Reklama

Maminky na rodičovské dovolené, kolik utratíte samy za sebe?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 09:51
Maminky na RD, kolik utratit samy za sebe?

Myslím tím věci vyloženě pro sebe - oblečení, boty, popř. pokud někam chodíte samotne bez dětí. Nemyslím společne jídlo, výlety apod. Uveďte buď ročně nebo měsíčně. Díky. Za sebe - 300kc penzijní připojištění, pak od začátku roku jedny kalhoty, jedna sukně, asi 5 triček, jedny šaty, 2300kc zubař.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Kriss Tina
Závislačka 4991 příspěvků 07.10.18 09:57

Na RD skoro nic, bez dítěte sme chodili někam hodně málo, možná sem tam kino s partnerem to je tak 500 jednou za čas, kosmetiku mám od avonu většinou za pár korun, na oblečení moc nejsem, jedny boty na zimu, jedny na léto. Spíš za co občas utratím jsou knížky, ty bych kupovala pořád, ale většinou si zajdu do levné knihy nebo si vybírám nějaké levnější v knižním klubu :) a sem tam si objednám nějakou bižuterii třeba z ebay ale to je otázka pár desetikorun.

Kosopemi
Kecalka 179 příspěvků 17 inzerátů 07.10.18 10:00

Kupuji detem, sobe malo :) Za sebe - zimni boty, batoh, 2× vstupenka do divadla, spodni pradlo a sem tam nejake leky nebo vysetreni.

Micaella22
Kecalka 267 příspěvků 07.10.18 10:12

Boty, bunda, leginy, kraviny, kosmetika (make up, pudr, rasenka, stetce), kaficko sem tam take. Tak nejak na co jsem si vzpomnela za posledni mesic a kousek

Peta02
Kecalka 336 příspěvků 07.10.18 10:16

Kupuju si všechno víceméně normalne jako bych na rd nebyla, jen se mi třeba změnil šatník vic do sportovna. Mám měsíce kdy nic nepotrebuju a pak měsíc, kdy dojde řasenka, krém, potrebuju nový boty a 5tisic je pryč. Rozdíl je v tom, ze chodím nakupovat s manzelem, třeba ty boty a tak. Má rad ten pocit, ze mi to jako koupi, já pak podekuju milackovi a je to :P

Káťa19
Kelišová 7080 příspěvků 36 inzerátů 07.10.18 10:19

já jsem holka nenáročná :mrgreen: radši koupím taky dětem, jinak sobě podle potřeby.
jeden rok potřebuju kecky, tak si je koupim, druhý rok zas třeba sandály, ale já kupuji kvalitnější věci. Radši méně a lepších než abych měla dvacetery boty za 300-500 a tricka za 200, tak mám radši koupit si kvalitní boty a oblečení.
Letos třeba sandály 1200,–, kecky 1300,–, pak drobnosti, už nevím.
pro sebe lovím taky na vinted, neonošený věci, třeba kabát, za 500,– (původní cena 1300,–)

Uživatel je onlineTwixinka
Zasloužilá kecalka 776 příspěvků 4 inzeráty 07.10.18 10:20

No tak já na sobě tedy nešetřím :D když to rozpočítám, tak si myslím, že za sebe dám v průměru měsíčně tak 5.000 Kč :dance: ale já jsem si stihla našetřit poměrně slušné peníze před odchodem na mateřskou, takže čerpám z toho, rodičák mám na věci pro malou a jídlo platím kartou k manželovu účtu :) ale jak psala @Peta02 tak jsou měsíce, kdy nepotřebuji absolutně nic a pak najednou se to sejde a potřebuji nové boty, kalhoty, zimní bundu, voňavku (vydrží mi půl roku) a rázem je 10.000 v háji :lol:

saadet
Extra třída :D 11841 příspěvků 07.10.18 10:25

Podle mě v podstatě špatně položena otázka. Dostane se ti strašná škála odpovědi. Záleží na penězích, postavení, potřeb a preferencích. Takže buď to nějak vymez, nebo nepočítej s relevantnosti :kytka: ale tedy konkretne já utratím každý měsíc hodně. Nevím přesně nepočítám - nemusím. Ale jsem na poměrně vysokém postu, oblečení kupují pravidelne nové, dražší kosmetiku a hodně utratíme za jídlo, večeře a zábavu.

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1497 příspěvků 07.10.18 10:29

Drogerie (většinou mi dojde vše najednou :lol: - sprchac, šampon, deodorant apod), nemaluji se, na sebe moc nekupuji, teď teda potřebuju zimní boty, ale jinak za oblečení neutracim.. Spíš si koupím něco navíc k jídlu, dobrého, za to utratím ráda :mrgreen: zubař mě taky dost ruinuje, plus když se mi něco líbí, tak si dopřeju (třeba teď jsem pořizovala fitness diář na příští rok)… Teď už nutně musím i ke kadeřnici (byla jsem naposled loni v srpnu 8o ) Hele měsíčně po zaplacení všeho mi zbývá tak 2500 tisíce a vždy to mám tip top do dalšího měsíce, ale určitě to celé neutratim za sebe, mám děti, koupím jídlo, zaplatím někde útratu.. Tak cca 1000 měsíčně je čistě pro mě, dejme tomu, na mou útratu ;) ale jak říkám, dám to spíš za dobré jídlo :mrgreen:

Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 07.10.18 10:36

Utracim úplně stejně jako predtim, protože mi manžel posila peníze na účet, protože ví, ze z RD nenakoupim všechno, drogerii, věci pro malého, jídlo… máme to tak dohodnuto… když jsou nějaké větší výdaje, máme společný účet, ze kterého platíme oba, máme dvě karty.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17160 příspěvků 26 inzerátů 07.10.18 10:40

Utratila jsem za sebe tolik, kolik jsem potřebovala. Ale míň, než za bezdětna. Odpadlo kupování věcí, protože se mi líbí (třeba další boty) a kupovala jsem si věci, protože jsem je potřebovala. Oblečení jsem začala pořizovat v levnějších obchodech, protože němělo smysl mít triko za 500, když si mi do něj dřív nebo později utřelo dítě ruce od mandarinky.
Bez dětí jsem se díky kojení prakticky nikam nedostala.

A jelikož doma hospodaříme společně, tak jsem opravdu nemusela řešit, jestli jsem si na to našetřoila nebo jestli mi vystačí rodičák. |le celkový rozpočet byl samozřejmě omezenější, než když byly dvě výplaty. Takže svým způsobem jsme se samozřejmě museli „omezit“ oba s manželem, protože nejdřív bylo potřeba poplatit fixní náklady věci okolo dětí, domácnosti a pak až jsme si mohli dovolit investovat do sebe.

Limi123
Závislačka 3284 příspěvků 07.10.18 10:50

Za sebe utracim malo, ale ne kvuli tomu, ze by na to uplne nebylo, ale proto, ze na to neni cas a chut. Ted jsem „si“ koupila velkou ohradku na dite, ve ktere si muzu dovolit pred poledne, kdyz spi starsi, usnout a mladsi se bude bezpecne batolit kolem me ;) Zitra prijde, uz se tesim.

A tento mesic me ceka jeste asi 30 tisic - vymena starych plomb za bile a operace krecovych zil. Ale to je vyjimka.

Jo a jeste jsem si tenhle mesic koupila podzimni boty, cepici a 2 tricka dohromady za 2500.

Koukam, ze tenhle mesic jsem se docela rozsoupla. Ale jak pisi, je to vyjimka.

radkka
Generální žvanilka 20487 příspěvků 07.10.18 11:01

Utrácím pořád stejně… Každý měsíc kadeřnice, jednou za tři měsíce kosmetika, minimálně dvakrát týdně posezení s přáteli, buď večeře nebo jen pití… Každý měsíc si koupím něco hezkého na sebe. S manželem máme předplatného divadla, když je na co jít, chodíme do kina :nevim: Možná na RD za sebe utrácím víc, protože se nudim, když chodím s dětmi ven, je to tu kolem samej obchod, dřív jsem neměla tolik času čumět do výloh :mrgreen: taky hrozně žeru, vždycky jdu na hřiště kolem cukrárny :oops:
Při RD pracuji, manžel taky vydělává, nemusím teda nijak šetřit.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 11:13

Vím, že otázka není přesně položená a že nedostanu statisticky relevantní výsledky :-). Spíš jsem chtěla zjisti tedy, jestli a kolik asi maminek je nuceno se omezovat „z donucení“ - není to nejlepší výraz ale lepší mě nenapadá, proto uvozovky. Já už jsme doma s malinkou přestávkou hodně dlouho a občas (jako třeba včera) mě mrzí, že si nemůžu jen tak něco koupit. Vetšinou tedy ani, co bych potřebovala, natož něco pro radost - vyloženě tedy pro sebe a bez jakéhokoliv hlubšího užitku.

FenekUsaty
Závislačka 4139 příspěvků 07.10.18 11:21

Tohle, co pises, to omezeni z donuceni, jsem hodne pocitila pri nastupu na prvni rodicak. Trvalo to dost dlouho, nez jsem se s tim naucila zit, urcite tak pul roku minimalne. Pak uz se z toho stala ale nova norma, a i kdyz jsem se po prvnim diteti vratila do prace, tak jsem dal nakupovala treba potraviny jen s rozmyslem a na sebe nic a neutracela za blbosti. U druhyho ditete uz mi to vubec neprijde, nepripada mi, ze bych se jakkoli omezila. Ale je pravdou, ze pred prvnim jsem dost rozhazovala. Ne za kosmetiku nebo obleceni nebo boty, to me nebavi nakupovat, ale spis za kaficko tady, kaficko tamhle, nez abych udelala doma svacinu tak jsme vsude jedli v restauracich… nebo jsem vubec neresila, co kde je levnejsi. Ted na rodicaku za sebe neutratim prakticky nic, obcas kafe v hernicce s detma, ale jinak nula. Obleceni nosim to, co mam, boty taktez, kosmetiku pouzivam s detma stejnou, jidlo doma varim. Bez deti nejsem prakticky nikdy. Ale nepocituju to jako vubec zadnou ujmu a o tom to asi hlavne je.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >