Reklama

Maminky baculky a zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.18 19:34
Maminky baculky a zkušenosti

Zdravím maminky jsem prvorodička ráda bych se touto cestou dozvěděla vaše zkušenosti, a pocity v těhotenství. Momentálně jsem 17tt :) miminko máme o týden menší tak doufám ze se to srovná. Chtěla bych se vás zeptat kdy jste pocítili první pohyby zda byl nějaký problém vzhledem k váze. A kdy Vám začalo růst bříško. Momentálně vážím 96kg /165cm od začátku jsem nepřibrala ani kilčo jak jste to měli vy? Budu se těšit na Vášeň příspěvky.

Reklama

Reakce:

Tess 85
Ukecaná baba ;) 1202 příspěvků 13.08.18 19:47

Já dohromady přibrala asi 13kg, 5kg během 1. a 2. trimestru těch zbylých 8kg během posledního měsíce a půl…
Pohyby jsem začala cítit později, někdy 22-24. týden odhaduju.
A jinak jako těhuli mi moje obezita nevadila, ale po porodu už ano. Čím byl malej větší, těžší, pohyblivější, tak mi to překáželo… Takže od loňského podzimu mám dole 26kg, začala jsem běhat a cvičit jógu a cítím se daleko daleko líp :mrgreen:

rozand
Ukecaná baba ;) 2256 příspěvků 13.08.18 19:59

85 kg na začátku (164 cm), v prvním trimestru jsem pět kilo shodila zvracením, teď 29+3 a 99 kg :D

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 7619 příspěvků 13.08.18 20:00

U prvního okolo 20tt +/- přibrala jsem 10kg - 158cm 84kg, po šestinedělí váha cca 65kg ale po zavedení příkrmů to šlo zase nahoru. Teď jsem těhotná podruhé (dnes 17+3tt) pohyby cítím od 15tt zatím je to dost sporadické, ale už to poznám a tentokrát jsem začala tuším asi na 73kg teď v 16tt jsem měla asi 75kg..
Jinak u syna se opravdu těhotenské bříško vykulilo až tak okolo 24tt +/- teď už sice bříško mám, ale pořád vypada spíš „tlustě“ než těhotně :)

rozand
Ukecaná baba ;) 2256 příspěvků 13.08.18 20:02

Jo a pohyby poprvé 15+0, břicho mi rostlo od 13. týdne, lidé to začali poznávat v 18. týdnu cca.

Overlook
Kecalka 305 příspěvků 13.08.18 20:06

Já měla 90 kg na 161 cm, nepřibrala jsem vůbec nic, zhubla jsem. Rodit jsem šla asi s 88 kg. Porodní asistentka se mě ptala trochu podezřívavě, jestli prý jsem pro to něco udělala, že jsem zhubla 8o Asi myslela, že jsem těhotná držela nějaký diety.
Pohyby jsem cítila asi od 17. týdne. Břicho, to už si moc nepamatuju, to mi začlo být vidět cca v 6. měsíci.

Uju
Kelišová 6513 příspěvků 13.08.18 20:10

U první cca 85Kg/177 a rodila jsem v cca 102Kg bříško mi začalo růst v cca 8-9měsíci (kdy se mi taky začala teprve hýbat váha směrem nahoru) Koncem 7mého měsíce jsem se vdávala a měla jsem o cca 5cm v pase víc, jinak nic.
U druhé jsem otěhotněla se 120Kg a rodit jsem šla se 119Kg (ale tam byla nemoc v těhotenství, takže váhu do průkazky nebylo možno ani zaškrtávat protože jsem první cca 4-5měsíců hubla na nějakých 95 a potom zase začala nabírat,ale bříško bylo vidět od cca 13tt. 14dní po porodu jsem měla cca 98Kg a teď 7let po porodu .....to se stydím napsat, ona i tak to je dost hrůza :oops:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.18 20:12

Děkuji za příspěvky holky :kytka: mám trošku obavy stále ještě necítím pohyby zda je to normální . Zřejmě asi ano v 17 tt . Bříško mi pravě ještě moc vidět nejde :(

Fifi2
Kecalka 152 příspěvků 1 inzerát 13.08.18 20:13

Váhu miminka jsem taky měla o týden menší, malá to nedohnala za celé těhotenství, narodila se s váhou 3 445kg takže krása. Každé miminko nemusí být podle tabulek. Řeší se to, když je menší o dva týdny. A já přibrala 16 kg. Bolely mě klouby a všechno a to baculka nejsem. Ženy s vetsi váhou přibírat moc nemusí. Asi bych držela cukrovkarskou dietu. Ať se ke konci netrápis. :kytka: ale jestli je ti takhle fajn tak je to tvoje věc. Pohyby jsem cítila asi od 17 tt. Krásné těhotenství přeji a co nejméně bolestivy porod :kytka:

Anna85
Kecalka 294 příspěvků 13.08.18 20:18

Ja zacinala na 93kg (176cm), rodit jsem sla se 105kg :oops: . Z porodnice jsem se vratila s 96kg. V prubehu roku jsem zhubla na 82kg a uz si to drzim dalsi rok.
Pohyby kolem 19tt. Bricho vypadalo ze zacatku spis tluste, tehotne az kolem 6.mesice :) .

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 7619 příspěvků 13.08.18 20:30
@Anonymní píše:
Děkuji za příspěvky holky :kytka: mám trošku obavy stále ještě necítím pohyby zda je to normální . Zřejmě asi ano v 17 tt . Bříško mi pravě ještě moc vidět nejde :(

Pokud jsi prvorodička tak je to úplně normální, mě i teď gynekolog v 16tt říkal že pohyby tak že 2-3 týdny a když jsem mu říká, že sem tam už něco cítím tak říkal, že to určitě je možné, ale jak říkám je to dost sporadické od toho 20tt to pak bude častější :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.18 21:23

Začátek těhotenství 99kg, teď ve 30tt mám 101kg. Pohyby jsem si začala uvědomovat cca v 17tt, od 19tt byly již pravidelné. Teď se mi tam mele denně několik hodin, bude akční :)

rozand
Ukecaná baba ;) 2256 příspěvků 13.08.18 21:33
@Anonymní píše:
Děkuji za příspěvky holky :kytka: mám trošku obavy stále ještě necítím pohyby zda je to normální . Zřejmě asi ano v 17 tt . Bříško mi pravě ještě moc vidět nejde :(

Má to každá jinak a každé dítě jinak. Příbuzná cítila třetí až kolem 20. týdne, předchozí děti dřív…

Pokud je u doktora vše ok, nestresovala bych se tím. :hug:

solip
Kecalka 400 příspěvků 13.08.18 21:34

Ja jsem u prvniho citila pohyby az kolem 22. tydne, u druheho je citim od 16. tydne. U prvniho jsem pribrala 18 kg a hned v porodnici jsem nechala 11 kg, u druheho jsem zatim nabrala 6 kg, jsem dnes 29+0. Brisko mi bylo u prvniho videt tak od 20. tydne, ted u druheho az tak kolem 25. tydne a ted uz teda i cizi lide poznavaji, ze nejsem jen tlusta, ale i tehotna :mrgreen: zadne obtize oproti hubenym kamaradkam jsem nemela a nemam ani ted. Ta vaha mi vadi, hodne, ale pohybliva jsem dostatecne (chodim obcas vypomahat segre do hospody a v pohode litam po place a roznasim), k botam se taky ohnu, ufunena nejsem, kdyz si hraju se synem… Takze to ted neresim a budu treba az po ukonceni kojeni.

Medičkaa
Stálice 91 příspěvků 5 inzerátů 13.08.18 21:41
@Anonymní píše:

ja jsem v 17 tt taky ještě pohyby necítila a břicha si lidi začali všímat tak koncem 5. měsíce a to nejsem zrovna extra baculka a stejně to nebylo vidět… neboj, ono to přijde :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama