Maminky na MD jak to máte s partnerem?

Anonymní
16.8.20 21:37

Maminky na MD jak to máte s partnerem?

Omlouvám se za anonym, přítel zná můj nick. Chtěla bych se zeptat jak to mají maminky co jsou doma na MD a přítel/manžel jim pracuje. S partnerem jsme spolu 4 roky a máme 4 měsíční dcerku. Partner doma nic nedělá, když jsem byla těhotná, tak mi to nepřišlo protože jsem měla hodně času. Před tím jsem chodila do práce a práce jsme měli víceméně rozdělené, ono ani nebyl čas se nad tím rozmýšlet protože jsme oba dělali cca od 6:30-17:00-18:00 (úředníci). Přijde mi že doma dělám služku. Jediné co udělá je že ráno vyvenčí psa - někdy i večer. Vynese koš a odveze v pondělí popelnici před barák. Malou nepřebalil co je živa (dítě jsme si oba přáli, všichni mě uklidnovali že je malinká, že se chlapi bojí) nicméně jsou jí 4M a pořád nic. Podle mě snad ani neví kde máme čistící prostředky, protože v bytě neuklidí nic. Jídlo si nechá donést před čumák jak v restauraci a vůbec mu to není blbý, hlavně at ho neotravuju a nechám sedět u PC (když po něm náhodou něco chci, přepne si fcb a říká že toho má moc že pracuje). Já mám takovej vnitřní blbej pocit, že mu musim posluhovat, protože přece vydělává a já bych bez něj bydlela asi v azyláku. Takže dělám domácí pečivo, vyvařuju jak v restauraci (každý den jiná jídla protože mu nechutnají omáčky a polévky které by se daly ohřát, navíc žere jak zjednanej a polévka by mu nestačila). Poslední dobou taky hrozně zesobečtěl. Já jsem se starala o malou a nechala si jídlo na lince, že až budu mít chvíli tak to snim a on mi to sežral a doma nic jiného uvařeného nebylo. :nevim: úplně mě deptá, že uklidim koupelnu a on má snad radar, jde se tam oholit, ostříhat, umejt, a celá moje hodinová práce je tatam. Když mu řeknu, že jsem myslela že mi s úklidem pomůže, nebo at něco uklidí, vyjede na mě že jsem psycho a že mám zase svojí mánii. Jenže to není mánie, jen se po něm něco chce a on nic dělat nechce. V životě mi nic neuvařil, já bych si taky přála jídlo před nos pěkně od snídaně po věčeři. O víkendu chodí každé ráno na kafe s kámošema a každý večer na pivo. Neopije se ale stve mě to, začala jsem mu na tyhlety pochůzky strkat malou. Není mu ani blbý jít s kámošema do divadla a nechat mě samotnou doma. Není schopný pohlídat když jsem musela k lékaři.. hodně práce, nikoho nesehnal, takže mi ji hlidal kamarád. Takže moje otázka zní, jak to máte vy a popřípadě co mám udělat aby to tak nebylo?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1453
16.8.20 21:46

Je ti tu skoro obden, přestaň mu doma dělat služku. Ať si sám uvaří, vypere. Pokud mu to budeš vyčítat, ale zároveň mu pořád posluhovat nic se nezmění. Jednoduše. Jinak manžel se podílí na chodu domácnosti, uklízí, pere, vaří, žehlí. Říká, že není malý kluk aby nedal vyprat nebo, že nejsem jeho služka. Co se týče malé, jelikož jsem po císaři doma mi neskutečně pomáhá, kdyby mohl tak jí snad i nakojí. hlídá malou když jdu k lékaři. Ja Vás některé ženské nechápu, kde máte svoji hrdost. Ale já si aspoň vážím co mám doma, když tady čtu kolikrát tohle… :srdce:

Příspěvek upraven 16.08.20 v 21:47

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5629
16.8.20 21:46

No aby s těmi kámošemi vůbec chodil a ne s nějakou kámoškou. Nechápu, proč mu vyvarujes, sobcovi jednomu nechutnemu. At si námaze chleba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3723
16.8.20 21:47

No předně jsi měla otevřít oči než sis s ním pořídila dítě… Nicméně už se stalo, takže takový ty klasicky věci jako promluvit mu do duše, partnerskou poradnu a rozchod. Můj manžel pomáhá, hlídá, živí nás a v životě by mi neřekl já vydělávám, tak se starej. Prostě sis špatně vybrala a celou dobu jsi přehlížela, že je pro rodinný život nepoužitelný. To, že někdo řekne, že si přeje dítě, ještě neznamená, že si uvědomuje co to obnáší. To si kolikrát neuvědomí ani ta matka než to přijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64605
16.8.20 21:52

Ze nic nedela doma, to je tu casto, muj taky ne. Ale jako kavicka o vikendu rano, pivko vecer a divadlo bez tebe? To neexistuje. Akorat jsi prozrela pozde, jako vetsina, bohuzel az po diteti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1671
16.8.20 21:52

Tohle bohužel nezměnís, ale brzy bude lépe a dítě Ti za pár let začne pomáhat 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.8.20 21:55

Tak u nás je to dost podobné, chlap má na starost jen vynášení odpadků (když je má před dveřmi, jinak je nevezme ) a vybírá schránku. Každý den má uklízeno, vypráno, navařeno do práce a ještě večeři pod nos. Jsem blbá, naučila jsem si ho tak, ale zas na druhou stranu když jsem viděla jak věší prádlo, tak to si to radši udělám sama. Co se dcery týče (6 měsíců ) tak tomu taky moc nedá, koupal 2×, převalovat možná 10×, ven si jí vzal jednou a to jsem mu to ještě musela říct. Jinak že by ho třeba napadlo říct, miláčku běž si lehnout já se o malou postarám, tak to vůbec, večer přijde z práce když je malá vzhůru jde za ní, pomazli jí, a jde si sednout k PC, když spí je smutný že jí neviděl ( ale když pracuje do 19.00 a doma je v 19.30, malá chodí spát cca v 19.00, tak já na něj čekat nebudu jej pro to aby jí věnoval 2minuty, prostě jí dám spát a jdu si dělat svoje.) No ale já pořád věřím že až bude malá starší tak se jí bude věnovat. Jinak ale na pivo nechodí, více méně je s náma doma, občas uvaří ( a já pak dvě hodiny uklízím kuchyň ) :D no řeknu ti, že jsem si to taky představovalo trošku jinak. A když mu to řeknu, tak nakonec se urazí a celé to přetočí tak, že si pak já připadám že jsem ta špatná. Jojo člověk se může přetrhnout a i tak je jím to málo. Pro dobrotu na žebrotu.

• Citovat
  • Nahlásit
6830
16.8.20 21:57

Tak mu nevař, ne? Určitě polovinu věcí, které děláš, můžeš v pohodě vypustit a nic se nestane. Vykašli se na něj a zařiď si svůj program. Venku je nádherně, vem kočár do parku/do lesa, sedněte na vlak a jeďte na výlet, nakupovat, vždyť se dá dělat tolik krásných věcí. Teď jsou divadla venku a kavárny taky, běž klidně sama s dítětem, přece lepší, než se doma užírat.

Příspěvek upraven 16.08.20 v 21:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6437
16.8.20 21:57

Možná byste se měly míň snažit - obě anonymní. Vaši partneři jsou dospělí stejně jako vy, nemusíte se o ně starat jako o malé kluky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24954
16.8.20 22:00

Ne, tak to díkybohu nemám, manžel makal doma před, maká pořád a i s dětma funguje klidně samostatně :nevim: Jinak by bylo zle :mrgreen: :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19150

Ne, toto doma nemam, ale ja tedy ani nemam pocit vdeku vuci muzi, ze bych bez nej byla v azylaku. Oba chceme mit z deti slusne, uspesne jedince. Takze ja se pres den staram o deti, ty po prichodu muze domu mu odevzdam, udelam jidlo a on se jim venuje. Uklid a peci o domacnost mame rozdelene. Volny cas travime spolecne a nebo se na rozdeleni domlouvame.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5639

U nas to takhle nebylo ani pri malem diteti a neznam v blizkem okoli zadnou zenu, ktera by to tak s chlapem mela.
Asi bohuzel opet spatnej vyber tatinka, no :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6830
16.8.20 22:01
@Karleon píše:
Možná byste se měly míň snažit - obě anonymní. Vaši partneři jsou dospělí stejně jako vy, nemusíte se o ně starat jako o malé kluky.

Přesně, já se takhle nestarám ani o syna 8 let. Ten aspoň věší prádlo, vynáší koše, uklízí nádobí a pomáhá s vařením.

Mohla bych na týden odjet, nechat kluky doma a vím, že by po návratu bylo vše v pořádku, jen možná plný koš prádla. Jinak nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.8.20 22:02

Ahoj, no to máš doma číslo teda :( to byl takový i předtím? Má nějakou práci třeba kolem domu?
Bydlíme na bytě, a přesto že jsem na RD, tak nedělám doma všechno já. Domácí práce máme rozdělené pořád stejně jako před mimčem. Většinu věcí kolem malého dělám já, ale nevadí mi to. Když se prcek narodil, byl doma skoro 4 týdny a fakt mi pomáhal se vším, bylo to šíleně náročné, ale v něm jsem měla oporu a dělal vše. Z porodnice jsem přijela do úplně čistého bytu, včetně umytých oken. To mě fakt překvapil.
S tím přebalováním je to u nás tak, že na začátku neměl problém, teď už přebalí jen výjimečně. Když jsou sami, tak ho v tom nenechá sedět, ale jak jsem doma, tak to vždy dělám já. Takže nevím no, jestli se to změní u vás, ale třeba jo. Každopádně vidím, jak má k synovi (15 měsíců) teď daleko blíž, než když byl miminko. Hrají si spolu, můžu v klidu odejít a není problém. Dřív to úplně nešlo, protože měl strach být s ním sám :D
Takže asi takto to vypadá u nás.

Možná si s ním sedni a promluvte si. Řekni mu, že ti to takto nevyhovuje. Já bych mu to jídlo pod nos prostě nedonesla. Pokud by se šel holit atd. tak si to po sobě snad uklidí.

• Citovat
  • Nahlásit
19150
16.8.20 22:05
@Anonymní píše:
Tak u nás je to dost podobné, chlap má na starost jen vynášení odpadků (když je má před dveřmi, jinak je nevezme ) a vybírá schránku. Každý den má uklízeno, vypráno, navařeno do práce a ještě večeři pod nos. Jsem blbá, naučila jsem si ho tak, ale zas na druhou stranu když jsem viděla jak věší prádlo, tak to si to radši udělám sama. Co se dcery týče (6 měsíců ) tak tomu taky moc nedá, koupal 2×, převalovat možná 10×, ven si jí vzal jednou a to jsem mu to ještě musela říct. Jinak že by ho třeba napadlo říct, miláčku běž si lehnout já se o malou postarám, tak to vůbec, večer přijde z práce když je malá vzhůru jde za ní, pomazli jí, a jde si sednout k PC, když spí je smutný že jí neviděl ( ale když pracuje do 19.00 a doma je v 19.30, malá chodí spát cca v 19.00, tak já na něj čekat nebudu jej pro to aby jí věnoval 2minuty, prostě jí dám spát a jdu si dělat svoje.) No ale já pořád věřím že až bude malá starší tak se jí bude věnovat. Jinak ale na pivo nechodí, více méně je s náma doma, občas uvaří ( a já pak dvě hodiny uklízím kuchyň ) :D no řeknu ti, že jsem si to taky představovalo trošku jinak. A když mu to řeknu, tak nakonec se urazí a celé to přetočí tak, že si pak já připadám že jsem ta špatná. Jojo člověk se může přetrhnout a i tak je jím to málo. Pro dobrotu na žebrotu.

Pokud by mel muz standardni pracovní dobu do 19 hod, snazila bych se upravit rezim ditete tak, aby si muz dite jeste vecer uzil. Jak maji spolu navazat vztah?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama