Maminky dyslektiků, jak jde dětem angličtina?

rozmary
24.6.13 13:35

Maminky dyslektiků,jak jde dětem angličtina?

Dcerka jde po prázninách do třetí třetí třídy, přihlásila jsem jí na angličtinu, v PPP mi řekli, že jsme jí měli dát raději na němčinu, že to nebude zvládat. Já si myslím že je to jedno jaký je to jazyk, stejně to bude těžké, jak jsou na tom vaše děti, zvládají to?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3734
24.6.13 13:38

8o 8o 8o odkud jste…neznám jedinou školu, kde by ještě nabízeli němčinu ve třetí třídě jako první cizí jazyk???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50730
24.6.13 13:40

Já teda nejsem dyslektik, ale přijde mi teda lehčí angličtina. V němčině bylo pro mě pár nepochopitelných věcí (např. skloňování přídavných jmen, to je chaos jak sviňa) a to si myslím, že jazykově nadaná celkem jsem.

Brácha je dyslektik (mimo jiné), ale u něho těžko posuzovat, měl opravdu smůlu na učitele. Když měl náhodou dobrého, tak mu to docela šlo, měl i dvojku. Hlavně bych ji dala na jazyk, který někdo z vás ovládá, abyste jí mohli pomoct a vysvětlit. EDIT: My umíme oba s MM velmi dobře anglicky, takže i kdyby oběma dětem zjistili třeba 5 dys, tak je na NJ jako první jazyk prostě nedám. Jednak mi přijde AJ v dnešní době jako základ a jednak nevím, kdo by se to s nima asi tak učil, protože německy neumíme obstojně ani jeden. O důležitosti domácí přípravy dětí s dys- není podle mě potřeba se ani bavit.

Vzpomínám si, že to u nás na ZŠ bylo taky tak - kdo měl 1 z ČJ, mohl jít, na co chtěl, kdo měl 3 a hůř, musel na NJ. Podle mě pitomost.

Příspěvek upraven 24.06.13 v 13:44

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3734
24.6.13 13:42

@Angua jenže takhle už to dávno není…je jen angličtina a němčina jen jako druhý jazyk na výběr - někde nabízejí třeba ruštinu, nebo fr…ale němčinu jako první cizí už jsem neviděla hodně dlouho…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
rozmary
24.6.13 13:43
@Angua píše:
Já teda nejsem dyslektik, ale přijde mi teda lehčí angličtina. V němčině bylo pro mě pár nepochopitelných věcí (např. skloňování přídavných jmen, to je chaos jak sviňa) a to si myslím, že jazykově nadaná celkem jsem.

Brácha je dyslektik (mimo jiné), ale u něho těžko posuzovat, měl opravdu smůlu na učitele. Když měl náhodou dobrého, tak mu to docela šlo, měl i dvojku. Hlavně bych ji dala na jazyk, který někdo z vás ovládá, abyste jí mohli pomoct a vysvětlit.

Vzpomínám si, že to u nás na ZŠ bylo taky tak - kdo měl 1 z ČJ, mohl jít, na co chtěl, kdo měl 3 a hůř, musel na NJ. Podle mě pitomost.

Oba jsme angličtináři a myslím, že anglicky se už dnes domluví všude, tak proto si na tom tak trvám. S němčinou bych se prala společně s ní :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
rozmary
24.6.13 13:44
@Vermion píše:
@Angua jenže takhle už to dávno není…je jen angličtina a němčina jen jako druhý jazyk na výběr - někde nabízejí třeba ruštinu, nebo fr…ale němčinu jako první cizí už jsem neviděla hodně dlouho…

Chtěli jí dát na němčinu právě proto že je dys. a dělá jí problém čeština.

• Citovat
  • Nahlásit
8071
24.6.13 13:44
@rozmary píše:
Dcerka jde po prázninách do třetí třetí třídy, přihlásila jsem jí na angličtinu, v PPP mi řekli, že jsme jí měli dát raději na němčinu, že to nebude zvládat. Já si myslím že je to jedno jaký je to jazyk, stejně to bude těžké, jak jsou na tom vaše děti, zvládají to?

Taky si myslím, že je jedno, jaký je to jazyk. Jako matka neporadím, jako učitelka na střední jsem se setkala s dyslektikem jen párkrát, ano, ty děti mají v angličtině handicap. Ale to asi v každém cizím jazyce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50730
24.6.13 13:45
@Vermion píše:

Tak zjevně asi je, když í to tak řekli, ne? Nebo na výběr nebylo a jsou pozadu jen v PPP?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3734
24.6.13 13:45

Už jsem ale slyšela, že pro dys. je lepší němčina - ten systém v ní. a co je stoprocentně pravda, že děti, které začínaly s němčinou, měly pak lepší výsledky v angličtině, jako v druhém cizím jazyku.
Takže mohu poprosit ze kterého kraje jste?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50730
24.6.13 13:46
@rozmary píše:
Oba jsme angličtináři a myslím, že anglicky se už dnes domluví všude, tak proto si na tom tak trvám. S němčinou bych se prala společně s ní :roll:

Přesně - viz. moje editace :oops: :mrgreen: Myslím, že když se to s ní budete moct učit, tak to zvládne líp, než NJ, se kterou jí nikdo nepomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
rozmary
24.6.13 13:48
@Vermion píše:
Už jsem ale slyšela, že pro dys. je lepší němčina - ten systém v ní. a co je stoprocentně pravda, že děti, které začínaly s němčinou, měly pak lepší výsledky v angličtině, jako v druhém cizím jazyku.
Takže mohu poprosit ze kterého kraje jste?

Pardubický

• Citovat
  • Nahlásit
3734
24.6.13 13:49

Aspoň někde mají rozum :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12928
24.6.13 13:52

@rozmary Pro mě jako dyslektika angličtina problém nebyla. Je pravda, že hodně prohazuji e s a i přesto, že jí umim dobře. Němčina jako jazyk je o hodně těžší, tak že myslim, že kor pokud jí mužeš pomoct je lepší angličtina

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5324
24.6.13 13:58

Mám bráchu dyslektika a v angličtině teda hrůza! Ale tipuju, že úplně stejná hrůza by to byla i v němčině :mrgreen:. Já bych určitě dala dítě nejdřív na angličtinu. Sama jsem měla jako první jazyky francouzštinu a němčinu, angličtinu až na střední, a cítím dodnes ten handicap, v dnešní době mi prostě dobrá angličtina chybí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
497
24.6.13 14:03

@rozmary Jsem učitelka a 10 let jsem dělala s dětmi se SPU. Je velmi pravděpodobné, že s jazykem může mít problémy, ale podle mých zkušeností s jakýmkoli (když by jí jazyk neměl jít, nepůjde jí žádnej). Navíc, angličtina je upřednostňována, kdybyste se třeba stěhovali, nemuseli byste v novém bydlišti najít školu s němčinou na 1. stupni. Osobně mě překvapuje, že u vás to vůbec je. Asi nemají učitele, ale to není tvůj problém. Tady u nás snad už není jedna jediná. Vím o jedný jednotřídce, na které dokonce musela odejít učitelka, protože prostě po 5. třídě neměly děti v čem pokračovat a jazyk se musely doučovat. Navíc, vy anglicky umíte a to je pro vaše dítě důležité! A mj učitelka. Přeju, aby byla nejlepší a věděla, jak s dyslektikem. Za mě - amgličtina :! PS: V poradně jsou sto let za opicema, ono to s tou němčinou a angličtinou tak není. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat