Maminky hlídající doma dlouhodobě - zkušenosti

Anonymní
20.8.15 17:45

Maminky hlidajici doma dlouhodobe, zkusenosti

Ahoj, jsem v pomerne tisnive financni situaci, trileteho syna mi nevzali do skolky. Napadlo me, ze bych mohla hlidat nejake dite k tomu svemu, u me doma. Deti mam tri, takze celkem vim, jak zvladnout vic deti, mam domek se zahradkou, doma hodneho pejska a kocoura, oba vycepovane tremi detmi, takze tam se nebojim, ze by se neco stalo, za ty roky jsem zvykla varit spis detska jidla.

Ale uvitala bych rady tech, ktere s timto privydelkem maji zkusenosti.
Jak resit, pokud moje vlastni dite onemocni?
A naopak, hlidali jste nemocne deti?
Je lepsi hlidat stejne stare dite jako to moje nebo vzit mladsi?
Jak jste to resili, pokud hlidane dite onemocnelo a treba dva tydny u vas nebylo, vraceli jste penize v plne vysi nebo jen cast?
Brali jste na nechodici ci malo chodici deti od rodicu jejich kocar ci jezdili s vlastnim?

A cokoli vas napadne, co vas prekvapilo, jak jste to zvladali, jake spatne zkusenosti jste meli?

dik (omlouvam se za anonymitu, ale nechci, aby okoli vedelo, co planuju, zatim je to jen plan v me hlave :oops: )

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20.8.15 17:55

Já bych od příštího roku, zase potřebovala právě paní na hlídání pro syna, abych jej nemusela dávat do jeslí. Jinak zkušenosti nemám, tak promiň za nepotřebnou reakci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2674
20.8.15 17:56

Hlídala jsem chlapečka, dlouhodobě, od jeho cca 3 měsíců do 4 let. V té době jsem měla děti na základní škole. Chlapeček bydlel doslova naproti nám, kočárek jsem měla svůj. Pokud moje děti onemocněly, tak jsem to mamince nahlásila, většinou potřebovala hlídání a neměla nikoho jiného, takže jsem ho i v takových okamžicích hlídala. Stejně jako když marodil on, tak jsem ho hlídala také, taková byla dohoda na začátku. Klučík s námi podnikal veškeré výlety, všechno se samozřejmě přizpůsobovalo jemu, protože byl v rodině nejmladší. Jezdil s námi i do ozdravovny na 3 týdny. Když potom chodil do školky, tak jsem ho ráno odvedla do školky, odpoledne vyzvedla, v době nemoci jsem ho hlídala. Měla jsem ho v režimu krátký - dlouhý týden, byl to takový člen rodiny, protože jsem si ho třeba v neděli večer vzala, ve středu ráno vrátila. Pak zase ve čtvrtek večer jsem si ho vzala, v pondělí ráno vrátila. Další týden jsem si ho brala v úterý večer, vrátila v pátek ráno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5499
20.8.15 17:59

@Evka73 a neříkal ti pak mámo?? Byla jsi s ním teda dost…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2674
20.8.15 18:03

Pořád jsem ho opravovala, že jsem teta, takže když začal mluvit, tak i moje děti občas použily moje oslovení teto, aby jsme mu v tom nedělali moc zmatek. A když jsme se vrátili po 3 týdnech z ozdravovny, tak byla scéna na celé sídliště, protože nechtěl k mamince, to mi bylo hrozně líto. Ale jinak na to ráda vzpomínám, měli jsme skvělý vztah.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.8.15 18:10
@Evka73 píše:
Pořád jsem ho opravovala, že jsem teta, takže když začal mluvit, tak i moje děti občas použily moje oslovení teto, aby jsme mu v tom nedělali moc zmatek. A když jsme se vrátili po 3 týdnech z ozdravovny, tak byla scéna na celé sídliště, protože nechtěl k mamince, to mi bylo hrozně líto. Ale jinak na to ráda vzpomínám, měli jsme skvělý vztah.

choude malinky. A dekuji za zkusenost, chci si to cele dopredu poradne promyslet, aby pak nenastal nejaky zasadni rozpor v pristupu.
zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
2674
20.8.15 18:18

Nevím za jakou cenu plánuješ hlídat, nevím jak máš staré ty ostatní děti. Já bych třeba spíš hledala někoho kdo má děti starší (druhý stupeň ZŠ a starší), právě proto že bych se obávala častější nemocnosti tvého dítěte a kdo by mi pak hlídal. Nebo i nemocnosti mého dítěte, jestli by jsi mi potom na hlídání nemocné dítě vzala. Je to výhodné tím, že budou děti třeba podobně staré, tak si vyhrají, ale tvůj tříleťák ještě má nějaký režim (spánek, hra, jídlo…) a třeba roční dítě bude mít naprosto jiný režim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
20.8.15 19:48

Ahoj ja mam zkusenost vlastni+zkusenost z rodiny. Z rodiny---teta dlouhodobe hlidala 2deti, lazde z jine rodiny. Kdyz dite bylo nemocne, hlidala i tak-ale jen kdyz slo o nejake mensi nachlazeni. Kocarek meli deti kazdy svuj-stejne tak svacinku, plenky, prebalovaci tasku apod. Pry bylo jednodussi hlidat 2 stejne stare ditka nez jen jedno, vyhrali si

Ja hlidala na matersky holcicku-jako privydelek, nez nsem sla na polovicni uvazek do prace. Male bylo asi 6mesicu a to bylo fajn. Ale pak uz to bylo slozitejsi, ale jen z duvodu, ze holcicka na hlidani mela krouzky, vyzvedavali jsme ji ze skolky atd.,a maly mel nejakou dobu opacny rezim :roll: to jsem toho pak nechala. Jinak hlidala jsem u nas, vse jsem mela svy, bylo to fajn. Hlidala jsem i deti „pres noc“,to byl privydelek vpodstate „bez prace“ :mrgreen: Rodice si zasli na vecu, do divadla a u nas aspon bylo o vikendu veselo a docela to bylo zajimave i financne.

No ptej se… :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16810
20.8.15 20:03

Tak já si nechávala hlídat. jako je scifi, že by ti matka hlídaného dítěte platila za to, že ho má doma nemocného :lol: to ti neklapne. pokud bys nemocné nehlídala, nebo matka nechtěla nechávat hlídat (já ho nemocného nedávala), tak počítej s tím, že by ti to placené nebylo :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.8.15 20:05
@Evka73 píše:
Nevím za jakou cenu plánuješ hlídat, nevím jak máš staré ty ostatní děti. Já bych třeba spíš hledala někoho kdo má děti starší (druhý stupeň ZŠ a starší), právě proto že bych se obávala častější nemocnosti tvého dítěte a kdo by mi pak hlídal. Nebo i nemocnosti mého dítěte, jestli by jsi mi potom na hlídání nemocné dítě vzala. Je to výhodné tím, že budou děti třeba podobně staré, tak si vyhrají, ale tvůj tříleťák ještě má nějaký režim (spánek, hra, jídlo…) a třeba roční dítě bude mít naprosto jiný režim.

no ja mam deti rychle po sobe, takze muj triletak a treba cizi rocak by pro me byla znamejsi situace nez dva triletaci.
Moje predstava hlidani byla celodenni, v pracovnim tydnu, pro nekoho, kdo jde do prace a nema kam dite umistit, pripadne chce individualni pristup k diteti. Aby to bylo vyhodnejsi jak mistni soukrome skolky, ktere jsou silene predrazene. (jinak bych dala triletaka do soukromy a sla pracovat, ale je to tady fakt sila)

@MiraMoo diky. A jak probihal ten uvod, sedli jste si s rodici a probrali alternativy, jako co pri nemoci atd nebo jste to nechali a vyplynulo to casem. Na jednu stranu bych to mela rada predem poreseny, na druhou stranu nechci vypadat jako katastrofista a silenec :oops: a pripadne zajemce odradit resenim hypotetickych situaci.
zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
81518
20.8.15 20:14

Teta hlídala dvojčata, sama měla jedno dítě o něco starší. Všechno měli kluci své kočár, pleny. Někdy také hlídala přes noc, na druhý den jen dopoledne. Maminka dvojčat byla zdr. sestra, takže teta hlídala podle toho, jak měla maminka služby. Když byli kluci starší, a chodili do školky, tak je hlídala, když byli nemocní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
20.8.15 21:07

Zakladatelko.

Prvne jsme si telefonicky s rodici rekli zakladni predstavu-hledaji nekoho na ty a ty dny, jak pracuji, jak maji stare dite, atd..vlastne hned druhy den prisli ke mne domu i s malou–samozrekme aby videli, kde by vubec hlidani bylo–dali jsme si caj, popovidali o tom jaky ma mala rezim, jaka je, co ma/nema rada…no a pak k nam prisla dalsi den uz jen s maminkoi, dalsi den bez na par hodin a tak cely tyden…maminka byla na telefonu, ale nebylo to vubec potreba…no a dalsi tyden uz jsme jeli „naostro“,bez problemu. Ale mamince jsem da se rict kazde tak 2h psala sms, ona byla dost na maliu zatizena a byla rada, ze mi muze kdykoliv zavolat/vedela co zrovna delame atd.. Jo a mam psa, uplne prvni navstevu bylo hlavne na tatinkovi videt, ze z toho nebyl uplne nadseny…ale pak bxl naopak rad-nase labradorka je hodne kontaktni a mala si ji zamilovala a…proste naopak ji pes prospel :palec: ale muze se stat, ze se vas pejsek nemusi rodicum libit, takze bych na to upozornila

Kdyz slo o hlodani vecer, tak jsme se s rodici a detmi videli jen 2×, pak uz hned hlidani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama