Maminky, Pomoc! Má 10 m a v noci nespí!!!

300
11.10.07 10:03

Maminky, Pomoc! Má 10 m a v noci nespí!!!

Moje malá ma 10 měsíců, a naše noc poslední měsíc vypadá tak že se co 20 minut budí se síleným křikem. Ja jí musím hladit po vláskách než usne. No a jak zalehnu už je zase vzhůru. Jsem vyřízená. Včera jsem už dokonce asi omdlela nebo co, protože jsem se najednou ocitla na zemi s čelem zaritým do koberce. :! Malá ještě spává v zavinovačce, tak jsme to zkusily i bez zavinovačky. Horor!!! Dnes v noci válela sudy po naší posteli. Nespaly jsme opět vůbec. :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9867
11.10.07 11:42

Určitě to přejde, neboj!!!!!

A napadá mě opět univerzální viník - zuby. Nemohlo by to být ono? Když se večer zklidní, může si začít uvědomovat bolest. Zkus jí dát dnes večer panadol nebo nurofen - určitě jí to neublíží a může jí to pomoci spinkat. A když to nezabre, zkusíte zítra něco jiného.

Nejsem příznivec cpaní léků dětem, ale zuby fakt umí potrápit…

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
11.10.07 11:49

Dekuju moc za odpoved, zkusim to a zitra napisu co to udelalo. Zuby by to mohly byt. Nemame jeste zadny, Ale tak dlouho ze by se tlacily? Hmm uvidime.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10813
11.10.07 11:54

zuby lezou klidne i tyden -aspon takova je moje zkusenost-jinak trebba misto zavinovacky zkusit spaci pytel -ala se mi budial kvuli brisku-ted nedostava kase-byly na ni moc tezke-ale jen jogurt s vlockami a je klid az do rana.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
11.10.07 11:57

Gabinko, dekuju taky zkusim. Spaci pytle jsou na ni moc male. Ona je takovy obrik. No ale s tim jogurtikem zkusim a uvidime zitra. <3

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10813
11.10.07 12:05

nevim jestli konkretne jogurt pomuze ale moje mala ma porste od malicka problemy s prdama takze jsem zkousela co se dalo-fakt se hlady nebudila bolelo ji brisko-takze mliko ne kase ne ovoce ne pecivo ne-az jogurt dobry ale samotny ji nestacil-no me by na veceri taky nestacil -tak jsem ji tam dala trochu namletych vlocek.chce to zkouset a vydrzet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
11.10.07 12:12

Jo jo to rozumim, kazdopadne jogurt zni dobre, protoze je to jedna z nej veci na zazivani. hele a myslis ze ji muzu dat treba aktivii, nebo radeji zustat stale jen u detskych kojeneckych jogurtu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
11.10.07 12:30

Podle me muzes dat jogurt jakykoliv - jen musi byt „tucny“ tedy ne odtucneny a nesmi v tom byt nejake konzervacni latky apod. Je dobre pokud v nem jsou zive kultury - ja treba davam Hollandii.
Jinak s tim buzenim se take priklanim k zoubkum - kor jeslti jeste zadne nema - opravdu vecer je to vzdy nejhorsi, nebot mimi nema zabavu a tak na to vice mylsi a vice ho to boli - takze bud zkus nejaky gel na zuby (i kdyz ten pokud je bolest vetsi - tak moc nepomaha) nebo nejaky panadol ci nurofen pro deti. Ja take nejsem zastance davani leku detem, ale kdyz uz opravdu hodne trpel tak jsem mu to dala a vzdy to pomohlo.
Zuby opravdu mohou rust hodne dlouho.
jinak s tim nevyspanim Ti rozumim. Tomik byl od narozeni nespavec a do 10 mesice se mi budil nekolikrat za noc a nic nepomahalo..... Az pak se to najednou samo zlomilo :-)
Verveve

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
11.10.07 14:06

ahoj,
musis doufat a verit, ze to prejde co nejdrive. u nasi Ančí to bylo kolem 10. mesice to stejne a nebyly to zuby ani nic jineho, ale proste jeji povaha. ja jsem vypadala z unavy jako kostlivec, jenom jsem porad hubla a anči pořád jen plakala a ja nespala. jedine co zabralo, byla drsna metoda nechat brečet-bylo to opravdu drsne, ale přezily jsme to nakonec obě. tolik moje zkušenost. preji ti hodne sil a trpelivosti.
hezky den, ivana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
11.10.07 14:48

Hlavně se musíš vyspat ty. Jestli zase omdlíš a v pádu vemeš hlavou o topení nebo futra, může být vymalováno. Malou raději nechej v postýlce, odtamaď ti nevypadne, z postele by mohla, zvlášť, když jsi grogy.
Zkus meduňkový nebo dobromyslový čaj, klidně pro vás obě. Naše malá se kolem půl roku taky uřvávala a já jsem prostě jednou únavou nevstala a ona toho nechala, usla, a další den taky a pak ještě dřív a teď spí jak fík. Pokud nechceš malou nechat přes noc s někým jiným (manžel, babi…) svěř ji někomu přes den a vyspi se.
Jdi spát.
Bára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
11.10.07 16:31

Tak u nas to je trosku problem. Bydlime v Irsku a jsme tu jen mi tri. Tak malou nemam komu ani na chvilu sverit. Manzel chodi do prace na pet a domu prichazi v pet i pozdeji. No tak ji nemuzu nechat v noci rvat jinak by se ani on nevypal. Zkusim vse co mi tu radite, treba neco zabere. Ona ma svou postylku hned vedle nasi, ale nema tam tu mrizku. Tak na ni dosahnu z lehu. Pres den to jde, s tou unavou, ale jak se setmim, mam problem se na nohach udrzet.
OSLA: heh s ti hubnutim zavidim. to ja zas naopak pribiram zhruba kilo a pul na tyden. Z mych 65 mam 115 :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16742
11.10.07 16:33

Ahoj, já si myslím, že by jsi taky mohla zkusit metodu uřvání. Je sice psychycky náročná, ale neznám nikoho na koho by nezabrala. Ale předtím bych zkusila nurofen, protože jestli to jsou zuby, tak za to nemůže…
hodně štěstí :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
11.10.07 16:54

leilo, taky jsme to zkouseli ale rvala 2 hodiny a ne a ne se utisit. Zkouseli jsme to nekolikrat. nefunguje. musim rict ze usina do peti minut, ale pak se za hodinu nebo za dve zbudi a place dokud nejsme u ni. a pak se uz stejne budi co deset az dvacet minut

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
11.10.07 18:27

čauvec - taky mě napadl spacák - jednak se ti neodkope což je moc príma a jednak v něm nebude tak pohyblivá… když je velká, nech jí spací pytel ušít… teda nevím co myslíš velká, protože náš Matěj má 11 kilo a 75 cm a do spacáku se nádherně vleze a na staršího jsem si spacák nechala ušít:o)

a nezoufej–. zkusila bych mazat dásně a pokud jsi vyřízená tak dát spát do jiné místonti pokud máš možnost taky hodně pomůže , pokud tu možnost nemáš, tak nechat vyřvat… na Matěje to docela zapůsobilo (vstával mi cca 10× za noc - v rozmezí od půlnoci do dvou - i každých 15 minut… tak jsem prostžě hrála mrtvého brouka a ted se to ustálilo na vstávání každé 2 hodiny…

Nevím jestli kojíš, ale kojené děti se budí i na pomazlení s prsem - což je dost náš případ, ale zatím kojo odbourat nemůžem, páč i když je to k nevíře vzhledem k jeho proporcím, jeho 80% příjem energie pokrývá právě kojení, k jídlu zatím pozitivní vztah nenašel:o(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
11.10.07 20:05

Jen chci říct, že ani kojené děti se nemusí v noci budit :) Máme třetí kojěňátko a všechny dračice spinkají celou noc až na období kolem čtyř měsíců, kdy to na mě ty starší zkoušely, jestli bude noční dlabanec… Počítám, že to na mě Elča zkusí taky :)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama