Maminky dětí s postižením, co řešíte hlavně za potíže?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tarjei
Závislačka 4151 příspěvků 08.04.18 12:14
Maminky deti s postizenim, co resite hlavne za potize?

Ja mam prostredniho syna tezkyho autistu se stredne tezkou mentalni retardaci, nejhorsi pro me teda je, jak desne je hlucny. Vykrikuje porad, v radosti, ve vzteku. Taky beha a dupe. Uz mam potize s bytnou, ptz dite vstava v sest a ona ho slysi, bydli nad nami..taky bych potrebovala aspon jeden klon, abych se mohla poradne venovat i zbyvajicim dvema detem..prihodte sva aktualni trapeni, at se trochu uklidnim ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
alisekR
Kelišová 5276 příspěvků 08.04.18 12:17

Nemám zkušenost žádnou, jen jsem chtěla napsat, že tě obdivuji. Musí to být náročné. Dáváš dítko někam do denního stacionáře? školy? školky??

Tarjei
Závislačka 4151 příspěvků 08.04.18 12:20

@alisekR ver mi, ze ja vzdy vykrikovala, ze bych se nemohla starat o mentalne postiženy dite, ze bych si nenechala zkazit zivot a vidis :mrgreen: hormoni me zpracovaly :D

Tarjei
Závislačka 4151 příspěvků 08.04.18 12:21

@alisekR jo chodi do skoly a aktualne i rad, denne 8:00-11:40. Myslim ze mu lezem na nervy doma vsichni tri :D

Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 08.04.18 12:27

Zkušenost nemám, ale mám kamarádku co dělá ve školce je speciální paní učitelka a teď měla chlapečka autistu 2 roky mu byli vážil 28 kg a plinky měl a dával ji dost zabrat mlátil ji všude modřiny, škrábance.

Taky má takové výkyvy tvůj klucik? Jinak tě obdivuji :kytka:

alisekR
Kelišová 5276 příspěvků 08.04.18 12:34
@Tarjei píše:
@alisekR ver mi, ze ja vzdy vykrikovala, ze bych se nemohla starat o mentalne postiženy dite, ze bych si nenechala zkazit zivot a vidis :mrgreen: hormoni me zpracovaly :D

Tak mě v prvním těhotenství vyšla špatně genetika, čekala jsem na verdikt a bylo to zlé období. Doktorka byla velmi citlivá, ale mluvila se mnou o ukončení, že mi ho zařídí kdekoliv po republice, abych to něměla spojené s naším městem. A víš co?? Mě to strašně urazilo, měla jsem pocit, že mi to naše miminko bere a odsoudila ho předem. A spíš bych na to nedokázala jít. Pokud by to nebylo opravdu fatální postižení. U syna se to opakovalo, genetik našeho okresu je náš kamarád a vyslovil u mě podezření chronicky falešně zkreslených výsledků…u syna mi tedy krom toho co u dcery, vyšel ještě i rozštěp a já si byla opravdu jistá, že i když by to tam bylo, že ho budu milovat. Ten rozštěp byl pro nás jen kosmetická vada.

Tarjei
Závislačka 4151 příspěvků 08.04.18 12:36

@Petruna21 hele tohle znam od kamaradky, taky dite podobny, kdyz mu byly ctyri, chodila pokousana pobita, od ty doby uz ma mladej leky ale zas je mu deset a vazi minimalne padesat kilo, leky na agresi mivaj bohuzel za nasledek zmeny v metabolismu. Ale asi je lepsi mít doma jakz takz fungujici tlusty dítě nez aby byl v ustavu. Moje dite doslo k medikaci predloni, v osmi letech, vloni dramaticky zhoršení, rozmlacenej ipad, rozkopaný dveře, na me se vrhal co deset minut silenym zpusobem, v pauzach mu tekly slzy, psychiatricka mi nepomohla, tak jsem ji vymenila. Novej dr zvedl davku, dite se uklidnilo a jedem dal. A vykyvy? Porad. Ale je to o kriku a neklidu, uz ne o zoufaly touze nekomu ublizit aby si ulevil.

Tarjei
Závislačka 4151 příspěvků 08.04.18 12:43

@alisekR tělesný postizeni je taky mazec ale mne to pripada lepsi nez mentální, ptz do toho prd vidim :mrgreen:

lilith1
Ukecaná baba ;) 1520 příspěvků 08.04.18 12:48
@Tarjei píše:
Ja mam prostredniho syna tezkyho autistu se stredne tezkou mentalni retardaci, nejhorsi pro me teda je, jak desne je hlucny. Vykrikuje porad, v radosti, ve vzteku. Taky beha a dupe. Uz mam potize s bytnou, ptz dite vstava v sest a ona ho slysi, bydli nad nami..taky bych potrebovala aspon jeden klon, abych se mohla poradne venovat i zbyvajicim dvema detem..prihodte sva aktualni trapeni, at se trochu uklidnim ;)

Mám dospělou dceru s těžkou schizofrenii s kteru bydlím, je to očistec, i když dcera bere léky, je na mě extrémě emočně závislá, nekontrolovatelně se přejídá a tloustne to dělají i léky atd. Autismus beru z také velice těžké postižení, hlavně ty co jsou agresivní na vlastní rodiče. Takže přeji hodně síly..a jsem alergická na rekce typu..obdivuji tě, to bych nedala..a co byste nedali..jako dítě schodily ze skály? On se vás nikdo neptá jestli chcete nebo ne, nevybrali jste si to, prostě tomu musíte čelit i když se vám to nelíbí.

Samuše
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 08.04.18 12:49
@Tarjei píše:
@alisekR tělesný postizeni je taky mazec ale mne to pripada lepsi nez mentální, ptz do toho prd vidim :mrgreen:

Vse znam je teoreticky ze skoly..ale jako ucej nas to..z hlediska vzdelavani urcite..a hlavne na MP se dost casto zapomina a blbe se to zohleduje u zadosti a prispevku..nevim jak je starý nešlo by ho dávat delší čas do toho stacionáře?..

PetraJ
Kelišová 6760 příspěvků 08.04.18 12:51

@Tarjei - fakt tě obdivuju. Já v ústavu pracuju a po osmi hodinách jdu totálně vyšťavená domů. Taky tam máme pár klientů, co dokážou celej den řvát a je to fakt na budku.
Nedávno ukazovali v televizi, že pro agresivní autisty ani není místo v žádným ústavu, že je nikde nechtěj. To taky musí být strašný, mít doma dospělý agresivní dítě a vědět, že mi ho v době, kdy už se nebudu moct postarat, nikdo nikam neumístí.

Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 08.04.18 12:53

@Tarjei Já tě obdivuji já bych to asi nedala :roll:.. Ale fakt ona chodila fakt s modřinama k tomu ani mu nemůže vyndat jelikož on to nechápe a jeho matka ta je tak blbá :?. Věděla že bude mít dítko postižené i přesto si ho nechala a nedávno otěhotněla a zase ji říkali že bude postižené tak pak ho nakonec dala pryč..

Tarjei
Závislačka 4151 příspěvků 08.04.18 12:53

@lilith1 ono je v tom velke uf od tech ostatních, ze je takovejhle pruser minul ;) hm to mas taky veselý..

PetraJ
Kelišová 6760 příspěvků 08.04.18 12:54

@Samuše - třeba kolegyně má syna Downa, je mu už dost přes dvacet, ale pořád ještě chodí do školy. Až už nebude moct, bude s ním muset asi zase zůstat doma, protože stacionář u nás ve městě prej stojí 500 Kč na den. To jí nepokryje ani PnP.

Tarjei
Závislačka 4151 příspěvků 08.04.18 12:55

@Samuše tady neni zadnej stacik..kterej by za neco stal. A nemam auto ani…nemuzu ho nikam vozit.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Tři hollywoodská zmrtvýchvstání: Ben Affleck, Demi Lovato a Tori Spelling

Ještě nedávno to s nimi vůbec nevypadalo dobře, někteří byli rádi, že z toho... číst dále >

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >