Maminky Děčín-jak se Vám tam žije?

Anonymní
30.9.20 23:01

Maminky Děčín-jak se Vám tam žije?

Maminky, rádi bychom si koupili byt v Děčíně, jaké to tam je co se týče aktivit pro děti, školek a škol.? Jsou tam místa kterým se vyhnout? Jakože nějaké vyloučené lokality kde ten byt rozhodně nekupovat? :mrgreen: Třeba Ustí se nám nelíbí, působí na nás šíleně ponuře ale ten Děčín nám přišel fajn. :oops: Jsme z Prahy, zvyklí na parky, kavárny apod. Najdeme to tu? :lol: Případně jak je to s prací v Německu, dá se dojížděť? Případně dají se nějaké aktivity nebo nákupy v Německu zvládnout bez auta, pouze vlalem a kočárkem? :lol: Moc děkuji za odpovědi :mavam: :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
30.9.20 23:24
@Anonymní píše:
Maminky, rádi bychom si koupili byt v Děčíně, jaké to tam je co se týče aktivit pro děti, školek a škol.? Jsou tam místa kterým se vyhnout? Jakože nějaké vyloučené lokality kde ten byt rozhodně nekupovat? :mrgreen: Třeba Ustí se nám nelíbí, působí na nás šíleně ponuře ale ten Děčín nám přišel fajn. :oops: Jsme z Prahy, zvyklí na parky, kavárny apod. Najdeme to tu? :lol: Případně jak je to s prací v Německu, dá se dojížděť? Případně dají se nějaké aktivity nebo nákupy v Německu zvládnout bez auta, pouze vlalem a kočárkem? :lol: Moc děkuji za odpovědi :mavam: :mavam:

proč chtějí lidé z Prahy do Děčína? Jinak mě přijde fajn i Ústí, tedy jen některé lokality, ale to je ještě v dojezdové vzdálenosti do Prahy i do Německa je to velké okresní město no a příroda kolem je super.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.20 23:29

Já jsem z Děčína. Tedy byla. :mrgreen: Být nekupuj v Boleticich. Tam fakt ne. Poté asi ani Staré město. Tyhle části bych vynechala. Hlavně ty Boletice. Staré město je tak půl na půl. :mrgreen:
Jinak kavárny jsou, parky taky. Je tam i KFC a MC Donalds. :lol: A je tam i obchodní centrum.
Práce v Německu je častá. Dost lidí tam jezdí. Ale vím že udělají auto a jedou společně. Nákupy v Německu také časté. Ale já je znám jen autem. :lol: Neumím si představit nákup autobusem. Tedy umí, ale už si to představovat nechci. :mrgreen: :mrgreen:
Jezdila jsem vlakem do Německa jen na vánoční trhy a šlo to v pohodě. Takže i nákupy by šel. :lol:
Pokud bych mohla radit, tak bych na koupi bytu radila Jílové u Děčína. Je to taky město, ale kolem 5 tisíc obyvatel. :) A všichni se tam znají. :lol: Na bydlení super. A do Děčína to máš pár minut autem. :pankac: Takže asi tak. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
3
30.9.20 23:35
@Anonymní píše:
proč chtějí lidé z Prahy do Děčína? Jinak mě přijde fajn i Ústí, tedy jen některé lokality, ale to je ještě v dojezdové vzdálenosti do Prahy i do Německa je to velké okresní město no a příroda kolem je super.

To je ta neuvěřitelná krása toho města, to byla láska na první pohled. :mrgreen: A také levnější bydlení :mrgreen: :lol: I ty lidi jsou tam komunikativnéjší a milejší a nějakým způsobem mají k sobě blíž. To město nás uchvátilo svým kouzlem a my bychom tam rádi žili. Praha je dobrá ale dost drahá, poslední dobou i dost nebezpečná a hlavně anonymní a uspěchaná. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
30.9.20 23:39
@Anonymní píše:
Já jsem z Děčína. Tedy byla. :mrgreen: Být nekupuj v Boleticich. Tam fakt ne. Poté asi ani Staré město. Tyhle části bych vynechala. Hlavně ty Boletice. Staré město je tak půl na půl. :mrgreen:
Jinak kavárny jsou, parky taky. Je tam i KFC a MC Donalds. :lol: A je tam i obchodní centrum.
Práce v Německu je častá. Dost lidí tam jezdí. Ale vím že udělají auto a jedou společně. Nákupy v Německu také časté. Ale já je znám jen autem. :lol: Neumím si představit nákup autobusem. Tedy umí, ale už si to představovat nechci. :mrgreen: :mrgreen:
Jezdila jsem vlakem do Německa jen na vánoční trhy a šlo to v pohodě. Takže i nákupy by šel. :lol:
Pokud bych mohla radit, tak bych na koupi bytu radila Jílové u Děčína. Je to taky město, ale kolem 5 tisíc obyvatel. :) A všichni se tam znají. :lol: Na bydlení super. A do Děčína to máš pár minut autem. :pankac: Takže asi tak. :mrgreen:

No já nemám řidičák a auto bude mít chlap na cestování do práce. :roll:
Na Jílové mrknu, to by také nevadilo. :) Nám jde o větší městečko, vesnici asi úplně nezvládneme. :lol: děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.20 23:59
@MyRySa píše:
To je ta neuvěřitelná krása toho města, to byla láska na první pohled. :mrgreen: A také levnější bydlení :mrgreen: :lol: I ty lidi jsou tam komunikativnéjší a milejší a nějakým způsobem mají k sobě blíž. To město nás uchvátilo svým kouzlem a my bychom tam rádi žili. Praha je dobrá ale dost drahá, poslední dobou i dost nebezpečná a hlavně anonymní a uspěchaná. :roll:

rozumím, také se mi sever republiky líbí, hlavně tedy příroda a blízkost Německa. A s tou Prahou souhlasím. Anonymita příšerná, lidé věčně nas*, najít v Praze kamarády je skoro nemožné, každý to tu využívá jen na práci. Teď je tedy celkem klid vzhledem k aktuální situaci, ale jinak tu člověk neslyší češtinu pomalu za celý den. Také bych z Prahy ráda odešla, jenže kde najít práci… že? :-D

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.10.20 00:25
@Anonymní píše:
rozumím, také se mi sever republiky líbí, hlavně tedy příroda a blízkost Německa. A s tou Prahou souhlasím. Anonymita příšerná, lidé věčně nas*, najít v Praze kamarády je skoro nemožné, každý to tu využívá jen na práci. Teď je tedy celkem klid vzhledem k aktuální situaci, ale jinak tu člověk neslyší češtinu pomalu za celý den. Také bych z Prahy ráda odešla, jenže kde najít práci… že? :-D

Přesně, to mi na té Praze taky hrozně vadí. A pak teda sehnat bydlení s dítětem a psem :roll:
Já mám naštěstí zdrávku tak snad práce bude. :D A umím německy. Tak bych to po mateřský chtěla nějak využít. :lol: Chlap je zase zručnej elektrikář tak by to taky nemuselo být marné. :lol: Je to šílený skok do neznáma, hrozně se těším ale upřímně se i dost bojím. :roll: Přece jen ten Sever je vyhlášený menšinou a to nás pořád odrazuje. :roll: Jaké to tam je v tomhle směru? Třeba z Ústí jsme byli dost v šoku. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.10.20 00:32
@Anonymní píše:
Přesně, to mi na té Praze taky hrozně vadí. A pak teda sehnat bydlení s dítětem a psem :roll:
Já mám naštěstí zdrávku tak snad práce bude. :D A umím německy. Tak bych to po mateřský chtěla nějak využít. :lol: Chlap je zase zručnej elektrikář tak by to taky nemuselo být marné. :lol: Je to šílený skok do neznáma, hrozně se těším ale upřímně se i dost bojím. :roll: Přece jen ten Sever je vyhlášený menšinou a to nás pořád odrazuje. :roll: Jaké to tam je v tomhle směru? Třeba z Ústí jsme byli dost v šoku. :roll:

Neznám Ústí úplně detailně, ale měla jsem v práci (v Praze), kolegyni, která z Ústí dojížděla do Prahy každý den a ta si na Ústí nestěžovala. Jen oni bydleli někde na okraji v domě. Já tam uvažovala o studiu VŠ a také mi to tam nepřišlo nějaké šílené. Asi to prostě bude záležet na konkrétní lokalitě. Treba v českých Budějovicích je menšiny také celkem dost, ale většinou se drží v jedné ulici. Pečlivě bych volila lokalitu, třeba bych se pokusila s prodejcem bytu domluvit, že tam třeba 2 noci prespite apod. Jinak se obecně říká, že je lepší kupovat nemovitosti v létě, kdy menšina zije venku. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
10770
1.10.20 06:01
@Anonymní píše:
Já mám naštěstí zdrávku tak snad práce bude. :D A umím německy. Tak bych to po mateřský chtěla nějak využít. :lol: Chlap je zase zručnej elektrikář tak by to taky nemuselo být marné. :lol: Je to šílený skok do neznáma, hrozně se těším ale upřímně se i dost bojím. :roll: Přece jen ten Sever je vyhlášený menšinou a to nás pořád odrazuje. :roll: Jaké to tam je v tomhle směru? Třeba z Ústí jsme byli dost v šoku. :roll:

Kamarádka bydlela v Teplicích, ted ještě bliz Německu a za me Teplice super.
Bydleli v lepší čtvrti.
Umím si představit tam zit, je to tam fakt krásný a levnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6921
1.10.20 06:32

Me ted okouzlily Litomerice…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10770
1.10.20 06:53

@Tarjei ty jsou taky krásné a lituji ze jsem tam nekoupila domek k nastěhování před pár lety za směšný peníz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6921
1.10.20 07:10

@g.sandova my tam byli pro dve chovny morcata :D lilo jako z konve a ja zirala s otevrenou hubou na to centrum historicky u reky..prestoze pochazim ze sev.Cech, v Litomericich jsem byla poprve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10770
1.10.20 08:29

@Tarjei ja tam byla několikrát kamarádka z Teplic mela nad Litomericemi chatu.
Teplice jsou taky krásné.
Ja byla zase pro králíka v Teplicích :mrgreen:
Sourozenec v Ústí studoval a taky se mu tam líbilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
5.10.20 21:43

Tak.po dlouhých vyletech pro nas vyhrali Lovosice. Tam se nam.snad podari neco koupit.. To mesto je opravdu krasny.. :srdce: Ale teda byty pekna bida :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama