Maminky, co už neočkujete, ozvěte se

Napsat příspěvek
Metamorphosis
1.11.12 21:08
@Petrushenka píše:
Přesně napsané… až se mi z toho chce brečet a :poblion: a :pocitac: a :zed:@Amber_1977 Moje bývalá zubařka prý používala nadstandartní materiál, za jednu plombu jsem tam nechávala 1600 i víc. Ale zajímá mě, jestli je pravda, že když pracuje s takto drahým materiálem, tak nepracuje přes pojištovny? Me zubrka tvrdila, ze pres pojistovny pracuje, práci jsem neplatila, ale naši mi tvrdí, že určitě ne :!

Ne, tyhle materiály už pojišťovna neproplácí. Proplácí ten nejlevnější, zdraví škodlivý amalgám a pak nějaký shitozní kompozitum taky, ale jestli Evicrol, nebo, co to je, to nevím.. Proto u některých amalgámů a některých bílých plomb cáluješ..

• Nahlásit
  • Citovat
Metamorphosis
1.11.12 21:10

Jinak pojišťovna třeba ani nehradí všechna anestetika - opět jen jedno a polovina našich zubařů zrovna s tímhle nepracuje, že není moc účinné.. Takže jim kupujeme jiná, některá z nich obsahují i adrenalin.. No a milá pojišťovna nám je všechny seškrtala z úhrad a revizní si nás ještě pozvala na kobereček, co to tu zavádíme za moresy.. :cert: :cert: :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
4957
1.11.12 21:13
@Shanty píše:
myslím, že holky tu minule psaly, že musíš být v oboru (třeba kosmetička, masérka..) a že to musí schválit…jestli se pletu, tak mě prosím někdo opravte.edit: Manifee to bude vědět stopro, myslím, že to tenkrát zkoušela

Ja sem tam zkusila udelat registraci na mamu, ktera ma obchod se smisenym zbozim. Prodava taky ruzne pripravky od Popova a dalsich. Je fakt, ze uz neprisel zadny dalsi mail, ktery by registraci potvrdil, tak snad neco prijde a vyjadri se…
Libi se mi, kdyz rikate, ze to posila tak rychle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
534
1.11.12 21:24
@luciezesvetic píše:
Ahoj, pravidelně si vás tu pročítám a potřebovala bych vaší radu, pokud budete tak hodné. otec přišel s tím, ze má pasovy opar, pohledala jsem a zjistila, ze může nakazit dítě a to planymi neštovicemi. A teď ta otázka, malému je 15 m, bylo by to pro něj teď špatné, kdyby se nakazil? myslím s ohledem k věku, děkuji za příp. odpověď ;)

Syn měl neštovice v 8 či 9 měsících - měl jich hodně a prodělal je úplně v pohodě. V 15M bych se toho nebála.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
534
1.11.12 21:33
@Stormay píše:
@zolali pokud budu moct kojit, tak se o to samozřejmě pokusím… Momentálně jsem stále v nemocnici na silných ATB a při těch kojit nemůžu, takže vse, co tu odsaju, vylejvam. Mlicka samozřejmě ubývá a z časti je to i o psychice, dost jsem si s tím zánětem vytrpěla a navíc ten pobyt v nemocnici… I většina doktoru mi tu doporučuje ukončit laktaci. Tak uvidíme jak to všechno nakonec dopadne. Každopádně ti děkuju za reakci…

nenech si od doktorů do kojení kecat - píšu to tvrdě, ale oni nějak moc rádi ukončují laktaci. Mimčo bych krmila alternativně (ne z lahvičky) - stříkačkou, lžičkou, medela dělá nějaké pomůcky. Po příchodu domů bych s ním zalezla pod peřinu (stejně budeš muset odpočívat) - nahaté tělo na tělo - důležitý je kontakt kůže na kůži. Pokud ti před zánětem kojení šlo, půjde dál - kdyby ne, zavolej si laktační poradkyni - za sunar pak zaplatíš daleko víc :) Mimčo vbych nechala se kojit kdy a jak často bude chtít. Je to o tobě a o tom co máš v hlavě. Já měla u třetího dítěte velké problémy s kojením a jen moje tvrdohlavost a paličatost zapříčinila, že kojím stále (je jí 15M). Pokud bude mít i po kojení mimi hlad, krm „sunarem“ ze stříkačky - vyhoď lahvičky. Asi to bude ze začátku náročné, ale půjde to, když ty vytrváš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
534
1.11.12 21:41

@Stormay - nevím jestli je to tvoje první dítě, ale kojení fakt stojí za to. Je to úžasná věc a užívám si to já i dcera. A taky si už 9 let vyčítám, že jsem kojení toho prvního nezvládla - byla jsem blbka a věřila doktorům a sestrám v Podolí, že to s mými bradavkami nejde. Jde - další dvě děti jsou toho živým důkazem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
368
1.11.12 21:56
@Marťa-S píše:
nenech si od doktorů do kojení kecat - píšu to tvrdě, ale oni nějak moc rádi ukončují laktaci. Mimčo bych krmila alternativně (ne z lahvičky) - stříkačkou, lžičkou, medela dělá nějaké pomůcky. Po příchodu domů bych s ním zalezla pod peřinu (stejně budeš muset odpočívat) - nahaté tělo na tělo - důležitý je kontakt kůže na kůži. Pokud ti před zánětem kojení šlo, půjde dál - kdyby ne, zavolej si laktační poradkyni - za sunar pak zaplatíš daleko víc :) Mimčo vbych nechala se kojit kdy a jak často bude chtít. Je to o tobě a o tom co máš v hlavě. Já měla u třetího dítěte velké problémy s kojením a jen moje tvrdohlavost a paličatost zapříčinila, že kojím stále (je jí 15M). Pokud bude mít i po kojení mimi hlad, krm „sunarem“ ze stříkačky - vyhoď lahvičky. Asi to bude ze začátku náročné, ale půjde to, když ty vytrváš.

rozhodně souhlasím, malýmu byly před měsícem dva roky a taky ho ještě kojím, ale jen proto, že stále chce…i já jsem ráda, v MM je tolik důležitých protilátek..a malej měl snad rýmu jen dvakrát a to je všechno :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
368
1.11.12 21:56
@Marťa-S píše:
@Stormay - nevím jestli je to tvoje první dítě, ale kojení fakt stojí za to. Je to úžasná věc a užívám si to já i dcera. A taky si už 9 let vyčítám, že jsem kojení toho prvního nezvládla - byla jsem blbka a věřila doktorům a sestrám v Podolí, že to s mými bradavkami nejde. Jde - další dvě děti jsou toho živým důkazem.
:potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :hug: :hug: :hug:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
karen10
1.11.12 21:59
@paola white píše:
hele podle mě by neměl být problém dohodnout se s doktorem v zahraničí kde je TD Pur schválený aby ho aplikoval. mělo by to dokonce být v rámci evropského pojištění zdarma :think:

to by asi problém nebyl. Ale mně přijde nešetrné jet s dítětem cca 5 hodin do Německa, tam nechat očkovat a jet zase 5 hodin zpátky. To bych se fakt bála, byla by to asi hodně velká zátěž… i kdybychom tam třeba jednu noc někde přespali, tak to cizí prostředí atd. Prostě mi to přijde riskantní. Nehledě na to, co kdyby mělo po vakcíně nějakou reakci a ta nás zastihla někde na cestě.
Taky jsem o této variantě nejdřív uvažovala, ale asi do toho nepůjdem.

• Nahlásit
  • Citovat
13375
1.11.12 22:05

Tak já mám hranice 20minut od domu…
Ale zase nevím, kam se tam obrátit a tak…
No to je teď jedno..jedině to řešit u druhorozeně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
karen10
1.11.12 22:17
@macinka85 píše:
Tak já mám hranice 20minut od domu…
Ale zase nevím, kam se tam obrátit a tak…
No to je teď jedno..jedině to řešit u druhorozeně.

já koukala sem
a připadalo mi, že ti rozumní pediatři jsou všichni ze západního Německa, což už je docela z ruky

• Nahlásit
  • Citovat
5137
1.11.12 22:25
@Evulina píše:
Myslím, že ne. Tady sousedovic holka měla neštovice v 8 měsících a v pohodě, naopak a to mi říkala i dr., čím menší dítě, tím většinou mírnější průběh (který ovšem nezajistí imunitu do budoucna, neštovice se mohou dostat víckrát, ne jen jednou, jak se tomu učilo dřív - bylo to prý tím, že po prodělaných neštovicích si nikdo další výsev akorát s neštovicemi nespojil, protože se prostě mělo za to, že jednou a dost).

Evuli, já zjistila zajímavou informaci. Ty další neštovice jsou pravděpodobně booster.
Někteří lidé prodělají neštovice. Když se pak později potkají s neštovicemi, tak jsou párkrát ok, ale po třeba deseti letech se znovu setkají s neštovicemi a objeví se jim na pár dnů lehká vyrážka. Pokud je organismus zrovna něčím oslabený, tak se to může víc podobat neštovicím. Organismus si tak připomíná infekci, dotvoří si protilátky, je to takové přirozené „přeočkování“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12747
1.11.12 23:28

Tak si ctu novou Maminku a je v ni clanek o ocko a tri strany. Lehce jsen se vytocila ale veta pod clankem me fakt rozsekala!!!
V porovnanim s kazdodenni zatezi z okolniho prosteredi je vliv ockovani zanedbatelny. Vsechny povinne vakcinace v detskem veku odpovidaji zatezi srovnatelne s jednou anginou! "
To uz je fakt do nebe volajici co tam napisou. Zitra jim poslu email a budu pekne prudit!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20555
1.11.12 23:36

Tohle si musíte přečíst…šlak mně mohl trefit.. :mrgreen: :mrgreen:

http://www.sme.sk/…-skodia.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
368
2.11.12 00:08
@peggy.sl píše:
Tohle si musíte přečíst…šlak mně mohl trefit.. :mrgreen: :mrgreen:http://www.sme.sk/…-skodia.html

Keby boli vo vakcínach karcinogény, nemohli by prejsť kontrolou

Ďalšie hlasy kritikov - mnohé vakcíny obsahujú karcinogény ako formaldehyd, tiomerzal, ktorého zložkou je aj ortuť, hliník, fenoxyetanol a podobne. Nie je to problém?

Výrobcovia musia vždy deklarovať absolútnu bezpečnosť toho, čo vo vakcíne je. U nás je zloženie látky iné ako povedzme v treťom svete, pretože vieme pri skladovaní udržať predpísaný chladový reťazec, ale napríklad v Afrike to obvykle nie je možné. Z dôvodu, aby sa vakcíny mohli skladovať aj tam, musia byť použité iné konzervačné látky. Aj také, ktoré sa vo vakcínach pre vyspelý svet vôbec nepoužívajú.

K tiomerzalu len krátko - vôbec nejde o nebezpečnú látku, na ktorú sa kritici odvolávajú, pretože tá, ako ju volá druhá strana, toxická ortuť, sa tam nenachádza.

Je to však derivát ortuti, nie?

Je, ale ide derivát ortuti, ktorá sa v priebehu pár hodín v tele zmetabolizuje a odíde von z organizmu. Nie je v tom ani náznak karcinogénnosti.

Formaldehyd?

Ten sa vo vakcíne prakticky nenachádza. Vyskytuje sa len v istom procese jej výroby, následne sa to celé tak čistí, že tam ostane buď len v stopách, alebo vôbec. Určite nejde o niečo, čo by ohrozovalo organizmus. Detto platí pre fenoxyetanol.

Čiže karcinogény vakcína vôbec neobsahuje?

V tých množstvách a podobe, v akej sa pri výrobe vyskytnú, určite nejde o karcinogény. Keby boli, neprešli by sitom kontroly.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/…-skodia.html#…

mě z něj snad taky trefí…četla jsem skoro ke konci…ale už to dál číst nebudu…nemám na to..ještě si tím obstarám na noční můry :|

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama