Maminky, co už neočkujete, ozvěte se

Fotoalbum tématu (329) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
mmonica
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.11 09:55

tak to nam dnes rano dosel dopis od nasi health visitor , abychom preci jenom nechali malou naockovat, tim HIB, nejlepsi je, ze se odvolava na to , ze mala mela ted zanet usi a u toho epil. zachvaty ( ona je epilepticka) a tato vakcina ji proti zanetu usi pry ochrani, tak jsem ted hledala par informaci a realita je naprosto jina, proti zanetu usi to vubec neni. Vim, ze si nemam co stezovat, kdyz je to tu dobrovolne, ale stejne me takova demagogie stve, z toho zanetu nam stejne pomoh homeopat a antibiotika skoncily v kosi

peggy.sl
Generální žvanilka 20555 příspěvků 21.05.11 10:09
mmonica píše:
tak to nam dnes rano dosel dopis od nasi health visitor , abychom preci jenom nechali malou naockovat, tim HIB, nejlepsi je, ze se odvolava na to , ze mala mela ted zanet usi a u toho epil. zachvaty ( ona je epilepticka) a tato vakcina ji proti zanetu usi pry ochrani, tak jsem ted hledala par informaci a realita je naprosto jina, proti zanetu usi to vubec neni. Vim, ze si nemam co stezovat, kdyz je to tu dobrovolne, ale stejne me takova demagogie stve, z toho zanetu nam stejne pomoh homeopat a antibiotika skoncily v kosi

Tak to nemá chybu! Ono vůbec očkovat epileptické dítě je na pováženou… :think:

mmonica
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.11 10:55

jo to jsme ji rekli, ze nam to neurolozka v Praze nedoporucila , ale ona si furt mele svoji, je to fanaticka

peggy.sl
Generální žvanilka 20555 příspěvků 23.05.11 00:57
peggy.sl
Generální žvanilka 20555 příspěvků 23.05.11 00:58
peggy.sl píše:
http://www.slobodavockovani.sk/…deti-8-cast/Stojí za přečtení…

To je poslední osmá část, vezměte to od jedničky. Je to ucelený přehled. Řekla bych, že velmi logicky napsané…

Monika H.
Extra třída :D 12064 příspěvků 23.05.11 20:11

Ahoj holky, dneska jsme byli se Sophi u doktorky. Krom toho, že už je strááášně veliká ( Váží 8 800 g a měří 70 cm), tak jsem opět řešily to očko. Vrátila mi knížku Očkování - pro a proti, dala mi do ní nějaké poznámky, ale její názor na očkování to nezměnilo. Řekla mi na rovinu, že jako člověk očkování věří a že by měla strach neočkovat, vyjmenovala mi znovu všechna rizika a šla jsem. Papír, že odmítám očkovat jí dám příště. Vážím si toho, že si tu knížku vůbec půjčila a otevřela, přitom jací doktoři dneska jsou… Nicméně zanechala ve mě divný pocit, jsem trochu na pochybách no, tak trochu mě i vyděsila (nebo jsem se já nechala)… Spíš to zase potřebuju strávit. Jako já nevím jestli budu úplně neočkovat, zatím to nechávám otevřené :think: .

PeBa
Echt Kelišová 9511 příspěvků 23.05.11 20:32

…přelouskala jsem ty článečky, uložila do oblíbených a upevnila jsem si přesvědčení, že už očkovat nebudem

peggy.sl
Generální žvanilka 20555 příspěvků 23.05.11 20:40
Monika H. píše:
Ahoj holky, dneska jsme byli se Sophi u doktorky. Krom toho, že už je strááášně veliká ( Váží 8 800 g a měří 70 cm), tak jsem opět řešily to očko. Vrátila mi knížku Očkování - pro a proti, dala mi do ní nějaké poznámky, ale její názor na očkování to nezměnilo. Řekla mi na rovinu, že jako člověk očkování věří a že by měla strach neočkovat, vyjmenovala mi znovu všechna rizika a šla jsem. Papír, že odmítám očkovat jí dám příště. Vážím si toho, že si tu knížku vůbec půjčila a otevřela, přitom jací doktoři dneska jsou… Nicméně zanechala ve mě divný pocit, jsem trochu na pochybách no, tak trochu mě i vyděsila (nebo jsem se já nechala)… Spíš to zase potřebuju strávit. Jako já nevím jestli budu úplně neočkovat, zatím to nechávám otevřené :think: .

Mončo, četla jsi to povídání co jsem na něj vložila odkaz? Je to taky doktorka a nevidí to tak jednoznačně dobře. Co člověk to názor. Mně to utvrdilo v tom, že očkovat fakt neeeee..... :-D
Ono je to pro ty lékaře těžké, šest let se něco učí, i když očkování jenom týden, ale prostě tomu věří a teď přijde nějaká hloupá nestudovaná maminka, terá má svůj názor na věc…To prostě nejde aby změnili názor ze dne na den, nebo aby začali přemýšlet.
Je to stejné v každém povolání, něco se naučíš ve škole a prostě to bereš že to tak je a většinou nemáš důvod to měnit. Znám několik lékařů, kteří o očkování začali pochybovat a museli ze zdravotnictví odejít, protože to prostě nemohli překousnout… Nebylo to samozřejmě jenom kvůli očkování, ale vůbec kvůli systému… :think:

peggy.sl
Generální žvanilka 20555 příspěvků 23.05.11 20:40
PeBa píše: …přelouskala jsem ty článečky, uložila do oblíbených a upevnila jsem si přesvědčení, že už očkovat nebudem

Mně to přijde rozumné, nezastrašující a hlavně logické… :think:

Monika H.
Extra třída :D 12064 příspěvků 24.05.11 13:58

Peggy, děkuju, jdu to přečíst. Včera jsem psala spontánně, jakmile jsem se vrátila, navíc mě rozbolela z Pardubek hlava, nějak jsem si odvykla městu, tak jsem měla nějak divný stav mysli či co no :zed: .

Monika H.
Extra třída :D 12064 příspěvků 24.05.11 14:03

Peggy, tak na to čtení vlítnu večer. Potřebuju na dvě hodiny ještě něco udělat, ale líbí se mi to :lol: .

farska
Vesmírná mluvilka 30285 příspěvků 24.05.11 14:21

To jsou fakt perfektni clanky-a jeste lespi pani dr,co je napsala :kytka: :kytka: :kytka:

Moni,neboj :huban:

peggy.sl
Generální žvanilka 20555 příspěvků 24.05.11 14:29

Právě jsem se vrátily z deseti měsíční kontroly… Máme opravdovský dvojčata 9,1kg a 71cm - obě…

Mimo jiné přišla řeč na očkování… Řekněte mi někdo proč ty sestry jsou všude chytřejší než doktoři???

Ona ta naše sestra je jinak fajn ženská, ale tenhle náš postoj asi ještě nepobrala, takže si zase lehce zaprudila, že aspon tu druhou jsme mohly ,,píchnout,,… :lol:

Na to jí doktorka okřikla, že proboha jako koho by chtěla píchat, když jsem řekla, že nic nechci a navíc ještě nejsme v pohodě po tom TBC. A povídá jí, ono se jim nic nestane i bez píchání… :mrgreen: :mrgreen:

Že já blbka k ní nešla hned, mohla jsem si ušetřit zbytečné výstupy… :palec:

asha
Nadpozemská drbna 29620 příspěvků 24.05.11 14:33

Tak ja to louskam ted. Je to skvele sepsany, spoustu tech veci uz mam naloveno jinde, ale tady je to krasne po kupe :palec:

Ale teda tohle mne dostalo, to jsem nevedela:
Studie sledující účinnost se obvykle zaměřují jen na hladinu protilátek, čím více, tím lépe. Nezohledňují stav celé imunity, změny v buněčné nespecifické složce. Přitom právě buněčná imunita, leukocyty, makrofágy, je to, co skutečně fyzicky likviduje infekční zárodky, co nás zbaví bakterií a virů. Protilátky jsou jen jakési značky, signální praporky označující rozpoznaného vetřelce. Dokonce ani nezaručí imunitu, jak bylo v epidemiích mnohokrát dokázáno. Vyskytují se případy, kdy onemocní člověk s vysokým titrem protilátek a neonemocní člověk bez protilátek.

peggy.sl
Generální žvanilka 20555 příspěvků 24.05.11 15:10
asha píše:
Tak ja to louskam ted. Je to skvele sepsany, spoustu tech veci uz mam naloveno jinde, ale tady je to krasne po kupe :palec:Ale teda tohle mne dostalo, to jsem nevedela:
Studie sledující účinnost se obvykle zaměřují jen na hladinu protilátek, čím více, tím lépe. Nezohledňují stav celé imunity, změny v buněčné nespecifické složce. Přitom právě buněčná imunita, leukocyty, makrofágy, je to, co skutečně fyzicky likviduje infekční zárodky, co nás zbaví bakterií a virů. Protilátky jsou jen jakési značky, signální praporky označující rozpoznaného vetřelce. Dokonce ani nezaručí imunitu, jak bylo v epidemiích mnohokrát dokázáno. Vyskytují se případy, kdy onemocní člověk s vysokým titrem protilátek a neonemocní člověk bez protilátek.

To jsem si taky četla dvakrát, abych to pobrala… Ono je to ale logické… Záleží na momentálním stavu imunity, ne na protilátkách. Jako příklad stačí rýma. Když máš oslabenou imunitu tak jí chytíš, když jsi v pohodě nechytíš ji…
Kdyby všechno bylo tak jednoduché… :mrgreen:

Stránka:  « Předchozí 1 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 8847 Další »
Váš příspěvek
Reklama