Maminky kolem “50ky” s cca desetiletymi dětmi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
janoma
Zasloužilá kecalka 539 příspěvků 03.02.19 19:37
Maminky kolem “50ky” s cca desetiletymi detmi

Zdravím mile uživatelky,
rada bych věděla jak vy maminky, které jste měly dítka kolem čtyřicítky zvláště péči o rostoucí dítka téměř v pubertě.
A proč se ptám? V létě mi bude 39 let. Mám dva synky 9 a 10 let a velikou touhu po miminku. Před dvěma lety jsem potratila v desátém týdnu a poté již neměla chuť ani sílu. Ale je to tu znovu :srdce:
Zázemí, finance i chuť by byla, ale je tu má velká obava, jestli až dítka doroste do určitého věku, zda mu budu stačit. Přeci jen v 55 bych měla třeba sestnactileteho pubose.
Mám velmi dobrou práci, raubiri jsou téměř soběstačné jednotky. Já si o sobě myslím, ze jsem poměrně aktivní jedinec. Ale stejně si někdy pripadam unavená a kluky třeba odbydu. Cestujeme( ale to se dá i s mimcem)
Kolem mne se rodí sama mimika mým vrstevnicim a připadá mi, ze toto nikdo neřeší.
Sama za sebe si myslím, ze bych si mateřskou moc užila, ale co ta budoucnost?
Moc dekuji

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
AjaF
Kecalka 381 příspěvků 03.02.19 19:42

Chápala bych touhu v Tvém věku, pokud bys neměla žádné děti.
Ale za sebe - nešla bych do toho.
Jsem ráda, že v mém věku (přes padesát) jsou děti dospělé a samostatné.

Uživatel je onlineivašot.
Kelišová 7026 příspěvků 03.02.19 19:45

Já těsně před 40 začala taky toužit ještě po jednom miminku - dětem tehdy bylo 10 a 6 let. Otěhotněla jsem, ale nedopadlo to. Brala jsem to jako rozhodnutí osudu. Teď je mi 45 a jsem čím dál tím víc přesvědčená, že je to takhle lepší. Jsem ráda, že děti už jsou opravdu hodně samostatné a že si začínáme s chlapem taky užívat zábavu sami - prodloužené víkendy, dětem už stačí jen dohled, večer není problém jít do divadla. Nějak si už neumím přestavit, že bych teď měla ještě +- čtyřleté dítě :think:

Domino111
Kecalka 193 příspěvků 03.02.19 19:47

Me je 46 a mam deti 5 a 7 let. Manzelovi 48. Je to v pohode, jediny problem je najit stejne stare lidi s malymi detmi . S mladymi rodici si nemam nic moc co rict. A deti chteji deti.

Uživatel je onlinehanka.br.
Neúnavná pisatelka 19258 příspěvků 03.02.19 19:47

Mám desetiletou dceru, je mi letos 47. Je to strašně hodná holčička, ne, nemám pocit, že bych z ní byla unavená. Je pravda, že se narodila se zdravotním problém, jehož příčinou by mohl být můj věk, ale prokázat to nelze. Její dospělé sestry ji zbožňují, toho rozhodnutí nelituji.

janoma
Zasloužilá kecalka 539 příspěvků 03.02.19 19:50

@ivašot. Dekuji, asi něco takového potřebuji slyšet. Budu muset víc zapojit rozum. Vždy jsem byla toho názoru,ze starší maminky ano,pokud našly muže až v tomto pokrocilejsim věku a nebo pokud to z nějakého zdravotního důvodu neslo.A těsnou asi blbnu 8o

AnnieTRoj
Kecalka 239 příspěvků 03.02.19 19:51

Mamina nás měla v 28 (dlouho to nešlo). Teď jí bude 49 a je ráda, že už jsme dospělí. Přispívat na studium nebo bratrovo bydlení u nich rodičům rozhodně nevadí, ale jsou rádi, že jsme samostatní. Partnerova mamka měla kluky v 21 a 24. Říkala mi, že by je chtěla déle, než je měla, ale do 30 určitě. Kolem 40 by do dítěte rozhodně nešla (bude jí 47). Všichni rodiče mají spokojený a naplněný život, ale jsou rádi, že jednu životní etapu mají za sebou a teď už sklízejí plody své výchovy.

janoma
Zasloužilá kecalka 539 příspěvků 03.02.19 19:51

@hanka.br. Krása, to Vám preji :potlesk:

Magdaleeena
Kelišová 5768 příspěvků 03.02.19 19:58

Já, moje maminka (4 děti plánovaně během 20 let), tchýně (4 děti během 20 let), teta, babička (5 dětí plus jedno adoptované). A ještě, aby to nestačilo :lol: , většina z nich pracovala celý život s dětma 8) :lol:

Uživatel je onlinehanka.br.
Neúnavná pisatelka 19258 příspěvků 03.02.19 19:58
@janoma píše:
@hanka.br. Krása, to Vám preji :potlesk:

Děkuji, to jste hodná. Tak ať i vám se všechno daří tak, jak si budete přát. :kytka:

janoma
Zasloužilá kecalka 539 příspěvků 03.02.19 20:00

@Magdaleeena Taky pracuji s detmi :P

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25858 příspěvků 03.02.19 20:03

Měla jsem 2. dítě v 37, teď jí je 6. Další jsem možná trochu okolo 39 zvažovala, ale jsem šťastná za dvě relativně zdravé děti. Co mne děsí nejvíc, není to, že bych to nezvládala, ale fakt, že by se narodilo nemocné dítě nebo by se nemocným stalo (samozřejmě fakt, že se to může stát u mých dětí, akceptuji). Asi je to tím, že se hodně dostávám do kontaktu s rodinami dětí, které jsou postižené, ať už od narození nebo se to projevilo později (autismus) a vlastně si víc a víc uvědomuji, že je štěstí mít zdravé dítě.
Tyhle obavy jsem neměla dřív, ale jak postoupil věk, který prostě hraje v tomhle dost velkou roli, tak je to v mojí hlavně hodně. Dnešní testy vyloučí jen naprosté minimum vrozených problémů, existuje jich mnohonásobně více.

Příspěvek upraven 03.02.19 v 20:07

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33448 příspěvků 03.02.19 20:06

jsme taky staří rodiče. To děcko je nádhera, akorát mám srovnání se staršími, nemáme energii se mu až tak věnovat. Přijedu _ práce, udělám něco doma a jsem ráda, že žiju.

janoma
Zasloužilá kecalka 539 příspěvků 03.02.19 20:06

@jenny.fields Chapu, mám to naprosto stejně. Také mne připadá strach, ze by něco nemuselo být v pořádku.

Magdaleeena
Kelišová 5768 příspěvků 03.02.19 20:08
Mnoooo, když Tě nezlomí toto :lol: :srdce: , tož bych se toho nebála.
Závidím Ti :kytka: už jen to, že tu možnost zvažuješ.. ;)
@janoma
@janoma píše:
@Magdaleeena Taky pracuji s detmi :P
Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Když jsme jí sáhli na kufr, strachy zbledla. Zásadní svědectví v kauze heroinové Terezy?

Svědectví, které jí zlomí vaz? V kauze Češky Terezy obviněné z pašování... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >