Maminky, co už neočkujete, ozvěte se

Fotoalbum tématu (329) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Sluka
Generální žvanilka 20157 příspěvků 26.12.13 10:22
@aiko24 píše:
Krásné svátky všem a děkuji, že (tu) jste :kytka:Daly by jste 15m domácí tymiánovomajoránkový sirup na kašel? Trochu mě děsí ten cukr, mláděti ho ještě vůbec nedávám (teda jednou na návštěvě uloupil piškot :mrgreen: )…napadlo mě jen vyluhovat tymián, majoránku a cibuli, ale to bude asi hnus a nebude to chtít pít :think: i když zas si říkám, že když mi vzorně jí Blue Ice, tak sní snad všechno :mrgreen:

Já budu teď kvůli kašli shánět čerstvý tymián a oregano a budu to nakládat do olivového oleje s kapkou eukalyptového éteráku, aby bylo mazání na hrudníček a pod nos, až zase přijdou rýma s kašlem - naši nezvaní, leč velmi častí hosté :roll:

Sluka
Generální žvanilka 20157 příspěvků 26.12.13 10:24
@aiko24 píše:
Nám se na tohle skvěle osvědčila metoda podle Montessori (a vlastně je to i RaBR a Nevýchova a všechno tohle), mládě se dřív u přebalování taky vztekalo, mohla jsem mu to stokrát vysvětlovat, ale prostě ho to nebavilo, chtěl dělat něco jiného. Nedávno jsem doma přestavěla nábytek a přeorganizovala věci podle Montessori, jsou to malé změny, ale je to děsně znát (inspirovala jsem se hlavně tady http://www.montessoridoma.cz/?… ) a teď mládě vzorně spolupracuje u přebalování a oblíkání, nejdřív se spolu kouknem, jestli je plína mokrá, když jo, tak hned jde do své skřínky, vybere si, jakou chce plenu (s raketama nebo s autama a tak :) ), přinese mi ji, pak přinese separačku, nachystá to, já ho přebalím, on pak vezme počůranou plenu do koše na prádlo a jde do koupelny na umývání rukou, to vše naprosto nadšený a s úsměvem. To stejné s oblíkáním atd. Fakt nám to hodně pomohlo, teda už dřív jsem tak nějak něco z toho používala, ale i tak to byla veliká změna k lepšímu.

Ty jo 8o Zajímavé, asi děti zapojím více do péče o ně :palec:

Sluka
Generální žvanilka 20157 příspěvků 26.12.13 10:27
@Saroya píše:
Odplenkovat taky chci. Synovi byly dva a je to horsi než driv. Nikdy neřekne, ze bude curat nebo kakat, na nočník nechce a rozhodla jsem se ho nenutit, takže se zeptám, on řekne ne a je to. Byly doby kdy tam občas něco vytvořil. Ted uz měsíce nic. Plíny mě už pekne štvou. V lete byl bez plen a byt procuranej, bylo mu to fuk, tak sel do plíny, než jsem se stihla zbláznit. Teď měl vztekaci období, které těšíme homeem, to vůbec nebylo na pořadu dne..Deti z okolí bez plen už pul roku i vic.

Kruciš, musím jít zkontrolovat, zda mi nechybí syn :think: Jsi si jistá, že to dítě u tebe je J.? :lol:
Děti bez plen od půl roku všude kolem mě nechávají ledově klidnou, páč naše sousedka je měla do čtyřech let a taky žije 8) :nevim:

Bubiii
Echt Kelišová 9024 příspěvků 26.12.13 10:28

http://www.infowars.com/…-injections/ Čínsky novorodenec zomrel 70 minút po zaočkovaní.
Viac novorodencov v Číne zomrelo po podaní vakcíny proti hepatitíde B.

Viac tu: http://m.slobodavockovani.sk/…-rozmyslelo/

Saroya
Neúnavná pisatelka 17629 příspěvků 26.12.13 10:45
@Damael píše:
Kruciš, musím jít zkontrolovat, zda mi nechybí syn :think: Jsi si jistá, že to dítě u tebe je J.? :lol:
Děti bez plen od půl roku všude kolem mě nechávají ledově klidnou, páč naše sousedka je měla do čtyřech let a taky žije 8) :nevim:

do čtyř let, tak to jsem cist nechtela :zed: jako jo, nesrovnávám, vim, ze to není traga, ale už nechci prat plíny nebo je kupovat, řešit opruzeniny atd..jsem plenkové vyhořelá

Sluka
Generální žvanilka 20157 příspěvků 26.12.13 10:50

@Saroya :mrgreen: Neboj, naši kebulínkové to zvládnou dřív - ono si to jejich ego dá říct ;)

aiko24
Závislačka 2659 příspěvků 26.12.13 12:57
@Damael píše:
Ty jo 8o Zajímavé, asi děti zapojím více do péče o ně :palec:

Fakt doporučuju, je to skvělá teorie a u nás funguje, jde o to, že dítě se pak cítí samostatnější, schopnější a sebevědomější a hlavně líp spolupracuje :-) Teď chodím po bytě a dělám přesný opak toho, co jsem dělala dřív - dřív jsem přemýšlela, jak vše zabezpečit, aby nikam mládě nemohlo, teď přemýšlím, jak mu umožnit, aby všude samostatně mohlo a mělo to tam přehledné atd.

aiko24
Závislačka 2659 příspěvků 26.12.13 12:59
@Lucie_Sx píše:
U nás je při oblíkání výhoda, že ven chce. Takže jestli chceš ven, musíš se prostě obléct. To celkem snadno vzala na vědomí. Navíc má věci, které si oblékne sama, to ji baví, nebo si je sama přinese. U něčeho chválíme, jak jí to sluší a jak je ta věc hezká, holčičí. Ukazujeme obrázky, jak bude mít na břiše zebru a co tam ta zebra dělá a tak. Podržím mikinu a nechám ji, ať si tam strčí ruce sama, „a najde ta ručička tu dírku? našla!“ - to ji moc baví. Popisuju - teď to zapneme, teď dáme nohu, druhou nohu. A tak.
Převzít odpovědnost ano, ale ne úplně za vše - rodič do určité míry musí být ten poskytovatel bezpečí, který rozhoduje o důležitých věcech :-).

Určitě, jde o to, že dáš dítěti volbu, jestli chce mikinu se zebrou nebo se slonem, ne jestli chce jít venku v mikině nebo nahaté :mrgreen: tj. stanovíš nějaké hranice a v rámci těch pak poskytuješ volnost a s ní i tu odpovědnost dítěti.

aiko24
Závislačka 2659 příspěvků 26.12.13 13:02
@Saroya píše:
Odplenkovat taky chci. Synovi byly dva a je to horsi než driv. Nikdy neřekne, ze bude curat nebo kakat, na nočník nechce a rozhodla jsem se ho nenutit, takže se zeptám, on řekne ne a je to. Byly doby kdy tam občas něco vytvořil. Ted uz měsíce nic. Plíny mě už pekne štvou. V lete byl bez plen a byt procuranej, bylo mu to fuk, tak sel do plíny, než jsem se stihla zbláznit. Teď měl vztekaci období, které těšíme homeem, to vůbec nebylo na pořadu dne..Deti z okolí bez plen už pul roku i vic.

U nás to je taky na etapy, mládě mělo období, kdy v podstatě nepotřebovalo plenky a chodilo jen na nočník, ale pak jsme měli pár měsíců, kdy jsme byli celé dny venku nebo mimo domov a to jsem nějak nezvládala tahat s sebou nočník a hlavně ho pořád vytahovat atd. a když jsme to zkoušeli jen tak v klubíčku tak nevědělo, co po něm chci…takže teď zas začínáme nanovo…

Příspěvek upraven 26.12.13 v 13:12

aiko24
Závislačka 2659 příspěvků 26.12.13 13:10
@Damael píše:
Já budu teď kvůli kašli shánět čerstvý tymián a oregano a budu to nakládat do olivového oleje s kapkou eukalyptového éteráku, aby bylo mazání na hrudníček a pod nos, až zase přijdou rýma s kašlem - naši nezvaní, leč velmi častí hosté :roll:

Vařím teď sobě i mláděti tymiánový čaj a je fakt moc dobrý, mám jen sušené koření, ale taky se chci kouknout po čerstvém :palec:

Sluka
Generální žvanilka 20157 příspěvků 26.12.13 13:17

@aiko24 Ano, to je další cesta.. Chci si udělat ten olej, abych pak teplým mohla masírovat hrudníček a pomoci uvolňovat hleny z průdušek..
Právě si uvědomuji, kde všude volím ve výchově dětí jednoduché zkratky.. :think:

aiko24
Závislačka 2659 příspěvků 26.12.13 13:46
@Damael píše:
@aiko24 Ano, to je další cesta.. Chci si udělat ten olej, abych pak teplým mohla masírovat hrudníček a pomoci uvolňovat hleny z průdušek..
Právě si uvědomuji, kde všude volím ve výchově dětí jednoduché zkratky.. :think:

Jo to je super, já takhle masíruju nosním olejíčkem od Nobilisu, poradila mi to paní od nich na jedné akci, a masírovat tím prý i plosky nožek a kolem kotníčků při nachlazení. Jinak Nobilisí nosní olej je jediný, kterému se mládě vůbec nebrání, zkoušeli jsme Hádka a Eoné a ty mu v nose vždycky strašně vadily, ten od Nobilisu má vyloženě rád a čeká, až mu zase nakapu…takže doporučuju :palec:

Mě teď to téma výchovy děti strašně zajímá, začalo to vlastně tak, že jsme začali s mládětem chodit jednou týdně do Montessori předškolky a i když mi to nejdřív přišlo takové prapodivné, tak jsem pak viděla, jak mu ten systém strašně vyhovuje a má to fakt výsledky…takže jsem něco z toho zkusila zavádět i doma a opět jsem byla úplně nadšená a začala jsem si uvědomovat, co všechno bych mohla dělat jinak a líp. Je to samozřejmě běh na hodně dlouhou trať, ale i malá změna má hned pozitivní efekt a to je strašně velká motivace.

Sluka
Generální žvanilka 20157 příspěvků 26.12.13 13:48

@aiko24 U Nobilis mám v merku takový nosní krém - nevím, jak se jmenuje, ale zkoušela jsem tester na prodejně, a byl zázračný, a taky, jak jsi psala - velice jemná, příjemná vůně, takže by to ani dětem nevadilo..
A k té výchově - myslím si, že se na tomto naučíme i hodně samy o sobě, a ve finále nám takové směřování výchovy též něco dá :think:

aiko24
Závislačka 2659 příspěvků 26.12.13 13:53
@Damael píše:
@aiko24 U Nobilis mám v merku takový nosní krém - nevím, jak se jmenuje, ale zkoušela jsem tester na prodejně, a byl zázračný, a taky, jak jsi psala - velice jemná, příjemná vůně, takže by to ani dětem nevadilo..
A k té výchově - myslím si, že se na tomto naučíme i hodně samy o sobě, a ve finále nám takové směřování výchovy též něco dá :think:

Přesně tak, uvědomuju si čím dál víc, že děti jsou pro nás neuvěřitelně užasná možnost, jak se od nich a díky nim učit a rozvíjet, nebo spíše se učit a rozvíjet společně s nimi :srdce:

Lizaveta
Závislačka 4966 příspěvků 26.12.13 13:58

@Bubiii @aiko24 Holky, díky za odkazy, v nevýchově už „jedu“, pár videí jsem viděla i ty online diskuze, mrknu ještě skrz to oblékání, ale fakt to na nemluvící děti moc není. Na to efko mrknu. Ale budu trpělivá, nojo, chtěla bych všechno hned :oops:
Teď jsem ji oblékala u prarodičů a naprostý luxus. Prostě jen doma je to malý vzteklounek, ale snažím se teď vymluvit na zuby :mrgreen:

Stránka:  « Předchozí 1 5112 5113 5114 5115 5116 5117 5118 5119 5120 5121 5122 8847 Další »
Váš příspěvek
Reklama