Maminky, co už neočkujete, ozvěte se

Fotoalbum tématu (329) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Boomer
Ukecaná baba ;) 2036 příspěvků 19.10.11 19:02
asha píše:
Jj, taky jsme zacinali dyl kvuli alergiim a je mi celkem fuk, ze ted se to zas obraci a nejlip zacit prikrmovat uz ve 4 mesicich, protoze telo se s tim lip srovna. Uz se teda nepise, ze se s tim srovna lip proto, ze nema vyvinutou imunitu a ta toho teda pusti vic, nez pozdejs. Podle mne tenhle zpusob nic dobryho neprinese, i kdyz momentalni vysledky jsou skvely…

Jo, tak to uz jsem taky slysela, z okoli, nektery kamaradky se tim dokonce ridi a tvrdi, jak to tem 4-mesicnim miminkum chutna, jak se zalykaji. No zalykaji, tomu verim, co maji delat, kdyz jim neco steka do krku? Muj nazor je, ze je to sakra brzy. To vlastne vzniklo jenom proto, ze odbornici meli za to, ze kdyz zacnou predstavovat potencialni alergeny brzy, telo si na ne ‚zvykne‘, jako je to u alergickych vakcin. Jenze narusovat [panenskou] mikrofloru u takhle maleho ditete je podle me velky omyl. To jsou porad nejaky ‚vylepsovaky‘… :wink:

asha
Nadpozemská drbna 29620 příspěvků 19.10.11 19:02
mother píše:
Hezký den :wink:
Máte asi na mysli paní doktorku Jirsenskou. Je docela příjemná. Jinak my taky maso nejíme a lepek plánuju tak v roce 8-)
Vackcína proti tetanu je trošku problematická v tom, že se nepodařilo zjistit, jak po té kultivaci z toho ten toxin odstraní.
Znáte přednášku paní Anity Petek?
Pěkně to tam vysvětluje.
Držím palce, ať mimčo roste a je stále v pohodě :kytka:

Jak to myslis, jak se odstrani toxin? Vakcina obsahuje „tetanický anatoxin, získaných detoxikací toxinu kmene Clostridium tetani, adsorbovaný na minerální nosič.“

asha
Nadpozemská drbna 29620 příspěvků 19.10.11 19:07
Boomer píše:
asha píše:
Jj, taky jsme zacinali dyl kvuli alergiim a je mi celkem fuk, ze ted se to zas obraci a nejlip zacit prikrmovat uz ve 4 mesicich, protoze telo se s tim lip srovna. Uz se teda nepise, ze se s tim srovna lip proto, ze nema vyvinutou imunitu a ta toho teda pusti vic, nez pozdejs. Podle mne tenhle zpusob nic dobryho neprinese, i kdyz momentalni vysledky jsou skvely…
Jo, tak to uz jsem taky slysela, z okoli, nektery kamaradky se tim dokonce ridi a tvrdi, jak to tem 4-mesicnim miminkum chutna, jak se zalykaji. No zalykaji, tomu verim, co maji delat, kdyz jim neco steka do krku? Muj nazor je, ze je to sakra brzy. To vlastne vzniklo jenom proto, ze odbornici meli za to, ze kdyz zacnou predstavovat potencialni alergeny brzy, telo si na ne ‚zvykne‘, jako je to u alergickych vakcin. Jenze narusovat [panenskou] mikrofloru u takhle maleho ditete je podle me velky omyl. To jsou porad nejaky ‚vylepsovaky‘… :wink:

Jo, podle mne je hlavne omyl si myslet, ze nevyvinuty imunite neco „predstavi“. Ty je to zatim putna, jeste nema nabito, na coz se spolihaji (na to uz jsem taky narazila). Takze oni vlastne pocitaji s tim, ze nevyvinuta imunita se nebude branit… to je ale spatne, ne??? :think: Telo teda do sebe muze pustit neco, co ho poskodi… tak jsem zvedava, kdy se to zas otoci.

Boomer
Ukecaná baba ;) 2036 příspěvků 19.10.11 19:12
asha píše:
Boomer píše:
asha píše:
Jo, tak to uz jsem taky slysela, z okoli, nektery kamaradky se tim dokonce ridi a tvrdi, jak to tem 4-mesicnim miminkum chutna, jak se zalykaji. No zalykaji, tomu verim, co maji delat, kdyz jim neco steka do krku? Muj nazor je, ze je to sakra brzy. To vlastne vzniklo jenom proto, ze odbornici meli za to, ze kdyz zacnou predstavovat potencialni alergeny brzy, telo si na ne ‚zvykne‘, jako je to u alergickych vakcin. Jenze narusovat [panenskou] mikrofloru u takhle maleho ditete je podle me velky omyl. To jsou porad nejaky ‚vylepsovaky‘… :wink:
Jo, podle mne je hlavne omyl si myslet, ze nevyvinuty imunite neco „predstavi“. Ty je to zatim putna, jeste nema nabito, na coz se spolihaji (na to uz jsem taky narazila). Takze oni vlastne pocitaji s tim, ze nevyvinuta imunita se nebude branit… to je ale spatne, ne??? :think: Telo teda do sebe muze pustit neco, co ho poskodi… tak jsem zvedava, kdy se to zas otoci.

No prave… A to jsem zrovna nedavno cetla, ze vedci zjistuji, ze detska imunita nefunguje tak, jak si mysleli.

Boomer
Ukecaná baba ;) 2036 příspěvků 19.10.11 19:13

Lamm: Gratuluju!!! :pankac: To je uleva, co? :dance:

PeBa
Echt Kelišová 9511 příspěvků 19.10.11 19:14
Lamm píše:
Holky, musím se s váma podelit se zázitkem z nasí rocní prohlídky. Byla jsme strasne nervozní a v hlave asi 1000 argumentu, proc a jak zase nechci ockovat. Doktorka malého prohlídla a pak se jen tak mimochodem zeptala „vidím ze jeste nemáte zádné ockování, chcete malého naockovat, nebo jeste ne?“ Z hlavy se mi vsechno vykourilo a vykoktala sem cosi o tom, ze jsem se rozhodla pro Infanrix Hib. Chtela vedet proc a pak mi nabídla samotný Infanrix, ze aspon nebudu muset nic platit. Chvilku jsme se bavili o pridavných látkách a jazykových verzí letáku (dostala mne tím, ze ví, ze v tom ceském není vsechno) a pak mi nabídla, ze jestli nechci ockovat jen proti záskrtu a tetanu! Ze to tedy nedelá ona, ale museli bysme nekam k paní Jirsákové (asi to jméno komolím) do kalmetizacní stanice, ale ze mne tam klidne posle. Ze prý nedávno nejaké stjne staré dítko ockovali DiTe (není si ale jistá jménem vakcíny).
Nakonec jsme se dohodli ze naockujem prece jenom Infanrix Hib(mám i zádanku na proplacení pojistovnou) a ty dalsí dávky Infanrixem Hib bez Hibu. A mám prijít az budu chtít, nejlépe mezi chripkovou epidemií v listopadu a únoru.
Takze zádné ted hned okamzite, ale az budu chtít. Máme nejdrív pockat na výsledky krve, zas se jí zdál bledoucký a jako miminko mel docela mizerné hodnoty.Trosku mne postrasila detskou obrnou, ale to, ze to není hezká nemoc se ani nedá nazvat strasením.
Dokonce ani nic neríkala na to, ze malý nejí maso a ze jsme zacali s lepkem teprve pred 3 týdny. Ze prý je pekne statný a vypadá spokojene, takze mu asi nic nechybí. Prý vypadá, jakoby se uz nekolik mesicu ládoval buchtama.
Takze az na ten odber krve (a zádanku na ocní kvuli silhání :-() parádní výsledek.

:think: kam pak na takový doktorky chodíte :nevim:

Když jsme u očí:
My byli s malým tady na vyšetření očíček, kvůli mojí tupozrakosti, tak zda to nemá taky nezávisle bez doporučení doktorky. Ta pak na to koukala dost s úžasem, že se něco takovýho dělá. Bylo to raz dva, bez rozkapávání, jen se zadíval do přístroje a bylo to. No a nemá :dance: . Myslím, že je více poboček po republice.

Jo a probíraly se vlasy.
Mám taky problém. Už nevím, jaký si mám koupit šampon. Teď jsem si koupila ty přírodní z dm, tak uvidíme.
Prostě mi pak děsně svědí hlava a na přechodu vlasů a pleťi se mi dělají červený fleky :nevim: a jako takový nános kůže ve vlasech. To musí být z šamponů :think:
Vadí mi teda to svědění :roll: páč to bolí.

LucaLuca
Závislačka 4471 příspěvků 19.10.11 20:40
Lamm píše:
Holky, musím se s váma podelit se zázitkem z nasí rocní prohlídky. Byla jsme strasne nervozní a v hlave asi 1000 argumentu, proc a jak zase nechci ockovat. Doktorka malého prohlídla a pak se jen tak mimochodem zeptala „vidím ze jeste nemáte zádné ockování, chcete malého naockovat, nebo jeste ne?“ Z hlavy se mi vsechno vykourilo a vykoktala sem cosi o tom, ze jsem se rozhodla pro Infanrix Hib. Chtela vedet proc a pak mi nabídla samotný Infanrix, ze aspon nebudu muset nic platit. Chvilku jsme se bavili o pridavných látkách a jazykových verzí letáku (dostala mne tím, ze ví, ze v tom ceském není vsechno) a pak mi nabídla, ze jestli nechci ockovat jen proti záskrtu a tetanu! Ze to tedy nedelá ona, ale museli bysme nekam k paní Jirsákové (asi to jméno komolím) do kalmetizacní stanice, ale ze mne tam klidne posle. Ze prý nedávno nejaké stjne staré dítko ockovali DiTe (není si ale jistá jménem vakcíny).
Nakonec jsme se dohodli ze naockujem prece jenom Infanrix Hib(mám i zádanku na proplacení pojistovnou) a ty dalsí dávky Infanrixem Hib bez Hibu. A mám prijít az budu chtít, nejlépe mezi chripkovou epidemií v listopadu a únoru.
Takze zádné ted hned okamzite, ale az budu chtít. Máme nejdrív pockat na výsledky krve, zas se jí zdál bledoucký a jako miminko mel docela mizerné hodnoty.Trosku mne postrasila detskou obrnou, ale to, ze to není hezká nemoc se ani nedá nazvat strasením.
Dokonce ani nic neríkala na to, ze malý nejí maso a ze jsme zacali s lepkem teprve pred 3 týdny. Ze prý je pekne statný a vypadá spokojene, takze mu asi nic nechybí. Prý vypadá, jakoby se uz nekolik mesicu ládoval buchtama.
Takze az na ten odber krve (a zádanku na ocní kvuli silhání :-() parádní výsledek.

Lamm, jak se jmenuje ta vaše paní doktorka? To je prostě něco úžasnýho. :kytka:
Posílat vás bude pravděpodobně k dr. Jirsenské do dětské nemocnice na infekční oddělení. Na paní doktorku nedám dopustit, protože nám napsala do zprávy, že malé nedoporučuje očko TBC. A naše bývalá pro-očko pediatrička nenadělala nic. :lol:
Kalmetizace je na polikl. Zahradníkova, ale tak možná paní doktorka působí na obou pracovištích. To zas nevím.

lisacek
Ukecaná baba ;) 1661 příspěvků 19.10.11 22:04
Boomer píše:
asha píše:

naprosto souhlasím 8-)

lisacek
Ukecaná baba ;) 1661 příspěvků 19.10.11 22:09

Lamm taky gratuluji, to je paráda mít takovou doktorku :palec: :-D

lisacek
Ukecaná baba ;) 1661 příspěvků 19.10.11 22:15
PeBa píše:
Lamm píše:

:think: kam pak na takový doktorky chodíte :nevim:

Když jsme u očí:
My byli s malým tady na vyšetření očíček, kvůli mojí tupozrakosti, tak zda to nemá taky nezávisle bez doporučení doktorky. Ta pak na to koukala dost s úžasem, že se něco takovýho dělá. Bylo to raz dva, bez rozkapávání, jen se zadíval do přístroje a bylo to. No a nemá :dance: . Myslím, že je více poboček po republice.

Jo a probíraly se vlasy.
Mám taky problém. Už nevím, jaký si mám koupit šampon. Teď jsem si koupila ty přírodní z dm, tak uvidíme.
Prostě mi pak děsně svědí hlava a na přechodu vlasů a pleťi se mi dělají červený fleky :nevim: a jako takový nános kůže ve vlasech. To musí být z šamponů :think:
Vadí mi teda to svědění :roll: páč to bolí.

Tak na to taky zajdeme, já jsem po laserové operaci a tchýně má vrozenou oční vadu, ale malý vypadá v pohodě a zatím nikdo nic neříkal, tak radši pro jistotu :think:

PeBi a jak jsi dopadla s tou uzlinou? Jestli jsi to už psla, tak jsem to nějak přehlédla :oops: Doufám, že to nebyli příušnice :roll:

LucaLuca
Závislačka 4471 příspěvků 19.10.11 22:29

PeBa, dík za ten odkaz na oči, věděla jsem, že to existuje, ale neznala jsem název. Tak se špatně googlilo. Chci taky děcka nechat prohlédnout kvůli manž. tupozrakosti. Na preventivkách se zrak zkouší poprvé až v 5 letech.

mistakemm
Kecalka 324 příspěvků 19.10.11 22:39
Lamm píše:

Gratuluju k úžasné lékařce. Kde je nějaká taková, hledám a hledám. Není třeba někde v západní části Brna? Lískovec, Bohunice…

mother
Ukecaná baba ;) 2483 příspěvků 19.10.11 23:01
mother
Ukecaná baba ;) 2483 příspěvků 19.10.11 23:46
mother
Ukecaná baba ;) 2483 příspěvků 20.10.11 00:04

Např. Tetavax
Vakcína se připravuje z tetanového toxinu, který se inaktivuje formaldehydem a následně
purifikuje.
Jak se toxin purifikuje - jak se z jedu odstraní jed?
To mi dodnes nikdo nebyl schopen objasnit
Formaldehyd a hydroxid hlinitý taky nejsou látky, s kterými bych se cítila bezpečně.
Hliník je těžký kov formaldehyd je organická látka patřící do skupiny sloučenin, označovaných jako karbonylové. Za normálních podmínek se jedná o bezbarvý plyn se štiplavým zápachem již při malých koncentracích, dobře rozpustný ve vodě, toxický a podezřelý z karcinogenity. Je považován za nejnebezpečnější škodlivinu v interiérech bytů.

A toto vpravují malým dětem do těla…? :?:

Stránka:  « Předchozí 1 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 8847 Další »
Váš příspěvek
Reklama