Maminky, jak řešíte nepřijetí do školky?

1093
22.5.20 09:32

Maminky, jak řešíte nepřijetí do školky?

Ahoj holky, malého 3 roky mi nepřijaly do státní školky. Já mám jít po prázdninách do práce, ale je tu problém. Co s dítětem? Hlídání babičky nemáme a manžel nás živit asi neutáhne. Můžu jít na pracák na podporu, ale ta mi nenahradí výdělěk. Mohu být na podpoře a jít pracovat alespoň brigádně na dohodu? Nevyřadí mě z evidence?
Zkousela jsem obvolat další 3 školky v okolí, ale ve 2 mají plno a do třetí jsem se nedovolala. Jak to řešíte vy maminky? Určitě je nás více, co mají tento problém. Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9725
22.5.20 09:35

Muzete si pri evidenci privydelat jen na DPC do poloviny min. mzdy.

Muzete jit do prace a dite dat do soukrome skolky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7591
22.5.20 09:39

Soukromá školka.. Jinak to asi nevyřešíš. Na pracáku můžes být evidována, pokud budeš mít příjem myslím že jen do 10tis? Ale teď si tím nejsem jistá, zkus pohledat.. Nevzali ho ani do školky v místě bydliště?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25867
22.5.20 09:45

Dítě jsem měla přihlášené ve soukromé školce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19987
22.5.20 09:50

Soukroma skolka. Ono pokud ji volis na jeden rok, tak ta cena nebyva tak strasna, protoze tam mas odecent dane za dva kalendarni roky, takze se ti skolne zpetne snizi o nejakych cca 30 tis. Jen tedy neni cas na otaleni, u nas jsou plne i spukrome skolky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7890
22.5.20 09:50

@pocker řešit soukromou školkou nebo chůvou. Jinak to asi nevyřešis. A to jsi zjistila až teď v květnu, že se ve vašem obvodě nedostávají do školek 3 leté děti? Já jsem hledala soukromou školku, ještě když jsem byla těhotná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9705
22.5.20 09:52

Statni skolky behem podzimu beztak znova zavrou kvuli chripka a covidu. :D Jinak ano, soukromka. Sice je to na nekterych mistech palka, ale jednak jsou casto vstricnejsi a jednak je asi lepsi dat velkou cast platu za skolku a mit praci, nez to usetrit a praci nemit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19987
22.5.20 09:54

@sakota prave, tipuji to nejpozdeji na listopad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9705
22.5.20 09:57
@Cuddy píše:
@sakota prave, tipuji to nejpozdeji na listopad.

ses dobra, podle me v zari ani neotevrou, nebo urcite ne v plnem rezimu. I proto davam ted dite do skolky, i kdyz jsem doma s mladsim, at mame aspon ten mesic, nez se to zas na pul roku zavre.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8850
22.5.20 10:03

Já jsem si pak prodlužovalal na 4 roky.. Protože okolo práce jistá nebyla, ale to bylo před 8 lety..protože právě toto u nás možné nebylo, nějaké soukromé, protože jsem práci jistou neměla a bála jsem se, že při podpoře platit soukromou..a ani poblíž takové možnosti nebyly.. Potom to nakonec dopadlo tak, že jsem si našla brigádu na dvě hodinnky v textilu vypomáhat, dávala jsem malého k babičce..Takže jsem k mateřské měla přivýdělek..
V této situaci, nevím co byxch dělala, záleží v jakém místě bydlíš. tady ted nevím, zda bych narazila na práci, okolo se hodně propouští a měla jsem čst dvakrát podstupovat hledání práce hned po mateřské..
Ale pokud třeba bydlíš v Praze a enbo u velkého města zase je to jiné..Na druhou starnu i tak nemůžeš přijít na Up a říct, si o podporu, a i otmu, že nemáš hlídání. Já vím, jak dostavaly čočku kamarádky, že uřednice to nezajímá, že prostě musí se chodit ptát na práci…
Co pak kamarádce jediné zbylo- měla to na 2 roky a prostě si dopředu práci nezajistila, neprodloužila, projela peníze, nezbylo nic jiného jak jít na péči o dítě
Pokud máš už zajištěnou, tak tím by mě to víc štvalo, kdybych hlídání nenašla to chápu

Příspěvek upraven 22.05.20 v 10:07

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1467
22.5.20 10:05

Na úp se můžeš registrovat, ale musíš mít smlouvu na DPČ.
Pokud budeš mít DPP, nezaregistrují tě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22368
22.5.20 10:06

Našla jsem školku v menší vesnici, kde nebyl problém a počítala s tím, že tam budu dítě vozit. Nakonec se dítě dostalo do spádové školky, ale řešila jsem to teda dost předem, teď už je skoro pozdě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4541
22.5.20 10:06

Řeší se to soukromou skolkou a taky čekáním. Děti se hlásí do více skolek, ale nastoupí jen na jednu, tím se poradí pořád posouvá. A občas někdo v září nenastoupí, nečekaně se odstěhuje… dceru kamarádky přijali v červenci, mého syna dokonce až v září. Já jsem to neřešila, jsem na RD, ale kamarádka měla už zajištěnou soukromou skolku. Tu po přijetí do státní zrušila, platila tuším nějaký rezervační poplatek, tak o něj přišla, ale to je nic ve srovnání s tim, co by ji ta školka stála po celý rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
987
22.5.20 10:12

A není ještě šance, že ho přijmou? Syna nejdříve, jako jediného, nepřijali a v půli července mi volali, že se 1 dítě odstěhovalo, tak berou nás. Známé dcera byla minulý týden 23. pod čarou, tento týden je „už jen“ 8. pod čarou, takže mini šance na přijetí tam je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2148
22.5.20 10:38

Třeba se ještě nějaká místa uvolní :) Spousta mamin hlásí své děti do více školek, kdy nakonec vyberou jednu a tak v těch ostatních školkách bude potom místo :palec:
My jsme se minulý rok v srpnu stěhovali do jiného města s tím, že v tom starém jsem měla obě děti přijaté do školky. V novém bydlišti jsem potom sháněla školku pro obě děti s tím, že už bylo dávno po zápisech a všude bylo plno. Já taky potřebovala do práce. No a někdy v polovině září mi volali ze školky, že jim x dětí nastoupilo nakonec jinam + za některé děti rodiče nezaplatili školkovné, takže se jim najednou uvolnilo x míst a já si dokonce mohla vybrat třídu, do které děti budou chodit a i jestli je chci dát zvlášť nebo do jedné třídy :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat