Maminky, co už neočkujete, ozvěte se

Fotoalbum tématu (329) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
lisacek
Ukecaná baba ;) 1661 příspěvků 03.09.11 23:14
doktorkaE. píše:
4.hexa se má podle vyhlášky píchnout do konce 18.měsíce, tj. do té doby máte čas. Vyměnit za Infanrix Hib teoreticky jde, pak by ale vaše dr určitě chtěla zvlášť dopíchnout polio a hepatitis B. Do kdy je třeba píchnout? Záleží na smyslu vaší otázky. Povinnost upravuje vyhláška, pro zdravéh děti, pochopitelně. Jestli je třeba vůbec něco očkovat, to ať si na základě dostupných informací rozhodne každý sám. Jak jsem již uvedla, je povinnost nechat očkovat proti nemocem uvedeným ve vyhlášce, ale není řečeno, že právě těmi vakcínami, které se běžně používají. Logicky, změní se výrobce a název vakcíny, proto je nelze uvádět v právním předpisu. Rodičům to ale dává možnost k manévrování. Nemusíte souhlasit s hliníkem, formaldehydem, buňkami z potracených plodů nebo rakovinných tkání atd. Dalo by se dokonce říci, že právě aplikace těchto toxických pomocných látek naplňuje podstatu ohrožení veřejného zdraví. veřejné zdraví přece nemohou být jen vyjmenované infekční nemoci, ale také toxické látky. Kdyby se do dětí dostával hliník v takových dávkách, jako je ve vakcínách, z jiných zdrojů, např. z kontaminované dětské výživy, vody apod. a dělal by s nimi, to co s nimi dělá hliník z vakcín, to by byl poprask. A mastné pokuty pro jeho šiřitele. Ale vakcíny jsou zřejmě ok, to se nějak vsákne, že.

Doktorko, máte pravdu :palec: . Tady se řeší, v jakém intervalu a jakou vakcínou (do)píchnout, ale já jsem prostě rozhodnutá vůbec nepíchnout. Nestojí nám to za to :mrgreen: :mrgreen:
Až přijde stát s lepší vakcínou, kde nebudou žádné toxické látky, pak můžeme nějaké očkování řešit, do té doby už do mého syna nikdo nic nepíchne, tečka.
A jestli kvůli tomu nebude chodit do školky :nevim: , tak nebude :mrgreen: je mi to fakt jedno :mrgreen: , prostě to nějak zvládneme 8-)

doktorkaE.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.11 23:24
monovakcíny

Bohužel, monovakcíny nahrazující Priorix neexistují. Donedávna byla samostatná spalničková vakcína, ale také už není. To ale není váš problém. Já osobně bych byla raději, kdyby moje děti tyhle nemoci chytily v dětství, jako jsme je měly my. Synové byli očkovaní a nikdo se mi tehdy neobtěžoval říct, že to nechrání doživotně, ale že se jim vnímavost posune do puberty a mladé dospělosti, tj. právě do doby, kdy je to více rizikové z hlediska komplikací. Jde o banální nemoci, které když se správně léčí (tj. hlavně se nesráží teplota léky, dítě se nekrmí paralenem ani brufenem!) mají na jeho zdraví pozitivní vliv. Vakcína rozhodně pozitivní vliv na zdraví mít nebude. Priorix je živá vakcína a bylo dostatečně prokázáno, že speciálně tahle vakcína (všechny MMR) může napáchat velké problémy. Vím o několika dětech, které po její aplikaci upadly do regresivního autismu. Do měsíce přestaly mluvit plus další typické symptomy. Jedno začalo mít i epileptické záchvaty. Během cca dvou týdnů po očkování. Nejsou lepší spalničky nebo zarděnky?

doktorkaE.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.11 23:32
hexa 18.,měsíc

Vy nepotřebujete argumenty, ty potřebuje vaše dr. Když vám tvrdí, že máte nějakou povinnost, tak vám to musí na vaši žádost dokázat. Tj. např. černé na bílém ukázat ten zákon nebo vyhlášku. Jaká je to vyhláška by měla moc dobře vědět, když podle ní denně pracuje a internet snad taky má, aby si ji mohla stáhnout, pokud ji nemá vytištěnou v šuplíku. Můžete si ji stáhnout a vytisknout příslušný paragraf sama, např. zde http://www.infekce.cz/…5372006b.htm.
Dámy, čtěte zákony, není to tak těžké, většinu těchto debat byste nemusely vůbec vést. A věděly byste, co v ordinacích říkat.

doktorkaE.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.11 23:32
hexa 18.,měsíc

Vy nepotřebujete argumenty, ty potřebuje vaše dr. Když vám tvrdí, že máte nějakou povinnost, tak vám to musí na vaši žádost dokázat. Tj. např. černé na bílém ukázat ten zákon nebo vyhlášku. Jaká je to vyhláška by měla moc dobře vědět, když podle ní denně pracuje a internet snad taky má, aby si ji mohla stáhnout, pokud ji nemá vytištěnou v šuplíku. Můžete si ji stáhnout a vytisknout příslušný paragraf sama, např. zde http://www.infekce.cz/…5372006b.htm.
Dámy, čtěte zákony, není to tak těžké, většinu těchto debat byste nemusely vůbec vést. A věděly byste, co v ordinacích říkat.

lisacek
Ukecaná baba ;) 1661 příspěvků 03.09.11 23:41
doktorkaE. píše:
Bohužel, monovakcíny nahrazující Priorix neexistují. Donedávna byla samostatná spalničková vakcína, ale také už není. To ale není váš problém. Já osobně bych byla raději, kdyby moje děti tyhle nemoci chytily v dětství, jako jsme je měly my. Synové byli očkovaní a nikdo se mi tehdy neobtěžoval říct, že to nechrání doživotně, ale že se jim vnímavost posune do puberty a mladé dospělosti, tj. právě do doby, kdy je to více rizikové z hlediska komplikací. Jde o banální nemoci, které když se správně léčí (tj. hlavně se nesráží teplota léky, dítě se nekrmí paralenem ani brufenem!) mají na jeho zdraví pozitivní vliv. Vakcína rozhodně pozitivní vliv na zdraví mít nebude. Priorix je živá vakcína a bylo dostatečně prokázáno, že speciálně tahle vakcína (všechny MMR) může napáchat velké problémy. Vím o několika dětech, které po její aplikaci upadly do regresivního autismu. Do měsíce přestaly mluvit plus další typické symptomy. Jedno začalo mít i epileptické záchvaty. Během cca dvou týdnů po očkování. Nejsou lepší spalničky nebo zarděnky?

Taky znám jeden případ, to je už ale extrém, který mě přiměl k tomu, že očkovat nebudeme :cry:
http://www.dlouhacesta.cz/…alitida/c367

http://www.youtube.com/watch?…

doktorkaE.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.11 23:46

Naprosto s vámi souhlasím. Očkování byla původně dobrá myšlenka, asi jako komunismus a extenzivní zemědělství, například. jen se to nějak pokazilo. Když vakcíny vyvíjeli, nevědělo se o imunitním systému dětí a jejich mechanismu účinku skoro nic. Taky ty děti na tom byly jinak, např. se nerodily matkám, které braly roky před početím antikoncepci, nebyly kojeny (matky), braly spoustu antibiotik a jedly spoustu umělých potravin. Nebylo tolik porodů s léky atd. Důvodem, proč tolik stoupá problémů s očkováním je nejen stále se zvyšující počet vakcín a jejich posun do mladšího věku, ale i vyšší zranitelnost současných dětí. jejich rodiče /vaše generace) také byla očkována a tehdejší vakcíny nebyly taky nic moc, často vyrobené v Rusku, kde na ochranu obyvatel nikdy moc nedbali, přesto jsme na tom byli lépe. Rodiče, kteří nikdy neměli špatnou reakci na očkování mají děti, které reagují velmi patologicky. Geny jsou stejné, tj. muselo se změnit prostředí. Viz např. http://www.slobodavockovani.sk/…nou-autizmu/.
Něco se děje a není to hezké. Rodiče mohou jen vyvinout tlak na to, aby se tím někdo začal zabývat. Třeba tím, že budou chtít „zelené“ vakcíny. Státní zakázka je natolik lukrativní, že farma firmy vyrobí ochotně cokoli. Jen musí být poptávka. Otázkou ale je, jestli by nebylo lepší některé nemoci vrátit do dětského věku, protože vyhubit se stejně nedají.

Monika H.
Extra třída :D 12064 příspěvků 04.09.11 00:02

Ani my neočkujeme, naše roční dcera je zatím „čistá“. Pokud začneme očkovat, tak po druhém roce věku a rozhodně to nebude hexa a mmr vakcína. Jen zatím nemám jasno, jaké nemoci dát očkovat :think: . Bude stačit jen tetanovka? Také se sama sebe ptám, zda je i ta tetanovka vůbec k něčemu, zda nenadělá víc škody jak užitku…

Anna86
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.11 01:18

Ahoj,
jak to teď vypadá s tím novým zákonem o očkování? Máte někdo „novinky“?

Myslím, že jediná strana, která by mohla bojovat s Vámi o svobodu očkování je takhle sice nejsou v parlamentu, ale nějaký vliv snad mají.

A pro po pan prezident Klaus s nimi sympatizuje a myslím, že pokud se vrátí do politiky, tak k ODS se snad nevrátí.. :wink: takže by se jim mohla zvednout prestiž a třeba by je volilo více lidí..

Co se zeptat na jejich názor na svobodu očkování ???

peggy.sl
Generální žvanilka 20555 příspěvků 04.09.11 09:04
Monika H. píše:
Holky, které jste na víkendu od Rozália, jaké to je? Co jste se dozvěděly?

Já jsem byla na setkání Rozalia. Nedozvěděla jsem se nic nového.
Nechci sem veřejně psát názor na věc… :mrgreen: :mrgreen:

Monika H.
Extra třída :D 12064 příspěvků 04.09.11 09:30
peggy.sl píše:
Monika H. píše:
Nechci sem veřejně psát názor na věc… :mrgreen: :mrgreen:

Peggy, tak pošli třeba sz, bude-li se ti chtít :wink: .

peggy.sl
Generální žvanilka 20555 příspěvků 04.09.11 09:34
Monika H. píše:
peggy.sl píše:
Monika H. píše:
Nechci sem veřejně psát názor na věc… :mrgreen: :mrgreen:
Peggy, tak pošli třeba sz, bude-li se ti chtít :wink: .

Jo jo jdu ti to napsat… :mrgreen:

Monika H.
Extra třída :D 12064 příspěvků 04.09.11 09:36
Anna86 píše:
Ahoj,
jak to teď vypadá s tím novým zákonem o očkování? Máte někdo „novinky“?

Myslím, že jediná strana, která by mohla bojovat s Vámi o svobodu očkování je takhle sice nejsou v parlamentu, ale nějaký vliv snad mají.

A pro po pan prezident Klaus s nimi sympatizuje a myslím, že pokud se vrátí do politiky, tak k ODS se snad nevrátí.. :wink: takže by se jim mohla zvednout prestiž a třeba by je volilo více lidí..

Co se zeptat na jejich názor na svobodu očkování ???

Hm, Svobodní by mohli mít potenciál :think: Ovšem to si lidi mysleli o vv. Vidíš, to je docela dobrý nápad, mohla bych se optat strany, kterou jsem volila, jak se dívá na očkování, veřejně přístupné registry a databáze o zdravotním stavu lidí. Také není v parlamentu.

lenholka
Závislačka 4509 příspěvků 04.09.11 10:33
doktorkaE. píše:
Dámy, čtěte zákony, není to tak těžké, většinu těchto debat byste nemusely vůbec vést. A věděly byste, co v ordinacích říkat.

pani doktrorko moc dekuju za informaci. To vite, porad ziju v presvedceni, ze ta doktorka to vi lip jak ja, zvlaste co se zakonu tyka, to je pro me spanelska vesnice, takze tam jsem spolehala na tu doktorku ze to vi, zvlaste proto ze je to moje generace tak by to mela mit cerstve v hlave

Klára
Závislačka 3408 příspěvků 04.09.11 11:37

peggy prosím také o sz. Moc děkuji :kytka:

mmonica
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.11 11:41

uzu taky Peggy poprosit o SZ ? :kytka:

Stránka:  « Předchozí 1 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 8847 Další »
Váš příspěvek
Reklama