Maminky, co už neočkujete, ozvěte se

Napsat příspěvek
3.4.12 08:56

co si myslíte o tomhle postupu? http://www.slobodavockovani.sk/…s-ockovanim/

jde to i v našem právním prostředí tak udělat, že by se odmítly pouze konkrétní očkovací látky a ne očkování jako takové? Nevím teď, jestli na to máme nějaký předpis nebo ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17848
3.4.12 09:27
Podle zákona o ochraně veřejného zdraví, par. 47, máš volbu výběru vakcíny. Tak jsem si původně myslela, že by jsi mohla odmítnout ty co jsou na trhu a chtít nějakou bezpečnou, bez hliníku atd. - jenže je v tom háček. V tom odstavci se také píše, že tebou vybraná vakcína musí být registrovaná. Takže to chápu tak, že máš na výběr, ale musíš si vybrat něco jiného a registrovaného. Když nic nevybereš, tak si myslím, že by to asi bylo bráno normálně jako odmítnutí očkování… :think:
@Limutka píše:
co si myslíte o tomhle postupu? http://www.slobodavockovani.sk/…s-ockovanim/jde to i v našem právním prostředí tak udělat, že by se odmítly pouze konkrétní očkovací látky a ne očkování jako takové? Nevím teď, jestli na to máme nějaký předpis nebo ne…
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.12 09:39
@Evulina píše:
Podle zákona o ochraně veřejného zdraví, par. 47, máš volbu výběru vakcíny. Tak jsem si původně myslela, že by jsi mohla odmítnout ty co jsou na trhu a chtít nějakou bezpečnou, bez hliníku atd. - jenže je v tom háček. V tom odstavci se také píše, že tebou vybraná vakcína musí být registrovaná. Takže to chápu tak, že máš na výběr, ale musíš si vybrat něco jiného a registrovaného. Když nic nevybereš, tak si myslím, že by to asi bylo bráno normálně jako odmítnutí očkování… :think:

hm… ale třeba by to aspoň vyznělo líp, ne? Protože já stejně očkování jako takové neodmítám, ať si očkuje kdo chce a jak chce :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14123
3.4.12 10:10
@helenkanai píše:
Holky sousedky dcera má ted akorát neštovice..myslíte že by bylo dobré tam zajít aby je dcera měla ted?je jí skoro 22měsíců.

Pokud je dcera zdravá, tak já bych rozhodně zašla (a raději víckrát).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17848
3.4.12 10:18

Návrh plakátu (letáku)- samozřejmě na plakátku by to bylo esteticky umístěno na stránku, vč. tučného nadpisu atd.:

Přemýšleli jste někdy hlouběji o
OČKOVÁNÍ
Vás a Vašich dětí?
O tom, že/proč/jestli:

• jsme opravdu pány tvorstva a přírody a umělou látkou můžeme zcela vymýtit nemoce bez než. účinků na naše zdraví?
  • jaký vliv na ústup nemocí, kromě očkování, mohly mít v průběhu času např. jevy jako zlepšení životní úrovně obyvatel, zlepšení hygieny či výživy?
  • je očkování opravdu bezpečné?
  • je v ČR očkování povinné na rozdíl od našich zahraničních sousedů?
  • jste lékařem ve většině případů seznámeni jen s mizivým zlomkem než. účinků, které můžete po vakcinaci očekávat? A to většinou jen těch nejmírnějších?
  • nedostanete v ordinaci k přečtení příbalový leták vakcíny?
  • je hlášeno lékaři na dozorčí orgány minimum nežádoucích reakcí, pokud se vyskytnou a často je popírána souvislost s očkováním, třebaže se problém evidentně projevil v časové návaznosti na vakcinaci u dosud zdravého dítěte?
  • když se začnete ptát, klást všetečné otázky, odkládat či rovnou zkoušet odmítat očkování, jste ve většině případů strašeni, tlačeni a je vám často i vyhrožováno? (Kromě nepovinných vakcín, tam je rozhodnutí na vás)
  • se argumentuje strachem, že neočkované dítě nakazí očkované, když očkované dítě by mělo být logicky chráněno vakcínou?

Hexavakcína:

• v přírodě není nikdy živočich napaden 6 nemocemi najednou?
  • obsahuje hliník, zbytky formaldehydu a antibiotik?
  • obsahuje víc jak dvojnásobek hliníku než je stanoven např. jeho limit pro kojeneckou stravu, přičemž se ovšem z trávicího traktu vstřebává jen cca 0,3% Al, avšak z vakcíny jde Al rovnou do krve „plnou parou“?
  • výrobce uvádí, že 50% hliníku se vyloučí do 24 hodin – což ovšem podněcuje otázku, že stále koluje v krvi dítěte minimálně 410 mcg Al po dobu dvou dnů? To se nemůže dostat za tu dobu krevním oběhem do mozku?
  • proč odborníci argumentují právě hliníkem v potravě či jiných zdrojích, přitom to nelze srovnávat právě kvůli různé vstřebatelnosti?
  • se testování této vakcíny provádělo pouze po velmi krátký časový úsek po očkování a z dlouhodobého hlediska nikdo, neví, co se může stát ?
  • se v ČR očkují 4 dávky této vakcíny, přitom výrobce připouští jako stejně účinné i 3-dávkové schéma?
  • je ve vyhlášce pouze limit 18 měsíců, kdy má být toto očkování dokončeno a tak s ním nemusíte začínat hned v 9. týdnu ani ve 3 měsících , stačí později?
  • je normální reakcí po tomto očkování např. dlouhodobý srdceryvný pláč , který značí encefalitický křik/ je normální, když dítě vykazuje regres ve vývoji typu např. zásavy řeči či pohybu/je malátné/většímu dítěti se začnou podlamovat nohy a motá se? Atd…
  • jste upozorněni, že máte očekávat než. reakce jen po dobu cca 3 dnů po tomto očkování a dál je většinou lékaři s vakcinací nespojují?
  • pokud necháte dítěti dát současně i vakcínu proti pneumokokům, zaplavíte dětské tělíčko neuvěřitelnými 1350 mcg hliníku?

Běžně užívaná vakcína na zarděnky-příušnice-spalničky:

• nemá udán limit, kdy se s ní musí začít očkovat ? Ve vyhlášce je pouze uveden MINIMÁLNÍ věk a to je 15 měsíců..
  • viry v této vakcíně jsou kultivovány mj. na diploidních lidských buňkách, které pocházejí z potracených lidských plodů? U čehož, kromě etického hlediska, existuje vážné podezření z velmi negativního vlivu na zdraví, dokonce rozvoje autismu?

Není radno nechat dítě očkovat nemocné byť obyčejnou rýmou – i ta značí zánět. Ani růst zoubků či stres není radno podceňovat – obojí oslabuje imunitu. Pak se tělo nemůže tak dobře s vakcinací vypořádat.
Je na každém z nás, zda bude bdít, informovat se, ptát se, odhodí strach z vlastní zodpovědnosti za své dítě či se dále bude nechávat pohodlně unášet davem stáda a slepě důvěřovat…
Ptejme se na názor i jiných lékařů a odborníků – např. neurologů, toxikologů…

Je jen a jen na nás, co se v naší zemi a na celé naší planetě bude dále dít…a to nejen v otázce očkování…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17848
3.4.12 10:41

Ráda bych tam taky zapracovala údaje o tom, že malé dítě nemá dovyvinuté ledviny, imunitní systém, má jen 0,5 l krve…

Ale už takhle, když se na to dívám, by to bylo potřeba zkrátit, protože by se to v tomhle stavu nevešlo ani na 1 stránku a to by moc nešlo vylepit někam na nástěnku :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13375
3.4.12 10:50

Můžu to vystavit na FB?:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1249
3.4.12 10:53
@leros33 píše:ja si prave nemuzu dovolit byt doma (praci hledam), protoze bez skolky jak :think:
a mne jeste mudr. rekla, ze mi ho nevezmou ani do skoly

doktorka ti lže a využívá tvé nevědomosti. Nenech se zviklat, školková docházka rok před školou povinná není !! Být tebou tak obvolám mudry ve městě kdo tě vezme bez tlačení na termíny vakcín. Já jdu dnes taky orodovat k nové mudr. snad to už bude lepší konečně!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17848
3.4.12 10:53
Maci já bych to chtěla konzultovat taky tady s holkama, třeba i ony přijdou s návrhama na plakát, pak to můžem nějak poskládat dohromady a dát tomu formu a tvar - takže bych tam asi dala pak až „hotové dílo“ :*
@macinka85 píše:
Můžu to vystavit na FB?:)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17848
3.4.12 10:54
Držím palce! :hug:
@Fascinante píše:
doktorka ti lže a využívá tvé nevědomosti. Nenech se zviklat, školková docházka rok před školou povinná není !! Být tebou tak obvolám mudry ve městě kdo tě vezme bez tlačení na termíny vakcín. Já jdu dnes taky orodovat k nové mudr. snad to už bude lepší konečně!
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13375
3.4.12 10:55

Dobře:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17848
3.4.12 10:55

Beruška.2011: :hug: :hug: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3419
3.4.12 11:03

@Evulina
mě se to líbí moc :palec: :potlesk: :potlesk:
až to bude mít ten správný tvar, taky si to vytisknu a budu šířit osvětu taky, ju? :pankac: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17848
3.4.12 11:06

Holky zatím nic nedělejte - potřebuju to konzultovat s více holkama tady, slyšet kritiku, jestli jsem tam toho nenapsala málo/moc, zda jsem tam nenapsala blbosti a taky čekám, jestli někdo další s něčím nepřijde - zatím to prosím nikam nedávejte a nevěšte, to se mi jen dneska urodilo v hlavě cca ve 4 v noci a teď jsem to sepsala :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1249
3.4.12 11:06
@Evulina píše:
Beruška.2011: :hug: :hug: :hug:

Beruško. škoda že jsi nechala očkovat :,( :,( :,(
http://www.celostnimedicina.cz/…cervarix.htm
Snad se dcera zpraví časem. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat