Maminky, co už neočkujete, ozvěte se

Fotoalbum tématu (329) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
lisacek
Ukecaná baba ;) 1661 příspěvků 02.11.11 12:56
peggy.sl píše:
Tady máte popis toho, jak se bude postupovat když vaše dítě prodělá spalničky… Bych se :poblion: :poblion: http://www.mzcr.cz/Soubor.ashx?…

Teda, člověk tu pár dní není a hned takové zprávy! Koukám a nestačím se divit, tohle už je do očí bijící zvrhlost 8-o , jsem zvědavá kam až jsou schopni zajít 8-o :think:

Nejvíc mi vadí poslední odstavce, jak můžou napsat takovou kravinu, to chtějí ty děti zabít? 8-o
Tahle generace dětí to asi pěkně odskáče, jestli se něco nezmění :think:

lisacek
Ukecaná baba ;) 1661 příspěvků 02.11.11 12:56

Moni, držte se, ať je tvoje holčička lepší :hug:

lisacek
Ukecaná baba ;) 1661 příspěvků 02.11.11 12:58
mother píše:
Ano, jsou tam VERO buňky

Výroba na Vero bunkách = opičí vírus spôsobujúci rakovinu

Bolo to takmer presne pred 10 rokmi, keď Poradný výbor FDA pre vakcíny a súvisiace biologické výrobky (= Vaccines and Related Biological Products Advisory Committee = VRBPAC) prehodnotil správu o použití Vero buniek (buniek odvodených z obličiek afrických zelených opíc pre účely výroby vakcín proti vírusom). Pretože výroba na Vero bunkách umožňuje výrobcom vyrábať vakcíny oveľa rýchlejšie než tradičným spôsobom na kuracích embryách, niekoľko výrobcov by veľmi rado prešlo z kuracích embryí na Vero bunky.

Dôvodom tohto špeciálneho stretnutia bolo zistiť, či by mohli byť vakcíny vyrábané na Vero bunkách bezpečné. Dôvodom k pochybnostiam boli problémy s bezpečnosťou trivalentných (proti trom kmeňom) vakcín proti detskej obrne.

A problémy boli vážne. Príliš neskoro, t.j. po podaní tejto konkrétnej vakcíny nespočtu ľudí, vedci objavili, že bolo možné, aby sa neznáme, nezistiteľné, rakovinu spôsobujúce vírusy kultivovali spolu s Vero bunkovou kultúrou. V tomto prípade išlo o rakovinu spôsobujúci vírus s názvom SV-40, ktorý sa vyskytoval, kým nebola vyvinutá vakcína, iba u opíc.

Ako vysvitlo, Vero bunky sa dajú ľahko nakaziť niekoľkými rôznymi druhmi vírusov, ktoré sú alebo by mohli byť zapracované do vakcín, ako napr. osýpky, ružienka, detská obrna, chrípka, parachrípka, pravé kiahne a respiračné syncytiálne vírusy. Dajú sa však nakaziť aj vírusom SV-40, karcinogénnym (rakovinu spôsobujúcim) vírusom zvieracieho pôvodu.

Trvalo niekoľko rokov, kým bol vírus SV-40 objavený u ľudí s rakovinou mozgu, kostí a pľúc. Boli to ľudia zaočkovaní proti detskej obrne vakcínou vyrobenou na Vero bunkách, čo potvrdil aj Institute of Medicine (výskumný ústav lekársky) v roku 2002. Viac o SV-40 a jeho rakovinotvornom potenciáli sa dočítate na stránke Nadácie pre SV-40.

Dôležité však je, že vedci povedali:

„Objav tohto nového vírusu, vakuolárneho činiteľa, predstavuje historicky prvé zistenie doposiaľ "nezistiteľného“ opičieho vírusu z opičích obličkových bunkových kultúr a vyvoláva dôležitú otázku o existencii iných vírusov tohto druhu."

V súčasnosti je SV-40 označený ako ľudský karcinogén triedy 2A.

Poďme na to úplne odznova

Vo svojej správe z roku 2000 o Vero bunkových kultúrach FDA pojednáva o metódach, o ktorých vedci povedali, že ich môžu a budú používať na predchádzanie takýmto nedopatreniam v budúcnosti.

Iróniou osudu je dnešným zdôvodnením použitia Vero buniek výrobcami liekov predpoklad, že táto technológia poskytne čistejšiu metódu výroby vakcín než metóda používajúca kuracie embryá.

Je však toto zárukou, obzvlášť keď hovoríme o farmaceutickej firme, ako je Baxter, s tak dlhou históriou hrubých nedbalostí, chýb, zdokumentovaného nedostatku bezpečnosti a biednej kontroly kvality?
Odpoveď môžeme nájsť, keď sa pozrieme na to, čo Stredisko pre výskum prenosných ochorení a súvisiacu politiku (= Center for Infectious Disease Research and Policy = CIDRAP) povedalo v roku 2008, keď prehodnocovalo vakcínu Celvapan od Baxteru proti vtáčej chrípke H5N1 (ktorá obsahuje ten istý krajne smrteľný vírus, ktorý Baxter „nedopatrením“ poslal do sveta namiesto pomerne neškodného vírusu H1N1).

Aj keď CIDRAP uvítalo výrobný proces vakcíny Baxteru proti H5N1 na Vero bunkovej kultúre pre jeho schopnosť posilniť imunitnú odpoveď pri kratšom čase výroby, CIDRAP tiež povedalo, že to je „kombinácia, ktorá zahŕňa určité riziko“. A tým rizikom podľa CIDRAPu je, že „vírus by mohol nejakým spôsobom uniknúť.“

Mysleli pod uniknutím, že by snáď mohol byť nedopatrením poslaný namiesto iného vírusu, ktorý je sotva vôbec smrteľný? Alebo bol CIDRAP práve zhodou okolností jasnovidcom a uvidel, že práve to sa zanedlho stane?

Nechcel by som ukončiť tento článok pripomienkou, že bez ohľadu na chyby Vás Baxter čoskoro požiada, aby ste mu verili ohľadom jeho najnovšej vakcíny proti sezónnej a prasacej chrípke, vyrobenej na Vero bunkách. Niektoré otázky sú však stále nezodpovedané:

Po prvé, zistil už Baxter, čo spôsobovalo nezvyčajne vysoké teploty v jeho európskej verzii tejto novej vakcíny? Alebo len vyrazil vpred do USA bez vyriešenia týchto problémov?

A po druhé: keď zvážime opakovanú históriu nedbalostí čo aj len u samotných stiahnutí z trhu, ktoré nariadil FDA, akú záruku máte, že aj keby Baxter vyriešil problémy s vyšším než očakávaným počtom nežiadúcich účinkov, že vakcína nebude problematická?

Odpoveď je, že nemáte nijakú záruku. Všetko čo v skutočnosti máte, sú príklady toho, ako sa Baxter správal v minulosti. A teraz už snáď máte lepšie poňatie o tom, čo je to za firmu.

:potlesk: mother, můžeš prosím dodat zdroj tohoto článku?

Baba
Vesmírná mluvilka 31061 příspěvků 02.11.11 13:01
lisacek píše:
mother píše:
Ano, jsou tam VERO buňky

http://www.slobodavockovani.sk/…u-vakcinou-/

mmonica
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.11 13:13

uz je mi lip,to byla jen takova krize,ja jsem velky bojovnik,Monika H. a Lisacek taky dekuju za podporu :mavam:

alifie
Extra třída :D 13944 příspěvků 02.11.11 13:26
lisacek píše:Tahle generace dětí to asi pěkně odskáče, jestli se něco nezmění :think:

Hádám, že je taková hromada očkování nacpaná do prvních let právě proto, že rodiče mívají v té době „plné brejle péče o dítě“ a nemají čas bádat „nad blbostma“, jako třeba jestli může být očkování nebezpečné. Alespoň já jsem na podstatné informace narazila až v době, kdy moje děti mají většinu povinných očkování za sebou.

Bohužel nejde jen o očkování. Rodiče by se měli zajímat o to, co s jejich dětma doktoři dělají, co jim předepisují, doporučují a jestli je to skutečně zdraví prospěšné. Lékaři většinou nelžou, oni pouze neříkají celou pravdu. :-(

lisacek
Ukecaná baba ;) 1661 příspěvků 02.11.11 13:27
Baba píše:
lisacek píše:
mother píše:
Ano, jsou tam VERO buňky
http://www.slobodavockovani.sk/…u-vakcinou-/

děkuji :-)

Evulina
Neúnavná pisatelka 17776 příspěvků 02.11.11 13:37

Máš pravdu. Dám příklad - dětem je na průjmík předepisován hromadně Hylak. Přitom malá mi po něm zvracela žaludeční šťávy a měla opruzený zadeček - pak jsem si přečetla, jakou chemii to obsahuje. Průjem jí nakonec za pár dnů spravily laktobacily. :nevim:
Možná by nebylo od věci napsat členům NIKO, ať nám ty jejich stanoviska vysvětlí??? :think:

alifie píše:
lisacek píše:Tahle generace dětí to asi pěkně odskáče, jestli se něco nezmění :think:

Hádám, že je taková hromada očkování nacpaná do prvních let právě proto, že rodiče mívají v té době „plné brejle péče o dítě“ a nemají čas bádat „nad blbostma“, jako třeba jestli může být očkování nebezpečné. Alespoň já jsem na podstatné informace narazila až v době, kdy moje děti mají většinu povinných očkování za sebou.

Bohužel nejde jen o očkování. Rodiče by se měli zajímat o to, co s jejich dětma doktoři dělají, co jim předepisují, doporučují a jestli je to skutečně zdraví prospěšné. Lékaři většinou nelžou, oni pouze neříkají celou pravdu. :-(
lisacek
Ukecaná baba ;) 1661 příspěvků 02.11.11 13:46
Evulina píše:
Máš pravdu. Dám příklad - dětem je na průjmík předepisován hromadně Hylak. Přitom malá mi po něm zvracela žaludeční šťávy a měla opruzený zadeček - pak jsem si přečetla, jakou chemii to obsahuje. Průjem jí nakonec za pár dnů spravily laktobacily. :nevim:
Možná by nebylo od věci napsat členům NIKO, ať nám ty jejich stanoviska vysvětlí??? :think:
alifie píše:

Bohužel nejde jen o očkování. Rodiče by se měli zajímat o to, co s jejich dětma doktoři dělají, co jim předepisují, doporučují a jestli je to skutečně zdraví prospěšné. Lékaři většinou nelžou, oni pouze neříkají celou pravdu. :-(

Taky by mě zajímalo, na jakém základě došli k
takovým nesmyslným rozhodnutím, mě osobně to zavání lobbingem, hlavně to očkování MMR… :think:

mother
Ukecaná baba ;) 2483 příspěvků 02.11.11 14:24

Díky za doplnění zdroje,nebyla jsem tu.

mother
Ukecaná baba ;) 2483 příspěvků 02.11.11 14:27

Proto je dobré být s nima i v nemocnici, do šesti let věku na to rodič má vyloženě právo,nesmí ho vyhodit.
Ano a předepsané léky zkoumat. My dáváme např. při rostoucích zubech homeo chamomillu, protože za mě Panadol čípky ani Brufíky opravdu ne. Příbalové letáky jsem dočetla až dokonce a byla jsem překvapená.

celestad
Zasloužilá kecalka 806 příspěvků 02.11.11 14:34
očkování

ahoj, jsou to dlouhé diskuze, které bohužel nemohu číst, nestíhám. Ale hlásím, že jsem zatím byla se synkem (nyní 4 měsíce na dvou očkováních.) Hned pak jsem mu dala homeopatika, zatím je v pořádku. Pneumokoka jsem intuitivně odmítla, jsem asi jedna z mála, protože sestra se furt divila, že nechci dát očkovat. Nejsem nadšená z očkování, ale bohužel by mi malého nevzali pak do školky, do školy v přírodě, na tábor apod. a já mám na tyto aktivity nejhezčí vzpomínky z dětství. Jinak jsme vstoupili do nové epochy dle Mayů, tak tvořme naši novou budoucnost bez strachu, aby vše dopadlo dobře:)) zdravím, denisa

Simiana
Kecalka 218 příspěvků 02.11.11 14:58
celestad píše:
ahoj, jsou to dlouhé diskuze, které bohužel nemohu číst, nestíhám. Ale hlásím, že jsem zatím byla se synkem (nyní 4 měsíce na dvou očkováních.) Hned pak jsem mu dala homeopatika, zatím je v pořádku. Pneumokoka jsem intuitivně odmítla, jsem asi jedna z mála, protože sestra se furt divila, že nechci dát očkovat. Nejsem nadšená z očkování, ale bohužel by mi malého nevzali pak do školky, do školy v přírodě, na tábor apod. a já mám na tyto aktivity nejhezčí vzpomínky z dětství. Jinak jsme vstoupili do nové epochy dle Mayů, tak tvořme naši novou budoucnost bez strachu, aby vše dopadlo dobře:)) zdravím, denisa

No vidíš a já malého naočkovaného mám a stejně ho ve školce moc nechtějí, na tábor nikdy nepojede, na školku a školu v přírodě taky ne, protože mu to „skvělé“ očkování podle mého rozjelo diabetes.
Takže můžu mít krásné vzpomínky ze svého dětství jako ty a stejně to mé dítě nikdy nezažije. Nikdy nezažije normální dětství…
Ale jinak jsem měla stejné plány před jeho nemocí jako ty.

Evulina
Neúnavná pisatelka 17776 příspěvků 02.11.11 15:06

Úplně stejnou zprávu o vietnamských nudlích jsem v tisku četla již asi před rokem nebo dvěma, nevzpomínám si přesně…No, mám pocit, že sníst moje dítě pár těchto nudlí, tak to na něm udělá menší paseku než vakcína :mrgreen:

celestad píše:
ahoj, jsou to dlouhé diskuze, které bohužel nemohu číst, nestíhám. Ale hlásím, že jsem zatím byla se synkem (nyní 4 měsíce na dvou očkováních.) Hned pak jsem mu dala homeopatika, zatím je v pořádku. Pneumokoka jsem intuitivně odmítla, jsem asi jedna z mála, protože sestra se furt divila, že nechci dát očkovat. Nejsem nadšená z očkování, ale bohužel by mi malého nevzali pak do školky, do školy v přírodě, na tábor apod. a já mám na tyto aktivity nejhezčí vzpomínky z dětství. Jinak jsme vstoupili do nové epochy dle Mayů, tak tvořme naši novou budoucnost bez strachu, aby vše dopadlo dobře:)) zdravím, denisa
mmonica píše:
http://ekonomika.idnes.cz/…onomika.aspx?…
Stránka:  « Předchozí 1 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 8847 Další »
Váš příspěvek
Reklama