Maminky, co už neočkujete, ozvěte se

Fotoalbum tématu (329) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Raven08
Závislačka 4785 příspěvků 11.07.13 08:59

@Rencula0 - zeptej se vaseho veterinare, pokud jste to ocko prosvihli no nejakou dobu, pored je sance, ze bude stacit jen jedna davka. Jsou vakciny ktere se davaji jednou za 3 roky. Treba vzteklina se davala rocne a ted uz snad staci jednou za 3 roky. Nevim jak u nas, bylo to v zahranici. Jinak se davala 5ti kombinace a 3 kombiunace na preskacku ob rok, ovsem zase nevim jestli I v CR.
Jestli budes sve psy ockovat, odcervovat a odblesovat je tve rozhodnuti. Nikdo te do toho nebude nutit, jen asi do vztekliny.

Raven08
Závislačka 4785 příspěvků 11.07.13 09:07

@Lerry - Jestl se kocky ockuji rocne nebo staci delsi interval opravdu nevim, kazdy stat to ma nastavene jinak. V CR jsem ted nebyla asi 10 let, zeptejte se veterinare nebo kontaktujte treba firmu Pfizer. Pocitam, ze ne asi nebude ani odblesena a odcervena a pak bych si davala pozor aby neprisla do kontaktu s vasimi ci cisimi detmi.

Raven08
Závislačka 4785 příspěvků 11.07.13 09:08

@jowana :palec: Hezky napsane.

jowana
Echt Kelišová 9541 příspěvků 11.07.13 09:24

Když jsem odcházela, tak to bylo tak, že pokud přišel majitel třeba za 14M od posledního očkování, tak stačilo jen jedno očkování, pokud třeba za rok a půl/dva roky, tak už bylo nutné opakovat očkování jako kdyby očkován nebyl. Já osobně to natahuju a chodím po těch cca 14M, aby se nemuselo dávat víc dávek, vzteklinu 1× za 3roky. Pokud se použila monovakcína vztekliny (Nobi R, Rabisin), tak je přeočkování po 3 letech, v ČR jsou dostupné vakcíny i na 2 roky (názvy si nepamatuju) a nebo v kombinaci se psím očkováním tam to bylo každoročně. Ale tam co jsem byla vet nerad dával kombinaci psí nemoce se vzteklinou kvůli reakcím, aby se vědělo na co je a taky, že to je větší zátěž. Takže nejčastěji se očkovalo zvlášť, jen pokud majitel nechtěl na očko myslet nebo chodit vícekrát dostal kombinovanou. Kočky se očkovali na kočičí nemoce (herpesvirus rhinotracheitidy, kalicivirózy, Chlamydophila felis, panleukopenie) pokud majitel chtěl tak navíc o leukemii a někteří i o infekční peritonitidu-hlavně u výstavních. Venkovní navíc taky o vzteklinu. U bytové kočky bych hlavně pořešila očkování na chlamydie, jsou přenosné na člověka a nadělají dost potíží.

aiko24
Závislačka 2659 příspěvků 11.07.13 09:41
@Monika H. píše:
Holky, já přestala nějak žvýkat před těhotenstvím, ale na začátku těhu se Sisi jsem měla akrylový nehty, měla jsem je jen párkrát. Od tý doby je teda nenosím. No a barvím si hlavu každý měsíc, bez toho být nemůžu :( :oops:

Nezkoušela jsi na barvení henu?

Saroya
Neúnavná pisatelka 17629 příspěvků 11.07.13 10:18
@Anonymní píše:
@paola white Játra má manžel naštěstí v pořádku. Testy a UTZ ukázaly, že jsou naprosto zdravá, bez patologických změn. A to má hep C (nejspíš) celý život, 30 let - jako předčasně narozený dostal 2 transfuze. Jinak bere ostropestřec mariánský.
Právě mě napadlo, že by tu mohl někdo vědět o nějakém konkrétním člověku zabývajícím se čínskou medicínou :-)
Děkuji :-)

já bych to řešila čínou, ale konkrétního člověka neporadím, záleží na tom, kde manžel bydlí. je už opravdu hodně kvalitních pracovišť po celé ČR. a souhlasím s paolou, nekombinovat zmatečně víc směrů, najít si jeden a podle toho jet, aby se akorát játra detoxikací nezatížila. každopádně když píšeš, že má žloutenku typu C a úplně zdravá játra bez patologických změn, to mi zní jako největší paradox. pokud má žloutenku, tak játra v pořádku nejsou. západní medicína má dost hrubá měřítka, ale věřím, že celostní medicína ukáže mnohá oslabení a bude co podporovat a řešit ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.13 11:55
@Saroya píše:
já bych to řešila čínou, ale konkrétního člověka neporadím, záleží na tom, kde manžel bydlí. je už opravdu hodně kvalitních pracovišť po celé ČR. a souhlasím s paolou, nekombinovat zmatečně víc směrů, najít si jeden a podle toho jet, aby se akorát játra detoxikací nezatížila. každopádně když píšeš, že má žloutenku typu C a úplně zdravá játra bez patologických změn, to mi zní jako největší paradox. pokud má žloutenku, tak játra v pořádku nejsou. západní medicína má dost hrubá měřítka, ale věřím, že celostní medicína ukáže mnohá oslabení a bude co podporovat a řešit ;)
Jsme z Brna.
S těmi játry to tak fakt je. I doktoři se divili. Jsme strašně rádi, že to tak je. Jasně, ona se ta nemoc projevovala (často se cítil, jako že má chřipku, protože se opakovaně vybuzoval jeho imunitní systém), ale co přestal úplně pít alkohol a starat se, co jí (cvičil vždy), tak je mu mnohem lépe.
Taky chci říct, že uhle nemoc považujeme za tak zásadní, že se nebude vyhýbat „západní“ léčbě ani náhodou. Nicméně teď v mezičase něco chce zkusit. Věří, že pokud to nepomůže úplně, tak to aspoň zvýší šance na jeho pozdější vyléčení.
Takže pokud bude nějaký konkrétní tip, tak budu moc vděčná, moc se neorientuju. :)
mapag
Závislačka 4969 příspěvků 11.07.13 13:11

Objevila jsem teď v Kauflandu olej z hroznových jader - co si o něm myslíte?

vvero
Ukecaná baba ;) 1113 příspěvků 11.07.13 13:36
Blinkání a průjem - pomoc!

Ahoj holky, kdo nejste na dovolené, poradíte s blinkáním a průjmy? Mám 14ti měsíční dcerku, už třetí den blinká a průjmuje, do toho teplota, až 39. Víc ne, srážela jsem ve vaně. Zatím jsem jí nedala žádný lék, jen černý čaj s glukopurem, ochotná něco sníst byla včera večer, dostala kousíneček banánu, kousíneček rohlíku, vyškemrala si několik rozinek :oops:
Dnes zase nic nechtěla, až k obědu kousínek mrkve z polívky, kousínek jablíčka, rýžové nudle - pár nitek. Pije hlavně vodu a mateřské mléko, Vincentku nechtěla. K doktorovi jsem nešla, po minulých zkušenostech, kdy nás poslal na infekční a tam s námi nic nedělali, jen malého prohlédli a poslali nás domů.
Apatická je občas, poplakává, pospává.
Jak řešíte tyto stavy?

vvero
Ukecaná baba ;) 1113 příspěvků 11.07.13 13:42

Ještě doplním: mateřské mlíčko jí dávám, protože fakt ničeho jiného nevypije tolik, nedostanu to do ní ani násilím, jen když chce sama. MM ale blinká téměř hned, něco v ní ale určitě zůstane. :,(
Dát jí něco na ten vodnatý průjem? Rýžovou kašičku jsem vařila ráno, tu mi nechtěla ani ochutnat.

rasmat
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 11.07.13 13:57
@vvero píše:
Ahoj holky, kdo nejste na dovolené, poradíte s blinkáním a průjmy? Mám 14ti měsíční dcerku, už třetí den blinká a průjmuje, do toho teplota, až 39. Víc ne, srážela jsem ve vaně. Zatím jsem jí nedala žádný lék, jen černý čaj s glukopurem, ochotná něco sníst byla včera večer, dostala kousíneček banánu, kousíneček rohlíku, vyškemrala si několik rozinek :oops:
Dnes zase nic nechtěla, až k obědu kousínek mrkve z polívky, kousínek jablíčka, rýžové nudle - pár nitek. Pije hlavně vodu a mateřské mléko, Vincentku nechtěla. K doktorovi jsem nešla, po minulých zkušenostech, kdy nás poslal na infekční a tam s námi nic nedělali, jen malého prohlédli a poslali nás domů.
Jak řešíte tyto stavy?

Ja samozrejme nejsem lekar a nevim, co je pricina prujmu a zvraceni u vas, ale kdyz moje deti maji strevni potize, tak nasadim probiotika Infants Dophilus plus - s nima mam zatim nejlepsi zkusenosti. Cerny slazeny studeny caj bych davala pit, do jidla bych ji nenutila, kojeni bez omezeni a pokud by to trvalo dele nebo se to zhorsilo, tak bych vyrazila k lekari. Jinak bych radila i bylinky, ale nevim, jestli nejake doma mas a jestli bylinkam veris.

rasmat
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 11.07.13 14:00

Holky, poradte, ktery dynovy olej pouzivate. Normalni nebo s organicky vazanym jodem? V cem je ten s vazanym jodem lepsi? Resim, jestli ten jod detem davat preventivne, kdyz jim nechybi… Oleje stridam: olej z trescich jater, lneny, olivovy a dynovy, ale ten dynovy mam normalni ze zdrave vyzivy bez jodu.

Saroya
Neúnavná pisatelka 17629 příspěvků 11.07.13 14:04
@vvero píše:
Jak řešíte tyto stavy?

zavodnit! to je v tuhle chvíli to hlavní. kup enterol nebo jiná probiotika na řešení těchto stavů u dětí (normálně lékárna) a snaž se do ní dostat tekutiny, kojení, voda, případně ten rehydratační roztok Kulíšek, dávala bych kuzu (škrob z vinného keře)

Saroya
Neúnavná pisatelka 17629 příspěvků 11.07.13 14:09
@Anonymní píše:

jen narážím na to, že pokud by játra byla v pořádku, neměl by žloutenku. je samozřejmě moc dobře, že vyšetření neodhalila nějakou zásadní patologii jako tvrdnutí jater atd. tím spíš se to bude dobře léčit celostně. každopádně neradím vyhýbat se konvenční léčbě. třeba čína se dá dobře kombinovat s chemickými léky. Nicméně nedá se radit po internetu, je dobré najít odborníka, který bude léčit a průběžně léčbu měnit podle zdravotního stavu. v Brně bohužel nevím, nepohybuju se tam, ale je to velké město, tam určitě někoho dobrého najdete. držím palce, ať je manžel brzo úplně zdravý, evidentně má tuhý kořínek ;)

Manifee
Ukecaná baba ;) 2165 příspěvků 11.07.13 14:10

@vvero Mě když malá zvracela tak jsem jí dávala studený černý sladký čaj po lžičkách, dávala jsem jí lžičku každých pět minut a k tomu homeopatika Arsenicum Album C30. mlíčko jsem dala až druhej den. ono je na podrážděnej žaludek dost těžký,

Stránka:  « Předchozí 1 4706 4707 4708 4709 4710 4711 4712 4713 4714 4715 4716 8847 Další »
Váš příspěvek
Reklama