Maminky nemazlících dětí

Anonymní
19.7.15 22:02

Maminky nemazlících dětí

Najde se tu nejaka mamimka, ktera ma doma take naprosto nemazlici dite? Synovi je 15 mesicu a nikdy se neprijde pomazlit, dat pusu, obejmout. Musim si to vynucovat treba pri hre a jde videt, ze mu to neni prijemne a mne je to strasne lito. Nevim, co delam spatne…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7080
19.7.15 22:11

Nic neděláš špatně, hlavně si to nevynucuj, zprotivíš mu to ještě víc. Spousta dětí je nemzlících, oni k tomu ale většinou dospějí později. Syn je taky nemazlící, jako občas se přitulit přijde, ale spíš proto, že se bouchne a chce utěšit. Jinak ani za nic. Máme za sebou otřesný týden na chatě s příbuznými, které moc často nevídáme kvůli vzdálenosti, všichni se s prckem chtěli pońuchat a ten to tak špatně snášel, že tam celý pobyt prořval a provztekal a to je jinak zlaté dítě. Měli jsme tam být déle, ale vzdali jsme to a ještě teď se z toho vzpamatováváme.

Příspěvek upraven 19.07.15 v 22:13

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15419
19.7.15 22:12

Nas zacal chodit sam se pomazlit az ted po druhym roce ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1331
19.7.15 22:14

U nás je to úplně stejně 15 měsíců dcera a má maximum 3 pusinky za den a pritulit se přijde pouze když chce cucat. Jindy je schopna křičet, že nechce obejmout. Ale nezkoumam to, manžel prý byl jako dítě ještě horší, ten přímo zdrhal, jak někdo jen naspulil pusu a když už se to někomu podařilo, tak se musel otrit. Tuleni nesnasel, nooo v dospělosti to není o moc lepší :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35023
19.7.15 22:16

Starší byl taky nemazlící, nedával pusinky, nepřišel se pomazlit, jako mimino pořád řval a i když jsem chovala a chovala, nebylo to nic platné :nevim: Co se narodil druhý, tak začal zřejmě žárlit a začal sám chodit se mazlit, třeba kouká na telku a přijde si k tomu sednout ke mě, dává nám pusinky, objímá nás, bráškovi samozřejmě taky a je to super :palec: i když k tomu vedla žárlivost, tak prostě začal a my jsme rádi :) Jinak mladší je jiný, tu je tuleň od narození, když pláče, tak jakmile ho pochovám, tak přestane, to jsem u staršího nikdy nezažila, mladší se rád tulí, drží se jak klíště, no prostě mazel :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7932
19.7.15 22:38

Některé děti jsou prostě méně kontaktní. Moje mladší na to taky moc nebyla, kolikrát jí nebylo dobře (třeba když jí rostly zuby) a bylo vidět, jak by na jednu stranu chtěla být u mě a na druhou stranu, jak je jí ten fyzický kontakt nepříjemný :zed: Nechtěla nosit v šátku ani v nosítku, nechtěla se mazlit, tulit, u nás v posteli by sice spát chtěla, ale tak, aby se jí nikdo nedotýkal atd. Zlomilo se to někdy po druhém roce, posledních asi 14 dní neustále vyžaduje, abych se s ní šla pomazlit na gauč :lol: (což ale stejně dopadne tak, že se na chvilku přitulí a zase odchází, delší fyzický kontakt pořád nevyhledává)
Jediná rada je vydržet, nenutit, uvidíš, jestli to přijde ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5483
19.7.15 22:43

U nás je taky starší takový nemazlící, resp. ve věku tvého dítěte to bylo podobné, jako popisuješ, později si alespoň přišel sednout na klín, pak ani nevím, jestli se to zlepšilo věkem, nebo mělo vliv narození brášky, který je mazel, ale prostě se teď pomuchlat chodí (zvlášť když vidí, že se muchlá brácha :mrgreen: ). Není to takové jako u mladšího, který rozdává pusinky na vyzvání (starší krom nás rodičů dává pusinky trochu pod nátlakem a nám taky jen na výzvu, nebo prostě když vidí bráchu, sám od sebe ne), taky se jako mladší netulí třeba v posteli, ale pomazlí se aspoň nějak. Tak nevěš hlavu, čas či sourozenec to změní :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.7.15 06:06

Dceři jsou skoro čtyři a je taky nemazlící (šátek a takové věci taky nepřicházely v úvahu, stejně jako společné spaní atd. - potřebuje svůj klid a prostor). No co už. Někdy to zkusím, když je jetá (unavená, ubrečená), tak se někdy nechá přitulit, a většinou ne, dělá ksichty, nechce dát pusu atd. No co už, každej jsme nějakej. Byla bych radši, kdyby byla tulivější, ale do cirkusu ji kvůli tomu neprodám, že.

Rozhodně bych se mu nenutila. Zkus, nabídni, vyčíhni moment, nepruď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
832
20.7.15 08:29

Dcera jako mala moc tuliva nebyla, zato ted je velky mazel (ma 3,5 roku) a to se ji ma sourozenec teprve narodit ;-) Ale je pravda, ze dotyky od cizich nema rada doposud nebo kdyz ji někdo nuti… Pritom je hodne spolecenska.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
20.7.15 11:30

Kazde dieta je ine, len si nic nevycitaj. Moj maly nielen ze sa nechcel maznat, on nezniesol byt ani v satke alebo nosici, nezniesol masaz, ziadny intenzivny telesny kontakt. Bola som z toho nestastna, hlavne ked som videla, aky vie byt nepokojny, uplakany a tak by mu to pomohlo… Vsetko sa to samo zmenilo a dnes ma 5 rokov a je najvacsi maznacik :hug:
Nechaj to na dieta, nic sa nesnaz zmenit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18650
20.7.15 15:35

Špatně neděláš nic, syn je taky (zatím?) nemazlící. Asi to nepotřebuje. Raději má dělání pitomin. Nechce ani obejmout, když se třeba praští. Sice ječí jak pavián, ale z náruče se vykroutí.
Po narození dcery chce teď občas (asi na minutu) pochovat, zřejmě v rámci sourozenecké žárlivosti. to je vrchol mazlení, který si můžu jako matka dopřát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1256
20.7.15 15:45

Tak to jsem ráda, že nejsme sami. Taky mám syna, 17 měsíců a taky se nerad mazli, pusu da jen když má náladu a to je málo kdy, taky zadne společne spaní, nic.. čekáme ted ale druhe miminko tak doufám, že se to změni :) je mi to občas lito, ze ke me nepřijde a neobejme me…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35181
21.7.15 07:06
@Anonymní píše:
Najde se tu nejaka mamimka, ktera ma doma take naprosto nemazlici dite? Synovi je 15 mesicu a nikdy se neprijde pomazlit, dat pusu, obejmout. Musim si to vynucovat treba pri hre a jde videt, ze mu to neni prijemne a mne je to strasne lito. Nevim, co delam spatne…

to prijde, jako mimina se nemazlili, ted je nemuzu setrast z klina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama