Maminky dětí s vývojovou dysfazií

14
8.7.20 20:03

Maminky dětí s vývojovou dysfazií

Ahoj, jsem máma holčičky co má vývojovou dysfazii, jsou ji 3 roky. Hledám maminky v podobně tíživé situaci. Ať už na povídání, předání si rad co navštěvovat a jakým stylem s dítětem pracovat, jak třeba i starší dítě se s touto diagnozou popasovalo. Budu rada za jakoukoliv zkušenost a postřeh:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
8.7.20 20:22

Máme šestiletého dysfatika. Nepřijde mi to jako tíživá sitauce. Prostě je s ním víc práce. Syn má hlavně expresivní formu. Chybí mu 3 hlásky a má odklad.

• Nahlásit
  • Citovat
14
8.7.20 21:05

Dcera má bohužel receptivni, takže bohužel nám rozumí jen záchytna slova jako je haci, hájí, caky apod. Když na ní mluvíme ve větách tak se ztrácí. Nemluví téměř vůbec, naučila se slova TADY a TAM občas HAM a tim se dorozumiva. Ve všem je bohužel pozadu nejí sama, nechodí na nocnik a pije zatím pouze z flašky. Intelekt má v pořádku, oční kontakt taky, hraje si jako její vrstevníci. Ale pro mě je to zatím tíživá situace, protože teprve začínáme se vším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.7.20 21:35

@Barrrca tak on ve 3 nemluvil a nerozuměl. Dodnes porozumění není na 100%. Ale ma nadprůměrny intelekt a tim to dohání.
U něj odhadovali autismus, takže se od začátku raduju, že to je jen dysfazie.

• Nahlásit
  • Citovat
14
8.7.20 21:49

Dceři taky před tím rokem říkali, že to nejspíš bude autismus. Ovšem strašně se za ten rok zvedla. Takže to vypadá na tu dysfazii. Bohužel k tomu má dost velkou hyperaktivitu a poruchu propriocepce. Takže udržet její soustredenost je oříšek. Ale jde to postupem času líp a líp. Chtěla bych ji dát za rok alespoň na dopoledne do školky mezi děti, tak doufám že stihne ještě něco dohnat, aby ji vzali a byla v kolektivu. Můžu se zeptat co školka? Kdy se váš syn chytl trochu v řeči?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.7.20 22:06

@Barrrca začal mluvit ve 4 letech. Ve školce nebyl a není problém.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.7.20 22:25

Nevěš hlavu, bude to dobrý. Syn je také dysfatik, do 4 let prakticky nepromluvil, jen pár jednoslabičných citoslovců. Na nočník nechodil, jídlo nekousal, takže jsme mixovali snad do 5 let atd. Měl odklad. Bylo kolem něj šílené práce, cvičení logopedických, motorických apod., ale teď je mu 14 a prakticky už to na něm není poznat. Je na osmiletém gymplu, má velmi dobrý prospěch, hraje na klavír, je výborný šachista. Není to sice ještě pořád úplně samostatné a bezúdržbové dítě a je s ním pořád víc práce, ale na to jak to vypadalo a jaké jsem propadala beznaději, je to fakt paráda. Tak neboj, i když to teď nevypadá, bude to pořád lepší a lepší. Ale nadřete se a lehký to nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
14
8.7.20 22:35

Jeee, tak to strašně ráda slyším. Já mám právě strach i co ta školka. Má hrozně ráda děti, ale bohužel má bariéru v té řeči a neví moc jak se mezi ně zapojit. I nám hrozně utíká venku a klidně by skočila pod auto a nenechá si nic moc vysvětlit. I kdyz je se to pomalinku zlepšuje. A to jídlo je katastrofa, ji své jídla a málo kdy i chutná něco nového. Donedavna ji dělaly problém i kousky. Klidně by byla o hladu i o zizni, její to jedno. Tak se obávám co ta školka. Tam ji nikdo asi za zadkem chodit nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.7.20 22:42

@Barrrca to je jak u nás. Problém s jídlem, pitím, v noci se počůrava dodnes.
Má asi 10 jídel, která jí, ale vždy jsou scény. U každého jídla se rozčiluje.
On měl ve školce bráchu. Takže první rok se o něj staral on.

• Nahlásit
  • Citovat
14
8.7.20 22:49

Já ani nevím jak je to s tím asistentem na SPC mi řekli, že má povinnost i pomáhat učitelkam v ostatních věcech, což přijde nesmyslný, Když dítě třeba potřebuje opravdu dohled. No nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.7.20 22:56

@Barrrca je to asistent pedagoga, takže je k ruce učitelce. Syn asistenta neměl. Chtěla jsem do školy, ale prý nemá nárok, protože má „jen“ dysfazii.

• Nahlásit
  • Citovat
14
8.7.20 23:00

Ale pokud nebyl v jeslích nebo nějaké spesl soukromé, tak musel určitě už sám jíst, pít a chodit na nocnik a obléct se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.7.20 23:03

@Barrrca on chodí na záchod od 2 let. První roky měl hafo nehod (2× týdně jsem měla balíček) a na spaní měl plinu (ve státní školce). Oblékal ho bracha a jedl rukama.

• Nahlásit
  • Citovat
14
8.7.20 23:09

Ty jo, tak to byl brácha super. Dcera si sama svačinu taky vezme ale co zna. Pro ni neznamy jidlo ne a oběd ani náhodou. a pití zatím pouze flaška. Třeba se to do toho roka naučí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.7.20 23:25

@Barrrca on jedl rukama i polévku. Ve školce měl bryndak.
Jestli jedl nebo ne, neřeším. To je jeho boj. Hubený není, takže jsem to nehrotila. Brácha ho oblékal i doma.
Pil ze skleničky. Láhev jsem mu zrušila ve 2 letech.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama