před pár dny u svého kamaráda a teď to říká na všechno, co se mu nelíbí nebo když mu někdo něco provede. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K-Black
22.8.13 15:43

@strace no řekla jsem „Honzíku to se neříká, je to ošklivý a sprostý, pokud budeš mluvit sprostě tak dostaneš na zadek, je to fuj“ asi nějak takhle, přesně si nepamatuju :nevim: a samozřejmě jsem měla výraz i hlas aby věděl že se opravdu zlobím.

• Nahlásit
  • Citovat
1212
22.8.13 16:39

@K-Black
Ty jo, a to to zabralo? 8o Někde dělám chybu. :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K-Black
22.8.13 16:41

@strace jo, řekl to tuším ještě jednou sestře, tak jsem na něj zase vyjela a od té doby klid :nevim: ale dneska mi na zastávce na autobus řekl „mám tě plný zuby“ :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
1212
23.8.13 14:00

@K-Black
:mrgreen: V září jde syn prvně do školky a to asi bude jedna „perla“ ze druhou. Snad si to aspoň nechá na doma. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama