Maminky, co už neočkujete, ozvěte se

Napsat příspěvek
20555
1.6.11 14:10
Monika H. píše:
peggy.sl píše:
Další dilema…
Teď mi přišel email od nějaké paní co také neočkuje. Její bratranec má po očkování proti tetanu roztroušenou sklerozu. Takže nejdu do tetanu ani pro ty malé dvojčata… :nevim:
Peggy, my máme roztroušenou sklerozu v rodině :zed:

No tak to by byl dvojitý důvod, proč neočkovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12064
1.6.11 14:13
Fascinante píše:
Monika H. píše:
Hlavně potřebuju někoho kdo mi objektivně poradí jaké nemoci očkovat, protože já pořád prostě nevím, už jsem s tím sama sobě protivná, pořád se v tom babrám a babrám.
nepomohlo ti přečtení knížky Očkování pro a proti ?
já naočkuji neživ vakcíny a to jen abych dostala malého do školky, a s živé mu nechci dát, snad se mi to poraří domluvit odklad do školního věku s neurologem. to tak mít nějakého dobrého neurologa, který ti napíše že očko nemůže to by bylo super :jazyk:

To s tou školkou je také právě to co řeším. Jen s tetanovkou mi Sophi do školky nevezmou. Takže sehnat dobrýho neurologa nebo imunologa, který napíše, že očkování mít nemůže. Holky, kdyby jste o někom věděli, tak mi prosím dejte vědět v SZ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12064
1.6.11 14:15
asha píše:
Fascinante píše:
Monika H. píše:
Hlavně potřebuju někoho kdo mi objektivně poradí jaké nemoci očkovat, protože já pořád prostě nevím, už jsem s tím sama sobě protivná, pořád se v tom babrám a babrám.
já naočkuji neživ vakcíny a to jen abych dostala malého do školky, a s živé mu nechci dát, snad se mi to poraří domluvit odklad do školního věku s neurologem. to tak mít nějakého dobrého neurologa, který ti napíše že očko nemůže to by bylo super :jazyk:
Ja jsem tuhle knizku taky necetla, stacila mi ta Elekova :palec: A jen lituju, ze se toho o imunitnim systemu nevi vic. Nejhorsi ale je, kdyz ma jeden pocit, ze toho i tak vi vic, nez jeho pediatr :zed:

právě :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
215
1.6.11 14:18
Fascinante píše:
PeBa píše: …já nechápu tu netolerantnost lidí, slepou víru, neochotu ověřit si informace
Vcelku je mi okolí fuk - já jsem právě ta tolerantní. Ať si očkuje kdo chce co chce, ale já si chci taky udělat se zdravím co chci.
Ba naopak, se mnou se právě maminy po té akci v MC bavit začaly :-D A vyloženě alternativky tam nechodí :wink:

Dneska jsem třeba četla článeček, kde uznali, že mobily způsobují mozkové nádory a že by se měly prodávat jako zboží potencionálně nebezpečné - no to to trvalo. Do teď, když se řeklo, že by to tak mohlo být, tak si taky lidi ťukali do čela.

Četla jsem článek v Květech o očku - no vyznělo mi to, že jen maminky rozhodují o očkování a že co neočkujou jsou pitomé.
V anketě se ptali - co si myslíte o maminkách, které nechtějí očkování? 8-o Dle nich dítě nemá rodiče, jen maminku, která rozhoduje? :roll:
Strašně se tam rozčilovali nad zrušení TBC a že celkově očko má málo špatných účinků…bla, bla
Povrchní článek ALE čtou ho spousty lidí, hlavně starší ročníky a v nich to vzbuzuje dojem, že je to tak správně :roll:
jj to je právě nejhorší ta masmediální masáž lidí, kteří na vše skočí a nad tím jak to opravdu je se nezastavují a pak tě tito lidé ještě pošpiní za to že nechceš naočkovat to i ono a prd o tom ví, žádnou knihu o očkování nečetli. Já četla tu od Buchwalda, Očkování obchod se strachem a musím říct že ač je knížka již zastaralá jeho názory jsou s mými totožné.
píše tam že očkování je zásah do ekosystému planety a to je velmi špatné, odneseme to my všichni!

Myslím, že v těch článcích o očkování mají také prsty farmaceutické firmy. Nic neudělá větší reklamu než článek o pozitivním přínosu očkování v časopisech pro maminky(ev. pro rodiče) a pro seniory, že? :mrgreen: :mrgreen: Jednou jedinkrát (a naposledy) jsem si koupila časopis " Maminky radí". Krom toho, že jsem se tam dozvěděla kulový, tam byla kopa reklam na nepovinná očkování :cert: :cert: :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12064
1.6.11 14:18
Fascinante píše:
Monika H. píše:

Knížku jsem četla i Elekovou, je to prostě hodně závažné rozhodnutí a nejde o mě, ale o to nejcennější co mi život dal o mojí dceru. Tak se chci rozhodnout tak abych jí neublížila. Stejně jako my všechny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20555
1.6.11 14:22

Právě, že je to to nejcennější co mám, tak očkovat nebudu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
215
1.6.11 14:34

Mně kniha „Očkování-obchod se strachem“ dost otevřela oči. Neztotožňuji se s ní na 100%, ale s většinou souhlasím. Dokonce jsem ji zapůjčila našemu ex-mudrovi. Po přečtení se vyjádřil v tom smyslu, že kniha je už stará a že už dávno není pravda, že by vakcíny měly takové nežádoucí účinky, že teď jsou úplně bezpečné 8-o , a že např. také není pravda, že thiomersal vyvolává autismus, že to už bylo dávno vyvráceno 8-o. Prostě tomu pan doktor rozumí líp než pan doktor Buchwald, který se tím zabýval několik desítek let.No nadále má náš ex-mudr plnou čekárnu reklam na očko a maminek s vakcínama, které se už jen třesou, až to do jejich dětiček pan doktor napíchá. No - komu není rady, tomu není pomoci :zed: :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
215
1.6.11 14:38
EkoŽena píše:
Mně kniha „Očkování-obchod se strachem“ dost otevřela oči. Neztotožňuji se s ní na 100%, ale s většinou souhlasím. Dokonce jsem ji zapůjčila našemu ex-mudrovi. Po přečtení se vyjádřil v tom smyslu, že kniha je už stará a že už dávno není pravda, že by vakcíny měly takové nežádoucí účinky, že teď jsou úplně bezpečné 8-o , a že např. také není pravda, že thiomersal vyvolává autismus, že to už bylo dávno vyvráceno 8-o. Prostě tomu pan doktor rozumí líp než pan doktor Buchwald, který se tím zabýval několik desítek let.No nadále má náš ex-mudr plnou čekárnu reklam na očko a maminek s vakcínama, které se už jen třesou, až to do jejich dětiček pan doktor napíchá. No - komu není rady, tomu není pomoci :zed: :zed: :zed:

Pravda je: že kniha od doktora Buchwalda je jednostranně protiočkovací. Očkování pro a proti je objektivnější a při rozhodování co očkovat a co ne myslím vhodnější (já jsem na ni v konečné fázi rozhodování dala hodně).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
215
1.6.11 14:42
Monika H. píše:
Fascinante píše:
Monika H. píše:
Knížku jsem četla i Elekovou, je to prostě hodně závažné rozhodnutí a nejde o mě, ale o to nejcennější co mi život dal o mojí dceru. Tak se chci rozhodnout tak abych jí neublížila. Stejně jako my všechny.

Moni, řiď se srdcem :srdce: a rozhodneš se správně, nenech se nikým nikam tlačit.
Můj názor na očkování se také pořád ještě vyvíjí (už asi třetím rokem). Nevím, jestli někdy dospěji k jednoznačnému postoji :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29628
1.6.11 14:46

No a prave to, co Elekova pise o imunitnim systemu, mne definitivne presvedcilo.

Příspěvek upraven 21.02.14 v 18:31

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12064
1.6.11 14:54

Jo, holky, s tou tolerancí a mediální masáží… jako když si vezmu co se děje ohledně domácích porodů… Jako ať si každý očkuje jak chce nebo nechce, ať si každý rodí kde chce, ať si každý žije jak chce. Já nevím, že tady musí pořád někdo někoho řešit, do někoho se montovat. Kdyby si každý zametl před vlastním prahem, udělal by nejlíp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
215
1.6.11 14:56

To mě zaujalo, že bych si tu Elekovou tedy nakonec taky přečetla?
Holky, kde ji najdu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
215
1.6.11 14:57
Monika H. píše:
Jo, holky, s tou tolerancí a mediální masáží… jako když si vezmu co se děje ohledně domácích porodů… Jako ať si každý očkuje jak chce nebo nechce, ať si každý rodí kde chce, ať si každý žije jak chce. Já nevím, že tady musí pořád někdo někoho řešit, do někoho se montovat. Kdyby si každý zametl před vlastním prahem, udělal by nejlíp.

To si řekla pěkně :potlesk: :potlesk: :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29628
1.6.11 14:59
EkoŽena píše:
To mě zaujalo, že bych si tu Elekovou tedy nakonec taky přečetla?
Holky, kde ji najdu?

http://www.slobodavockovani.sk/…deti-1-cast/

je to teda dlouhy.
A tady
http://www.slobodavockovani.sk/…e-populace-/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20555
1.6.11 15:07

Přesně tak ať si každý dělá co chce a jak to nejlíp cítí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama