Maminky dětí s vývojovou dysfázií - Brno

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Elen83
Povídálka 27 příspěvků 19.01.17 18:51
Maminky dětí s vývojovou dysfázií Brno

Ahoj, ráda bych touto cestou našla maminky dětí s diagnózou vývojové dysfázie z Brna. Máme 3 letého Honzíka, u kterého se řada specialistů shoduje s vyslovením podezření právě na vývojovou dysfázii (plus ještě na poruchu pozornosti).
Zajímalo by mě, zda jsou zde také maminky dětí s touto diagnózou z Brna ať už pro výměnu zkušeností, rad a tipů z této oblasti nebo i v případě zájmu seznámení se a společných akcí :-).

Reakce:
 
Any83
Kelišová 6235 příspěvků 19.01.17 20:11

@Elen83 ahoj, my jsme z Kohoutek :)
u nás je to receptivní dysfázie, pervazivní vývojová porucha a pravděpodobně vysokofunkční autismus. Syn mi přijde v pohodě :) ráda se podělím o zkušenosti :)

 
Verunka.T
Ukecaná baba ;) 1742 příspěvků 19.01.17 20:17

Ahoj, my jsme kousek od Brna, syn má diagnostikovanou vývojovou dysfazii. U nás jde především o problémy s mluvením, jinak je moc šikovný, hrozně rád maluje.Byli jsme před rokem na diagnostickém pobytu v Logu

 
Elen83
Povídálka 27 příspěvků 19.01.17 21:37

Ahoj @Any83, my jsme z Černovic. Sice poněkud z ruky :-), ale až bude tepleji, tak můžeme podniknout nějakou vycházku někde na půly cesty nebo teď v zimě někam do dět. herničky… Klidně se pak můžeme domluvit přes SZ :).

U nás se to má tak, že jsme už od miminkovského období Honzíka měli podezření, že není něco úplně v pořádku; celkově byl takový „mimo“, roztěkaný, zrychlený, pak extrémní období vzdoru, noční záchvaty skoro až do 34. měs. a do toho min. slovní zásoba, takže problém porozumění z jeho i naší strany a z toho opět pramenící záchvaty vzteku. Na druhou stranu, je to velmi veselý, chytrý a společenský chlapeček.
Absolvovali jsme různá vyšetření a zatím to prý vypadá na expresivní VD a podezření na poruchu pozornosti. Od února bude chodit do školky při Logopedickém stacionáři (již od svých 2,5 let chodil na dopoledne do jedné rehabilitační školky kvůli drobnému ortopedickému problému, takže je na kolektiv celkem zvyklý). Já se vracím do práce, ale naštěstí jen na poloviční úvazek, abych ho mohla nejpozději po odpol. spánku vyzvedávat a pak se mu odpoledne věnovat. Co je pozitivní a nechci to zakřiknout :), je, že od ledna mi přijde, že se v něčem lepší. Alespoň z hlediska spánku; od té doby, co jsme začali dávat hořčík, tak konečně (skoro ve svých 3 letech) spí celou noc. Hurá :D.

Nechci, aby to vypadalo, že si tady stěžuji :), ale mám pocit, že u maminek bezproblémových dětí jsem nikdy moc nenalezla pochopení (za dobu rodičovské jsem našla asi 2 maminky zdravých dětí, které nás braly takový, jací jsme); moc jsme nikam nezapadli, a tak mě napadlo, zkusit najít někoho s podobnými problémy.
Celkově jsme s manželem po těch 3 letech až vyhořelí a jediné, co nás trochu nakoplo, bojovat dál, bylo to, že konečně víme, kde je příčina problému a na čem máme pracovat.

Pardon za román, ale potřebovala jsem se z toho vypsat :D.

 
Elen83
Povídálka 27 příspěvků 19.01.17 21:43

@Verunka.T díky také za reakci :). Také řešíme dost problém s mluvením. Uvidíme, co udělá pobyt ve školce v Log. stacionáři, kam bude od února docházet. Náš malý je také šikovný, malování mu sice nejde, ale zase je celkem pohybově nadaný, tak zkusím najít nějaké vhodné cvičení nebo plavání, kam by se s ním dalo v odpoledních hodinách chodit. Je totiž také dost temperamentní, takže je třeba, aby si také vybil ten přetlak energie :).

 
Any83
Kelišová 6235 příspěvků 19.01.17 22:19

@Elen83 z tvého popisu se mi zdá tvůj Honzík docela podobný mému Lukáškovi :) rádi se někde sejdeme, akorát já za dva týdny rodím, tak nejspíš až na jaře. Mohli bychom se třeba potkat i v oboře Holedná, je tam krásně, děti mají prostor k pohybu a projevům bez kritických pohledů okolí :)
Navíc mám pocit, že trávení času u jezírek ho zklidňuje. Už jsme tam dlouho nebyli, ale strávili jsme tam kus léta a velkou část podzimu a myslím, že ta klidná vodní hladina na něj měla blahodárný vliv :) navíc člověk potká volné daňky, muflony, viděli jsme i ledňáčka :) nachytali spousty žab, pozorovali rybky, užovky, brouky… vyloženě to svádí ke klidným aktivitám a divochům to moc prospívá. Na chvíli se uklidit z toho neustálého šrumce města.
U Lukiho také pozoruju odlišnosti od samého začátku, co ho máme. Ale beru ho jednoduše jako výjimečného, jeho povaha je mi hrozně milá :) i když je to teda pěkný čert :mrgreen:

 
Elen83
Povídálka 27 příspěvků 20.01.17 12:20

@Any83 Bezva, to je dobrý tip na výlet :-). Určitě se můžeme někdy domluvit a na jaře na tu Holednou zajít. S Honzíkem je nám lépe také venku v přírodě.
Přesně, jak píšeš, je to taky takový malý čertík :-), ale zároveň je velmi roztomilý a je fakt, že lidi si dokáže získat svou bezprostředností. Jen někteří upjatější na jeho výpady reagují poněkud zaraženě, např. si v létě hrál pěkně na písku (to byl také zázrak, že min. léto si konečně vydržel hrát chvíli na jednom místě :-)) a pak z ničeho nic tam začal dokolečka tancovat a chtěl se mnou tancovat „kolo kolo mlýnský“, na což na nás jedna znuděná maminka holčičky hrající si celou dobu na jednom místě vrhla takový velmi zaražený pohled :lol:. Ale na pohledy ostatních jsem už zvyklá a okolí prostě nevnímám; to mě také život s Honzíkem naučil.

Tak se měj zatím pěkně a na jaře si můžeme dát vědět a něco podniknout :). Co čtu, tak si kluci budou velmi podobní, tak si třeba budou rozumět :).

 
Any83
Kelišová 6235 příspěvků 20.01.17 12:49

@Elen83 Luki na hrištích jen běhá, točí se a tak :lol: na písku si hraje opravdu výjimečně a jen chvilku. Tak se budeme moc těšit :)

 
Elen83
Povídálka 27 příspěvků 20.01.17 19:08

@Any83 Hm, tak to na tom budeme podobně :-D. Zatím se mějte :-).

 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Takhle paří Hanzlík! Vínečko, pusinky s přítelkyní a tulení se k Doleželové

Legendární herec Jaromír Hanzlík (70) to tedy umí roztočit! I přestože už je... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >