Maminky koňařky, jak to vše zvládáte?

29.1.20 10:26

Maminky koňařky jak to vše zvládáte?

Ahojky všem budoucím maminkám, jak to vše zvládáte když máte ustajeneho koně a čekáte miminko? Myslim jak finančně tak i fizycky, jezdíte či ne? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

647
29.1.20 10:29

Nejezdím už :) jsem ve 30 TT, ale hned jak to půjde tak začnu. Ustájení neplatim, máme vlastní, ale kdyby ne, tak věřím, že finančně by to bylo náročne a po čas těhotenství bych dala koníka do částečného pronájmu, aby alespoň peníze pronájmu pokryly část nákladů. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.1.20 10:35

Já furt tak nějak tapu jsem ve 24TT, a koníka mám ustajeneho ale platím dost za ustájení, a koníka se mě prodávat nechce už jsme spolu 11let tak hledám nějakou tu variantu a někoho kdo by poradil ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
647
29.1.20 10:45

@Hannah pipi Neoremyslite nad pronájemem? Koník zůstane ve stáji kde je, bude se o něj někdo starat a zaplatí Vám část nákladů. Ještě bych zkusila najít jiné ustájení, nevím kolik platíte, ale třeba můj táta si bere jen 1000,–, je zemědělec, seno vlastní a víc než peníze mu pomáhá, že tam má zvířata a tím pádem může mít větší pozemky/dotace. Já mám svého koně také 11 let a nedala bych ho, spíš se těším až se narodí mimi, povyroste a alespoň jednou se na něm sveze :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.1.20 10:55

Platím 4tis měsíčně plus kovář a veterinář, a v blízkém okolí nic moc levnějšího není, ještě jsem přemýšlela nad jedním známým ten má 2 koníky tak se zkusím ještě domluvit s ním, a pak bych ho zkusila pronajmout, přítel by byl nejradši kdybych ho prodala ale ja nechci, hodně jsme toho sním prožila a je to moje srdcova záležitost :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
M-A
565
29.1.20 10:57

Ustájený fakt za levno a i tak ho mám v nájmu u dvou holek, kazda dava litr a kazda jezdi jednou tydne. Ja od porodu sedela 3×, ale proto, ze jsem se odstehovala o 50 km dal a je mi ho staryho dedka lito tahat sem, kde je ustajeni 2× az 3× drazsi. Ale srdce place :srdce: :roll: :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.1.20 11:09

Kdybych našla levné ustájení nic bych neřešila ale myslím si že to je dost, by se vyplatilo si pronajmout pozemek a udělat si tam svoje. 50 km bych asi nedala to vás obdivuji… Ja na koni neseděla 3mesice a strašně mě to chybí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1671
29.1.20 11:13

To stojí tolik??? Nikdy jsem kona neměla. Jestli se bojíte na něho sednout nejde se projít s koníkem pěšky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
647
29.1.20 11:20

@Hannah pipi Úplně Vás chápu. 11 let už je to velká láska :) snad se vám to podaří, 4000,– je dost :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.1.20 11:26

S tím problém nemám jít na procházku :) Ale není to ono ;) Snad se něco objeví, a bude lépe, nic není hned ;) Co jsme se bavila s maminkami tak převážně mají koně doma, takže bych musela jedině donutit přítele aby šel do baracku :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
M-A
565
29.1.20 11:27

4 tisice je jeste dobra cena, plus kovar veterinar a dalsi vydaje. Ja mam pres leto za dva, pres zimu za tri tisice a beru to jako fakt levny. Prodat taky nechci, a ted je ve vesnici odkud pochazim a kde mam rodinu takze 50 km je dost, ale stejne tam jezdime

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.1.20 11:35

Ja mám bohužel i přes léto 4tis a to koně chodí do 1vybehu ze 4, no chodí vlastně moc ne jsou věčně zavřený aby tam rostla tráva tak je občas pustí na střídačku no… :zed: Já bych je pustila všechny dohromady a byl by klid, celej den by se mohli past převážně tam jsou dedouskove.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
746
29.1.20 15:18

Nestiham, snazila jsem se nekoho najit do pronajmu, moc se lidem nechce… ustajeni cenove silene, levnejsi tu neni :( ale vzdat se samozrejme nechci… takze kdyby jste nekdo chtel jezdit na konikovi pobliz karlstejna, dejte vedet :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8534
29.1.20 15:47

Napodobne jako vetsina - nestiham :-( Jeste, kdyz jsem mela prvni dceru jezdili jsme treba na pul dne ke konim. Po obede usnula, ja si pojezdila..ale ted uz mam deti tri a neni to vubec zvladnutelne casove a organizacne. Kdyz uz se vypravime vsichni, tak jen povozim decka a sama si sednu na 10min a to je cely. Snad bude casem lip. Nejmladsimu je teprve 4,5m. Kone mam u kamaradky, mam to teda za normal komercni cenu, ale ona porada vyukove lekce pro deti, takze si pujcuje toho meho a me zas neco za to vyuctuje, tak aspon nejaky prispevek na ustajko. Vylozene dospelemu ho pronajmout asi nechci. Nechci aby ho nekdo neco ucil a treba ho zkazil. U tech decek mam vyzkouseno, ze kdyz sednu zas ja, vse si zatim pamatuje. Uz je mu taky 12let, tak snad uz v te hlave neco utkvelo :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama