Maminky, co už neočkujete, ozvěte se

Fotoalbum tématu (329) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
EliPetrEva
Závislačka 4251 příspěvků 30.08.13 23:37
@Jankap píše:
Všechno má svůj čas.
:kytka:
rasmat
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 01.09.13 16:40

Holky, chci se zeptat, mam zbytecek oleje z trescich jater Blue Ice a ted jsem si vsimla, ze je zakaleny. Stava se to? Je to normalni? Mame ho konzumovat? Mam ho od cervna a celou dobu byl v lednici.

alifie
Extra třída :D 13944 příspěvků 02.09.13 11:46
@rasmat píše:
Holky, chci se zeptat, mam zbytecek oleje z trescich jater Blue Ice a ted jsem si vsimla, ze je zakaleny. Stava se to? Je to normalni? Mame ho konzumovat? Mam ho od cervna a celou dobu byl v lednici.

Na štítku je napsané, že pokud je dán do lednice, může dojít k zakalení a není to na závadu.
(Mám ho taky v lednici, ale zakalený není - asi v lednici nemáme tak nízkou teplotu.)

EliPetrEva
Závislačka 4251 příspěvků 02.09.13 20:20

Holky, koukám na oleje…dýňový, sezamový, lněný…jaký je nejvhodnější miminku do příkrmů?
Dneska mě zarazila cedule ve školce…je tam výslovně napsátno, že děti budou jíst všichni to samé, že neexistují úlevy, jen po domluvě a předepsání pediatrem! My jsme si loni vždycky s učitelkou řekly, co dcera prostě jíst nebude, co si nepřeju a tak nějak to šlo…ale dneska mě to teda dostalo! Jak s tím sakra bojovat…mě to tak naštvalo. Zamýšlí se někdo, proč děti potřebují párky?? Nivovou pomazánku a kakao každý druhý den???!!! Ale já se teda nehodlám oddat :zed:

verusav
Závislačka 4911 příspěvků 02.09.13 20:59
@EliPetrEva píše:
Holky, koukám na oleje…dýňový, sezamový, lněný…jaký je nejvhodnější miminku do příkrmů?
Dneska mě zarazila cedule ve školce…je tam výslovně napsátno, že děti budou jíst všichni to samé, že neexistují úlevy, jen po domluvě a předepsání pediatrem! My jsme si loni vždycky s učitelkou řekly, co dcera prostě jíst nebude, co si nepřeju a tak nějak to šlo…ale dneska mě to teda dostalo! Jak s tím sakra bojovat…mě to tak naštvalo. Zamýšlí se někdo, proč děti potřebují párky?? Nivovou pomazánku a kakao každý druhý den???!!! Ale já se teda nehodlám oddat :zed:

tak to je v celku drsné, jako chápu, že ve státní školce mají hodně dětí a pak je problém, když některé jíst nemusí to a to a jiné ano, ale ty máš právo zase vychovávat a stravovat dítě dle sebe, chce to fakt nějakou domluvu, nebo jedině nosit jídlo z domu své, chjo

EliPetrEva
Závislačka 4251 příspěvků 02.09.13 21:16

@verusav taky jsem z toho byla až znechucená, musím říce…své jídlo nepřichází v úvahu, ale o domluvu se pokusím. Občas mi vstávají vlasy hrůzou, když si čtu jídelák pro tak malý děti :( a nechápu proč by nešlo vynechat párek…až si ho kuchařka pro mě za mě vezme domů místo toho aby mi ho dala E…uf…

Monika H.
Extra třída :D 12064 příspěvků 02.09.13 21:18

@EliPetrEva šla bych za ředitelkou, přinesla jí dobu jedovou aby se informaovala o tom, co všechno způsobuje glutamát, který je téměř ve všech párcích, nadměrné solení - Niva je slaná až až dětem většinou nechutná, přeslazovaný kakao mi také vadí, ať si ředitelka zjistí jaký to má účinek na zuby, slinivku.

Nebo nosit jídlo z domu, ale to mívají prý také problém.

EliPetrEva
Závislačka 4251 příspěvků 02.09.13 21:24

@Monika H. zítra promluvím s učitelkou…loni nám vycházela vstříc ochotně. Sice mi vadilo víc věcí než jsem řešila, ale to co bilo do očí jsem si nenechala…uvidím, jak se k tomu postaví. Rozhodně se nemíním nechat odbýt. Tohle už je teda děs…nakazovat co moje dítě bude jíst…neříká, abych si vymýšlela…ale když prostě něco odmítnu a nechci náhradu… :zed:

Monika H.
Extra třída :D 12064 příspěvků 02.09.13 21:29

@EliPetrEva Nikdo nemá právo kazit zdraví tvého dítěte.

rasmat
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 02.09.13 21:58
@EliPetrEva píše:
Dneska mě zarazila cedule ve školce…je tam výslovně napsátno, že děti budou jíst všichni to samé, že neexistují úlevy, jen po domluvě a předepsání pediatrem! My jsme si loni vždycky s učitelkou řekly, co dcera prostě jíst nebude, co si nepřeju a tak nějak to šlo…ale dneska mě to teda dostalo! Jak s tím sakra bojovat…mě to tak naštvalo. Zamýšlí se někdo, proč děti potřebují párky?? Nivovou pomazánku a kakao každý druhý den???!!! Ale já se teda nehodlám oddat :zed:

Oleje pro mala miminka presne nevim, ale rekla bych, ze muzes vsechny. Dynovy je hodne vyrazny, nevim, jestli uspejes. Sezamovy neznam a lneny je super v tom, ze ma velky obsah mastnych nenasycenych kys., ale je docela taky vyrazny, nicmene ja bych ho zkusila dat diteti 3× tydne. Ja davala taky kvalitni extra panensky olivovy olej.
S tim stravovanim ve skolce to je fakt des. Je to pro me aktualni tema. Mame novou skolku a rada bych jim rekla, co nechci, aby mala jedla nebo pila. Doufam, ze vyjdou vstric, je napul soukroma, tak snad. Ale ja se doma snazim o zdravou vyzivu a ted nebudu mit kontrolu nad tim, co mala papa. Ach jo. Je mi z toho spatne.

rasmat
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 02.09.13 22:00
@alifie píše:
Na štítku je napsané, že pokud je dán do lednice, může dojít k zakalení a není to na závadu.
(Mám ho taky v lednici, ale zakalený není - asi v lednici nemáme tak nízkou teplotu.)

Super, diky moc!

verusav
Závislačka 4911 příspěvků 02.09.13 22:05

U nás ve školce vím, že domluvit se dá, bohužel obědy se dováží a už několikrát jsme tam na ně byli, ať to tolik nesolí, no děs, pití mají buď málo slazený čaj nebo vodu, vyberou si sami, vůbec není problém valstních svačin, teď už ani nebudou chodit společně, na svačinu si zajdou, když budou chtít sami

Bubiii
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.13 22:16

V naší MŠ se lze domluvit na všem. :dance: Dítě muže mít svacinky své a na oběd bezlepkové potraviny. Pro díte s dietou vždy před zahustenim odeberou porci. My bychom uvítali GAPS jídelníček. Mno stačilo by více syroveho ovoce nebo zeleniny, ubrat pečiva, cukru a pouzivat mineralni sul a kvalitni tuky: maslo, sadlo… Pokud bude naše dítě ve školce, bude mít svou svacinku a vyzvednu jej před obědem. To je naštěstí mozne.

Mnohdy v MŠ se nechtějí přizpůsobit, protože je to práce navíc a taky ví, že je MŠ dotována státem, obcí, mestem… že rodiče na přímo plati zlomek veškerých nákladu, tak co si budou vymyslet, navic kdyz umistit dite do MŠ potrebují… Sice daně rodiče také plati, ale už se to všeobecně nebere jako důležité. Jakési oddálení odpovědnosti, respektu… Jim je jedno, co to s dítětem udělá. Splni pracovni povinnosti za mrzký plat a jdou domů, že to nějak dopadlo a že to nějak přežili.

Naštěstí v naší MŠ jsou lidé se srdcem. :andel: A je to obecní MŠ.

EliPetrEva
Závislačka 4251 příspěvků 02.09.13 22:23

@rasmat pro mě je to taky dost terno číst jídelák…snažím se od mala o zdravější stravu i my jsme se „chytli“ spíš Elenky než ona nás a teď řeším proč si neotevřít sušenku, co vščichni dostali poobědě… @verusav to je skvělý!! Jako svačit v půl devátý, když dám dítě do školky v osm :zed: A naše Elenka zase není z těch, že by odmítla, když se jídlo nabízí…

Stránka:  « Předchozí 1 4808 4809 4810 4811 4812 4813 4814 4815 4816 4817 4818 8847 Další »
Váš příspěvek
Reklama