Maminky malých sportovců

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
axelina
Ukecaná baba ;) 2470 příspěvků 08.01.19 16:57
maminky malých sportovců

Syn (6) začal hrát ve 4 letech fotbal..ze začátku patřil mezi nejlepší(protože začal brzy) ale postupně ho doháněli a ted patří mezi nejhorší. Ohromně ho to baví - to je pro mě nejduležitejsí. Nejsem tím nějak posedlá to vubec ne, jezdime na kole, lyžujeme cela rodina, chodíme plavat..ale přeci jen když pak na zapasech vidím že si ani neškrtne protože je pomalej a než doběhne k míči už je míč zas jinde :? tak mě to netěší ráda bych aby u kolektivního sportu vydržel přes pubertu aby neměl čas na lumpárny ale bojím se že časem kdyby zustal takhle pomalej ho trener přestane na zapasech stavět a kluka to přestane bavit. Zajímá mě jestli někdo třeba taky dal dítě na sport a zpočátku se to jevilo marně a pak se třeba dítě vyšvihlo aspon do pruměru… byl tam jeste jeden klučík taky pomalej a ten už právě skončil :( protožeasi chápal že je nejhorší… synovi je to zatim jedno nastestí a já ho chválím protože se snaží seč muže

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.19 17:06

Dcera takhle dělala atletiku, od tří let, teď v sedmi už nechce, právě proto, že je nejpomalejší. Na závodech se umísťuje na posledních místech. Takže i když jí měla ráda, už nechce, nejdřív nechtěla na závody, teď už nechce ani na tréninky. Snažila jsem se, aby u toho vydržela, ale asi jí teď od pololetí nechám být. Najdu prostě něco jiného. Chce hrát florbal, tak zkusí florbal. Když to prostě nejde, tak to nejde.

Alušáček
Závislačka 3331 příspěvků 08.01.19 17:06

Myslím že je ještě šance, že se syn zlepší… Já třeba svoji dceru vůbec nepovažoval do těch 4-5let za nějak sportovně nadanou a pak se nakonec celé dětství věnovala sportu na závodní urovni a sportuje do ted i jako dospělá.. Takže bych tomu ještě dala šanci, případně může časem syn dělat jiný sport kde není potřeba rychle běhat ;)

mroe
Extra třída :D 14890 příspěvků 08.01.19 17:07

No, dneska se jede v klubech na vykon a vysledky. Moje dite chodilo na gymnastiku, neni nijak nadane, ale rikali jsem si, ze je to dobra pruprava. Jenze jsme zjistili, ze trenerky ty mene nadane prudi a odrazuji, ze se k nim nechovaji hezky ( a to presto, ze platime stejne jako ostatni nemale penize). Casem vsechny mene nadane deti odesly ( bylo jim naznacovano, ze tam nemaji co delat. apod) i moje, nijak me to nemrzelo. Ale vzhledem k tomu, jaky maji previs poptavky, muzou si i pres vysoke kursovne stale takove chovani dovolit. Nasli jsme neco jineho, kde neni takovy tlak na vykon a dite to bavi.

neumisa
Neúnavná pisatelka 19480 příspěvků 08.01.19 17:09

buď můžete najít sport, kde nebude rychlost tolik zapotřebí nebo může chodit trénovat ještě atletiku, aby byl rychlejší. Ale to bych u takto malého dítěte nedoporučovala. U šestiletého dítěte bych byla ráda, že ho to baví a hýbe se. Tam přece na výkonu a výsledku až tolik nezáleží.

axelina
Ukecaná baba ;) 2470 příspěvků 08.01.19 17:14

@Alušáček …právě proto se nefixuju jen na ten fotbal…chci aby si pak třeba mohl vybrat co ho bude bavit…myslela jsem si že u fotbalu si dobře zlepší fyzičku..ale zatimco ostatni kluci si jí fakt lepší..on stagnuje… takže se takto propadl no… uvidíme jak říkám zatím ho to baví , maj svuj pokřik, dresy…turnaje kde je sranda.. taky teda dost marodi oproti jiným a není žádný obr.

axelina
Ukecaná baba ;) 2470 příspěvků 08.01.19 17:16

@neumisa hele mě na vysledku nezaleží vubec…já odjiždím z turnaje a nevim kdo vyhral :-D ale vždy bezpečně vidim že syn nema šanci ukořistit míč takže běhá sem a tam

neumisa
Neúnavná pisatelka 19480 příspěvků 08.01.19 17:17

@axelina

oni to ti rodiče mnohdy nesou hůř, protože „jen“ koukají :mrgreen: dokud to kluka baví, nech to být.

levi
Závislačka 3323 příspěvků 08.01.19 17:33

Měli jsme to podobně. Loni jsme vyměnili fotbal za florbal - menší hřiště, míň dětí na hřišti, úžasný trenér, který děti při zápasech pravidelně střídá. I když syn tvrdil, že mu na fotbale nevadí, že si tolik nezahraje, teď je nadšený. Na treninky chodí s neskutečnou radostí.

kam2
Závislačka 3496 příspěvků 08.01.19 17:37
@mroe píše:
No, dneska se jede v klubech na vykon a vysledky. Moje dite chodilo na gymnastiku, neni nijak nadane, ale rikali jsem si, ze je to dobra pruprava. Jenze jsme zjistili, ze trenerky ty mene nadane prudi a odrazuji, ze se k nim nechovaji hezky ( a to presto, ze platime stejne jako ostatni nemale penize). Casem vsechny mene nadane deti odesly ( bylo jim naznacovano, ze tam nemaji co delat. apod) i moje, nijak me to nemrzelo. Ale vzhledem k tomu, jaky maji previs poptavky, muzou si i pres vysoke kursovne stale takove chovani dovolit. Nasli jsme neco jineho, kde neni takovy tlak na vykon a dite to bavi.

Tak zrovna gymnastika je jeden z nejobtížnějších sportů. Vím, o čem mluvím. Bohužel kolikrát přijmou dítě, které vůbec nadané není a je to jen nenaplněný sen rodičů. Pokud se jedná o závodní oddíl, je to jasné, proč tam tvá dcera skončila. Holkám se musí trenérky věnovat a připravovat je na závody. Není čas ztrácet čas s dětmi, které na to prostě nemají.

axelina
Ukecaná baba ;) 2470 příspěvků 08.01.19 17:37

@mroe tady právě taky je dost tlak…trenují 3× týdne to mi přijde dost v 6 letech a přísti rok 4× … říkala jsem si zpočátku, že bude chodit jen občas..ale ono to nejde.. protože už takhle je syn na štíru ale trener ho má zatim má rád protože chodí poctivě, má morálku, nepodvádí, není drzý…má hezkou maminku :mrgreen: :mrgreen: sranda.. tu techniku s míčem to se dá podle mě naučit…ale když je prostě pomalej…tam se taky obávám že s tím se nic moc dělat nedá… uvidíme no

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15801 příspěvků 08.01.19 17:43

@axelina a musí to být kolektivní sport? Tam bych totiž viděla problém, pokud dítě bude patřit k těm horším. Ponese to mnohem hůř, než kdyby si sám pro sebe jezdil na posledním místě pro radost na lyžích. A pokud to nebude sport, kde jsou rádi za kazdeho člena, tak stejně časem skončí.

axelina
Ukecaná baba ;) 2470 příspěvků 08.01.19 17:43

@levi a kolik synovi je? florbal tady máme taky..ale ten se hraje prevažně v hale a to pro mě uplně neni…mě se líbí stát na stadáku na vzdoušku :-) máme na tom fotbale dobrou partu rodiču že se scházíme i mimo fotbal - no ale už jsem si všimla že i rodiče začínají koukat moc na výsledek a maj kecy jakože TEN K TOMU NENI, TEN JIM TO KAZÍ apod… syn na treninkach pusobí jakože dobrej fotbalista…umí ty fígle..ale nedoběhne k balonu…

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15801 příspěvků 08.01.19 17:46
@kam2 píše:
Tak zrovna gymnastika je jeden z nejobtížnějších sportů. Vím, o čem mluvím. Bohužel kolikrát přijmou dítě, které vůbec nadané není a je to jen nenaplněný sen rodičů. Pokud se jedná o závodní oddíl, je to jasné, proč tam tvá dcera skončila. Holkám se musí trenérky věnovat a připravovat je na závody. Není čas ztrácet čas s dětmi, které na to prostě nemají.

To ano, ale kolik těch dětí má opravdu potenciál? Vždyť to minimum by nezaplatilo tělocvičnu, trenéry…

axelina
Ukecaná baba ;) 2470 příspěvků 08.01.19 17:46

@Cuddy kolektivní bych ráda…byl nam doporučen i psychologem (syn je trochu labilnejsí) a opravdu se zlepšil v tý partě kluků… jasný pokud by ho to přestalo fakt bavit jakože by se mu smali apod…tak ho nutit nebudu.. na lyžích jezdí dobře..ale nebydlíme na horách čili to enni sport který bude dělat po škole 2× týdne.. plavání ho baví taky tam je prumer ale fotbal u něj zatim vede… když se ho nekdo zepta tak řekne že je FOTBALISTA :-)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Sbohem, kokote: Zákon zachování buranství aneb v čem je Rytmus opravdový král

I když stále stoupá počet těch, kteří tu dovolenou absolvovali a po pár dnech... číst dále >

Bourala opilá. Policie potvrdila Dádě 2,5 promile za volantem a hrozí jí tři roky vězení

Je to černém na bílém. I když donedávna zpěvačka Dagmar Patrasová (62)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >