Maminky, co už neočkujete, ozvěte se

Napsat příspěvek
9075
21.9.19 22:38
@jege píše:
Ano, ale nutit do toho všechny a argumentovat proočkovaností, dokud není vyřešeno, jak prodloužit imunitu o dalších 20 let, jaksi postrádá logiku.

Ale tak nás dospelaky do toho přece nikdo nenutí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4044
21.9.19 23:26
@Pam12 píše:
Ale tak nás dospelaky do toho přece nikdo nenutí :nevim:

A jaký smysl má do toho nutit děti a argumentovat proočkovaností, když stejně tak dobře se tím může nakazit a šířit to dále dospělý? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9225
22.9.19 06:52
@Pam12 píše:
a kde je ta studie k dispozicí víš, nechce se mi to hledat :mrgreen: Podle mě je teda anemická snad skoro každá matka v těhotenství :mrgreen:

Anemie do 31 tydne. Pochopitelne, že to není pravidlem, ale zvyšuje to „moznost“. https://medicalxpress.com/…lectual.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9225
22.9.19 06:57
@Pam12 píše:
no vzít rozum do hrsti… jak to máš se spalničkama třeba ty? já letos zjistila, že už protilátky nemám. Když jsem začala teda zjišťovat jestli se nechat přeočkovat nebo ne, narazila jsem na článek, že v podstatě u dospělého člověka rok po přeočkování zas protilátky spadnou tam kde byly před tím. Teď to potvrdil i Prymula a faktem je, že mě se každý rok rvát do sebe Priorix fakt nechce :think:

Tak to si najdi :mrgreen:, ja už na to párkrát odpovidala :lol:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9225
22.9.19 07:18
@jege píše:
A jaký smysl má do toho nutit děti a argumentovat proočkovaností, když stejně tak dobře se tím může nakazit a šířit to dále dospělý? :think:

Právě proto, aby je ten dospěly nenakazil. To je furt dokola.
Inkubační doba je obvykle 1 až 3 týdny. Právě během samotné nemoci jsou spalničky dětská nemoc, která nejvíce ovlivňuje celkový stav… Spalničky, kterým lze předcházet vakcinou, je nemoc, která způsobuje nejvíce úmrtí na světě. V roce 1980 zemřelo na tuto chorobu 2,6 milionu lidí; V roce 1990 zemřelo 545 000 lidí av roce 2014 zemřelo 73 000 lidí.

Je mi jasný, že k tomu zase najdeš, a nejen Ty, nejakej statistickej/matematickej blázinec, :mrgreen: ale fakta jsou fakta, bohužel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9075
22.9.19 08:40
@stock píše:
Tak to si najdi :mrgreen:, ja už na to párkrát odpovidala :lol:.
:mrgreen: :mrgreen: ja si pamatuju, ze sis je dávala pichnout s vnoucetem? :think: Ale to už nějaký čas je, ne? Teda nevím jestli si to pamatuju dobre :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9225
22.9.19 08:46
@Pam12 píše: :mrgreen: :mrgreen: ja si pamatuju, ze sis je dávala pichnout s vnoucetem? :think: Ale to už nějaký čas je, ne? Teda nevím jestli si to pamatuju dobre :mrgreen:

Pamatuješ naprosto přesně, pes je zakopanej v tom, že já si spalnicek uz uzila. To očkování bylo z „pedagogických duvodu“. Takže já jsem špatnej adept na nějaké dokazovani :) ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9075
22.9.19 09:54
@stock píše:
Pamatuješ naprosto přesně, pes je zakopanej v tom, že já si spalnicek uz uzila. To očkování bylo z „pedagogických duvodu“. Takže já jsem špatnej adept na nějaké dokazovani :) ;)
aha, tak to nic. Ale je to skoda, mohla jso byt důkaz ze to funguje dobre :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9075
22.9.19 09:56

@stock akorát ze ja jsem teď rozpolcena. Starší syn má stále MMR nedoporucenou, mladší má dostat teď a strašně nerada bych to dotahla případně domu ja. Jenže představa toho, ze to budu muset bodat sobě každý rok je pro mě trochu nepředstavitelná :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4206
22.9.19 10:49
@Pam12 píše:
@stock akorát ze ja jsem teď rozpolcena. Starší syn má stále MMR nedoporucenou, mladší má dostat teď a strašně nerada bych to dotahla případně domu ja. Jenže představa toho, ze to budu muset bodat sobě každý rok je pro mě trochu nepředstavitelná :roll:

Tam je hlavně blbé, že z toho vychází, že by se fakt měly očkovat děti, aby jim to alespoň chvíli vydrželo. Začínat s očkováním ve vyšším věku asi není dobrý nápad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4044
22.9.19 11:47
@stock píše:
Právě proto, aby je ten dospěly nenakazil.

A co mu pomůže, že se nenakazí od dítěte, když se může nakazit od jiného dospělého? Dospělí nežijí jenom ve společenství dětí, ale stýkají se i s jinými dospělými. Pokud nemoc není výhradně jenom dětská a imunita není doživotní, jsou nějaká čísla o proočkovanosti jenom mýtus!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9225
22.9.19 15:24
@Pam12 píše:
@stock akorát ze ja jsem teď rozpolcena. Starší syn má stále MMR nedoporucenou, mladší má dostat teď a strašně nerada bych to dotahla případně domu ja. Jenže představa toho, ze to budu muset bodat sobě každý rok je pro mě trochu nepředstavitelná :roll:

A nemůžeš zkontrolovat, jestli třeba jeste mas protilátky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9225
22.9.19 15:29
@jege píše:
A co mu pomůže, že se nenakazí od dítěte, když se může nakazit od jiného dospělého? Dospělí nežijí jenom ve společenství dětí, ale stýkají se i s jinými dospělými. Pokud nemoc není výhradně jenom dětská a imunita není doživotní, jsou nějaká čísla o proočkovanosti jenom mýtus!

Občas má člověk dojem, že jste dva kteří diskutují. Očkovaný dítě se nenakazi ani od dospeleho, prokristapana, ano jsou výjimky, ale není jich tolik, jako neočkovaných dospělých. V mém světě, ať si dospělí dělají co chtějí, mezi sebou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9075
22.9.19 16:58
@stock píše:
A nemůžeš zkontrolovat, jestli třeba jeste mas protilátky?

Prave ze ja ty protilatky už nemám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9225
22.9.19 19:24
@Pam12 píše:
Prave ze ja ty protilatky už nemám

Já Ti radit nemůžu, jsem v jiné situaci :). Ale poslu Ti, co tady rikaji:

Očkování se doporučuje bez ohledu na věk Za účelem odstranění těchto chorob nyní skandinávský ověřovací výbor, který zahrnuje odborníky ze Švédska, Norska a Dánska, nyní doporučuje, aby očkování proti spalničkám a zarděnkám bylo nabídnuto všem občanům bez ohledu na věk, kteří nemoci neměli nebo sami nebyli očkováni. Podle výboru by očkování mělo být pro jednotlivce snadno dostupné a zdarma. Navrhuje se, aby nabídka očkování byla platná, dokud nebudou choroby z Evropy odstraněny. - To, že děti i dospělí by měli mít základní ochranu proti spalničkám a zarděnkám, je něco, co plně podporujeme. Ve Švédsku máme dobré systémy, které doplňují očkování dětí, ale je důležité, aby i dospělí přezkoumali své očkování, zejména před cestou do zahraničí. Náklady na očkování dospělých budou i nadále záležet na krajské radě, o které bude rozhodovat, říká Ann Lindstrand.

Je to přeloženy Google, aby někdo neřekl, že to zkresluji. Tuhle moji poslední větu na sebe nevztahuj. Nemám na mysli nikoho konkrétního. Jen aby nedošlo k nedorozumění. :)
Edit:zapomenuty länk https://www.folkhalsomyndigheten.se/…er-kommitte/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama