Maminky a sociální sítě

ALnonimka
10.6.20 15:34

Maminky a sociální sítě

Dobrý den.Toto téma je spíš pro maminky 40+ co mají děti už odrostlejší. Chtela jsem se zeptat, když jste byli mladší a měli děti malinké a měli by jste dřív možnost tenhle technologie, mobily, internet, co by jste dřív využili a naopak ne? Měli by jste Facebook jako dnešní rodiče, nebo využili něco jiného na komunikaci, případně něco úplně jiného nebo by jste se naopak tomu vyvarovali? Děkuju za odpověďi :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12233
10.6.20 15:45

@ALnonimka k čemu ti to je? Navíc jak někdo může porovnávat něco co nezažil. To je takové co by kdyby. A co je na sociálních sítích vlastně špatného?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15238
10.6.20 15:46

Máš pocit, že lidi 40+ žili za mlada v pravěku? Nechci ti brát iluze, ale jsem v této kategorii a přesto jsem měla po dvacítce mobil i internet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5291
10.6.20 15:50

@ALnonimka mě by spíš zajímalo co dělali rodiče, když nebyly chytré telefony, internet apod. Dnes často vídám na hřišti řidiče, kteří koukají do mobilu a děti si nevšímají… co by tihle lidé dělali, když by mobily nebyly? Věnovali by se dětem nebo by si našli jinou činnost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1908
10.6.20 15:53
@Janli píše:
Máš pocit, že lidi 40+ žili za mlada v pravěku? Nechci ti brát iluze, ale jsem v této kategorii a přesto jsem měla po dvacítce mobil i internet.

Jj, to je podobné jako „a mami, když si byla malá, viděla jsi dinosaury?“ :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15238
10.6.20 15:55
@janickaIII píše:
@ALnonimka mě by spíš zajímalo co dělali rodiče, když nebyly chytré telefony, internet apod. Dnes často vídám na hřišti řidiče, kteří koukají do mobilu a děti si nevšímají… co by tihle lidé dělali, když by mobily nebyly? Věnovali by se dětem nebo by si našli jinou činnost?
Četli si knížky a časopisy… ;)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5291
10.6.20 15:56
@Janli píše: Četli si knížky a časopisy… ;)

Jo to jsem si říkala taky. Teď často v mobilu řeší práci nebo plány na volný čas. Je to stále stejné jen se změnila technika.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5431
10.6.20 16:10

Průzkum? Třeba pro článek na idnes? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29643
10.6.20 16:13

Do vekove kategorie spadam, chytry telefon jsem nemela, ale internet jo :nevim: A co jsem delala? Byla na emiminu, Rodine a dalsich :mrgreen: Je to 18 let, nebo uz vic? :think: :nevim: Na hristi by mne nenapadlo vytahnout tenhle telefon ani ted, kdyz uz ho mam. Tehdy jsme si sice psali jen SMSky, ale byly pripady, co se od toho neutrhly ani tenkrat. :roll:
PS: Jestli z toho ma zas byt nejaky prudce inteigentni clanek, tak mne vynechte :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16235
10.6.20 16:20

Jsem ráda, že jsem děti vychovala do určitého věku bez internetu jen za použití selského rozumu. Místo vysedávání u počítače jsme každý den chodili ven nebo si doma za hnusného počasí hráli. A první mobil ke mně dorazil ještě před rokem 2000, taková velká těžká briketa :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2009
10.6.20 16:23

Nespadam do 40+, ale celou mateřskou jsem měla ještě „blbý“ telefon a k pc jsem si sedla až večer. Takže jsem hodně četla knížky a časopisy, komunikovalo se přes smsky. Ale dotaz jsem úplně nepochopila - kdybych měla Facebook apod. Tak jestli bych to využila? Určitě jo, využila bych všech možností, které jsou teď, ale jaký to má smysl řešit co by, kdyby…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29643
10.6.20 16:24
@janickaIII píše:

Delali by to, co delaji, krome tech mobilu :lol: Nerekla bych, ze je to dneska tak jine, obcas se sice nekdo najde, kdo do toho zira i na hristi, ale vetsinou se lidi bavi spolu, hlidaji deti, ctou si…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5007
10.6.20 16:48

@ALnonimka To jako se ptát někoho kdo žil před sto lety jeslí by pouzil třeba pračku kdyby měl tu možnost.. Samozrejme použil, lidi vždy využiji co je možné, stále je něco nového.. Takže ano kdybych před 22lety když se narodila první dcera měla možnost mít chytrý telefon, Facebook, instagram, jistě bych to měla a používala..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ALnonimka
10.6.20 17:09

@Alušáček A nebrala by jste to jako žrout času? Děti jsou malé jen jednou…

• Nahlásit
  • Citovat
15238
10.6.20 17:19
@ALnonimka píše:
@Alušáček A nebrala by jste to jako žrout času? Děti jsou malé jen jednou…

Fakt mě štve jedna věc. Proč si všichni myslí, že musím věnovat svému dítěti 100% mého času? I já mám nárok na svůj volný čas a mám ho právo trávit po svém. Dítě má i otce a prarodiče, kteří se o něj starají. Navíc dětem jen prospívá, pokud se naučí zabavit samy a nemají matku nonstop za pr. delí. Jsem máma, nejsem otrok svých děti!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama